Ko ne spada u narod?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Narod je osnovna masa stanovništva koju čine svi oni koji nemaju društvenu moć, u onom smislu u kojem je imaju poltičari i njihovi finansijeri tzv. tajkuni, ali i jedan deo tzv. privatnika /mahom trgovačke fele/.

To je zajednička karakteristika naroda.
U ostalim domenima postoje razlike.
Danas u narod spadaju i seljaci i radnici i dobar deo državnih službenika, uključujući i "niže" policijske službenike, i profesori Univerzteta, "niže" sveštenstvo, pa čak i najveći deo preduzetnika, onih koji ne žive od monopola i "mućki"...
Svima pobrojanima je socijalni i materijalni položaj, blago rečeno, loš.

U narod ne spadaju:

1. političari
2. članovi ali i simpatizeri političarskih sekti, koje se pogrešno nazivaju političkim partijama /sekta je skupina koja odstupa od izvornog učenja, u konkretnom slučaju: od izvornih načela demokratije/
3. tajkuni i jedan deo tzv. privatnika /kao što rekoh: mahom oni trgovačke "fele", ali ne ni među njima svi/

Najtragikomičniju nenarodnu grupu čine oni članovi i simpatizeri političarskih sekti, koji, za razlliku od "pametnih članova", NEMAJU NIKAKVE VAJDE I PRIVILEGIJE OD TOG ČLANSTVA I SIMPATIZERSTVA, A SVEJEDNO SU SE ODVOJILI OD NARODA I DAJU PODRŠKU NJEGOVIM GORE POBROJANIM "PRIRODNIM NEPRIJATELJIMA".

Ta grupacija podseća na Jevreje, koji bi svojevremeno, bili na strani nacista.
A svejedno bi prošli kao i svi drugi, kao što je slučaj i sa opisanom grupom tragikomičnih simpatizera.
 
Poslednja izmena:
Pa, pazi, da nije potpuno blesavo, to tvoje pitanje bi bilo prilično duhovito:D

Šteta.

A jel bre ti!
Jel imas ti nesto konkretno u planu i kada?
Prekini vec jednom samo po forumu da trolujes i ucini nesto konkretno da cuje narod nesto i o tebi na televiziji. Ovako ostajes samo totalni anonimus. Probaj bar da spojis sve ove nase stare i novopecene "patriotske" NVO sa navijackim grupama i najavi neki protest medijskom mraku na primer. Jel nista nisi naucio od DOS-a krajem devedesetih?

A mogu i ovako

Postovani gospodine
Da li u skorije vreme imate u planu nesto konkretnije da preduzmete i kada?
Uctivo bih vas zamolio da prestanete sa sirenjem vase propagande na forumu Krstarice i ucinite nesto konkretnije na marketinskom planu, kako bi vase ideje dospele i preko medija do sirokih narodnih masa. U koliko se budete ogranicavali samo na internet, onda vas uveravam da puno ljudi nece ni znati da postojite.
Bilo bi veoma lepo kada bi ste zarad opstenarodnog dobra pokusali makar da pomirite i spojite u jednu organizaciju sve posvadjane "patriotske" NVO i antirezimski nastrojene navijacke grupe. Zarad povecanja medijske paznje, mislim da bi jedan malo trajniji zdruzeni protest u Beogradu u mnogome doprineo vasim sansama na uspeh. DOS je krajem devedesetih upravo takvim masovnim protestima uspeo da na kraju preko ulice dodje na vlast.

Srdacan pozdrav
Inzenjer termoenergetike Milojko:bye:
 
Kad smo već kod ugledanja na DOS, mogli bi i oni malo da se sete raspoloženja koje je vladalo u narodu pre nego što su oborili Ponosnog.

"Mala" razlika je u tome što je to neraspoloženje sada još dublje.

Što reče neki forumaš: tad je bar postojala nada da će njegovom smenom stvari da se poprave a sada nema čak ni toga.

Taj naboj nezadovoljstva mora da izbije kad-tad i ako ne bude postojao neko ko će tu energiju da usmeri i kontroliše, nastaće totalni haos u kome će na vrh da isplivaju još gori nego što su ovi sada.
 
A jel bre ti!
Jel imas ti nesto konkretno u planu i kada?
Prekini vec jednom samo po forumu da trolujes i ucini nesto konkretno da cuje narod nesto i o tebi na televiziji. Ovako ostajes samo totalni anonimus. Probaj bar da spojis sve ove nase stare i novopecene "patriotske" NVO sa navijackim grupama i najavi neki protest medijskom mraku na primer. Jel nista nisi naucio od DOS-a krajem devedesetih?

A mogu i ovako

Postovani gospodine
Da li u skorije vreme imate u planu nesto konkretnije da preduzmete i kada?
Uctivo bih vas zamolio da prestanete sa sirenjem vase propagande na forumu Krstarice i ucinite nesto konkretnije na marketinskom planu, kako bi vase ideje dospele i preko medija do sirokih narodnih masa. U koliko se budete ogranicavali samo na internet, onda vas uveravam da puno ljudi nece ni znati da postojite.
Bilo bi veoma lepo kada bi ste zarad opstenarodnog dobra pokusali makar da pomirite i spojite u jednu organizaciju sve posvadjane "patriotske" NVO i antirezimski nastrojene navijacke grupe. Zarad povecanja medijske paznje, mislim da bi jedan malo trajniji zdruzeni protest u Beogradu u mnogome doprineo vasim sansama na uspeh. DOS je krajem devedesetih upravo takvim masovnim protestima uspeo da na kraju preko ulice dodje na vlast.

