Quantcast

КО ЈЕ У ПРАВУ?

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
Управо сам погледао документарац "Свет сенки" на 2, каналу РТС, који говори о свему ономе о чему говоре и заговорници "теорија завере", и то на начин и уз доказе који то измештају из зоне теорије у евидентну праксу.
Отварам ову тему са намером да се на њој поставе линкови за ту и сличне документарце, који ће, надам се- и најневерније Томе уверити у стање ствари, или их бар натерати да ћуте и не лажу и себе и друге.
Биће то и својеврстан тест елементарног поштења, за обе стране; јер, обе знају да претерају, зато што је данас и разговор својеврстан вид рата. Људи су изгубили способност да слушају једни друге и коригују став на основу уверљивости онога што чују, а први знак свести о свом погрепном становишту је перманентно вређање неистомишљеника, што се овде одлично види, боље него игде... :think:
Шокантно је колико је овај филм јасан, аргументован и препун доказа о криминалном понашању неколико најмоћнијих држава света, а колико им нико не може ништа, у пркос свим тим доказима.
Форумашима је свакако познато да сам и ја мишљења да је вођа западне коалиције САД у канџама крупног капитала и војно индустријског комплекса, који се претворио у Удружење социопата, и да је судбина света увелико одређена степеном њихове декаденције.
Предлажем да ово буде тема на којој ћемо барем покушати да о овој теми размотримо ову проблематику, колико је то уопште могуће јер постоје особе на овом форуму којима је ометање такве дискусије задатак...
Изволите.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
Ти.
Схвати- не можеш ме увући ни у какву расправу са тобом.
Вређај и прозивај до миле воље, теби је то дозвољено овде- ко треба- зна и зашто.
Помири се са тим да си мени неинтересантан, досадан и неинспиративан, јер ја то што ти радиш- умем и боље, само не радим.
покажи трачак интелигенције и не обраћај ми се, уопште, јер неће бити никаквог ефекта.
Загађујеш ми тему својим примитивизмом.

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
Ти.
Схвати- не можеш ме увући ни у какву расправу са тобом.
Вређај и прозивај до миле воље, теби је то дозвољено овде- ко треба- зна и зашто.
Помири се са тим да си мени неинтересантан, досадан и неинспиративан, јер ја то што ти радиш- умем и боље, само не радим.
покажи трачак интелигенције и не обраћај ми се, уопште, јер неће бити никаквог ефекта.
Загађујеш ми тему својим примитивизмом.
a.k.a. Ne znaš šta da kažeš za Mesec, jer si se ispalio najavom da su teorije zavere tačne.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
"AleksaJ
Мислиш ли да је хомо сапијенс толико свестан па да то 'ко ј еу праву '
Мислим да је то место оријентације ко то јесте, а ко није; наиме, човек је једино створење на Земљи које може да има свест о одговорности за друге, способно је да схвати морална и етичка ограничења; да ли се и понаша у складу са тим- питање је о којем се данас цео свет брине...

Цена станова гражених '80-те набијена на 100 евра квадрат, сутурен, поткровља...

Нова градња 1 4000 .. и то све периферија пола ссат превозом у једном правцу ....

Зар то није 'теорија заваре'... уствари пљачкање
Не знам, то су данас тржишни проблеми, боље да ја о томе не говорим... :lol:
Жемске су увек волеле те које имају .. а пошто су имали они који млате .. њима су рађале потомство ...
Добро, жене често нису много паметне...:mrgreen:

