- Poruka
- 97.857
Један наш колега са форума шесто користи термин "Србијанац", па се на суседној теми, као споредна, повела дискусија о овом појму.
Питао сам колегу Чета у ком контексту се овај термин користи, јер га, рецимо, ја никада не бих користио, нити ми је близак, нити би ми пало на памет или у било ком језичком контексту да поменем термин "Србијанац".
(у другом посту ставићу одговор колеге Чета).
Ја мислим да се овај израз никада или скоро никада не би користио, да неки, почетком деведесетих није употребио синтагму "другосрбијанац" а разни људи нису као папагаји почели да понављају овај израз "другосрбијанац, другосрбијанац", па је то Србијанац остало за стално.
Чак и овде на Крсти гомила чудних ницкова се стално хвата за тај термин, као, смета им, а да није њих, никада га нико не би ни употребљавао или би, тек некада, био употребљен у сасвим неутралном контексту.
Питао сам колегу Чета у ком контексту се овај термин користи, јер га, рецимо, ја никада не бих користио, нити ми је близак, нити би ми пало на памет или у било ком језичком контексту да поменем термин "Србијанац".
(у другом посту ставићу одговор колеге Чета).
Ја мислим да се овај израз никада или скоро никада не би користио, да неки, почетком деведесетих није употребио синтагму "другосрбијанац" а разни људи нису као папагаји почели да понављају овај израз "другосрбијанац, другосрбијанац", па је то Србијанац остало за стално.
Чак и овде на Крсти гомила чудних ницкова се стално хвата за тај термин, као, смета им, а да није њих, никада га нико не би ни употребљавао или би, тек некада, био употребљен у сасвим неутралном контексту.
Poslednja izmena od moderatora:

