Quantcast

"Ko je od vas Srbin, ko je Srbin?": Četiri mladića pretučena na Braču

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Наравно да не можемо да знамо да ли би се сад ја јављала из Стамбола или не јер није АУ једина сила тог времена која је ратовала са Османлијама, нити је њихов утицај пресудан.
Али овде није тема то о чему ти пишеш већ о томе да нас је АУ обезглављивала кад год је стигла и да нам је навукла беду на врат у виду Хрвата, покатоличавања, велике Албаније, муслимана па чак и мешања у културни идентитет....да су се Османлије понашале према Србима као АУ, бојим се да од нас не би остао ни камен на камену.
Иначе да, сви српски крвници, посебно комунистичке Југославије, вуку ту АУ нит.
Није поента баратати гомилом података и не знати шта с њима.
Ја се сваки пут непријатно изненадим кад читам тебе шта пишеш колико сте ви Срби преостали у доњој Лици измештени размишљањем, колико су вас самлели и још не сретох човека из тог краја да је укапирао шта се десило.
Мани ме те популустичке литературе без смисла и поенте. У УСА си, нађи неког деду живог који памти предратно време, а да је личка четниничка емиграција да ти појасни споне Беча-левице-српске елите тог времена и тог краја.
Не заборавити шта је Римско Царство, Ромејско и шта је Свето Римско Царство.

Не заборавити да су Срби имали 52 краља, пре Немањића, који нису могли да се спусте у равничарске пределе вековима, баш због Ромеја. Многи имају романтичарску представу о Ромејима или Римљанима.

Само си Језуити, умно способни да направе такву бољшевичку Левицу која је убацивана Словенима увек у смутним временима.

Јевреји имају другачије патентирану Левицу.

То треба разликовати, јер комунисти су се разликовали од бољшевика, док их ови нису поклали

Poslednja izmena:

Софија

Buduća legenda
Poruka
37.208
Дејан Медаковић је пример који одступа од онога што пишеш.
Једна ласта не чини пролеће.
Уосталом, он је писао о томе колико је АУ ударила темељ српском нестанку у стратешки најзаначајнијем делу Крајине?
Он је писао о томе како је страдала СПЦ у тим крајевима као стожер националног јединства?
Он је дефинисао прави значај покатоличавања?
Он је писао о томе у чијој глави је настала идеја бошњачке нације?

Не спорим, био је озбиљан али само донекле. Такође, имај у виду да је од 1941. год. у Србији.
А зашто кажем донекле?
Па зато што је ипак постао академик у комунистичкој Југославији. Неки трули компромис је морао за ту титулу да направи као и сви Срби Крајишници који су за фотељу продавали своје након рата.
Од целокупне предратне елите, евентуално је Црњански капирао шта се дешава. Сви остали су били или политички тупави (чак и Слободан Јовановић) или су били покварени/интересџије. И све је то била АУ школа.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Једна ласта не чини пролеће.
Уосталом, он је писао о томе колико је АУ ударила темељ српском нестанку у стратешки најзаначајнијем делу Крајине?
Он је писао о томе како је страдала СПЦ у тим крајевима као стожер националног јединства?
Он је дефинисао прави значај покатоличавања?
Он је писао о томе у чијој глави је настала идеја бошњачке нације?

Не спорим, био је озбиљан али само донекле. Такође, имај у виду да је од 1941. год. у Србији.
А зашто кажем донекле?
Па зато што је ипак постао академик у комунистичкој Југославији. Неки трули компромис је морао за ту титулу да направи као и сви Срби Крајишници који су за фотељу продавали своје након рата.
Од целокупне предратне елите, евентуално је Црњански капирао шта се дешава. Сви остали су били или политички тупави (чак и Слободан Јовановић) или су били покварени/интересџије. И све је то била АУ школа.
Moraš uzeti u obzir da je srpska elita bila pobijena u zapadnim krajevima, da je stradalo sveštenstvo, bankari, industrijalci, gospoda....

Preživela je siroinja po zbegovima, koje je Tito skupljao, i angažovao protiv srpske krune, države, srpske zlatne podloge, srpske vojne industrije i srpske buržoazije, tj. elite koja je nosila državu SHS, koja je nosila tuđu nacionalnu sirotinju, tuđe nebankarstvo , tuđu neprivredu....

