Ко је убио Исуса?

Sam Izrail nije sacucan za vreme Hrista. Sami jevreji kazu da su jos u to doba genetski daleko od Izraila kojo je dosao u Hanan.

Sami Jevreji i ne poznaju Sveto Pismo...to smo videli iz doba Hristovog. Tako da Bog čini svoje delo bez obzira prihvatili oni to ili ne. Naravno uvek mali broj je veran..kao i u istoriji Crkve tako i u storiji Izraela.

Ima ga jos mali deo kao spomenik.
Izrail se nalazi u neznaboscims. U njihovoj genetici.

Mi moramo verovati Bogu...naravno moramo razumeti da onih 144000 o kojima smo govorili će zaista poteći iz Izraela. Ali ne samo oni već će Bog sačuvati Izraela kao naciju..neki su se pomešali ja ne sporim ali ako Bog vodi verne među njima i ako je obećao da će ih sačuvati i obezbediti kasnije svedočenje iz tog naroda i izazvati probuđenje među njima, Rimljanima 11..mi ne smemo potpasti pod propagandu kvazi istoričara, kvazi naučnika koji su neprijatelji Božiji i koji izvode glomazne i megalomanske ideje o nekoj jevrejskoj zaveri..pa u kontekstu toga uklapaju priče o Hazarima..tj. anticionističku priču i sl...to su neprijatelji Božiji i Božije Reči..i neveruj im...

Pozdrav.
 
Tako je. I one priče o "Hazarima" su u službi anticionizma samo mnogi to ne vide.

Naravno ne svi. Bilo je onih vernih Bogu Jahveu. Ali fariseji su bili najuticajniji a njihov problem je bio što su veliki značaj pridavali formi pobožnosti.

Narod je u Mesiji video najpre oslobodioca od strane vlasti. Međutim, nisu razumeli prirodu Božijeg Carstva ili Mesijanskog vremena.

Karakteristike i genetika su razlicite stvari.
O karakteristikama ne pricamo.
A sa mesanjem si skroz omasio.
A o drugo nisam hteo ni da ulazim.
Imas stotine hiljada slucaja na koje sam nalazio. Samo nisam znao da cu pisati sa tobom da bi ih zapisao.
Cesto nisam ni ja odma znao da druga strana jevrej.
Jer ne nose zvezdu na rukavu.
Trecina vlade u austriji jevreji pozenjeni sa drugom stranom.

Време о коме говоримо - пре 2000 година, толико је било заостало, да ми то једноставно речено не можемо ни приближно да схватимо. Стога наше пројекције о мотивима који су ондашње житеље Јудеје покретали на деловање никада не могу бити 100% тачне, већ је то покушај да попут детектива који истражује убиство, на основу чињеница "са места убиства" - отисака прстију, чаура, трагова крви... и сличних, откријемо ко је убица.

Један од објективнијих начина постизања тог циља јесте праћење "трагова" који су потврђени као историјске чињенице. Стога, уколико читаву причу о Џонатану тумачимо у контексту историјских догађања тог доба, добићемо приближно - можда и потпуно, тачно схватање његове улоге у читавој тој причи.

Каналисање о овој теми - које смо добили у медитацији извесно време након започињања теме, може да допринесе њеном бољем разумевању, јер логички-линеарно повезује догађаје који су нам познати, али чије везе до сада можда нисмо успели да запазимо. Исто важи и за каналисања о Хитлеру и Стаљину.

Ослањати се пак на религијске књиге и садржај који је у њима селектиран, накнадно избациван, мењан или прилагођаван није баш најсигурнији начин разумева догађаја о којима говоримо, мада се верници неће сложити са тиме.
 
Време о коме говоримо - пре 2000 година, толико је било заостало, да ми то једноставно речено не можемо ни приближно да схватимо. Стога наше пројекције о мотивима који су ондашње житеље Јудеје покретали на деловање никада не могу бити 100% тачне, већ је то покушај да попут детектива који истражује убиство, на основу чињеница "са места убиства" - отисака прстију, чаура, трагова крви... и сличних, откријемо ко је убица.

