Quantcast

Ko je stvorio Boga ?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
ма то он измишља и навлачи народ да драговољно даје цркви.
a ti daj siromahu nekom ako ti ga je zao, a nemoj crkvi
Zato ono "Ne sudi da ti ne bude suđeno".
da, i
24. Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Koliko sam ja razumeo, to suđenje ti ide ovako nekako: "broji" se svaki put KAD SI TI NEKOME NA OVOM SVETU SUDIO, i to je to. Nema porote, nemoguća nepravda, tako je i nemoguć apsolutni oprost, Bog ne može da ti oprosti nešto što "ide automatski".
Zato ono "Ne sudi da ti ne bude suđeno".
Ne broji se bukvalno.
Ali Bog poznaje nas nasu licnost nase misli srce
namere motive zna nas potpuno
Zato je bitno da pred Bogom budemo cisti
Da se razvijamo kao duhovne osobe da tezimo da budemo kao Bog.
razvijajuci osobine koje su vrline - plodove duha
Galatima 5:22

Galatima 5:22
22 A plod duha je: ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, ljubaznost,* dobrota,* vera,
23 blagost, samosavladavanje. Protiv toga nema zakona.

A pre toga kao kontrast pise kojia su dela tela
Galatima 5
19 A dela tela su očigledna. To su: blud, nečistoća, besramnost,
20 idolopoklonstvo, bavljenje spiritizmom,* neprijateljstva, svađe, ljubomora, izlivi gneva, prepirke, podele, sekte,
21 zavisti, pijanke, razuzdane gozbe i tome slično.
To vam unapred kažem, kao što sam vam već i rekao, da oni koji tako nešto čine neće naslediti Božje kraljevstvo.

Takodje da bi nam Bog prastao moramo se pokajati za grehe
traziti od njega oprostenje u molitvi
i ostaviti takav put zivota i ziveti na Bozjem - uskom putu koji vodi u zivot, u vecni zivot.

Postoje samo dva puta uzak - Bozji koji vodi u vecnost i sirok kojim ide vecina i koji vodi u unistenje
izbor je na nama.

“Jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
Kao što su uska vrata i tijesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze” (Matej 7:13, 14).

A to so nasm Bog kaze ne sudi, to ne trebamo raditi jer samo Bog sudi ljudima
i to ce biti u konacnom sudu kada ce Bog prosuditi
ko ce dobiti vecni zivot :)

Antihejter

Zainteresovan član
Poruka
160
@Arianna ti čas ovako, čas onako, sa ovim poslednjim što si napisala se slažem.
Nisam ni ja mislio da se bukvalno "broji".
U stvari, ništa ne mislim bukvalno.
Tačan je i citat (odnosno, ko sam ja da kažem da li je tačan, ja mogu samo da kažem da se slažem) da je mnogo lakše "ići putem koji vodi u pakao", odnosno lakše je zicati pare, krasti, uperiti pištolj u nekoga i uzeti sve nego ustajati 50 godina u 6 ujutru, namestati krevet, ići na posao, plaćati račune, biti strpljiv sa komšijama, posle posla se posvetiti deci itd. Ali to je ispravan put i sigurno te neće odvesti u pakao (pri tom opet ne mislim bukvalno, pakao i raj su realno stanje svesti, ne moraš da čekaš da umreš da stignes tamo lol)
Ali ovo su prvenstveno moji lični stavovi koje ne pokušavam nikome da nametnem, suprotno, ja sam ovde došao što rekao jedan prijatelj "duhovno gladan" u potrazi za smislom života u suštini.
A koji je smisao života samo Bog može objasniti, ako uopšte postoji, a verujem da postoji u nekom obliku, izgleda nama totalno neshvatljivom.
@hm337 se po mom nekom "osećanju koje dolazi iz stomaka" dobro "ocesao od istinu" ali i on je na kraju krajeva samo čovek, ne mora da znači da je u pravu, ali eto nekako sam se našao sa njim i @InternetExplorer.

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
a ti daj siromahu nekom ako ti ga je zao, a nemoj crkvi
ти мислиш да само хришћани дају и помажу?
da, i
24. Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот.
опет паљевина и застрашивање. Нигде доказ за вечни или невечни живот, нита за суд, него само "Заиста, заиста вам кажем".
И шта је то тако посебно да се слуша и верује баш како је он то рекао?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
ти мислиш да само хришћани дају и помажу?

