Ko je stvorio Boga ?

@vcbccbc vcbcvb Da, to si ti rekao, praktično ti ukradoh post. Valjda je sad shvatio.
Daj, molim te onda, mu ti objasni da ne saljemo mi hriscani u pakao [ja cak kazem da su prevareni i ovi sto zagovaraju jezero, ja zagovaram reku, potok itd], da mu niko ne preti paklom, ako ikoga covek treba da se boji to je samo Bog. Ja cak okrenuh treci list i sve cu vise da pisem ne ono sto znam, sto je otkriveno, nego cu da otkrivam sta sve ne znam, na primer za pakao ne znam, samo znam da je u kontekstu vecnih vremena, i sto sam procitao da je na trecem nebu od Enoha odeljen od raja koji je isto na 3 nebu, a da su odeljeni rece Hristos u jevandjelju, i logicno mi da se stvari kompenzuju, ko se mucio, sada se tesi, a ko se nasladjivao, sada se muci - sto sam shvatio iz jevandjelja, Hristos rece, ja parafraziram.
 
Poslednja izmena:
@vcbccbc vcbcvb ja bih mu rado objasnio kad bih znao kako. I ja sam ovde došao po odgovore. Ko zna, možda ti i ja nismo bili u pravu, ali eto poklopilo se da isto mislimo.
Ево ја ћу теби да објасним:

Израз СПАШЕН у хришћанској традицији носи са собом и очигледну претпоставку да некога треба спасити. То подразумева да треба бити ослобођен непосредне опасности; Да је живот угрожен; Да су снови, наде и тежње врло близу да се изгубе. Спашавање у хришћанској вери је заиста дводелно искуство: бити спашен од нечега и спашен у нечему.

Бити спашен значи одвратити се од живота који је без Бога, који је фокусиран искључиво на нас саме. То значи да се одричемо опседнутости нашим потребама, жељама, задовољствима, удобношћу, важношћу, егоима и моћи. Ако мој свет није ништа друго него ја, онда вероватно неће ући нико други, укључујући Бога. Спасити се такође значи бити спашен од деструктивних образаца живота - ствари које нас уништавају уместо да нас граде. Неки од тих деструктивних елемената (које хришћани називају грехом) су алкохол, дрога, сексуална злоупотреба и злоупотреба, нетрпељивост, пожуда за моћи, потрага за новцем на штету других, и тако даље. Укљученост у такве обрасце обично долази од потребе да се попуни празнина у животу, да се прикрије осећај неадекватности.

Када Бог постане део нашег живота, схватамо да фокусирање на себе није целотворни живот. Разумемо да фокусирање на самог себе нема будућност и не нуди ништа за напредак човечанства.

Али, бити спашен од самог себе такође значи да смо спашени у живот који је управо супротан. Такав живот каже да је воља Божја и свакодневно живети ову веру већи приоритет од наше властите воље, да је бити Божји народ важнији од било чега, да је давање и дељење боље од узимања и сакупљања. Наше животе је Бог променио у животе који потврђују друге, животе исцељења и целовитости.

Спашавање значи да смо се пробудили у чудесним могућностима да сваки дан делимо са нашом браћом и сестрама и видимо шта Бог чини у нашим заједничким животима. Већина људи који су спашени почињу да процењују свој живот, прегледају и пронађу начине како да побољшају свој живот; То је у суштини Божји позив да се пробудимо.
-- Peter Harrington
 
@Arianna ti čas ovako, čas onako, sa ovim poslednjim što si napisala se slažem.
Nisam ni ja mislio da se bukvalno "broji".
U stvari, ništa ne mislim bukvalno.
Tačan je i citat (odnosno, ko sam ja da kažem da li je tačan, ja mogu samo da kažem da se slažem) da je mnogo lakše "ići putem koji vodi u pakao", odnosno lakše je zicati pare, krasti, uperiti pištolj u nekoga i uzeti sve nego ustajati 50 godina u 6 ujutru, namestati krevet, ići na posao, plaćati račune, biti strpljiv sa komšijama, posle posla se posvetiti deci itd. Ali to je ispravan put i sigurno te neće odvesti u pakao (pri tom opet ne mislim bukvalno, pakao i raj su realno stanje svesti, ne moraš da čekaš da umreš da stignes tamo lol)
Ali ovo su prvenstveno moji lični stavovi koje ne pokušavam nikome da nametnem, suprotno, ja sam ovde došao što rekao jedan prijatelj "duhovno gladan" u potrazi za smislom života u suštini.
A koji je smisao života samo Bog može objasniti, ako uopšte postoji, a verujem da postoji u nekom obliku, izgleda nama totalno neshvatljivom.
@hm337 se po mom nekom "osećanju koje dolazi iz stomaka" dobro "ocesao od istinu" ali i on je na kraju krajeva samo čovek, ne mora da znači da je u pravu, ali eto nekako sam se našao sa njim i @InternetExplorer.
Nema problema ja sam se samo nadovezala na tvoje misli :)
Da, smisao zivota samo Bog zna jer je on stvorio sve pa i nas.

