KO KUPUJE FIRME?

Gazde koje su se krvi napile Srbiji za vreme Milosevica i ratova devedesetih, mozda najtragicnijeg perioda Srpskog naroda. Postavlja se drugo jos interesantnije pitanje: preko koga siptari i Hrvati kupuju firme u Srbiji? Ko im to omogucuje a da prodje skoro neprimetno?
Malo ko zna da je Zdravlje - Leskovac kupio siptar. Juce je u Cacku policiji jedan kasnije uhapsen covek pretio bombom megamarketu Interex tvrdeci da je Velja omogucio sinu Alije Izetbegovica da ga otvori. Inace, Velja je bio jedan od najglasnijih protivnika Slovenacke robe u Srbiji i kao pravi Srbin - domacin zalagao se samo za domacu robu. Zatim se ucutao i srusio fabriku tekstila da bi na njoj digao zamislite, Merkator. Hrvati uzese sve po Vojvodini a ko im to omogucuje jos se ne zna.
 
Kako vidimo, stanje infrastrukture a navescu zeleznicu zbog skorasnjeg dogadjaja je katastrofalno. Kada je sigurnost i jamcenje zivota gradjana u pitanju onda smo siromasna zemlja. Da li neko moze objasniti onda ovoliku gradju stanova i ostalih nekretnina, ko to finansira i ko kupuje obzirom da je finansijska kriza velika u Srbiji?
 
Господине Кинг, лажно је то стање. Гомила страних банака које су довели Г17 и ДС почињу полако да се напијају крви овом народу обећањем о лагодном животу преко кредита које рекламирају. Људи као људи, мисле да је то пало са неба и да ће моћи да их отплаћују, задужују се и падају у ропски однос. Само ситуација из суседне Хрватске где се само за ову годину планира одузимање на десетине хиљада возила, станова и кућа због немоћности отплате доспелих рата дугова, говори каква се ситуација и овде спрема. Прва етапа робовласничке економије или феудалног капиталиѕма се завршава. На дело после тога ступа оно које глорификују као једини прави друштвени систем. Какав је, добро ћете осетити сви на својој кожи.
 
Шон:
Господине Кинг, лажно је то стање. Гомила страних банака које су довели Г17 и ДС почињу полако да се напијају крви овом народу обећањем о лагодном животу преко кредита које рекламирају. Људи као људи, мисле да је то пало са неба и да ће моћи да их отплаћују, задужују се и падају у ропски однос. Само ситуација из суседне Хрватске где се само за ову годину планира одузимање на десетине хиљада возила, станова и кућа због немоћности отплате доспелих рата дугова, говори каква се ситуација и овде спрема. Прва етапа робовласничке економије или феудалног капиталиѕма се завршава. На дело после тога ступа оно које глорификују као једини прави друштвени систем. Какав је, добро ћете осетити сви на својој кожи.
Skoro smo pominjali te banke kojih ima u Srbiji toliko da to nije lako poverovati. Napijanje krvlju je ovde izgleda jedina profitabilna rabota i sve sanse da se krene putem Juzne Koreje izgleda padaju u vodu. Logicno, interesi treba da postoje ali interes Srbije - drzave nije primaran tako da pomenuti feudalni kapitalizam sledi ( tipovao sam ranije na B. Karica kao buduceg gazdu Srbije ) a sa njim i duznicko ropstvo. Sve u svemu, gazdinski interesi su potisnuli cak i interese velikih svetskih kompanija a buducnost zemlje je i dalje neizvesna.
 
King 7:
Gazde koje su se krvi napile Srbiji za vreme Milosevica i ratova devedesetih, mozda najtragicnijeg perioda Srpskog naroda. Postavlja se drugo jos interesantnije pitanje: preko koga siptari i Hrvati kupuju firme u Srbiji? Ko im to omogucuje a da prodje skoro neprimetno?
Malo ko zna da je Zdravlje - Leskovac kupio siptar. Juce je u Cacku policiji jedan kasnije uhapsen covek pretio bombom megamarketu Interex tvrdeci da je Velja omogucio sinu Alije Izetbegovica da ga otvori. Inace, Velja je bio jedan od najglasnijih protivnika Slovenacke robe u Srbiji i kao pravi Srbin - domacin zalagao se samo za domacu robu. Zatim se ucutao i srusio fabriku tekstila da bi na njoj digao zamislite, Merkator. Hrvati uzese sve po Vojvodini a ko im to omogucuje jos se ne zna.[/
QUOTE]

Ови подаци су заиста застрашујући... ако се њима додају банке-крвопије - не знам... без текста сам...