У једном моменту они који смиђљају оружје су преузели примат над суровом силом .. па сада најбољи оружари
Бојим се да су се они ставили у службу без икаквих захтева осим оног да буду плаћени, и да их то чини најнеодговорнијом професијом данас.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.653
Управо сам погледао документарац "Свет сенки" на 2, каналу РТС, који говори о свему ономе о чему говоре и заговорници "теорија завере", и то на начин и уз доказе који то измештају из зоне теорије у евидентну праксу.
Отварам ову тему са намером да се на њој поставе линкови за ту и сличне документарце, који ће, надам се- и најневерније Томе уверити у стање ствари, или их бар натерати да ћуте и не лажу и себе и друге.
Биће то и својеврстан тест елементарног поштења, за обе стране; јер, обе знају да претерају, зато што је данас и разговор својеврстан вид рата. Људи су изгубили способност да слушају једни друге и коригују став на основу уверљивости онога што чују, а први знак свести о свом погрепном становишту је перманентно вређање неистомишљеника, што се овде одлично види, боље него игде... :think:
Шокантно је колико је овај филм јасан, аргументован и препун доказа о криминалном понашању неколико најмоћнијих држава света, а колико им нико не може ништа, у пркос свим тим доказима.
Форумашима је свакако познато да сам и ја мишљења да је вођа западне коалиције САД у канџама крупног капитала и војно индустријског комплекса, који се претворио у Удружење социопата, и да је судбина света увелико одређена степеном њихове декаденције.
Предлажем да ово буде тема на којој ћемо барем покушати да о овој теми размотримо ову проблематику, колико је то уопште могуће јер постоје особе на овом форуму којима је ометање такве дискусије задатак...
Изволите.

Ja sam na moj temi o losem standardu u Srbiji vec dao dosta odgovora. Zapad je kriminalan i zlocinacki ne od juce. Iza svega stoji glad za sto vise novca i da se pljackaju drugi narodi.To nije neka velika filozofija ali mnogi ljudi veruju zapadnim medijima i samim tim su uskraceni da shvate istinu. Ko laze taj i krade, stara poslovica.Zapad krade po svetu a uz to ide i laz preko medija.Propaganda je tu za njih vrlo bitna.No ljudi su skloni da im veruju bas zato sto je Zapad bogat.To je kao kod kurvi sponzorusa, one ne gledaju kako je neki muskarac dosao do para,njih samo zanima da on ima te pare,da je bogat. Zapad je taj muskarac krimos koji je dosao do mnogo para kriminalom,a ovi nasi ljubitelji Zapada su ta sponzprusa koja ih voli.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
Ja sam na moj temi o losem standardu u Srbiji vec dao dosta odgovora. Zapad je kriminalan i zlocinacki ne od juce. Iza svega stoji glad za sto vise novca i da se pljackaju drugi narodi.To nije neka velika filozofija ali mnogi ljudi veruju zapadnim medijima i samim tim su uskraceni da shvate istinu. Ko laze taj i krade, stara poslovica.Zapad krade po svetu a uz to ide i laz preko medija.Propaganda je tu za njih vrlo bitna.No ljudi su skloni da im veruju bas zato sto je Zapad bogat.To je kao kod kurvi sponzorusa, one ne gledaju kako je neki muskarac dosao do para,njih samo zanima da on ima te pare,da je bogat. Zapad je taj muskarac krimos koji je dosao do mnogo para kriminalom,a ovi nasi ljubitelji Zapada su ta sponzprusa koja ih voli.
Изрекао си неке врло болне истине, за које многи прокључају од беса. :lol:
Сад само да прочитају- спреми се на салве увреда...:mrgreen:

luciuss

Ističe se
Poruka
2.653
Kad neko pise to sto nas dvojica pisemo, jave se tupadzije da to proglase besmislenom teorijom zavere. Cim covek misli svopjom glavom i ne slusa zapadne medije, odmah mu prikace da kuje toriju zavere. Njima je lakse da poveruju ono sto kaze tv nego da misle svojom glavom.zato se oni rugaju teorijama zavere.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
36.103
Изволите.
Ima li link kakav na YT za dokumentarac ?

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
zato se oni rugaju teorijama zavere.
Ругају се јер не постоји добар начин да се оповргне истина, осим релативизацијом чињеница.
Ту се не ради о потрази за истином, него о постизању циља.
Истина их не занима.
Особа са "грамом" поштења, после овог филма који помињем у почетном посту- не би више никад бранила САД ни у чему.
И то је тачка идеална за класификацију са каквом особом имаш посла.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
23.669
Ima li link kakav na YT za dokumentarac ?
Свакако да има, а ако случајно имаш РТС на свом списку канала- потражи на њиховом сајту; ја сам релативно невешт у том послу, па препуштам то неком верзиранијем у материји...

sin Juga

Poznat
Poruka
9.030
Pa da pocnemo sa dokazima...