опет паљевина и застрашивање. Нигде доказ за вечни или невечни живот, нита за суд, него само "Заиста, заиста вам кажем".
И шта је то тако посебно да се слуша и верује баш како је он то рекао?
to dodjes u prodavnicu i isprobavas cipele, i na kraju kazes da nisi ni hteo da kupis cipele, vec jaknu... pa zasto onda isprobavas cipele?
1. ne mislim
2. dokaz za sud - da li bi hteo da ti se dokaze kao da si ti sudija ili onaj kome se sudi? ili bi mozda hteo da budes porota? ili u stvari neces da ti se da doklaz, bolje ti je da ne verujes u sud, jer ako je tako zasto onda trazis dokaz, veruj slobodno da nema suda, sta je mene briga, ali ako nema suda, onda nemoj ni ti da sudis i kvit smo.

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
3.941
Mislim da i ta ideja potice od ljudi. Cela ta zamisao sudjenja kad se malo razradi meni nema smisla. Mislim, kako je to zamisljeno tacno: Dojes pred boga i on ti prelista zivot, izlista grehe, i odluci. Mislim cemu to. Da bi ubedio porotu da si stvarno kriv? Ako nema porote nema potrebe ni za sudjenjem. Nema sta kome da se pravda, samo uzme i baci u pakao koga misli da treba. Ako ima porote, koja je onda tacno njihova uloga? Moze li onda da se glasa? :)

I za kraj, a vezano za ovu temu, davno sam shvatio nesto i to mi je pomoglo da se izvucem is JS. Posto sam osecao da nesto nije u redu, ali zbog svih tih mentalnih blokada nisam smeo da istrazim sta nije u redu. U jednom momentu sam shvatio. Ako je bog stvarno takav kako ga predstavljaju JS, mozda je bolje biti vecno mrtav, nego vecno sluziti jednom takvom bogu.
I onda dolazi kljucni zakljucak: Hipoteticki, ja cu biti mrtav, a oni koji su me voleli ce patiti zato sto mene nema.
I tako sam polako poceo da se budim...
Odakle ti to da je potrebno sudjenje_
Ti to kao da reziras film :D
Po meni Bog je sveprisutan tako da zna sve sta je bilo i sta jeste, buducnost nam ne moze znati jer imamo slobodnu volju.
Sta sad ti si npr. serijskir ubica i dokazivaces zasto si ubijao ljude ili da se kajes?
Kada dodjes pred svrsen cin proradice ti savest i sam ces doci do toga da li si za osudu ili ne.
Nije pakao mesto vec stanje duse ..... pakao ces nositi u sebi to ce ti biti vecna kazna za svoja nedela ili pak mir za svoja dela.

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
to dodjes u prodavnicu i isprobavas cipele, i na kraju kazes da nisi ni hteo da kupis cipele, vec jaknu... pa zasto onda isprobavas cipele?
не разумем шта је писац хтео да каже?
1. ne mislim
2. dokaz za sud - da li bi hteo da ti se dokaze kao da si ti sudija ili onaj kome se sudi? ili bi mozda hteo da budes porota? ili u stvari neces da ti se da doklaz, bolje ti je da ne verujes u sud, jer ako je tako zasto onda trazis dokaz, veruj slobodno da nema suda, sta je mene briga, ali ako nema suda, onda nemoj ni ti da sudis i kvit smo.
1. значи НЕ МОРА да се прихвати Исус као спаситељ да би човек био добар и да не буде кажњем вечним огњем кад умре?
2. Мени не требају докази, ти си цитирао нешто што је требало да буде доказ за нешто. Или си ти то цитирао само нако да збуниш противника?

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
sta ti onda imas s tim?
neko ti na silu uzima?
ниси пратила преписку. Коментар се односи на ово доле
pa da, ali ti meni rece da se zlopatim i mucim, ja sam ti samo rekao da je antihrist to napisao za ove lazne hriscane, a da ti je istina u jevandjelju, skok npr. ovde dokaz specijalno za tebe,ali ako su i tebi uterali strah, onda sta cu ti ja

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
не разумем шта је писац хтео да каже?

1. значи НЕ МОРА да се прихвати Исус као спаситељ да би човек био добар и да не буде кажњем вечним огњем кад умре?
2. Мени не требају докази, ти си цитирао нешто што је требало да буде доказ за нешто. Или си ти то цитирао само нако да збуниш противника?
ja pokusavam da se stavim u tvoju poziciju, a ne da nas dvojica zamenimo pozicije
moja je pozicija hriscanina i mi verujemo da postoji sud, ali da ne idu svi na sud - sto se tice suda
ti sto se tice suda, ako ne sudis ne moras ni da verujes u sud, niko te ne tera, ali
bez Hrista ti nema spasenja, isao ne isao na sud - eto, pa ako ti sad nije jasno, ja ne znam ko od nas zbunjuje
Hristos - Spasitelj ti je bitan, a sud kako hoces, jer ne idu svi na sud, jer ne sude, i ne sudi im se... to ove denominacije insistiraju na sudu,a ti ako neces da verujes Hristu - jevandjelju, sta je mene briga da li i kako ces se spasti, posle suda ili kako, da li imas neke sanse ili nemas, ja se bavim verom, a ne verovatnocom da je racunam, ne trazim preko hleba pogacu, zasto bih nagadjao ako mi je bolje da verujem u sta sam siguran

to bi ti mozda hteo da ja moju veru pretvorim u nagadjanje, ali ja to necu, nemam pojma sta ce biti sa vama koji odbijate jevandjelje Gospodnje, ne interesuje me, a i posteno da ti kazem nemam ni kad da mislim o vama dok ratujem sa ovima koji su neprijatelji jevandjelja, koji ga znaju, ali ga izvrcu