Један од објективнијих начина постизања тог циља јесте праћење "трагова" који су потврђени као историјске чињенице. Стога, уколико читаву причу о Џонатану тумачимо у контексту историјских догађања тог доба, добићемо приближно - можда и потпуно, тачно схватање његове улоге у читавој тој причи.

Naravno, mi ne moramo iz sadašenjeg vremena ispitivati..mnogi antički istoričari su već dali svedočanstvo koje se slaže sa onim što Biblija govori u vezi Hrista. Oni su bliži događajima nego mi sada a nisu bili naklonjeni hrićšanstvu.

Каналисање о овој теми - које смо добили у медитацији извесно време након започињања теме, може да допринесе њеном бољем разумевању, јер логички-линеарно повезује догађаје који су нам познати, али чије везе до сада можда нисмо успели да запазимо. Исто важи и за каналисања о Хитлеру и Стаљину.

Ослањати се пак на религијске књиге и садржај који је у њима селектиран, накнадно избациван, мењан или прилагођаван није баш најсигурнији начин разумева догађаја о којима говоримо, мада се верници неће сложити са тиме.

Zaniljiva ti je ova opservacija ali pazi..poniranje u sebe.. krije zamku da događaje rekonstruišemo kako mi želimo ili kako nam se učini. To je već problem. Mislim da je Bog očuvao svoju Reč i jasno u njoj otkrivo događaje.

Pozdrav.
 
Sami Jevreji i ne poznaju Sveto Pismo...to smo videli iz doba Hristovog. Tako da Bog čini svoje delo bez obzira prihvatili oni to ili ne. Naravno uvek mali broj je veran..kao i u istoriji Crkve tako i u storiji Izraela.



Mi moramo verovati Bogu...naravno moramo razumeti da onih 144000 o kojima smo govorili će zaista poteći iz Izraela. Ali ne samo oni već će Bog sačuvati Izraela kao naciju..neki su se pomešali ja ne sporim ali ako Bog vodi verne među njima i ako je obećao da će ih sačuvati i obezbediti kasnije svedočenje iz tog naroda i izazvati probuđenje među njima, Rimljanima 11..mi ne smemo potpasti pod propagandu kvazi istoričara, kvazi naučnika koji su neprijatelji Božiji i koji izvode glomazne i megalomanske ideje o nekoj jevrejskoj zaveri..pa u kontekstu toga uklapaju priče o Hazarima..tj. anticionističku priču i sl...to su neprijatelji Božiji i Božije Reči..i neveruj im...

Pozdrav.
144000 nisu izrailci.


Schma Jisrael
5. Mojsijeva 6,4Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod.
5. Mojsijeva 6,5Zato ljubi Gospoda Boga svojega iz svega srca svojega i iz sve duše svoje i iz sve snage svoje.
5. Mojsijeva 6,6I neka ove riječi koji ti ja zapovijedam danas budu u srcu tvom.
5. Mojsijeva 6,7I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sjediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad liježeš i kad ustaješ.
5. Mojsijeva 6,8I veži ih sebi na ruku za znak, i neka ti budu kao počeonik među očima.
5. Mojsijeva 6,9I napiši ih na dovratnicima od kuće svoje i na vratima svojim
 
Isus je bio kao savrsen covek i nije zgresio protiv Boga.
Takodje nije imao zenu niti se time bavio.
Bavio se onim sto mu je Bog dao da uradi za covecanstvo.
Prenosio je Bozju rec i kao dokaz da ima Bozje odobravanje
da je od Boga poslat, lecio je vaskrsavao, sve je to cinio uiz pomoc Bozje sile
koju mu je Bog davao.
gde ti vidis seksualnu konotaciju kod Isusa kad je nema.
Magdalena nije njegova zena niti je on imao zenu.
Isus je Bioo Bozji sin - duhovno bice
i dok je bio u telu ostao je savrsen.

Znamo da Isus iz Nazareta nije bio duhovno biće, već čovek od krvi i mesa.
Bio jesamo nadahnut Duhom .