Stvorio nas je da zivimo vecno i to bi bio smisao naseg zivota - da zivimo vecno.

A u vecnosti bi smo imali vremena da napredujemo da se razvijamo i da uzivamo u zivotu.

vazi :)
 
-- Peter Harrington - dobar tekst osim nekih pojedinosti
Разумемо да фокусирање на самог себе нема будућност и не нуди ништа за напредак човечанства.
ne spasavas se ti da ucinis uslugu covecanstvu, nego upravo zbog sebe samoga
Али, бити спашен од самог себе такође значи да смо спашени у живот који је управо супротан.
sta ovo znaci u kontekstu droge, alkohola i sl. pre pomenutih - si sigran da je prevod dobar?
да је давање и дељење боље од узимања и сакупљања.
si siguran da ovo nije neka druga religija?
 
zavisi od konteksta
Какав црни контекст? Само нешто врдаш. Теби је изгледа она "Мож да бидне ал не мора да значи" најомиљенија узречица. Пазиш се добро да случајно не признаш да је нешто ван православног хришћанства исправно, или да је нешто у оквиру православља не дај Боже погрешно. Ти уопште не смеш да изнесеш своје мишљење у страху да нешто не забрљаш. Ценим да си свештено лице, што би онда имало (донекле) смисла.
 
Какав црни контекст? Само нешто врдаш. Теби је изгледа она "Мож да бидне ал не мора да значи" најомиљенија узречица. Пазиш се добро да случајно не признаш да је нешто ван православног хришћанства исправно, или да је нешто у оквиру православља не дај Боже погрешно. Ти уопште не смеш да изнесеш своје мишљење у страху да нешто не забрљаш. Ценим да си свештено лице, што би онда имало (донекле) смисла.
au, ja vrdam? kontekst ti crni? bez konteksta nema diskusije.
"да је давање и дељење боље од узимања и сакупљања. "
sta dajes i delis, savete, pametovanje, milostinju, bogatstvo?
https://sh.wikipedia.org/wiki/Ko_ima_daće_mu_se
ko ne skuplja sa mnom, rasipa.
„Ne dajte svetinje psima; niti bacajte bisera svojih pred svinje da ih ne pogaze nogama svojim, i okrenuvši se ne rastrgnu vas.”
p.s. a lepo se vidi da ja uzmem citat koji prvi naleti sa neta za odredjeni kontekst
jel imas podpitanja?
a ja jos pitam da to nazovi ispravno nije mozda iz neke druge religije, i ti me opljunu ...ccc
 
Poslednja izmena:
au, ja vrdam? kontekst ti crni? bez konteksta nema diskusije.
"да је давање и дељење боље од узимања и сакупљања. "
sta dajes i delis, savete, pametovanje, milostinju, bogatstvo?
https://sh.wikipedia.org/wiki/Ko_ima_daće_mu_se
ko ne skuplja sa mnom, rasipa.
„Ne dajte svetinje psima; niti bacajte bisera svojih pred svinje da ih ne pogaze nogama svojim, i okrenuvši se ne rastrgnu vas.”
p.s. a lepo se vidi da ja uzmem citat koji prvi naleti sa neta
Значи попови се придржавају библије и само згрћу. Јес да сам то већ био читао ал хвала што си ме подсетио.
 
Odakle ti to da je potrebno sudjenje_
Ti to kao da reziras film :D
Po meni Bog je sveprisutan tako da zna sve sta je bilo i sta jeste, buducnost nam ne moze znati jer imamo slobodnu volju.
Sta sad ti si npr. serijskir ubica i dokazivaces zasto si ubijao ljude ili da se kajes?
Kada dodjes pred svrsen cin proradice ti savest i sam ces doci do toga da li si za osudu ili ne.
Nije pakao mesto vec stanje duse ..... pakao ces nositi u sebi to ce ti biti vecna kazna za svoja nedela ili pak mir za svoja dela.
Pa nisam ja izmislio sudjenje.
A serijske u bice su posebma prica. To su ljudi koji imaju gresku u mozgu. Nemaju empatiju. Ono nemaju savest i ne kaju se.
 
Nije isto biti dobar čovek i pomagati svima, ovde se konkretno misli na ljude "tvrda srca" koji daju pare najčešće crkvi ređe humanitarnim organizacijama iz čistog straha od pakla. Koje budale. Kao što je rekla @.Gogilli. a i ja sam to rekao, pakao je stanje duše.
(Ili svesti...)
Btw, @.Gogilli. nije mislio ništa loše @InternetExplorer, radi se o jednoj privatnoj prepisci, daleko od toga da mi je on loše mislio, relax malo :)
Ma niko ti ovde nije napet pa da treba da se relaksira. Isto tako niko nema zadovoljavajuc odgovor na pitanje svrhe zivota.
A sto se tice cinjenja dobra. Ja sam prilicno ubedjen da benefit vidis gotovo momentalno, i da nema potrebe da cekas na neki sud. Onaj ko ne vidi benefit dobrocinjenjenja taj je verovatno psihopata.
 