Srdacan pozdrav
Inzenjer termoenergetike Milojko:bye:

Pošto je moj prethodni odgovor na Vaša ljubazna pitanja volšebno nestao, daću novi.
Prva varijanta:

Nažalost, gospodine inženjeru Milojko,
ne mogu ovde da Vam dam kompletan odgovor na Vaša pitanja, jer bi se moglo desiti da, kao i onaj prethodni, "dobije noge".
Što se protesta tiče, ovi imaju smisla ako pred sobom imate vladu koja bi i mogla i htela da izađe u susret "protestantima".
Umesto protesta, biće manifestacija narodne volje. Naravno, kad za to dođe vreme.
Opširnije odgovore možete dobiti na drugom mestu.

Druga varijanta:

A bre, Milojko, ti li ćeš da obezbediš sredstva za medijske prezentacije?
Znaš li ti, koliko ove medijske derikože i haramije traže za samo jedan pišljivi minut?
Nisam ja u dilu sa Karićem, pa da kitim zidove i tarabe Srbije svojim plemenitim likom i genijalnim mislima kao isposnik Toma i sl.:D
I što ne bi i ovdašnja net-populacija dobila priliku da sazna nešto novo?
Ete tako.
A za šire, način se zna.
 
Све наведено у уводном посту резултат је личне перцепције аутора која нема додирних тачака са реалношћу
Како је могуће да неки грађанин државе не спада у народ ?
У шта онда спада ?
Вероватно је постављач теме извршио неку врсту класификације грађана али ни једна класификација не изопштава некога из сфере припадности.То је као када би рекао да стрвинари или рецимо сове,нису птице или да пси нису животиње.
 
Izvini Zoro... Tko je ovaj gospodin u tvom avataru?
avatar238571_6.gif
 
Narod je osnovna masa stanovništva koju čine svi oni koji nemaju društvenu moć, u onom smislu u kojem je imaju poltičari i njihovi finansijeri tzv. tajkuni, ali i jedan deo tzv. privatnika /mahom trgovačke fele/.

To je zajednička karakteristika naroda.
U ostalim domenima postoje razlike.
Danas u narod spadaju i seljaci i radnici i dobar deo državnih službenika, uključujući i "niže" policijske službenike, i profesori Univerzteta, "niže" sveštenstvo, pa čak i najveći deo preduzetnika, onih koji ne žive od monopola i "mućki"...
Svima pobrojanima je socijalni i materijalni položaj, blago rečeno, loš.

U narod ne spadaju:

1. političari
2. članovi ali i simpatizeri političarskih sekti, koje se pogrešno nazivaju političkim partijama /sekta je skupina koja odstupa od izvornog učenja, u konkretnom slučaju: od izvornih načela demokratije/
3. tajkuni i jedan deo tzv. privatnika /kao što rekoh: mahom oni trgovačke "fele", ali ne ni među njima svi/

Najtragikomičniju nenarodnu grupu čine oni članovi i simpatizeri političarskih sekti, koji, za razlliku od "pametnih članova", NEMAJU NIKAKVE VAJDE I PRIVILEGIJE OD TOG ČLANSTVA I SIMPATIZERSTVA, A SVEJEDNO SU SE ODVOJILI OD NARODA I DAJU PODRŠKU NJEGOVIM GORE POBROJANIM "PRIRODNIM NEPRIJATELJIMA".

Ta grupacija podseća na Jevreje, koji bi svojevremeno, bili na strani nacista.
A svejedno bi prošli kao i svi drugi, kao što je slučaj i sa opisanom grupom tragikomičnih simpatizera.

Eto javili su ti se simpatizeri. Protestiraju. Osecaju se pogodjenim.
 
yebiga,mi smo kao narod mnogo toga propustili da uradimo kad je za to bilo vreme.Ne treba zaboraviti ni da su turci otišli sa ovih prostora tek pre nepunih 100 godina a onda su 1944 došli neki drugi turci koji nisu imali polumesec i zvezdu nego samo zvezdu petokraku i današnje generacije ispaštaju za te ludosti i lutanja po mraku.
 
yebiga,mi smo kao narod mnogo toga propustili da uradimo kad je za to bilo vreme.Ne treba zaboraviti ni da su turci otišli sa ovih prostora tek pre nepunih 100 godina a onda su 1944 došli neki drugi turci koji nisu imali polumesec i zvezdu nego samo zvezdu petokraku i današnje generacije ispaštaju za te ludosti i lutanja po mraku.

Ostavi se ti komunista,pametnije ti je.
 
Све наведено у уводном посту резултат је личне перцепције аутора која нема додирних тачака са реалношћу
Како је могуће да неки грађанин државе не спада у народ ?
У шта онда спада ?
Вероватно је постављач теме извршио неку врсту класификације грађана али ни једна класификација не изопштава некога из сфере припадности.То је као када би рекао да стрвинари или рецимо сове,нису птице или да пси нису животиње.

Ако се између народа и држављана стави знак једнакости, онда си ти у праву.

Перцепција јесте помало непрецизна, а поготово што народ баш и није неки модерно-политички појам.

Мислим да сам ипак објаснио ко и зашто спада, а ко и зашто не спада у народ.
Ако политичари кажу да раде у интересу народа, значи ли то да раде (и) у свом интересу?
Зашто онда не користе личну заменицу "Ми"'?
Ако, пак, кад су у опозицији, кажу да је народ у тешкој ситуацији, мисле ли и на себе и на оне које оптужују за тежак положај народа, јер и они припадају народу?
 

Back
Top