Ko je optužen za "genocid" u Srebrenici?

Nema kolektivne odgovornosti nego su konkretni pojedinci osuđeni za genocid u Srebrenici.
...ako vojni komandanti vode ili naredjuju akciju onda postoji odgovornost tadasnjeg rukovodstva i tadasnjih poklonika
svih desavanja i jednoumnosti ali,
mora se navesti i predhodna desavanja i zlocinstva...rijec ide o desavanjima unutar tadasnje drzave i nema agresora jer poslije
su nastale pecurka_drzave ...gradjanski rat i koji je 'stvorio gradjanske drzave'...

Kako? Kad nije imala komandu na toj teritoriji? Ili delimičnu samo?

I, ovo, koja je razlika ako vojnik pogine u borbi, ili kao ratni zarobljenik? I jedno i drugo je zločin u ratu.

Deca i žene nisu masovno ubijane. Tako da je ratni zločin, ubistvo ratnih zarobljenika, i čistka iz ko zna kojeg tačno razloga. Možda da se zaustavi rat...

Kad su streljanje proglasili genocidom?
Pitaj Haški sud kako!

Presudom Stanišić-Simatović pravomoćno je presuđeno da je Republika Srbija kao dio Savezne Republike Jugoslavije izravno sudjelovala u agresiji na Republiku Hrvatsku i Republiku Bosnu i Hercegovinu.

Pravna stečevina svijeta se uvijek nadopunjuje. Prije 1948. godine uopće nije postojao zločin genocida. Danas postoji. U 19. stoljeću zločin u Srebrenici ne bi bio okarakteriziran kao genocid. Danas jeste i bit će ubuduće takvi zločini presuđeni kao zločin genocida.

Uporediti koliko je Bosanaca i Hrvata živelo u Srbiji pre rata. Zatim koliko je Hrvata živelo u Bosni i Srbiji. Pa koliko je Srba živelo u Bosni i Hrvatskoj. Onda pogledati te iste podatke posle rata. Zaključiti ko je u stvari vršio genocid nad kim. Veoma je prosto.
Uporedi koliko je bosanaca i hrvata zivjelo prije rata u Bosni i danas pa uporedi.

Ne bavim se izmišljanjima forumaša nego dokazanim činjenicama. Imaš sudsku presudu i tu je kraj priče.
Ne izmisljam ja nista.Sta je dokazano matere ti?!Ko je dokazao?Zapad koji je sve to i rezirao,jel?Ono sto sam ti napisao je fakat,onako je bilo.Ne pitaj kako znam.Zene i deca nisu nastradali u Srebrenici.Samo muskarci.Deo je streljan a deo,dobar,najveci deo je napipan u sumama prilikom proboja ka Tuzli.Cak je bilo i medjusobnih obracuna po sumama,to i muslimani tvrde.Tako da...Razumes?

Nešto me kopka, stalno diskutujemo da li je bilo genocida ili nije, šta je genocid i sl. ali primećujem da ne znamo ko je apostrofiran kao nalogodavac, a ko kao izvršilac eventualnog zločina ?!

Da li je to srpski narod ili srpska država, ili vojska Republike Srpske, ili neka specijalna jedinica ili neko koga ne nabrojah ?

Koga optužuje bošnjački narod, a koga bošnjački političari ? Koga sudovi, bošnjački, srpski, međunarodni ?

Ja u onim snimcima vidim da je Mladić prilično uverljivo garantovao živote zarobljenicima.

Da li je moguće da je zločin samostalno izvršila neka grupa kao ovi iz Banjske ?

Sa takvim specijalnim operacijama se običan narod ne može nikako identifikovati.

Gledam ove masakre po Ukrajini i Izraelu, zaista daleko od srca i pameti.

Smatram da je kolektivna odgovornost budalaština. Ja sam bio na ratištu, ali nisam išao da vršim ratne zločine, genocid i bilo šta nenormalno ni sadistički, i ne želim da me bilo ko poistovećuje sa zlikovcima.
То питање не може бити решено без да се реши и оно претходно. А то је да је уопште билокакав налог за убиства "броја" мушкараца јер су многи који су се годинама иживљавали над православним становништвом у подрињу сада прерушени у народ бацили оружје јер је холандски умпрофор допустио србима да уђу у сребреницу.

Постоје снимци на јутјубу огромног броја евакуисаних људи. Ко је убијен, а стварно је био цивил, нека му Бог подари рај, само то могу да пожелим

Но, питање је боље, како је насер знао шта се дешава па побегао хеликоптером? Како је алија знао?

Ne bavim se izmišljanjima forumaša nego dokazanim činjenicama. Imaš sudsku presudu i tu je kraj priče.
Али мораш логички размишљати, који је узрок тога и зашто су у том масовном убиство страдали само мушкарци например. Такође, за западне судове и хаг срби су увек криви. Хајде израчунај број пресуђених година по националности. Не можемо уваживи пресуде хага као меродавне јер ето, може нам се

... Такође, за западне судове и хаг срби су увек криви. ...

Нећемо тако !
Уопште нисмо сви криви,
нити ће иза мојих леђа да се крије било који болесник.

Не причам ово под било чијим утицајем,
овако сам осећао и 1992. када сам на ратишту видео човека
који се међу нас ушетао, у униформи,
и ишао у неке "ноћне акције" међу противнике,
са јако великим ножем.

