"Ko napadne Rusiju, napao je Severnu Koreju i obrnuto!": Putin otkrio detalje šok sporazuma koji je danas potpisao sa Kimom

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
28.562

„Ko napadne Rusiju, napao je Severnu Koreju i obrnuto!“: Putin otkrio detalje šok sporazuma koji je danas potpisao sa Kimom​

1718788275-12309685-750x508.jpg
Foto:EPA-EFE/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je danas da Sporazum o sveobuhvatnom strateškom partnerstvu koji su danas potpisale Rusija i Severna Koreja podrazumeva pružanje obostrane pomoći u slučaju agresije na jednu od zemalja. ...

„Danas potpisani sveobuhvatni sporazum o partnerstvu predviđa, između ostalog, pružanje uzajamne pomoći u slučaju agresije na jednu od strana u ovom sporazumu“, rekao je Putin, prenosi agencija RIA Novosti.

1718789518-profimedia-0882884642-1024x682.jpg
Vladimir Putin i Kim Džong Un Foto: Gavriil Grigorov / Sputnik / Profimedia
U tom kontekstu, on je skrenuo pažnju na izjave SAD i drugih zemalja NATO-a o nabavci visokopreciznih sistema dugog dometa, aviona F16 i drugog sličnog naoružanja i opreme za udare na rusku teritoriju, navodi ruska agencija.

„Ovo nije samo izjava, već se dešava i sve to predstavlja grubo kršenje ograničenja koja su preuzele zapadne zemlje u okviru raznih vrsta međunarodnih obaveza“, naglasio je Putin.

1718789422-profimedia-0882884699-1024x683.jpg
Vladimir Putin i Kim Džong Un Foto: Gavriil Grigorov / Sputnik / Profimedia
Predsednik Rusije Vladimir Putin i severnokorejski lider Kim Džong Un potpisali su danas u Pjongjangu Sveobuhvatni sporazum o strateškom partnerstvu dve zemlje. Ruski lider je ranije pripremljeni dokument nazvao fundamentalnim i napomenuo da će on predstavljati osnovu odnosa između Rusije i Severne Koreje dugi niz godina.

https://nova.rs/vesti/svet/ko-napad...ok-sporazuma-koji-je-danas-potpisao-sa-kimom/
------------------------
Ovo je fantastično!!! :klap:

Znači u Belorusiju ... to će Laki i drug Xi da dogovore.
A čini mi se da je Laki skoro bio kod Xija.
Zamisli kakav bi šok usledio da Belorusija potpiše dogovor i rasporedi severnokorejske trupe na granici sa baltičkim čivavama.

Ako može Švedska sa SAD, može i BR sa SK.

Zamisli kakav bi šok usledio da Belorusija potpiše dogovor i rasporedi severnokorejske trupe na granici sa baltičkim čivavama.

Ako može Švedska sa SAD, može i BR sa SK.
I Kina i S Koreja imaju ogromne armije ali nikada barut nisu osetile a vojska sa iskustvom je već nešto drugo.
Pored geostrateških razloga i ovo je argument više da pošalju par divizija.

Izgleda se svet deli na dve strane, na jednoj demokratije, na drugoj diktatori.

Св(иј)ет се д(иј)ели на дв(иј)е стране: Они на Пацифику (важни) и они остали (неважни).

У ове неважне спадамо и ми, са Јевропом.

Што можда и не буде толико лоше, мада сигурно неће бити најбоље.

Evroazijski vojni savez Rusije, Kine i gomile država između, sa nekim saveznicima u južnom Pacifiku nije pretnja nikome, to je miroljubiv odbrambeni pakt koji doprinosi bezbednosti njegovih članica.

Naravno, važi "open door policy" i svako ko želi da pristupi imaće neke lagane formalne uslove da ispuni i biće primljen, uz preporučen sporazum o raspoređivanju kineskih i ruskih trupa na svojoj teritoriji.

Ne znam zašto bi to nekome smetalo?

Samo što je "predvodnik demokratskog sveta" senilan matorac koji se pita o sudbini tog demokratskog sveta isto koliko i ja.

Zapravo ne pita se.

Ameri su uspeli da naprave nešto što u istoriji sveta niko nikada nije napravio. Sistem. I taj sistem upravlja državom. Potpuno je nebitna senilnost predsednika. Vlast je raspoređena na više različitih činilaca (političari, institucije, kapitalisti, mediji, narod...) i svako se tu ponešto pita. To je jedan model uređenja koji je nešto najviše što je neko uspeo u istoriji civilizacije. I po meni je taj model mnogo bolji od ovog sa istoka, koji je praktično isti kao i u srednjem veku, imaš cara koji se pita o svemu i od njegovog raspoloženja bukvalno zavisi sudbina miliona ljudi. I obično posle smrti tog cara, celo carstvo propada jer je ta osoba bila jedini temelj istog. Tako da meni ta senilnost Bajdena prilično deluje fascinantno kad pogledam kako sve to funkcioniše, ali nažalost, mislim da svet i dalje nije spreman na takav model uređenja. Većina ljudi i dalje nije izašla iz srednjeg veka i prosto traži vođu. Ako ikada i dođe do propasti Amerike, svet se bukvalno opet vraća u srednji vek i sisteme gde su diktature i represije normalna stvar. Vidiš čak i da ljudi govore kako je to "slobodan svet". Potpuno ludilo mozga ;)

Zapravo ne pita se.

Ameri su uspeli da naprave nešto što u istoriji sveta niko nikada nije napravio. Sistem. I taj sistem upravlja državom. Potpuno je nebitna senilnost predsednika. Vlast je raspoređena na više različitih činilaca (političari, institucije, kapitalisti, mediji, narod...) i svako se tu ponešto pita. To je jedan model uređenja koji je nešto najviše što je neko uspeo u istoriji civilizacije. I po meni je taj model mnogo bolji od ovog sa istoka, koji je praktično isti kao i u srednjem veku, imaš cara koji se pita o svemu i od njegovog raspoloženja bukvalno zavisi sudbina miliona ljudi. I obično posle smrti tog cara, celo carstvo propada jer je ta osoba bila jedini temelj istog. Tako da meni ta senilnost Bajdena prilično deluje fascinantno kad pogledam kako sve to funkcioniše, ali nažalost, mislim da svet i dalje nije spreman na takav model uređenja. Većina ljudi i dalje nije izašla iz srednjeg veka i prosto traži vođu. Ako ikada i dođe do propasti Amerike, svet se bukvalno opet vraća u srednji vek i sisteme gde su diktature i represije normalna stvar. Vidiš čak i da ljudi govore kako je to "slobodan svet". Potpuno ludilo mozga ;)
To što si opisao nije demokratija dećko.

Neverovatno da vi to niste u stanju da shvatite.

Zapravo ne pita se.

Druže, koliko god da si ti napravio i šta god, da ti pustiš da ti zemlju predstavlja čovek koji se rukuje sa vazduhom, pada na stepenicama, pozdravlja mrtve ljude i promaši ime zemlje... Sramota je, jednostavno je sramota.

A i to samo govori da im ljudi iz pozadine vode politiku, upravo oni krvoloci koji su ubijali po svetu.

Back