Poruka
8.479
Ala si ti Jariću ogrezo u fašizam,da ti i Gebels zavidi.
Ne znam kome se obraćam franku ili konju ali u svakom slučaju zdravije je biti fašista nego ustaša
Vidi franak,fašisti u Italiji,pre nego što su počeli da ratuju,su iskorenili kriminal,korupciju i mafiju.Italiju su izvukli iz recesije i uveli je u moderno industrisko doba
hrvate tj ustaše svet pamti po logorima za decu i užasnim zločinima i po ničemu drugome
Kužiš razliku
Nisam fašista,ni komunista,ni nacista,pripadam najlepšoj i najplemenitijoj partiji koja se zove moja Srbija i moji Srbi

Casual ST

Zainteresovan član
Poruka
323
Ne znam kome se obraćam franku ili konju ali u svakom slučaju zdravije je biti fašista nego ustaša
Vidi franak,fašisti u Italiji,pre nego što su počeli da ratuju,su iskorenili kriminal,korupciju i mafiju.Italiju su izvukli iz recesije i uveli je u moderno industrisko doba
hrvate tj ustaše svet pamti po logorima za decu i užasnim zločinima i po ničemu drugome
Kužiš razliku
Nisam fašista,ni komunista,ni nacista,pripadam najlepšoj i najplemenitijoj partiji koja se zove moja Srbija i moji Srbi
Vidin ti po prezimenu odakle si, što reći bljuješ frustracije jer su tvoji poraženi u ovon zadnjem ratu, tako da te i razumin.

Софија

Buduća legenda
Poruka
37.208
Moraš uzeti u obzir da je srpska elita bila pobijena u zapadnim krajevima, da je stradalo sveštenstvo, bankari, industrijalci, gospoda....

Preživela je siroinja po zbegovima, koje je Tito skupljao, i angažovao protiv srpske krune, države, srpske zlatne podloge, srpske vojne industrije i srpske buržoazije, tj. elite koja je nosila državu SHS, koja je nosila tuđu nacionalnu sirotinju, tuđe nebankarstvo , tuđu neprivredu....
Тито је за прављење своје власти након рата ангажовао Саву Косановића и Срђана Будисављевића. Они су били предратна политичка елита. Преживели рат, а знамо да су левичарски деловали и пре рата.
А та сиротиња коју помињеш, то су били апаратчици-извршиоци.
То су они што су подобијали станове, без школе их ставили на директорска места, то су они што и дан данас бране тај систем јер би без њега чували овце по врлетима или дељали букве по шумама. То су ти ситна јна војна лица. То су они који и данас копају очи за тај систем и били би спремни да убијају као '45. године.

Дакле, Тито је за своје потребе ипак ангажовао елиту, не чобане.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Тито је за прављење своје власти након рата ангажовао Саву Косановића и Срђана Будисављевића. Они су били предратна политичка елита. Преживели рат, а знамо да су левичарски деловали и пре рата.
А та сиротиња коју помињеш, то су били апаратчици-извршиоци.
То су они што су подобијали станове, без школе их ставили на директорска места, то су они што и дан данас бране тај систем јер би без њега чували овце по врлетима или дељали букве по шумама. То су ти ситна јна војна лица. То су они који и данас копају очи за тај систем и били би спремни да убијају као '45. године.

Дакле, Тито је за своје потребе ипак ангажовао елиту, не чобане.
Definicija Elite je neprijatna, jer ona vodi društvo, dal nadole il nagore.Odlučuje o njemu kroz PROMENU PARADIGME

Ukoliko uvedeš moralne, kultune i običajne norme tada dobijaš apsolunu elitu

Činjenica je da od te titove Ološ-Elite narodu nije bolje već gore.

Obrazovan i inteligentan po mnogim definicijama nema dovoljno uslova za elitu

---
Seti se obraćanja te "elite" : "Seljaci, radnici i poštena inteligencijo ... " pa ide tekst agit-prop...

Za kominternovce, su seljaci i radnici bili svi "pošteni", a tradicionalistička inteligencija, tj stara elita je bila nepoštena.

