Ko je po vama papučar?

Meni? Nisam pročitala temu od početka... papučar ili ne? Papučar ne definitivno. Ni slučajno. Dosadno, ne moraš ni da se trudiš, samo trepneš, a ja nisam taj tip žene. Od papučara dobijem osip, potrebu da odem na roditeljski... osećam se kao da sam mu mama, neka hvala.
Nisu papuce bas toliko losa koliko mi muskarci pravimo fore na tu temu.

Mnogo je gore kada je Edipovac.

Na to zene prave fore, ali muskarci sa njima ne mogu da prave fore, jer su obicno jako povredljivi tipovi.

Nisu papuce bas toliko losa koliko mi muskarci pravimo fore na tu temu.

Mnogo je gore kada je Edipovac.

Na to zene prave fore, ali muskarci sa njima ne mogu da prave fore, jer su obicno jako povredljivi tipovi.
Rešenje je u umerenosti i razgraničenju. Šta je, hajde reći ću - požrtvovanost i ravnopravnost, a šta tzv. papučarstvo i šta je ljubav prema majci, a šta edipov kompleks. Kada se to razgraniči, a zatim nađe balans, umerenost, onda je to već druga stvar.

Ekipa je došla da pokupi kolegu ali on je kaze da mora oticii kuci i samo javiti ženi da se ne brine. Nakon što su ga malo sačekali, kolega se vraća brže nego što su očekivali, ali sa smeškom na licu.

Šta se desilo? pitaju ga znatiželjno.

Ajde, ljudi, idite, ne mogu da me čekate. Evo, ja sam sve sredio sa ženom. Lupio sam rukom od sto i samo sam joj rekao: 'Draga, ekipa me zove na piće,cekaju me dole , hoću da izađem.' A ona će meni:
'Pa hajde, idi, zabavi se!' .....ali u stvari Ma ko joj hebe mater, idite vi.. ostat cu kuci gledat tv bas za inat !

Papučar je pogrdan naziv za muškarca koji poštuje porodicu, ženu, decu, domaćina, za čoveka koji ima skladan brak.

Izraz potekao od muškaraca koji bi sve dali da su na mestu papučara, ali skladan patrnerski život je za njih mislena imenica.
Izmislili su izraz 'papučar' da bi uzdigli svoj ego pokušavajući da ponize uspešnijeg od sebe.

Sve ostaje na pokušaju i gorčini koju sami osećaju.
Naravno, ima i toga, tj. zloupotrebe pojma, ali sam pojam je oznaka, i to pogrdna, za muskaraca koji previse udovoljava zeni. Akcenat je na rec "preterano". Nije svaki cin udovoljavanja los. A to sto neki percipiraju maltene svaki cin udovoljavanja preteranim, to je posebna prica. Dakle, po definiciji se radi o necemu sto nije bas najbolje ni za muskarca a ni za zenu.

Preterano udovoljovanje je lose pre svega po muskarca zato sto ga primorava da zapostavi razum. Gubi svoju individualnost. Ono sto zna ne koristi. Na njegove odluke preterano utice volja zene. Zena ne ispasta zbog toga -- barem ne na kratkim stazama -- ali na dugim svakako ispasta jer oslabljuje svog partnera. Neke postanu svesne toga, pa se koriguju. Neke pak odluce da izadju iz veze zbog toga ( "Moj muskarac nije dovoljno musko da kaze ne". ) Ali ima i zena koje ostanu slepe do kraja.

Ono sto bih ja hteo da dodam ovde jeste to da do preteranog muskog udovoljavanja moze da dodje samo ukoliko je zena nametljiva, agresivna, drcna, ima manje straha da odbije muskarca i manje zelje da mu udovolji. Nisu sve zene takve. Ima i nenametljivih i s njima maltene ne postoji nikakva mogucnost da se "upapucaris". Medjutim, sa njima je lako postati siledzija koji se izivljava . . . bas zato sto im je, po pravilu, tesko da uzvrate. Tako da tu, nazalost, zna da dodje do suprotnog efekta -- da zena postane "papucarica". Tu je velika odgovornost na muskarcu da bude obazriv.

Preterano udovoljovanje je lose pre svega po muskarca zato sto ga primorava da zapostavi razum. Gubi svoju individualnost. Ono sto zna ne koristi. Na njegove odluke preterano utice volja zene. Zena ne ispasta zbog toga -- barem ne na kratkim stazama -- ali na dugim svakako ispasta jer oslabljuje svog partnera
Lepo si ti napisao ovaj post
Ipak, nije to tako često koliko je čest izraz 'papučar'.

Jel to samo trčkaranje po njenoj naredbi ili i dostupnost i raspoloživost u svakom mogućem trenutku za njene hirove? :per:

Kako se osloboditi od toga?:confused:
Evo ja ne znam, teška sam papuča! :malav: Priznajem.:prstic:

Pogledajte prilog 1511971

To je izraz za lika koji je potpuno potcinjen svojoj zeni.

Sad, kao i sve na balkanu, iskrivljen je totalno jer na balkanu si papucar ako skuvas rucak, ili ako malo vise brines o deci.

A onda, moji "mačo" drugari, kad popiju neku pa otvore dušu i krenu da kukaju kako ne vidjaju decu dovoljno, odrastose im deca a ni ne primetise, zenu stalno boli glava i stalno je umorna....ja im sipam jos jednu rakijicu, i objasnim neke stvari.
Ali dzaba, ujutru opet teraju isto.

To je izraz za lika koji je potpuno potcinjen svojoj zeni.

Sad, kao i sve na balkanu, iskrivljen je totalno jer na balkanu si papucar ako skuvas rucak, ili ako malo vise brines o deci.

A onda, moji "mačo" drugari, kad popiju neku pa otvore dušu i krenu da kukaju kako ne vidjaju decu dovoljno, odrastose im deca a ni ne primetise, zenu stalno boli glava i stalno je umorna....ja im sipam jos jednu rakijicu, i objasnim neke stvari.
Ali dzaba, ujutru opet teraju isto.
Zaboravio si dodati "unas unjemačkoj je skroz drugačije" :zper:

Back