Sad mi daj jedan smisleni odgovor, dobro razmisli i ne žuri :

Zašto misliš da Isus nebi bio u stanju da prenese reč božju narodu, da je bio oženjen i imao decu, kao svi njegovi savremenici tog doba ?

Zašto je žena i porodica ometajući faktor da se prenese reč božja ?
 
Verujem Bogu :). Jednostavno pokazatelji i paramertri za ovu moju tvrdnju postoje i sa aspekta istraživanja koristeći naučnu metodu i pristup ali pre svega ja verujem Bogu..ako je On obećao da će sačuvati Izraela do poslednjih dana ja to verujem jer je tako rečeno.

Luka 13,34Jerusalime, Jerusalime, koji ubijaš proroke i zasipaš kamenjem poslane k sebi! koliko puta htjeh da skupim čeda tvoja kao kokoš gnijezdo svoje pod krila, i ne htjeste!Luka 13,35Eto će vam se ostaviti kuća vaša pusta; a ja vam kažem: nećete mene vidjeti dok ne dođe da rečete: blagosloven koji ide u ime Gospodnje.
 
Luka 13,34Jerusalime, Jerusalime, koji ubijaš proroke i zasipaš kamenjem poslane k sebi! koliko puta htjeh da skupim čeda tvoja kao kokoš gnijezdo svoje pod krila, i ne htjeste!Luka 13,35Eto će vam se ostaviti kuća vaša pusta; a ja vam kažem: nećete mene vidjeti dok ne dođe da rečete: blagosloven koji ide u ime Gospodnje.

"Jer vam, braćo, neću zatajiti tajne ove(da ne budete ponositi), da nepokornost Izrailju pade u djel, dokle ne uđe neznabožaca koliko treba", Rimljanima 11,25

Obrati pažnju na vremensku odrednicu.."dokle"...ima vreme nepokornosti Izraela ali ono je ograničeno ovom odrednicom "dokle"...nakon tog dokle, tj. kada se taj period nepokornosti završi a on traje "dok ne uđe neznabožaca koliko treba"(ili dok se ne navrše vremena "neznabožaca"..na drugim mestima) onda šta biva? Tada ne može biti isto zar ne? Znači dešava se promena...do tog vremena (dok su vremena neznabožaca) je taj udeo "šljepote"(nepokornosti) a nakon tog vremena mora biti da "šljepota" spadne. Inače svako drugo razumevanje ovih tekstova apostola Ppavla nema smisla osim ako Pavle jasno ukazuje na kraj ovog perioda šljepote Izrailja.

Tako isto i u rečima Isusovim gore..."kuća biće pusta" DOK "nerečete blagosloven koji ide u ime Gospodnje". Kada se povrate Hristu oni se vraćaju kući...NJihova kuća je Hristos tj. Sion..."doći će sa Siona izbavitelji i odvratiće bezbožnost od Jakova", Rimljanima 11,26
 
"Jer vam, braćo, neću zatajiti tajne ove(da ne budete ponositi), da nepokornost Izrailju pade u djel, dokle ne uđe neznabožaca koliko treba", Rimljanima 11,25

Obrati pažnju na vremensku odrednicu.."dokle"...ima vreme nepokornosti Izraela ali ono je ograničeno ovom odrednicom "dokle"...nakon tog dokle, tj. kada se taj period nepokornosti završi a on traje "dok ne uđe neznabožaca koliko treba"(ili dok se ne navrše vremena "neznabožaca"..na drugim mestima) onda šta biva? Tada ne može biti isto zar ne? Znači dešava se promena...do tog vremena (dok su vremena neznabožaca) je taj udeo "šljepote"(nepokornosti) a nakon tog vremena mora biti da "šljepota" spadne. Inače svako drugo razumevanje ovih tekstova apostola Ppavla nema smisla osim ako Pavle jasno ukazuje na kraj ovog perioda šljepote Izrailja.