„Državna kompanija Krušik koja proizvodi artiljerijske granate, mine i rakete, prodavala je oružje po veoma niskoj ceni privatnoj kompaniji za trgovinu oružjem GIM od 2017. godine. GIM je potom to oružje prodavao u inostrantsvu, uz veliku zaradu. Jedan od posrednika u tim dogovorima bio je, kako se navodi, Branko Stefanović, koji je radio kao pravni savetnik za GIM. Preko njega postoji direktna veza s vladom, pošto je Stefanovićev sin Nebojša aktuelni ministar unutrašnjih poslova“, stoji u tekstu.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
To svi znamo. Nemoj da mi tu otkrivas toplu vodu i rupe na saksiji, jer bi neko naivan jos pomislio da si pametan... :hahaha:

Nego, taj problem na Balkanu i sa Balkana nije resiv, i to dobro znas. Ali se pravis na tosu. To resavaju velike sile izmedju sebe: Uncle, Bacuska i Kosooki Chen.

Zato je ovaj problem, koga ti non-stop guras pod tepih da zamaskiras tim gistro pistaljkanjem i satro povikom: "drzite lopova", taj je vrlo evidentan, jer tebe i Nataliju bez motike jako lepo hlebom hrani (a da hladis yaya po ceo dan da bi nocom kresao Nataliju):
„Državna kompanija Krušik koja proizvodi artiljerijske granate, mine i rakete, prodavala je oružje po veoma niskoj ceni privatnoj kompaniji za trgovinu oružjem GIM od 2017. godine. GIM je potom to oružje prodavao u inostrantsvu, uz veliku zaradu. Jedan od posrednika u tim dogovorima bio je, kako se navodi, Branko Stefanović, koji je radio kao pravni savetnik za GIM. Preko njega postoji direktna veza s vladom, pošto je Stefanovićev sin Nebojša aktuelni ministar unutrašnjih poslova“, stoji u tekstu.
Nego, blago meni, umesto sto ti nama otvaras oci, treba da uzmes usranu motku pa prvo da krenes da mlatis Jugoslava Petrovica, Slinu Jr. i Slinu Sr. Svoje nalogodavce i mentore, koji te solidno (za srpske uslove - 300 EURa mesecno) placaju za tu poviku na vuka.

Jerbo kada se svi ti problemi manje-vise rese, vas milion neradnika treba da krene svako jutro put fabrika, gde cete raditi od 7:00 do 17:00 na traci sa pauzom za rucak od jedan sat, tako do pemzije (65g), da posteno, radno, redno, disciplinovano i pristojno pocnete da zaradjujete sebi za zivot i izdrzavanje. :ok:

frootsman

Buduća legenda
Poruka
25.350
Pa da pocnemo sa dokazima...

“Upravo je Vučić omogućio Tešiću da posreduje u državnoj trgovini oružjem na koruptivan način a političke veze i uticaj Slobodana Tešića na vlast u Srbiji doveli su do negativne preporuke da Srbija postane član Vasenarskog aranžmana, medjunarodnog kontrolnog režima u oblasti izvoza naoružanja”, navela je potpredsednica SSP.

Ona je ocenila da “sve to dokazuje da je mozak operacije upropaštavanje namenske industrije Srbije, da bi sutra bila privatizovana, niko drugi do Aleksandar Vučić”.

“Pitam Aleksandra Vučića ko je sad izdajnik, ja koju nedeljama lažno optužuje da iznosim neistine, ili si izdajnik ti, Vučiću, koji si najdirektnije ubacio Tešića u državnu delegaciju koje je pregovarala o izvozu oružja u Libiju i koji kroz kombinacije sa Tešićem radi na upropaštavanju naše namenske industrije“, upitala je Marinika Tepić.

