Ko je krao komšijske trešnje?

Imao neki deda Iva njivu tu bliizu pa smo mi deca išli da mu krademo trešnje, još poluzrele jer, ko će da čeka?
Jednom nas uhvatio, zamal da se upiškim od stra.

Jeste li vi nekad išli u komšijsko?
Мене је комшиница звала кући на трешње а онда је изненада дошао комшија са службеног пута и уместо трешања добио шљиве.
 
Imao neki deda Iva njivu tu bliizu pa smo mi deca išli da mu krademo trešnje, još poluzrele jer, ko će da čeka?
Jednom nas uhvatio, zamal da se upiškim od stra.

Jeste li vi nekad išli u komšijsko?
Kao dijete iz zafrkancije.
Nije da mi je falilo, ali islo se.

Moj stari pricao kada je bio mali, kolovodja pljackasa bio njegov bratic.
Kada su vec pohodili sve tresnje u ulici, ovaj rekao: "Veceras isto idemo u kradju."
Pitao moj stari kod koga, bratic mu rekao: "Pa kod mojih."

Znaci kao i prije trideset godina, tako je i prije pedeset to na Balkanu bila djecja zafrkancija.
 
Romi kada kradu onda se svi sklanjaju i pustaju ih ... cak i policija ne reaguje ...
Ode klinac da ubere neku odma izadje baba i prebije mu kicmu ...
Takav smo narod.
Da, ali to u Titinoj drzavi nije tako bilo (ne trolam sada, iznimno).
Nije bilo politicke korektnosti.
Kada bi cige napravile svinjariju, u naselje bi parkirali brkati milicajci.
Na licu mjesta usljedila je obrada dok netko ne bi propjevao, a propjevali bi redovito.
Triske i pendreci pucali su samo tako.
 
uvatili nas jednom da krademo sladoled i zvali nam roditelje... nema šta da pričam dalje
Nesto privatno o meni... s 13 godina me u Njemackoj policija privela pred cijelim selom na sveca i to na glavnom trgu s rukama na ledjima, moj razrednik medju ostalima isto tamo stajao i gledao, osjecao sam se kao da sam pripadnik Al-Kaide, iako tada nisam pojma imao sta je to.
Zemljo, otvori se...

Nakon te sramote, koja cak nigdje nije ni zapisana, nikada vise nisam imao posla s policijom, uvijek sam bio oprezan kada bi se druzio s ljudima koji bi u kuci uzgajali psihodelike, iza garaze medju kadificama biljke marihuane i slicne stvari.
 
krali smo jogurt i kiselo mleko kad ostave u sred noći u kavezu ispred prodavnice
Јел јогурт онај троугласти као пирамида паковање.

doduše, ovo samo jednom, posle neke žurke, baš sabajle a još pod uticajem
Ми идемо из дискотеке кући онако пијани око 3,4 ујутро лупамо на прозор пекаре а он нама љутито врућег хлеба и ту се наједемо...
 
taj.

Bilo je i mleko, ono u kesama.
Ima i dalje to mleko ako mislis na ovo.

7751.jpg


Ovo je 2.8mm

imao i ono 1.6mm :rtfm: a ona preko 3% su vec za bogate :lol:
 

Back
Top