Tako isto i u rečima Isusovim gore..."kuća biće pusta" DOK "nerečete blagosloven koji ide u ime Gospodnje". Kada se povrate Hristu oni se vraćaju kući...NJihova kuća je Hristos tj. Sion..."doći će sa Siona izbavitelji i odvratiće bezbožnost od Jakova", Rimljanima 11,26

Ti govoris iz predrasude a ne iz onoga sta ja ovde pisem.
Nigde nisam kazao da se Izrailci to jest jevreji, ne mogu nikako i nikada obrattiti, spasiti.
Niti da nece.
Verujem da ce se na kraju mnogi od njih obratiti.

Ja govorim o 12 plemena.

Niti ovi stihovi koje si postavio govore o 12 plemena.
Apostoli tu ono sto je ostalo od Izraila nazivaju Izrail.
Pleme judino i Benjaminovo.
Nisu 12 plemena odbacili Hrista, vec pleme ipo.
Oni 10.5 nije ni tada bilo.
Kazu sami jevreji a i istorija.
Odavno su se sami bili tako podelili a pre odlaska u Vavilonsko ropstvo Jude i Benhamina, 10.5 plemena su bila raseljena po svetu.

Apostoli u tim stihovima koje si postavio, Izrail nazivaju to sto je ostalo.
Pleme Judino i malo od Benjaminovog plemena.
Ako bi Bog zaslepio Izraila, ako to kaze tekst, to bi bilo strasno.
Bog im vise od 2000 godona neda da se spasu?
Ali to ne kaze tekst.
Jer vidimo da kroz istoriju pa i danas, uvek iznova neki od Jevreja prihvati Hrista.
Ako ih je Bog zaslepio to bi onda bilo nemoguce da se uvek neki od njih obrate.

Rec je o tome da ne ocekujemo neko masovno obracenje ova dva plemena do samog kraja.

Prvo su ljudi dolazili Bogu preko Izraila.
Jer su samo oni imali znanje o pravom bogu.
Ali milost bozja prema njima kao nosioima istine, je istekla i data je neznaboscima.
Sada se poznanje o Bogu dobija preko neznabozaca.
Koji su prihvatili Hrista.
Sada je Bozja milost direktna prema neznaboscima.

Kada milost prodje prema neznaboscima, ocigledno ce za jevreje milost jos postojati, jer ce ih poslednji dogadjaji obratiti.
Mnoge od njih.
Ili ce im biti data ponovo milost da se i preko njih objavi poslednja vest kada budu shvatili ocigledne poslednje dogadjaje?

Jer ce prvi biti poslednji i poslednji prvi.
 
Poslednja izmena:
Ti govoris iz predrasude a ne iz onoga sta ja ovde pisem.
Nigde nisam kazao da se Izrailci to jest jevreji, ne mogu nikako i nikada obrattiti, spasiti.
Niti da nece.
Verujem da ce se na kraju mnogi od njih obratiti.

Ja govorim o 12 plemena.

I ja govorim o 12 plemena. Oni će biti očuvani :)..iz svakog od 12 plemena će Bog imati svoje verne..Otkrivenje 7; 14

Kazu sami jevreji a i istorija.
Odavno su se sami bili tako podelili a pre odlaska u Vavilonsko ropstvo Jude i Benhamina, 10.5 plemena su bila raseljena po svetu.

Kažu iz neznanja..jer ne znaju puteve Božijie..oni misle da su njihovi putevi u isto vreme i putevi Božiji. Ne, Bog je obećao, Bog drži obećanje. Propaganda, svetskih moćnika je ono o čemu si ti informisan...ali to nije dovoljno i nije ni tačno.

Ako bi Bog zaslepio Izraila, ako to kaze tekst, to bi bilo strasno.
Bog im vise od 2000 godona neda da se spasu?

Izgleda da ni ti nisi razumeo tekst...tekst kaže jasno da će se među Izraelom desiti probuđenje i to će biti veličastveno..to će imati odjeka i efekta. Tako će Bog delovati na kraju vremena..kada se ispune vremena neznabožaca(ako znaš šta to znači..pazi "vremena neznabožaca"-vidi je li od njih delimično neki zaostatak i u denominaciji)..dok se to ne rasčisti i vrati na staro neće biti ni ovoga:).