Лично верујем да је разградња и растурање Србије Брозов аманет комунистима... јер ако само мало боље зачепркаш по биографијама оних који купују Србију, видећеш да сви путеви воде у КПЈ без обзира на националну припадност, уосталом комунисти су и започели међунационалне и тзв.верске ратове у СФРЈ... чињеница да је новац са Кипра распршен на приватне рачуне у 52 земље и чињеница да Динкић "мудро ћути" о томе баш као и Веља, не слути на добро... даклеМ, требало би законима омогућити увид у порекло имовине и конфисковати све што нема чисто порекло...
 
eremita:
King 7:
Gazde koje su se krvi napile Srbiji za vreme Milosevica i ratova devedesetih, mozda najtragicnijeg perioda Srpskog naroda. Postavlja se drugo jos interesantnije pitanje: preko koga siptari i Hrvati kupuju firme u Srbiji? Ko im to omogucuje a da prodje skoro neprimetno?
Malo ko zna da je Zdravlje - Leskovac kupio siptar. Juce je u Cacku policiji jedan kasnije uhapsen covek pretio bombom megamarketu Interex tvrdeci da je Velja omogucio sinu Alije Izetbegovica da ga otvori. Inace, Velja je bio jedan od najglasnijih protivnika Slovenacke robe u Srbiji i kao pravi Srbin - domacin zalagao se samo za domacu robu. Zatim se ucutao i srusio fabriku tekstila da bi na njoj digao zamislite, Merkator. Hrvati uzese sve po Vojvodini a ko im to omogucuje jos se ne zna.[/
QUOTE]

Ови подаци су заиста застрашујући... ако се њима додају банке-крвопије - не знам... без текста сам...

Лично верујем да је разградња и растурање Србије Брозов аманет комунистима... јер ако само мало боље зачепркаш по биографијама оних који купују Србију, видећеш да сви путеви воде у КПЈ без обзира на националну припадност, уосталом комунисти су и започели међунационалне и тзв.верске ратове у СФРЈ... чињеница да је новац са Кипра распршен на приватне рачуне у 52 земље и чињеница да Динкић "мудро ћути" о томе баш као и Веља, не слути на добро... даклеМ, требало би законима омогућити увид у порекло имовине и конфисковати све што нема чисто порекло...
Htedoh dodati i Dinkica o cijoj raboti sa Kiprom smo pre neki dan diskutovali. U tome jeste poenta - svi putevi vode u KPJ. Podaci jesu zastrasujuci i kad bi poceli da detaljno analiziramo sve gore nabrojano popadali bi od muke. Ipak mislim da nije patriotski cutati cak mislim da treba poceti energicnije delovanje protiv ovakvih nimalo naivnih pojava.
 
Na vuka povika a lisice meso jedu.
Svi smo se uplašili Karića,kad ono Mišković razvaljuje.Priča se da radi za Jevreje.
Večiti Radulović i marketa ,Babić...
Kad pogledaš par njih pokupovaše sve.
Mislim da je Dinkić napravio dil sa SPS-om i sad oni pokupovaše sve.
I eto načina da se VRATE.
 
Ovo je tema za mene...

