Quantcast

Ko je stvorio satanu?

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Bog? Kako? Voleo bih da mi napišete ili neki citat, ja otkad tražim i nisam našao...
Ovako:

Na pocetku pre zemlje i bilo cega Bog je stvorio Andjele u duhovnom podrucju gde i sam Bog stanuje

Zatim je Bog stvorio zemlju i nebo Sunce,Mesec i zvezde i ceo svemir

Zatim je Bog stvorio zivi svet , zivotinje biljke i Coveka

Onda je jedan od Andjela poceo zudeti da njega obozavaju ljudi kao i Boga ..bio je ljubomoran i zavistan

na to kako Bogu sve sto postoji se klanja i daje hvalu. Taj Andjeo je bio sadasnji Satana ili Djavo

Sto znaci protivnik i pobunjenik..jer se usprotivio i pobunio protiv Boga i njegove vladavine

Prvi put je zgresio kada je Evu prevario u Edemu koristeci zmiju da prica sa njom

i rekao da moze jesti sa drveta sa kojeg je Bog zabranio da se jede

I jos joj obecao da ce postati kao bogovi ako jedu..sto je bila laz

I od tada je Bog prokleo Sotonu i Adama i Evu sto su se pobunili zajedno protiv Njegove zapovesti

Ostalo imas u Bibliji :D

Servant of God

Iskusan
Poruka
5.243
Bog? Kako? Voleo bih da mi napišete ili neki citat, ja otkad tražim i nisam našao...
Bog je stvorio Lucifera (svetlonošu), najuzvišenijeg anđela. Bog stvara bića sa slobodnom voljom, tako da ta bića svakog trenutka mogu da mu kažu "ne"...da Ga odbiju, i da se okrenu od Njega. Lucifer je prvi koji je počeo da seje seme zla protiv Boga. Bog je mogao odmah da ga uništi, ali nije iz više razloga...da ne dužim. Tako da je Lucifer zbačen sa Carstva Nebeskog...i više nije "svetlonoša", već Sotona (lažov, prevarant, obmanjivač i td.)

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.512
Ovako:

Na pocetku pre zemlje i bilo cega Bog je stvorio Andjele u duhovnom podrucju gde i sam Bog stanuje

Zatim je Bog stvorio zemlju i nebo Sunce,Mesec i zvezde i ceo svemir

Zatim je Bog stvorio zivi svet , zivotinje biljke i Coveka

Onda je jedan od Andjela poceo zudeti da njega obozavaju ljudi kao i Boga ..bio je ljubomoran i zavistan

na to kako Bogu sve sto postoji se klanja i daje hvalu. Taj Andjeo je bio sadasnji Satana ili Djavo

Sto znaci protivnik i pobunjenik..jer se usprotivio i pobunio protiv Boga i njegove vladavine

Prvi put je zgresio kada je Evu prevario u Edemu koristeci zmiju da prica sa njom

i rekao da moze jesti sa drveta sa kojeg je Bog zabranio da se jede

I jos joj obecao da ce postati kao bogovi ako jedu..sto je bila laz

I od tada je Bog prokleo Sotonu i Adama i Evu sto su se pobunili zajedno protiv Njegove zapovesti

Ostalo imas u Bibliji :D

Eva je prosto izmislila Satanu u pokusaju da se oslobodi krivice za pojedenu vocku.

winkler

Aktivan član
Poruka
1.243
Ajd pustite ljude da objasne čoveku ono što je tražio.Nemojte upadati sa neumesnim i zluradim komentarima kad za to nema potrebe.Čovek je verujuć i interesuje ga ono što piše u Bibliji-stari zavet.Nepristojno je.
Pozdrav

goldengate

Zainteresovan član
Poruka
173
zakoni i ogranicenja

kad postoji nesto zabranjeno, postoji potencijal da se to prekrsi, a ono sto te navodi na prekrsaj se naziva sotona

kada je bog rekao da je zabranjeno jesti sa drva spoznaje dobra i zla nastao je potencijal da se ta naredba prekrsi, a kad se prekrsi neki zakon nastaje greh a to sto je navelo na prekrsaj je sotona

znaci da bez zakona i ogranicenja ne postoji prekrsaj, a bez prekrsaja nema ni sotone

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.512
zakoni i ogranicenja

kad postoji nesto zabranjeno, postoji potencijal da se to prekrsi, a ono sto te navodi na prekrsaj se naziva sotona

kada je bog rekao da je zabranjeno jesti sa drva spoznaje dobra i zla nastao je potencijal da se ta naredba prekrsi, a kad se prekrsi neki zakon nastaje greh a to sto je navelo na prekrsaj je sotona

znaci da bez zakona i ogranicenja ne postoji prekrsaj, a bez prekrsaja nema ni sotone

Sotonu je, u stvari, stvorila slobodna volja. Zlo potice iz slobodne volje.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.886
није Бог створио ђавола(е), он је то постао, и још увек јесте, сопственим избором- својом слободном вољом.. а то важи и за човека.

ту се сад може отворити питање зла (зашто Бог допушта зло?), које је као философски проблем дуго мучило хришћанске мислиоце на западу.. а које опет за нас постаје бесмислено због саме чињенице Христовог оваплоћења.

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.512
ту се сад може отворити питање зла (зашто Бог допушта зло?), које је као философски проблем дуго мучило хришћанске мислиоце на западу.. а које опет за нас постаје бесмислено због саме чињенице Христовог оваплоћења.

Bog dopusta zlo zato sto kada bi ga suzbio, covek ne bi imao slobodnu volju, ne bi bio covek.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.535
Bog je stvori andjele, jedan andjeo se pobunio svojevoljno protiv Boga i time je sam sebe nacinio Satanom, Djavolom...

Sam je postao zao i Bozji protivnik...

Kao sto ljudi sami mogu birati izmedju dobra i zla...
Mogu postati dobri ili zli, tako i andjeli...

Andjeli koji su poceli slediti Sotonu nazivaju se demoni...

goldengate

Zainteresovan član
Poruka
173
Bog je stvori andjele, jedan andjeo se pobunio svojevoljno protiv Boga i time je sam sebe nacinio Satanom, Djavolom...

Sam je postao zao i Bozji protivnik...

Kao sto ljudi sami mogu birati izmedju dobra i zla...
Mogu postati dobri ili zli, tako i andjeli...

Andjeli koji su poceli slediti Sotonu nazivaju se demoni...
ne kazem da se ovo nije dogodilo, ali probaj stvoriti svoje misljenje o tome kako je to povezano sa ovime sto se dogada sada na zemlji

nije mudrost verovati u nesto nego protumaciti i znati

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.