Ostalo je samo ponavljanje ovoga što si rekao.

Imaj na umu "vremena neznabožaca" ...DOK...

Pozdrav...
 
Odbijanjem istine, oni su sami sebe zaslepili po principu.
Bog ih onda pusta da veruju prevaru.
Posle velikog svetla sta dolazi?
Jos veci mrak.
To se danas na veliko desava i sa mnogim hriscanima koji su primili istinu pa je odbacili.

Princip:
2 Solunjanima 2,10I ... jer ljubavi istine ne primiše, da bi se spasli.2. Solunjanima 2,11I zato će im Bog poslati (dopustiti)silu prijevare, da vjeruju laži;
 
Izgleda da ni ti nisi razumeo tekst...tekst kaže jasno da će se među Izraelom desiti probuđenje i to će biti veličastveno..to će imati odjeka i efekta. Tako će Bog delovati na kraju vremena..kada se ispune vremena neznabožaca(ako znaš šta to znači..pazi "vremena neznabožaca"-vidi je li od njih delimično neki zaostatak i u denominaciji)..dok se to ne rasčisti i vrati na staro neće biti ni ovoga:).

Ostalo je samo ponavljanje ovoga što si rekao.

Imaj na umu "vremena neznabožaca" ...DOK...

Pozdrav...

Pa sta sam ja drugo rekao nego da ce se verovatno mnogi obratiti?
Ocigledno si skoncentrisan na samoodbranu a ne na istinu.
I prebrzo si odgovorio nebi li se odbranio.
Nemoguce da si mogao tako brzo da tacno sagledas tekst. 😔
Zasto gubimo vreme?
 
E ja ne verujem.
Jer ih nije bili ni tada ni sada.
Bog im nebi uskratio tu prednost kada je Mesija dosao da zautmu stav.
Ostaje ti samo da verujes.
I pored toga da apostoli Izrail nazivaju 2 plemena pa i nas neznabosce.

I više od toga..ali ću se bazirati prvenstveno na veri jer verujem Onom koji ne greši ;)..znam kome verujem.

Pa sta sam ja drugo rekao nego da ce se verovatno mnogi obratiti?
Ocigledno si skoncentrisan na samoodbranu a ne na istinu.
I prebrzo si odgovorio nebi li se odbranio.
Nemoguce da si mogao tako brzo da tacno sagledas tekst. 😔
Zasto gubimo vreme?

Misliš....pa i nisam tako brzo...iskreno ovo dugo izučavam. Ali bez predubeđenja.

Ali ja te pozivam da razumeš izraz "dok se ne navrše vremena neznabožaca"..ja sam bio siguran da bi ti ovo mogao razumeti;).Da li sam se prevario?
 
I više od toga..ali ću se bazirati prvenstveno na veri jer verujem Onom koji ne greši ;)..znam kome verujem.



Misliš....pa i nisam tako brzo...iskreno ovo dugo izučavam. Ali bez predubeđenja.

Ali ja te pozivam da razumeš izraz "dok se ne navrše vremena neznabožaca"..ja sam bio siguran da bi ti ovo mogao razumeti;).Da li sam se prevario?
[/QUOTE"]
.

Prvo na veri a onda moram da prihvatim nesto u istom momentu jer odma nije vise na veri, vec 100% tako?
Objasnjeno ti je u postu sta je to vremena neznabozaca.
Kako mozes da odgovaras na nesto sto ne citas?
Ja se oslanjam na tekst i kontekst.
Vera mi tu nije sigurna tu.
Samo mi oduzimas vreme i zatrpavas dobar tekst.
 
Prvo na veri a onda moram da prihvatim nesto u istom momentu jer odma nije vise na veri, vec 100% tako?
Objasnjeno ti je u postu sta je to vremena neznabozaca.
Kako mozes da odgovaras na nesto sto ne citas?
Ja se oslanjam na tekst i kontekst.
Vera mi tu nije sigurna tu.
Samo mi oduzimas vreme i zatrpavas dobar tekst.

Ma dobro, ti imaj svoje mišljenje ali kažem svetski moćnici nas truju propagandom antijudaizma a mi nasedamo.