Poslednja izmena:

Софија

Buduća legenda
Poruka
37.208
Definicija Elite je neprijatna, jer ona vodi društvo, dal nadole il nagore.Odlučuje o njemu kroz PROMENU PARADIGME

Ukoliko uvedeš moralne, kultune i običajne norme tada dobijaš apsolunu elitu

Činjenica je da od te titove Ološ-Elite narodu nije bolje već gore.

Obrazovan i inteligentan po mnogim definicijama nema dovoljno uslova za elitu

---
Seti se obraćanja te "elite" : "Seljaci, radnici i poštena inteligencijo ... " pa ide tekst agit-prop...

Za kominternovce, su seljaci i radnici bili svi "pošteni", a tradicionalistička inteligencija, tj stara elita je bila nepoštena.
Елита су најбољи од најбољих. То јој је суштинска дефиниција увек била.
То што ми немамо елиту на власти , не можемо због тога да мењамо дефиниције.
У сваком случају, вратила бих се на онај део о зличину који је починила српско-аустријска елита над сопственим народом.

Колико мени смешно звучи кад читам овде поједине из Шумадије како величају АУ монархију. А кад читам Крајишнике како то раде, онда ми проради гнев јер у њима видим оличене те горе поменуте.
Још ће испасти да је Први српски устанак извела АУ монархија.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
У сваком случају, вратила бих се на онај део о зличину који је починила српско-аустријска елита над сопственим народом.

Колико мени смешно звучи кад читам овде поједине из Шумадије како величају АУ монархију. А кад читам Крајишнике како то раде, онда ми проради гнев јер у њима видим оличене те горе поменуте.

U tome i jeste problem. Što je to nekada bila definicija najbolje robe. Pa je to bila definicija najboljih ljudi, jer su samo takvi donosili odluke, danas u definiciji elite, nema morala, etike, sposobnosti, vrline, itd ...već to je ona grupa ljudi koja odlučuje gde se kreće društvo - može i u provaliju.

To je postala normativna stvar, a ne stvar plemenitosti !

al bundy

Legenda
Poruka
57.518

Zavisi kako gde , recimo ovde u Vojvodini nije AU monarhija ostala u tako lošem sećanju Srbima ,mada je i tu kasnije bilo pokušaja sprovodjenja nasilne madjarizacije ,pa je to čak i još više doprinelo veličanju Cara i Beča kao nekoj dal stvarnoj ili izmišljenoj zaštiti Srba od agresivnih Madjara . Jednostavo živeli su ljudi u razvijenoj i uredjenoj državi , imali su neke svoje institucije verske prosvetne , bila si u Karlovcima i centru Novog Sada pa si videla da to i nije tako loše baš bilo . Prva srpska čitaonica , biblioteka ,bolnica ,škole , srpske gimnazije , advokatska kancelarija ,srpsko pozorište ,Matica ,rečnik i gramatika,slobodni gradovi,prve knjige ,romani , drame i uopšte kultura,dvorci i palate , patrijaršija,prva industrija : parni mlinovi , kudeljare , pivare ... su nastali upravo u Austriji kasnijoj AU .
U Novom Sadu su izlazila dva srpska dnevna lista Branik i Zastava i još brdo mesečnih poput legendarnog Nevena i Letopisa Matice , postojale su dve srpske političke stranke i to sve u toj mrskoj državi ,gradile su se velelepne pravoslavne crkve i vladičanski dvorovi ,Dundjerski su bili najveći zemljoposednici i prozvodjači žita i hrane u celoj monarhiji, a nikad se svog srpstva nisu odricali .
Ne sporim ja crnu ili tamnu stranu odnosa Beča prema Srbima al suviše je i ovih drugih pozitivnih činjenica da bi samo crno posmatrali ulogu Austrije u srpskoj istoriji , čak i ako pogledamo upravo te ustanke i kasniji razvoj srpske države jasno se vidi da su upravo Srbi prečani od Dositeja i Ička do Crnjanskog izveli Srbiju iz orijentalnog srednjeg veka u neki pokušaj savremenog evropskog društva .