Odakle ti to da je potrebno sudjenje_
Ti to kao da reziras film :D
Po meni Bog je sveprisutan tako da zna sve sta je bilo i sta jeste, buducnost nam ne moze znati jer imamo slobodnu volju.
Sta sad ti si npr. serijskir ubica i dokazivaces zasto si ubijao ljude ili da se kajes?
Kada dodjes pred svrsen cin proradice ti savest i sam ces doci do toga da li si za osudu ili ne.
Nije pakao mesto vec stanje duse ..... pakao ces nositi u sebi to ce ti biti vecna kazna za svoja nedela ili pak mir za svoja dela.
Čudno, bog ne zna a proroci znaju.
 
Mita Komita:
jos jednom odgovor najjasniji
1. meni nema spasenja bez Hrista, jer sam upoznat sa jevandjeljem - u prevodu, radosnom vescu
2. lazni hriscani, koji su se isto kao i ja upoznali, ali im se ne svidja jevandjelje, oni te lazu i prete ti paklom da ti odvuku paznju sa jevandjelja
3. ti kako ces proci Bog sveti zna, a da si pametan upoznao bi se sa jevandjeljem, pa bi video pre nego dodju vecna vremena, jer kada dodju onda svakom svoje, vecne muke, ili vecni zivot
 
Mita Komita:
jos jednom odgovor najjasniji
1. meni nema spasenja bez Hrista, jer sam upoznat sa jevandjeljem - u prevodu, radosnom vescu
2. lazni hriscani, koji su se isto kao i ja upoznali, ali im se ne svidja jevandjelje, oni te lazu i prete ti paklom da ti odvuku paznju sa jevandjelja
3. ti kako ces proci Bog sveti zna, a da si pametan upoznao bi se sa jevandjeljem, pa bi video pre nego dodju vecna vremena, jer kada dodju onda svakom svoje, vecne muke, ili vecni zivot
Хе, причитао сам поруку 7 пута да бих могао да сконтам шта си хтео да кажеш. Мистериозан си као библија. Једно пишеш, друго мислиш, треће причаш.
Кажеш неко ме плаши са паклом, али зато код тебе има вечне муке??? У чему је разлика?
 
Хе, причитао сам поруку 7 пута да бих могао да сконтам шта си хтео да кажеш. Мистериозан си као библија. Једно пишеш, друго мислиш, треће причаш.
Кажеш неко ме плаши са паклом, али зато код тебе има вечне муке??? У чему је разлика?
au bre...
vecna vremena kada dodju, videti apostola Pavla, onda ih ljudi razlicito dozivljavaju, jedni kao paklene muke koje ne prestaju, a drugi kao vecni zivot... neki od nas su svesni da je jedini put Spasenja Hristos, neki su i sada okusili ta vecna vremena, pa im je to pomoglo da se opredele... ja ti nisam sudija, sam ti biras gde ces, a iz svoje koze niko pobegao nije - carstvo Bozije je UNUTRASNJE, ne baca tebe niko tamo ili vamo, niti ce se reci eno ga Hristos tamo ili vamo... vecna vremena dolaze svima, i dobrima i zlima, prosto vreme vise ne tece kao reka, kao tok uzrok-posledica, vec se sve uliva u jedno, u Jednom nekima Spas, A DRUGIMA TO JEDNO JE OSUDA, cak i ako je nema... Spaseni ce znati da je CARSTVO NEBESKO na dohvat ruke jer je u njima, a tzv sinovi carstva [drugog] ce biti U ko zna u kojim 7-ostrukim citanjima

Ja ti samo kazem ako si privucen jevandjeljem da imas sansu da se opredelis dok vreme tece, a posle ko zna - pametan covek zavrsi opredeljivanje na vreme, pa onda radi kako se opredelio, a ti ako cekas poslednji momenat, ja stvarno ne znam da li ces i kako stici da uradis sve sto treba - panika neobavljenog posla je mozda za tebe pakao
 
Poslednja izmena:
Ja ti samo kazem ako si privucen jevandjeljem da imas sansu da se opredelis dok vreme tece, a posle ko zna - pametan covek zavrsi opredeljivanje na vreme, pa onda radi kako se opredelio, a ti ako cekas poslednji momenat, ja stvarno ne znam da li ces i kako stici da uradis sve sto treba - panika neobavljenog posla je mozda za tebe pakao
има она "ко не зна, њему се прашта".
Ја бирам да живим у незнању па ако сам и погрешио, опростиће ми се.
 

Back
Top