Ja sam ukazao na Rimljanima 11,25.26 koja jasno govori ko se obraća u poslenje vreme i kakvog će dometa to biti. Antijudaizam od I veka koji deluje na sve načine pokušava da ove stvari sakrije...omalovaži.

Nismo ni svesni koliko je propaganda od I veka napravila strašne posledice na um verujućih.
 
Naravno, mi ne moramo iz sadašenjeg vremena ispitivati..mnogi antički istoričari su već dali svedočanstvo koje se slaže sa onim što Biblija govori u vezi Hrista. Oni su bliži događajima nego mi sada a nisu bili naklonjeni hrićšanstvu.

Zaniljiva ti je ova opservacija ali pazi..poniranje u sebe.. krije zamku da događaje rekonstruišemo kako mi želimo ili kako nam se učini. To je već problem. Mislim da je Bog očuvao svoju Reč i jasno u njoj otkrivo događaje.

Pozdrav.
Шта је из њих избачено, можемо само да нагађамо, а оно што нам одмах упада у очи, јесте недостатак информација о ратним злочинима и етничком чишћењу почињеном од стране италијанских нациста, над Јеврејима који су насељавали Јудеју.

Каналисања - што значи и ово које помињемо, за нас имају вредност само уколико њихов садржај потврдимо нама доступним чињеницама и линеарно-логичким следом догађаја, што се и у овом случају потврдило.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma dobro, ti imaj svoje mišljenje ali kažem svetski moćnici nas truju propagandom antijudaizma a mi nasedamo.

Ja sam ukazao na Rimljanima 11,25.26 koja jasno govori ko se obraća u poslenje vreme i kakvog će dometa to biti. Antijudaizam od I veka koji deluje na sve načine pokušava da ove stvari sakrije...omalovaži.

Nismo ni svesni koliko je propaganda od I veka napravila strašne posledice na um verujućih.
Brihga mene za mocnike i slicne, ja imam svoj stav i mislenje.
Opet pises na osnovu predrasuda?
Ja pokusavam da pisem istinu o tome sto smo pricali, ne znaci da sam ja sada antisemita.
Ako se ne slozim sa tvojim mislenjem za koje si rekao da je zasnovano na veri, posezes za ucenjivanjem?
Indirektno mi ubacujes antisemitizam?
Nepostene metode primenjujes.
Ja postujem i volim jevreje kao i moj narod.
Volio bih da oni svi prihvate istinu, ali moramo ostati realni i ne pricati na osnovu onoga sto zelimo.
Pocinjem da razmisljam o ignoru.
 
Већина списа која су уврштена у Нови Завет настала су од I-IV векa нове ере и с обзиром да је свето писмо настало као компилација текстова о Исусу који су у тренутку његовог настанка највише одговарали цркви питање је шта је у њему истина, а шта лаж.

Но непобитна истина је да су Исуса убили... овај, а ко је убио Исуса: Италијани или Јевреји?
Ubili su ga Rimljani,ali voljom crkvenih jevrejskih velodostojnika.Njihov apel je bio da se Isus smakne.
 
Brihga mene za mocnike i slicne, ja imam svoj stav i mislenje.
Opet pises na osnovu predrasuda?
Ja pokusavam da pisem istinu o tome sto smo pricali, ne znaci da sam ja sada antisemita.
Ako se ne slozim sa tvojim mislenjem za koje si rekao da je zasnovano na veri, posezes za ucenjivanjem?
Indirektno mi ubacujes antisemitizam?
Nepostene metode primenjujes.
Ja postujem i volim jevreje kao i moj narod.
Volio bih da oni svi prihvate istinu, ali moramo ostati realni i ne pricati na osnovu onoga sto zelimo.
Pocinjem da razmisljam o ignoru.

Ništa nisi razumeo, kako treba.