Био је са нама два, три дана и нестао,
свима нам се гадио,
не знамо шта је радио,
али нико од нас није навијао за њега ни његове акције.

Нити смо тада, нити сада, мислили да он чини нешто добро
за нашу ствар !

Значи свест о њему и сличнима
је одувек постојала,
и не желим да ме било ко под старе дане кажњава макар прекорним погледом
и учи шта је исправно а шта не,
а ја то одувек знам !

Ево и сад се дешава да се Хамас крије иза Палестинског народа.
Шта ће то Палестинцима ?

Такође се за узврат Израелски генерали иживљавају гранатирајући неселективно Газу,
шта од тога има обичан Израелац ?

И на крају шта обичан Хрватијанац има од усташких злочина,
да ми Срби екскурзије водимо на стратишта (Јасеновац рецимо)
и покољења учимо како су нас клали !?

Рецимо јако је добро да знамо да је српског свата убио
Рамиз Делалић Ћело.

Тако !
Иза сваког дела треба да стоји потпис !!!

Нећемо тако !
Уопште нисмо сви криви,
нити ће иза мојих леђа да се крије било који болесник.

Не причам ово под било чијим утицајем,
овако сам осећао и 1992. када сам на ратишту видео човека
који се међу нас ушетао, у униформи,
и ишао у неке "ноћне акције" међу противнике,
са јако великим ножем.

Био је са нама два, три дана и нестао,
свима нам се гадио,
не знамо шта је радио,
али нико од нас није навијао за њега ни његове акције.

Нити смо тада, нити сада, мислили да он чини нешто добро
за нашу ствар !

Значи свест о њему и сличнима
је одувек постојала,
и не желим да ме било ко под старе дане кажњава макар прекорним погледом
и учи шта је исправно а шта не,
а ја то одувек знам !

Ево и сад се дешава да се Хамас крије иза Палестинског народа.
Шта ће то Палестинцима ?

Такође се за узврат Израелски генерали иживљавају гранатирајући неселективно Газу,
шта од тога има обичан Израелац ?

И на крају шта обичан Хрватијанац има од усташких злочина,
да ми Срби екскурзије водимо на стратишта (Јасеновац рецимо)
и покољења учимо како су нас клали !?
Нисмо ми али ће наша држава и националност бити кажњена

И да питам душебрижнике, зашто је у сребреници геноцид над муслиманима, док например злочин у кравици, или злочин у истој сребреници и братунцу насерових војника није?

Ово није тема о томе,
и не желим да се манијаци крију иза такве врсте логике.

Ја сам био војник-резервиста,
а не убица, силоватељ, пљачкаш, ратни профитер.

Nešto me kopka, stalno diskutujemo da li je bilo genocida ili nije, šta je genocid i sl. ali primećujem da ne znamo ko je apostrofiran kao nalogodavac, a ko kao izvršilac eventualnog zločina ?!

Da li je to srpski narod ili srpska država, ili vojska Republike Srpske, ili neka specijalna jedinica ili neko koga ne nabrojah ?

Koga optužuje bošnjački narod, a koga bošnjački političari ? Koga sudovi, bošnjački, srpski, međunarodni ?

Ja u onim snimcima vidim da je Mladić prilično uverljivo garantovao živote zarobljenicima.

Da li je moguće da je zločin samostalno izvršila neka grupa kao ovi iz Banjske ?

Sa takvim specijalnim operacijama se običan narod ne može nikako identifikovati.

Gledam ove masakre po Ukrajini i Izraelu, zaista daleko od srca i pameti.

Smatram da je kolektivna odgovornost budalaština. Ja sam bio na ratištu, ali nisam išao da vršim ratne zločine, genocid i bilo šta nenormalno ni sadistički, i ne želim da me bilo ko poistovećuje sa zlikovcima.

Mislim da je srpski nacionalizam osudjen.

Mislim da je srpski nacionalizam osudjen.

Вечно ће Сребреница да се помиње
као и Ћели српски сват.

Зато би било добро да се зна ко је шта учинио,
па лепо кад кроз 50 година неко спомене Сребреницу,
он каже:
"Тај и тај са својим јаранима поби доста народа те године у Сребреници."

А не :
"Те и те године извршен геноцид у Сребреници"

а ко је то урадио:
"Па Срби ..."

Вечно ће Сребреница да се помиње
као и Ћели српски сват.

Зато би било добро да се зна ко је шта учинио,
па лепо кад кроз 50 година неко спомене Сребреницу,
он каже:
"Тај и тај са својим јаранима поби доста народа те године у Сребреници."

А не :
"Те и те године извршен геноцид у Сребреници"

а ко је то урадио:
"Па Срби ..."

Lepi Mica je priznao tada ko je kriv:

ja ne branim zlocine.
Samo balije i ustase.Oni nisu ubijali Srbe civile.Oni su bili msveci,a sto se tice zlocina,ni ja ne branim zlocine,ali u Srebrenici nije izginulo toliko naroda koliko je sahranjeno.Japanski patolog je dokazao da su tela donosena iz drugih krajeva i sahranjivana tu.Tako da ne znam ko je zlocinac,onaj sto je ostavio svoj narod da ih druga vojska granatira.

Back