Ko je stvorio Boga ?

какав црни лењ? Ја радим од јутра до сутра. Не стајем.
to radis za pare, a sta radis ovde na forumu, osim sto cekas da ti ja sve serviram... sto ja ne bih pravio pare ili zavrsavao isto tako neke poslove umesto da se bakcem sa "ко не зна, њему се прашта".? instaliraj antamedijin bibl. pretrazivac na cirilici, ili nadji on-line odakle ti taj citat, i ja cu da pogledam,a ovako, mogu da ti kazem - i moje vreme je skupo, ne znam odakle ti taj citat
 
Poslednja izmena:
to radis za pare, a sta radis ovde na forumu, osim sto cekas da ti ja sve serviram... sto ja ne bih pravio pare ili zavrsavao isto tako neke poslove umesto da se bakcem sa "ко не зна, њему се прашта".? instaliraj antamedijin bibl. pretrazivac na cirilici, ili nadji on-line odakle ti taj citat, i ja cu da pogledam,a ovako, mogu da ti kazem - i moje vreme je skupo, ne znam odakle ti taj citat
од моје бабе. Та је редовно ишла у цркву па ценим да је знала шта прича.
 
Ljudi su stvorili koncept bogova,prvo kao objašnjenje za neke stvari koje se dešavaju u prirodi,koje im nisu bile objašnive kao npr"vetar duva zato što bogovi dišu" ili "grmi zato što se bogovi ljute" i da daju primitivnim ljudima neki viši autoritet koji stoji iza društvenih normi u plemenima "Bogovi će da te kazne ako ne podeliš ulov sa ostatkom plemena"ili " bogovi će da te kazne ako ubiješ nekog iz plemena".Vremenom kako se ljudska civilizacija razvijala tako su se izdvajale različite religije sa definisanijim bogovima i verovanjima ali u pricipu svrha je ostala ista da objasne stvari koje ljudi nisu razumeli i da služe kao viši autoritet za društvene norme i to se vidi i u religijama koje su preživele do današnjeg dana.
 
Bravo Peco
Dakle mi smo zrnce peska a mi kao zrno peska znamo:
kolika je pustinja, koliko ima zrna u pustinji, koliko je udaljeno jedno zrno od drugog, dajemo imena zrnima, koja su svojstva tih zrna, veličinu tih zrna, kojom brzinom se kreću zrna, kako isijavaju, koliko vremena putuje svetlost zrna... pa Peco izgleda da nas je ipak Bog stvorio kao pečat i stavio nas na vrh pustinje da sve vidimo i znamo. Da ne pričam kako smo podelili pustinju na sektore itd
Ili smo ipak puka slučajnost koji smo nastali baš na vrhu pustinje.
Bravo Peco jer ti baš dokazuješ da ipak Bog postoji. :hahaha:

https://forum.krstarica.com/threads/agnostik-ateista-antiteista.431651/#post-16291593
 
Poslednja izmena:

Back
Top