Ko je nadležan za javne usluge u Srbiji?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
Pozdrav.

Primetio sam kako šveđani sa lakoćom (tri klika na mobilnoj aplikaciji) prepišu kuću ili auto potencijalnom kupcu.
Kod nas je priča drugačija, treba sa izgubiš vremema dok posetis nekoliko mesta, ispotpisuješ papira i šta ti ja znam...
Zar to nije deo javnih usluga?

Ko kod naa drži te javne usluge? U razvijenim državama javne usluge su pod nadležstvom opština? Da li je tako i kod nas?

Objasnite mi to malo, molim

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
Не разумем те баш, конкретно у вези преписа куће је нотар надлежан код нас.
Da, ali nli zar posao notara tj. javnog beleznika ne bi mogao da se obavlja u opstini koja sprovodi javne usluge?

Dakle, ne firma tj. podinac notar nego javni servis koji ce vrsiti javne usluge za mnogo manje novce i mnogo prostije i brze.

Konkretno procitah negde kako je javna sluzba pod nadlezstvom opstine za razliku od mnogih nerazvijenih zemalja -pa me zanima ko nama vrsti te javne duznosti?

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
47.669
a kako uhlebiti lenje bube koje roditelji "učili" od malih nogu da je sramota raditi u proizvodnji svoje zemlje?

I ne samo to nego:

"Ako radiš kod privatnika onda se on bogati na tebi a ako radiš na budžetu e onda si uspeo"

medjutim ima jedna klauzula:

"Bolje i kod privatnika nego da se vraćaš u selo pa da ti se svi okolo naokolo smiju i podjebavaju eve ga diplomirani"

gospodja čuknuta

Aktivan član
Poruka
1.162
Sama reč
Da, ali nli zar posao notara tj. javnog beleznika ne bi mogao da se obavlja u opstini koja sprovodi javne usluge?

Dakle, ne firma tj. podinac notar nego javni servis koji ce vrsiti javne usluge za mnogo manje novce i mnogo prostije i brze.

Konkretno procitah negde kako je javna sluzba pod nadlezstvom opstine za razliku od mnogih nerazvijenih zemalja -pa me zanima ko nama vrsti te javne duznosti?
Posao notara je da garantuje svojim pečatom da je ugovor važeći tj ispravan. Znači ne bi trebalo da se desi da je jedna nekretnina prodata više puta ili da ima hipoteku pa da se to sazna tek kasnije i slično.
Ranije si mogao sam da overiš ugovor u sudu bez advokata ( sam proveriš nekretninu u katastru ) a sad mislim da to ne može tj mora kod notara. A notari su u službi države.
Ostalo verovatno zavisi od mesta, grada gde živiš.
Nešto može da se završi u opštini a nešto ne.

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
27.918
na koji način?
sta podrazumevas pod javnim uslugama?
Оно што је наведено у уводном посту.
Огромне су таксе и порези на пренос апсолутних права, а о наслеживањима да и не говорим, за врло мало рада и услугу, коју службеник обави за врло кратко време.
Али, тако држава финансира своје "ухлебе", који јој, за узврат, "чувају леђа" и онемогућавају контролу трошкова и расхода.
Дуга прича, и није за овде.

subliminalni

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
318
Pozdrav.

Primetio sam kako šveđani sa lakoćom (tri klika na mobilnoj aplikaciji) prepišu kuću ili auto potencijalnom kupcu.
Kod nas je priča drugačija, treba sa izgubiš vremema dok posetis nekoliko mesta, ispotpisuješ papira i šta ti ja znam...

Ko kod naa drži te javne usluge? U razvijenim državama javne usluge su pod nadležstvom opština? Da li je tako i kod nas?

idi u grcku pa ces da skontas da je srbija za nju svedska

Poruka
16.399
Pozdrav.

Objasnjenje je krajnje jednostavno - DS je ostavio svoje ljude u javnoj upravi koji se trude ljudima zagorcati zivot sto vise.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.