Ostaje da razmišljaš o Rimljanima 11,25.26 pa kako ti se bude razjasnilo. Neću ja tebe unbeđivati da su 144000 Jevreji kada ti msiliš da su to pripadnici Adventista ili JS misle da su to Jehovini Svedoci a neki bome Srbi će kazati to su Srbi tih 140000 su Srbi ;) , Mormoni misle da su to Mormonski prvaci sa Džozefom Smitom koji će sedeti na stolici i suditi..postavši polu bog i ko mu se zameri...joj njemu.

Pokušavam da ovo pitanje shvatim onako kako Biblija gleda...

Izvini ako si se osetio prozvan lično..ovo govorim samo kritikujući razna učenja a ne ljude.

Pozdrav.

Ako budeš raspoloženiji o ovim temama pričaćemo.
 
Ništa nisi razumeo, kako treba.

Ostaje da razmišljaš o Rimljanima 11,25.26 pa kako ti se bude razjasnilo. Neću ja tebe unbeđivati da su 144000 Jevreji kada ti msiliš da su to pripadnici Adventista ili JS misle da su to Jehovini Svedoci a neki bome Srbi će kazati to su Srbi tih 140000 su Srbi ;) , Mormoni misle da su to Mormonski prvaci sa Džozefom Smitom koji će sedeti na stolici i suditi..postavši polu bog i ko mu se zameri...joj njemu.

Pokušavam da ovo pitanje shvatim onako kako Biblija gleda...

Izvini ako si se osetio prozvan lično..ovo govorim samo kritikujući razna učenja a ne ljude.

Pozdrav.

Ako budeš raspoloženiji o ovim temama pričaćemo.


Opet pises neistine i stavljas mi ponovo u usta sto nikada nisam rekao.
To su pripadnici iz svih crkava pa i jevreji, ne samo adventisti ili JS itd.
Nisam vidio jos coveka toliko opterecenog predrasudama koji od drveca ne vidi sumu ili obrnuto.
Pises mu jedno a on drugo?.
E posto si preterao svaku meru. Idemo sada na ignor.
 
Poslednja izmena:
Ubili su ga Rimljani,ali voljom crkvenih jevrejskih velodostojnika.Njihov apel je bio da se Isus smakne.
Џонатан је за Италијане представљао икону побуне, Месију који је по предању послат да их избави из сваке врсте невоље и ту причу Зилоти су ширли међу јеврејским народом. Уколико би га пак Италијани ухапсили под оптужбом за побуну, тиме би постигли супротан учинак, те су наредили јеврејским свештеницима да Џонатану пронађу кривицу како би га осудили на основама које немају везе са њима - Италијанима.

С обзиром да су јеврејски свештеници били квислинзи они су то њихово наређење извршили - вољно или невољно, ми то не можемо знати. Да нису имали никаквог утицаја и власти, говори и чињеница да када су Јереји подигли устанак 70-те године прошлог еона, да су 74 године сви Јевреји протерани (многи и побијени) из Јудеје, укључујући и јеврејске свештенике.

Наравно да нико ко се на озбиљан начин бави освајањем света и злочинима неће прихватити историјску кривицу за почињене злочине, а као најбољи и најпроверенији начин прикривања злочина показало се окривљивање жртве. Уосталом, ту стратегију католика искусили смо на сопственој кожи током рата у бившој Југославији.
 
Poslednja izmena od moderatora:
"...Нагласио је да они који данас управљају судбином овог народа настављају безбожни, сатански пут гонитеља Христових, пут Пилата, пут ондашњих Јевреја који су разапели Христа, пут безбожника који су утамничили Ловћенског Тајновидца..." >>>

Изгледа да ће мржња према Јеврејима у Србијанској Православној Цркви и генерално гледано читавом хришћанству, трајати се док постоји и један једини свештеник тих секти. Када би којим случајем неки од њих имао склоност ка читању и размишљању ван уских оквира своје секте, чисто сумњамо да би успели да схвате о чему смо дискутовали на овој теми. Но, то је религија, демонизовано стање свести којe широм света генерише мржњу, сукобе, ратове и геноциде.

Због те мржње, током 1941 године Србијанци и Немци "очистили су" Србију од Јевреја, побили су 90% србијанских Јевреја - њих 16.000.
 

Back
Top