Ko nam rastura porodicu?

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Porodične vrednosti su na udaru svakojakih pojedinaca i organizacija već neko vreme. I ma koliko se grčevito borili, sve mi se čini da gubimo bitku?

Da li možemo da upremo prstom ko je to ili šta je što nam ruši dom?

fam.jpg

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Pred sumrak svake civilizacije ili rusenje poznatog nam sveta u pojedinim slucajevima i nestajanje kompletnog naroda uvek su bila ista dijagnoza.

Seksualne slobode, blud i razvrat, sodoma i gomora. 4 najznacajnija kancera naseg drustva, 4 faktora, kocka alkohol i opijati prostitucija... mislim da nisam zaboravio nesto da navedem, znaju bolje sociolozi ili nznm psiholozi.

Cesto navodim podatak, mislim da su grci imali posebne kovanice koje se koriste kao platezno sredstvo prostitutkama koje su imale poseban status u drustvu. Demokratija u punom svom sjaju. Gejpederi na sve strane ne zna se ko koga ebe. Lepo sam kreno doktorski referat u skladu sa moje dve tri fakultetske diplome al sam se iznerviro..😂

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
a kako smo do toga došli? Ranije nije bilo tako.
Kroz decenije industrijalizma kapitalizma.

Uocen je potencijal, da zene mogu raditi u fabrikama lakse poslove. A odmah zatim su dobile i pravo glasa. Da li podrzavam, da. Sloboda svakom bicu. A da li je tu zeni mesto, da li je to njena svrha, ne. Treba dvoje da se podigne topli dom i porodica.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Kroz decenije industrijalizma kapitalizma.

Uocen je potencijal, da zene mogu raditi u fabrikama lakse poslove. A odmah zatim su dobile i pravo glasa. Da li podrzavam, da. Sloboda svakom bicu. A da li je tu zeni mesto, da li je to njena svrha, ne. Treba dvoje da se podigne topli dom i porodica.
a može i muškarac da ostane kući i gaji decu?

milance19

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.361
Sami je rasturamo ako nismo svesni mnogo čega ili ako nismo zreli za porodicu
Poruka je automatski spojena:

Oko mene su sve neke super porodice, moja se raspala jer nisam bio zreo niti svestan mnogo toga, a ni druga strana nije baš bila cvećka

gost 350694

Veoma poznat
Poruka
14.959
Pred sumrak svake civilizacije ili rusenje poznatog nam sveta u pojedinim slucajevima i nestajanje kompletnog naroda uvek su bila ista dijagnoza.

Seksualne slobode, blud i razvrat, sodoma i gomora. 4 najznacajnija kancera naseg drustva, 4 faktora, kocka alkohol i opijati prostitucija... mislim da nisam zaboravio nesto da navedem, znaju bolje sociolozi ili nznm psiholozi.

Cesto navodim podatak, mislim da su grci imali posebne kovanice koje se koriste kao platezno sredstvo prostitutkama koje su imale poseban status u drustvu. Demokratija u punom svom sjaju. Gejpederi na sve strane ne zna se ko koga ebe. Lepo sam kreno doktorski referat u skladu sa moje dve tri fakultetske diplome al sam se iznerviro..😂
Potpisujem.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Moram da napomenem da smo osnovni uzrok MI.
Mi ovakvi smo morali nastati/postati na neki način.
Zašto moja baba nije kao ja po tom pitanju iako najviše u porodici ličim na nju i fizički, i psihički? Očito da je na drugi način vaspitavana, a tad je škola bila za neke luksuz, za neke privilegija, ali je svejedno retko ko ostao nepismen i onesposobljen da uči dalje šta hoće i šta mu treba.

georgejune

Starosedelac
Poruka
176.446
Moram da napomenem da smo osnovni uzrok MI.

Mi dozvoljavamo da nam drugi diktiraju norme ili smo jednostavno neodgovorni na neki drugi način
Pa vidi ja nisam nimalo kriv ako je zene lako navuci na zvaku da su ravnopravne, sto podrazumeva da nista vise ne moraju raditi sto je nekad bio smisao zene,nase babe bi izbacile dedu iz kuce da im ne smeta dok sredjuju i kuvaju,a danasnje nesposobne sanje marinkovic sta mogu drugo da plasiraju nego da je pozeljan muskarac koji se prihvati njihovog posla,a one nisu naseg ni trunku,umesto toga one to vreme iskoriste za sebe i napredne tripove,pa mrsh djonom opusteno

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Ista ta moja baba mi je otkad se znamo ponavljala:
''Uči škole, završi, budi čovek, a ne kao ja kojoj se ovo što radim po kući i za decu nikad ni za šta nije računalo. Kao da sam ceo život samo sedela i ležala, kao da ništa nisam radila ni za sebe, ni za druge, stalno me neko ponižava i umanjuje vrednost svega što radim!'',
a pored svog deteta je podigla još tuđe dece čiji su roditelji u inostranstvu bili u lovu na lovu,
pa nas, unučiće.
Negde gledano, ona je samo žena koja je sedela u kući. Kuvala, prala, čistila, peglala, održavala baštu i cveće, spremala članove porodice gde god su krenuli, radila domaći sa decom, učila, preslušavala lekcije i recitacije, išla na roditeljske sastanke i priredbe, mislila kome trebaju bonovi i olovke, kome nova obuća, kome nije dobro i ne može u školu pa lepo supica, čaj, limun i čuda...