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
20.000
Zavisi kako gde , recimo ovde u Vojvodini nije AU monarhija ostala u tako lošem sećanju Srbima ,mada je i tu kasnije bilo pokušaja sprovodjenja nasilne madjarizacije ,pa je to čak i još više doprinelo veličanju Cara i Beča kao nekoj dal stvarnoj ili izmišljenoj zaštiti Srba od agresivnih Madjara . Jednostavo živeli su ljudi u razvijenoj i uredjenoj državi , imali su neke svoje institucije verske prosvetne , bila si u Karlovcima i centru Novog Sada pa si videla da to i nije tako loše baš bilo . Prva srpska čitaonica , biblioteka ,bolnica ,škole , srpske gimnazije , advokatska kancelarija ,srpsko pozorište ,Matica ,rečnik i gramatika,slobodni gradovi,prve knjige ,romani , drame i uopšte kultura,dvorci i palate , patrijaršija,prva industrija : parni mlinovi , kudeljare , pivare ... su nastali upravo u Austriji kasnijoj AU .
U Novom Sadu su izlazila dva srpska dnevna lista Branik i Zastava i još brdo mesečnih poput legendarnog Nevena i Letopisa Matice , postojale su dve srpske političke stranke i to sve u toj mrskoj državi ,gradile su se velelepne pravoslavne crkve i vladičanski dvorovi ,Dundjerski su bili najveći zemljoposednici i prozvodjači žita i hrane u celoj monarhiji, a nikad se svog srpstva nisu odricali .
Ne sporim ja crnu ili tamnu stranu odnosa Beča prema Srbima al suviše je i ovih drugih pozitivnih činjenica da bi samo crno posmatrali ulogu Austrije u srpskoj istoriji , čak i ako pogledamo upravo te ustanke i kasniji razvoj srpske države jasno se vidi da su upravo Srbi prečani od Dositeja i Ička do Crnjanskog izveli Srbiju iz orijentalnog srednjeg veka u neki pokušaj savremenog evropskog društva .
Док нису Турци отјерани са Балкана а онда Срби постају "Bad Boys " ма гдје били.
Политика великих сила никада није била млака према било коме.
Једни ће рећи добро смо и прошли како смо могли а опет с друге стране ће загаламити неко други и рећи лоше смо прошли како смо могли,јако лоше...
Истина је ту негдје...

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Док нису Турци отјерани са Балкана а онда Срби постају "Bad Boys " ма гдје били.
Политика великих сила никада није била млака према било коме.
Једни ће рећи добро смо и прошли како смо могли а опет с друге стране ће загаламити неко други и рећи лоше смо прошли како смо могли,јако лоше...
Истина је ту негдје...
Šta ova generalizacija znači

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
20.000
Šta ova generalizacija znači
Па рецимо мислим конкретно на ово "
Prva srpska čitaonica , biblioteka ,bolnica ,škole , srpske gimnazije , advokatska kancelarija ,srpsko pozorište ,Matica ,rečnik i gramatika,slobodni gradovi,prve knjige ,romani , drame i uopšte kultura,dvorci i palate , patrijaršija,prva industrija : parni mlinovi , kudeljare , pivare ... su nastali upravo u Austriji kasnijoj AU .
U Novom Sadu su izlazila dva srpska dnevna lista Branik i Zastava "
Све је то било ок док смо граничари са Турцима међутим када смо постали граничари са АУ е онда се прича промјени јер и интереси великих нису исти тада.Иста је прича и данас, само други играчи али иста матрица.
Наравно да је АУ радила све да ојача муслимане у БИХ на уштрб Срба по истом принципу по којем је јачала Србе на уштрб Турака.

