Ko je pojeo Obamu?

Ili : crni mir-nobelovac koji je nagradu dobio dok je vodio osvajački rat u jednoj od najstarijih kultura ljudske civilizacije. I dok je skor ubijenih domorodoca otprilike 600.000. Mašala ...
 
Zaista je neverovatno frustrirajuce gledati kako se njegovi pokusaji da stabilizuje Ameriku i donese pozitivnije promene u mnogim aspektima predstavljaju u medijima uz pomoc opozicije i njihovih medijskih podrzaca....sto se na njegovu zalost desilo da bude FOX jedna od najgledanijih organizacija za informaciju i vesti. Meni je apsolutno neverovatno koliko uticaja imaju mediji i koliko lazi mogu politicari da iznesu iako njihove izjave i stavovi idu protiv svake moguce logike i morala sto je uglavnom slucaj za republikance. Obama koji kada je dosao zaista je zeleo da uradi najbolje sto je mogao pokusao je kroz diplomatiju pokusao je da pridobije njihovu podrsku cak je i pristao da pregovara sa njima na njihovim predlozima uz podrsku demokrata ali republikanci apsolutno za nista ne zele da pregovaraju sta god da Obama predlozi oni glasaju ne....apsolutno neverovatno, Zadrgoa bil koji bi pomogao ljudima koji su trazili prezeivele 9/11 koji sada imaju zdravstvene komplikacije i treba im pomoc republikanci su u senatu blokirali glasanje za svu legislaciju dok ne prodje nastavak smanjenje poreza iz bus ere gde bogati placaju manje taxe. Apsolutno neverovatne stvari rade, koje opravdavaju informativni izvori na FOX koji vecina amerikanaca i gleda well vecina konzervativnih. Prosle dve godine jedva da je bilo perioda gde pundenti sa foxa nisu pravili lucidne izjave javno prozivali obamu hitlerom koji mrzi sve belce koji hoce da napravi ameriku socijalistickom zemljom da napravi veliku vladu koja ce da kontrolise svaki nas korak. Tako neverovatne i paranocine izjave ali ipak imaju veoma veliki broj pratioca sto svedoci Tea Party i to da sada republikanci imaju kongres. Njima stvarno nikada ne bi trebalo dozvoliti da udju u Vasington a posbno ne da se bave politikom, sada sam bas citala vesti i jedna od njihovih prvih agendi je da obave repeal obaminog zdravstvenog programa koji izmedju ostalog nedozvoljava kompanijama zaosiguranje da prestanu da osiguravaju svoje klijente cim se razbole i da jednostavno igraju fer sto do sada nije bio slucaj. Iskreno mislim da su clanovi republikanske partije bar vecina njih veoma korumpirani...njih je mnogo cesce videti kako zastupaju interese korporacija umesto interesa ljudi koje teoretksi treba da predstavljaju. Sto je najgore njihove akcije i akcije njihovih medijkih podrzaca ohrabruju strah, mrznju i paranoju...iskreno da su republikanci toliko organizovani i efikasni lideri koliko su manipulatori mislim da bi Amerika bila u mnogo zavidnijoj poziciji. I kada vidim kako se Obama trudi da pregovara sa njima da organizuje nesto ...neku promenu na bolje i u procesu dozvoli njima da ostvare neke svoje legislacije iznova i iznova zazalim sto sam cekala satima da bih glasala za njega ako vec on ne moze nista a principi republikanaca pobedjuju...
 
Америка не може НИ ДА ЖИВИ НИ ДА ПРЕЖИВИ НИ ДА СЕ ПОКРЕНЕ УКОЛИКО НЕ ИЗМИШЉА И НЕ ИЗАЗИВА РАТОВЕ ОД КОЈИХ ПРОФИТИРА... тако да...далеко било... али, ЊИМА ЈЕ РАТ ЈЕДИНИ НАЧИН ОПСТАНКА...
 
OH_NOjOEImage1.jpg
 

Back
Top