Žena je primorana da postane ravna muškarcu u porodici po zarađivanju novca ako hoće da bude iole poštovana, zar ne?

buudala

Legenda
Poruka
63.953
''Uči škole, završi, budi čovek, a ne kao ja kojoj se ovo što radim po kući i za decu nikad ni za šta nije računalo. Kao da sam ceo život samo sedela i ležala, kao da ništa nisam radila ni za sebe, ni za druge, stalno me neko ponižava i umanjuje vrednost svega što radim!'',
a pored svog deteta je podigla još tuđe dece čiji su roditelji u inostranstvu bili u lovu na lovu,
pa nas, unučiće.
Negde gledano, ona je samo žena koja je sedela u kući. Kuvala, prala, čistila, peglala, održavala baštu i cveće, spremala članove porodice gde god su krenuli, radila domaći sa decom, učila, preslušavala lekcije i recitacije, išla na roditeljske sastanke i priredbe, mislila kome trebaju bonovi i olovke, kome nova obuća, kome nije dobro i ne može u školu pa lepo supica, čaj, limun i čuda...

Žena je primorana da postane ravna muškarcu u porodici po zarađivanju novca ako hoće da bude iole poštovana, zar ne?
Ne.
Zena treba da bude postovana upravo za to sto je tvoja baba radila
Za bilo sta drugo ne treba da bude postovana nego koliko zaradi toliko joj.

georgejune

Starosedelac
Poruka
176.446
pa nas, unučiće.
Negde gledano, ona je samo žena koja je sedela u kući. Kuvala, prala, čistila, peglala, održavala baštu i cveće, spremala članove porodice gde god su krenuli, radila domaći sa decom, učila, preslušavala lekcije i recitacije, išla na roditeljske sastanke, mislila kome trebaju bonovi i olovke, kome nova obuća, kome nije dobro i ne može u školu pa lepo supica, čaj, limun i čuda...

Meni ne,za mene su one heroji,moja baba bi to rekla jer zeli postovanje ali nista ne bi menjala to je fora foliranta,dao bih joj ja kljuceve od traktora al bi rekla neka sine drzim se ja vimena,tim babama samo niko nije rekao da samo one znaju da prave sir i samim tim je dovoljna podela posla na te lakse i muske fizicke poslove,kako to nije jasno bar zbog toga nema ravnopravnosti a svaki se posao mora zavrsiti,nije problem ja kuvam rucak a sanja marinkovic nek istesterise i iscepa 5 metara drva ,ali ne,ona je sposobna da ne skuva niko nista,da na klik ukljuci centralno,pa zato nema sela i porodice
Poruka je automatski spojena:

Ne.
Zena treba da bude postovana upravo za to sto je tvoja baba radila
Za bilo sta drugo ne treba da bude postovana nego koliko zaradi toliko joj.
Takoe

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Danas ih u gej frendli skolama uce da su im roditelji budale.
I dalje nije baš tako, ali se sigurnim korakom ide na preinačavanje porodice u nešto što ona nikad nije bila.
Bože moj, seksualne slobode se moraju poštovati, to nije teško a i svet je tu gde jeste, ali mi smo i sami nikakvi po pitanju obrazovanja naše dece i za to nam nije kriv niko.
Gde je inicijativa da se nešto promeni?
Ako je poenta samo kukati da nam u ovom savremenom obrazovnom sistemu deca idu na pranje mozga, gde je inicijativa da se napravi nešto drugo?

buudala

Legenda
Poruka
63.953
I dalje nije baš tako, ali se sigurnim korakom ide na preinačavanje porodice u nešto što ona nikad nije bila.
Bože moj, seksualne slobode se moraju poštovati, to nije teško a i svet je tu gde jeste, ali mi smo i sami nikakvi po pitanju obrazovanja naše dece i za to nam nije kriv niko.
Gde je inicijativa da se nešto promeni?
Ako je poenta samo kukati da nam u ovom savremenom obrazovnom sistemu deca idu na pranje mozga, gde je inicijativa da se napravi nešto drugo?
Moja deca su imala tu privilegiju da ih majka podize kao tvoja baba tebe.

Upravo savremeni skolski sistem rusi to.

Tera decu da usvajaju vrednosti koje im porodica ne bi dala.
Obrazovanje bez vaspitanja je nula.
Inicijativa ima, postoje, a valja se potruditi i pokrenuti pa ih potraziti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.