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
7.316
Hrvatska je prva od bivših republika SFRJ požurila da prizna nezavisno Kosovo, a sada su neprijatno iznenađeni kad ih iz Italije i Mađarske podsećaju da su delovi današnje teritorije Hrvatske nekada bili njihovi.
Неким деловима Хрватске следи анексија коју ће без сувишних емоција извршити њени европски суседи. Остаће им мање него што им је нудио Пашић, ако уопште одлуче да опстану, ако се не предају у целости опет у неку заједницу, можда уједине са Словенијом у неку словеначко-хрватску државну заједницу.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Па рецимо мислим конкретно на ово "

Све је то било ок док смо граничари са Турцима међутим када смо постали граничари са АУ е онда се прича промјени јер и интереси великих нису исти тада.Иста је прича и данас, само други играчи али иста матрица.
Наравно да је АУ радила све да ојача муслимане у БИХ на уштрб Срба по истом принципу по којем је јачала Србе на уштрб Турака.
E, sada tu ispravnu projekciju lepo invertuj, pa ćeš shvatiti kako ćeš ponovo postati nekom velikom bitan, koji će stati iza nas !

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
35.792
Неким деловима Хрватске следи анексија коју ће без сувишних емоција извршити њени европски суседи. Остаће им мање него што им је нудио Пашић, ако уопште одлуче да опстану, ако се не предају у целости опет у неку заједницу, можда уједине са Словенијом у неку словеначко-хрватску државну заједницу.
A Cveće, šta će sa Cvećem ?

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
20.000
E, sada tu ispravnu projekciju lepo invertuj, pa ćeš shvatiti kako ćeš ponovo postati nekom velikom bitan, koji će stati iza nas !
Па ја и кажем да то траје, иста је матрица само у задњих 25-30 година лоше смо играли у празно, јако лоше ако мене питаш а у задњих 100 било је добрих момената уз лоше процјене и претпоставке шта ће бити, када се гледа још шира слика у задњих 500 година углавном пасивно уз само два права српска устанка и да не идемо даље...

Софија

Buduća legenda
Poruka
37.208
Наравно Банди, писала сам својевремено и о тој страни медаље.
Само, нисмо ми пречани добили све побројано јер је Беч био дарежљив, већ смо се за то изборили.
Борба за Војводство, територијалну и културну аутономију, је била жучна, опет са свештенством на челу које је уз раме умало српске интелектуалце пречане.
Увек подсећам да је и Први српски устанак финансиран од стране богаташа пречана.
И на крају је уследило национално уједињење за које сад неки Срби пореклом јужно од Дунава и Саве кажу да је било глуп потез. Борба нас пречана за националну државу и одвајање од Беча испаде глупост. Ох, остадосмо ми (пречани), не они !, без бечких двораца и ружичњака и меке руке која нас слепе води пажљиво кроз живот.
За то бих их сабила у земљу! За ту националну и политичку неосвешћеност и незрелост. Само траже 'маму' да их води балаве.

С друге стране имамо ту левичарску екипу која прави српско-хрватске коалиције и после ставља омчу на врат српском националном бићу.

Верујем да многи не знају, од поменутог Срђана Будисављевића, рођени брат је био муж Дијане Будисављевић, Јулије Будисављевић , хирург.
У Балканским ратовима служи Србији, а у Првом светском се враћа мајчици Аустрији и служи њој.
Његов брат Срђан после склапа комунистичку власт.
Његов брат седи у Згребу и заговара још почетком прошлог века српско-хрватску коалицију.
Дотични Срђан Будисављевић је бранилац Прибићевића.....
То је та АУ нит о којој говорим.
А та левичарска елита која је зло правила је управо тактички бирана с поднебља најзначјнијих кота војне Крајине- Лика, Банија, Кордун.
Не с поднебља Војводства где је ипак српско становништво доминирало.

Poslednja izmena:

Софија

Buduća legenda
Poruka
37.208
U tome i jeste problem. Što je to nekada bila definicija najbolje robe. Pa je to bila definicija najboljih ljudi, jer su samo takvi donosili odluke, danas u definiciji elite, nema morala, etike, sposobnosti, vrline, itd ...već to je ona grupa ljudi koja odlučuje gde se kreće društvo - može i u provaliju.

To je postala normativna stvar, a ne stvar plemenitosti !
Постала је нормативна ствар у ери материјалног, кад се вредност гледа кроз то колико имаш. А то што је тај неко да би имао уништио милионе људи, то се чак држи за способност.
Међутим, у озбиљним државама се ипак питају и консултују они који се докажу најбољим. Е сад, то што се свет залауфао у лошем смеру владавине најнеморалнијих, то је оно што ће нам свима доћи главе.