Sada kada se pogleda na sve to, shvatiće se kakva je situacija. Uvode se razni pro-evropski i pro-američki zakoni kako bi naša zemlja postala zemlja sveta. I da bi se obnovila zemlja, kažu da kupujemo domaće proizvode. Ali problem je što nema para. Međutim tu međunarodna zajednica ulazi i daje nam kredite kako bi obnovili privredu. I sada, naši političari mogu da to iskoriste za razvoj privrede, ali oni ne rade to... Već prodaju naše fabrike. Te fabrike završavaju u rukama stranih investitora koji hoće da imaju što veća tržišta i što više rudnih bogatstva. Da bi to uradili oni prave ugovore sa pojednačnim našim političarima da bi delili profit posle dolaska na vlast u zemlji. Strani investitori dobijaju imunitet od poreza, a naši političari dobijaju vlast u zemlji. Onda kada se prodaju fabrike, radnici se otpuštaju, usevi se uništavaju, mašine rđaju, a fabrike ili počnu da rade za investitore ili postanu super-marketi. Onda umesto da nešto proizvodimo i izvozimo, mi uvozimo ono što možemo da proizvodimo (Pasulj! Mi uvozimo pasulj!). Sada mi možemo da se pobunimo, ali onda tu uvode nešto što bi nas zadržavalo: Prošlost i diskusija oko najboljeg sistema. Tako da dok se mi svađamo oko četnika i partizana i kralja i predsednika, strani investitori i naši potlplaćeni i korumpirani političari broje novac koji su zaradili.

Jedino što je dobro da se uradi u ovakvoj situaciji jeste da odbijamo da glasamo dok naši političari ne shvate da treba da finansiraju fabrike i našu privredu. Kada u tome uspemo, sve će ostalo onda da se sređuje kao samo od sebe.
 
Ili gosn James da ih sve najedemo lanjskog prebranca i da im zapusimo pampurom izduvni otvor dok ne nastane implozija :D E onda ce valjda da krene konacno nasa eksplozivna srBska poljoprivreda, jer jedino ona moze da preobrati ovu zemlju i da joj omoguci da stane cvrsto na zemlju.
 
marlon:
Ili gosn James da ih sve najedemo lanjskog prebranca i da im zapusimo pampurom izduvni otvor dok ne nastane implozija :D E onda ce valjda da krene konacno nasa eksplozivna srBska poljoprivreda, jer jedino ona moze da preobrati ovu zemlju i da joj omoguci da stane cvrsto na zemlju.
Najbolji način da se to uradi jeste da svakom političaru, koji umišlja da treba prodavati sve fabrike stranim investitorima, opali jedan jak šamar da se otreznu od toga. A najveći šamar koji mogu da prime i šamar koji će obaviti posao jeste da se ne ide na glasanje. Tako će shvatiti da smo ozbiljni.
 
James 007:
Najbolji način da se to uradi jeste da svakom političaru, koji umišlja da treba prodavati sve fabrike stranim investitorima, opali jedan jak šamar da se otreznu od toga. A najveći šamar koji mogu da prime i šamar koji će obaviti posao jeste da se ne ide na glasanje. Tako će shvatiti da smo ozbiljni.
Procice to sve gosn James i proteci ce dosta vode ispod Pobednika. Setite se samo sta je anglosaksonska stoka radila jadnoj Italiji od '45 do danas. Svakih godinu dana im namestali zvrcke i padale vlade da ne bi stali na noge... i sta su postigli... nista.
 
James 007:
Najbolji način da se to uradi jeste da svakom političaru, koji umišlja da treba prodavati sve fabrike stranim investitorima, opali jedan jak šamar da se otreznu od toga. A najveći šamar koji mogu da prime i šamar koji će obaviti posao jeste da se ne ide na glasanje. Tako će shvatiti da smo ozbiljni.

Колико се сећам стока и подгузне муве англосаксонске побринули су се, за сваки случај, и за овакву могућност ПА ИЗБОРИ ВАЖЕ БЕЗ ОБЗИРА КОЛИКО ЉУДИ ИЗАЂУ НА ЊИХ... фашисти...
 
James 007:
Najbolji način da se to uradi jeste da svakom političaru, koji umišlja da treba prodavati sve fabrike stranim investitorima, opali jedan jak šamar da se otreznu od toga. A najveći šamar koji mogu da prime i šamar koji će obaviti posao jeste da se ne ide na glasanje. Tako će shvatiti da smo ozbiljni.

slaba je to vajda...tako ce radikali,koji uvek izlaze na izbore preuzeti vlast...manja izlaznost-veca sansa za radikale...a ne verujem da ce to poboljsati stvari,mislim da bi to bila katastrofa za srbiju,mozda gora i od tiranske vlasti SM-a...
 