3BEP

Veoma poznat
Poruka
10.446
Naprednjaci su organski nesposobni da kažu istinu...Oni više ni ne znaju da naprave razliku i misle da je laž koju besomučno ponavljaju istina...Istina,za njih je i proces mišljenja zagonetka...Oni ''misle'' ono što vide da im vodja poručuje na pinku..

Тихи

Zaslužan član
Poruka
121.940
Kad neko pise to sto nas dvojica pisemo, jave se tupadzije da to proglase besmislenom teorijom zavere. Cim covek misli svopjom glavom i ne slusa zapadne medije, odmah mu prikace da kuje toriju zavere. Njima je lakse da poveruju ono sto kaze tv nego da misle svojom glavom.zato se oni rugaju teorijama zavere.

bravo!

zapad je esencija zla

Svega najgoreg u coveku sto postoji.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
121.940
Zadnje sto smo saznali jeste da zapad tj CIA stoji iza kontroverznog zakona o slobodi veroispovesti u Crnoj Gori prema kojem treba oduzeti sve crkve i hramove SPC-u tj mitropoliji crnogorskoprimorskoj i proglasiti ih za drzavno vlasnistvo za pocetak, a potom i proterati monastvo i svestenstvo iz njih i iste prodati i opljackati.

Ceo plan je deo sireg scenarija za unistenje Srba i SPC napravljenog od Amerike, jer treba da bude opravdanje tj precedent za uvodjenje slicnog zakona i na okupiranom Kosovu i Metohiji....

Politika zapada je oduvek bila - zavadi pa vladaj.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.486
Sve dok postoji neka siromašna Afrika , ili dok postoji "primitivni" Balkan , Bliski istok i sl sve je to u rok službe

Afrika je siromašna zato što su oni gloopi , a mi smo pametni ... to što smo imali tehnike i tehnologiju da im otimamo resurse i živimo dobro, to nije naš prolem , već njihov, ko im je kriv

Dok god ima primitivaca koji će da ratuju kao na Balkanu ili Bliskom Istoku - mi smo viša rasa , jer nama to ne trebe ... to što smo ih mi zavadili i što jednog držimo da ga drugi tabaju to je zato što su gloopi a mi pametni

A mi smo pametni zato što nas vode mnogo pametni ...

Tako nekako izgleda ta logika

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Zanimljivo kako spin zamlate od jedne globalne teme svedoše je na jednu polusiromašnu koloniju i njene probleme kolonijalne upotrebe

Tupavom svetiu ne vredi govoriti, oni verglaju svoje zadate teme ....
:nono3: Nema tu prevare. Tvoj boyfiend pokusava da nam objasni da je Zapad los, a mi to svi pametni znamo, i ti i on otkrivate toplu vodu, to se zna jos na globalnom nivou od XIXog veka.

I ti ces, slinavice neodrasla i nedorasla, da se bavis problemima Loseg Zapada? :hahaha:

I tvoj Vuqler? :cepanje:

U se i u svoje kluse, gledaj da tebi bude bolje, ali NE spinovima, prevarama, nego tvojim krvavim, postenim radom. :aha2:

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Pa drug Roljo u svakom slucaju jeste glup. Cak i da Mesec ne postoji.
Drug i Nacional Komjunista Rolo i ljuba mu Natalija uopste nisu glupi. Oni su manipulativni. Oni znaju da se ovde pojavljuje dijasera u vidu likova kao Nosfi i ja (koji im nikako nisu po volji, jasno i zasto) i nekih drugih likova, koji nisu bash dovoljno upoznati sa stanjem stvari u Srbiji.

E ti su im vazni, jer ti gaje nekakav magloviti, distantni patriotizam prema Srbiji, i bitno je da ih oni dovuku u Srbiju, ili da im objasne da treba raditi u srpskim (citaj izmedju redova: u eSeNeSeS privatnim) interesima. Da konkretizuju taj patriotizam u njihov (partijski i licni) konkretni interes. :kez:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.