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
значи џабе што си добар човек и помажеш свима ако ниси прихватио Христа као спаситеља оде ти у пакао?
ja ti rekoh da ne znam.... vidi ovako - nece ljudi da cuju sta ja sve znam, a znam dosta, i meni ne preostaje nista drugo nego da im prenesem sta sve ne znam, a ima i dosta toga sto ja ne znam - konkretno, ne znam da li ces ti u pakao

p.s. naterao si me da okrenem vec 3. list

Poslednja izmena:

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
ja ti rekoh da ne znam.... vidi ovako - nece ljudi da cuju sta ja sve znam, a znam dosta, i meni ne preostaje nista drugo nego da im prenesem sta sve ne znam, a ima i dosta toga sto ja ne znam - konkretno, ne znam da li ces ti u pakao
па по твојој доктрини ако нисам прихватио Христа као спаситеља идем у пакао гарант?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
па по твојој доктрини ако нисам прихватио Христа као спаситеља идем у пакао гарант?
ne, ne izmisljaj, jer ja to nisam rekao... ali ako me pitas generalno, da li ces imati drustvo ako bi otisao, to mozda, verovatno, ali opet ti kazem, nagadjanje nije moja vera - A ti licno da li ces ici, rekoh NE ZNAM, pa ako ne znam za tebe, ne znam ni generalno sta biva sa takvima kao sto si ti, a ne zna n i de sisti, naterase ga da stavi upitnik u naslov teme, a mi naslove ne mozemo ni da menjamo

Antihejter

Zainteresovan član
Poruka
160
значи џабе што си добар човек и помажеш свима ако ниси прихватио Христа као спаситеља оде ти у пакао?
Nije isto biti dobar čovek i pomagati svima, ovde se konkretno misli na ljude "tvrda srca" koji daju pare najčešće crkvi ređe humanitarnim organizacijama iz čistog straha od pakla. Koje budale. Kao što je rekla @.Gogilli. a i ja sam to rekao, pakao je stanje duše.
(Ili svesti...)
Btw, @.Gogilli. nije mislio ništa loše @InternetExplorer, radi se o jednoj privatnoj prepisci, daleko od toga da mi je on loše mislio, relax malo :)

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Nije isto biti dobar čovek i pomagati svima, ovde se konkretno misli na ljude "tvrda srca" koji daju pare najčešće crkvi ređe humanitarnim organizacijama iz čistog straha od pakla. Koje budale. Kao što je rekla @.Gogilli. a i ja sam to rekao, pakao je stanje duše.
(Ili svesti...)
Btw, @.Gogilli. nije mislio ništa loše @InternetExplorer, radi se o jednoj privatnoj prepisci, daleko od toga da mi je on loše mislio, relax malo :)
to mu i ja kazem, da ne sluzi pakao da kao plasi ljude, pa se polovina ljudi boji pakla, a polovina ne... ja sam cak objasnjavo to kad pomenu stanje duse, da se radi o VECNIM VREMENIMA [apostol Pavle je to lepo objasnio], te njih jedni dozivljavaju osudjujuce, a drugi spasonosno, da o tom kontekstu ljhudi promisle kada kaze da je dusa preteznija, da se ne boji onih koji telo ubijaju, a dusi ne mogu nauditi, vec Onoga koji moze i dusu i telo pogubiti u paklu. Znaci, ne bojimo se pakla kao da ce neko biti bacen u neko glupavo jezero, vec ...

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
ne, ne izmisljaj, jer ja to nisam rekao... ali ako me pitas generalno, da li ces imati drustvo ako bi otisao, to mozda, verovatno, ali opet ti kazem, nagadjanje nije moja vera - A ti licno da li ces ici, rekoh NE ZNAM, pa ako ne znam za tebe, ne znam ni generalno sta biva sa takvima kao sto si ti, a ne zna n i de sisti, naterase ga da stavi upitnik u naslov teme, a mi naslove ne mozemo ni da menjamo
јеси, јеси. То је главна хришћанска доктрина.
bez Hrista ti nema spasenja...