Pa vidis pagane ... ja mislim prosto. Da ne bi mi mnogo nagadjali, ja ih ne gotivim isto da se razumemo, al' nek' dodju. Za godinu dana ce da odu ako su onakvi kako se prica i kako vecina veruje. I onda ce doci i novi i novi i novi.... i valjda ce za deset godina da sazri neko ko je po volji svima i ko moze da postavi ovu zemlju na noge. Do tada je samo pljuvacina... radikali ovo... radikali ono...
 
marlon:
Pa vidis pagane ... ja mislim prosto. Da ne bi mi mnogo nagadjali, ja ih ne gotivim isto da se razumemo, al' nek' dodju. Za godinu dana ce da odu ako su onakvi kako se prica i kako vecina veruje. I onda ce doci i novi i novi i novi.... i valjda ce za deset godina da sazri neko ko je po volji svima i ko moze da postavi ovu zemlju na noge. Do tada je samo pljuvacina... radikali ovo... radikali ono...

Надам се да се зезаш... па човече, они уопште немају кадрове, немој да си смешан, треба да се враћамо 100 година уназад... а док се они науче, одосмо у три лепе...
 
eremita:
Надам се да се зезаш... па човече, они уопште немају кадрове, немој да си смешан, треба да се враћамо 100 година уназад... а док се они науче, одосмо у три лепе...
Eto i ti... otkud ti ta ideja. Lova placa sve. Za pare ce da dovedu kadrove. Nema obraza mito vise medju intelektualcima. Kad eminentni knjizevnici, umetnici, naucnici primaju od Karica lovu sto bi ovi bili drugaciji.
 
Dokle god bude slamarica i zadnjeg dinara u narodu bicemo interesantni ali samo u tom pogledu. Ponasamo se ekstra zbunjeno i neupuceno a masina radi li radi. Nemamo nista na ponudu osim ono sto je lako odstreliti, maznuti, apiti i izvuci na foru. Nama samo fora prolazi i zato se banke nizu jedna za drugom ( reko bi covek - Svajcarska ). Dobro - u cemu je onda razlika izmedju Srbije i Svajcarske? Obe su prepune banaka. Da li su obe zemlje uspesne bankarske zemlje i da li su vodeci ljudi Srbije na celu sa Dinkicem vodeci ljudi u svetu novca?
 
King 7:
Dokle god bude slamarica i zadnjeg dinara u narodu bicemo interesantni ali samo u tom pogledu. Ponasamo se ekstra zbunjeno i neupuceno a masina radi li radi. Nemamo nista na ponudu osim ono sto je lako odstreliti, maznuti, apiti i izvuci na foru. Nama samo fora prolazi i zato se banke nizu jedna za drugom ( reko bi covek - Svajcarska ). Dobro - u cemu je onda razlika izmedju Srbije i Svajcarske? Obe su prepune banaka. Da li su obe zemlje uspesne bankarske zemlje i da li su vodeci ljudi Srbije na celu sa Dinkicem vodeci ljudi u svetu novca?
Ovde se potpuno slažem sa tobom.Dakle slamarice?Pa brate izmuzoše i slamariceŠto se tiče Švajcarske i nas,spličnost nije u bankama već u lavinama kojima smo izloženi.Kod njih sneg,kod nas lavina lakovernih i malodušnih ćuti i trpi.Plašim se da iluzija o Srbiji koja je u ekonomskom smislu lider na Balkanu nije iluzija naših ekonomista i političara već ostvarenje vekovnog sna Nemaca i Francuza o iscrpljivanju ljudskih i ekonomskih resursa na ovom prostoru.Sa uništenim fabrikama,iscpljenim rudnicima i zemljom zagađenom osiromašenim uranijom na kraju će ostati jedino da prodamo sami sebe.
I još nešto,opstanak Evrope u najvećem zavisi od VODE pitke vode.Nažalost i to su pokupovali.
 

Back
Top