Ko je Isus Hristos?

Пакао ти не гине.

Ко год се покаје, Бог Ће му опростити.

Чак и највећем грешнику, Бог Је у стању да опрости само ако се он искрено покаје и почне да живи у складу са Божијим Заповестима, ако буде моралан и добар човек. Апостол Павлеје прво прогонио Хришћане, али се прво покајао и постао је највећи проповедник Хришћанства у Свету. Дакле, свако може наћи спас ако се искрено покаје и ако почне да живи у складу са Божијим Заповестима.

Само треба пазити и на то да се покаје док не буде било касно, јер они који одбију да се покају мораће да се суоче са последицама тога.
 
Ко год се покаје, Бог Ће му опростити.

Чак и највећем грешнику, Бог Је у стању да опрости само ако се он искрено покаје и почне да живи у складу са Божијим Заповестима, ако буде моралан и добар човек. Апостол Павлеје прво прогонио Хришћане, али се прво покајао и постао је највећи проповедник Хришћанства у Свету. Дакле, свако може наћи спас ако се искрено покаје и ако почне да живи у складу са Божијим Заповестима.

Само треба пазити и на то да се покаје док не буде било касно, јер они који одбију да се покају мораће да се суоче са последицама тога.

Znaci ja bih mogao da ubijem sve pred sobom, a posle da se pokajem, i brat bratu nikom nista?
 
Ко год се покаје, Бог Ће му опростити.

Чак и највећем грешнику, Бог Је у стању да опрости само ако се он искрено покаје и почне да живи у складу са Божијим Заповестима, ако буде моралан и добар човек. Апостол Павлеје прво прогонио Хришћане, али се прво покајао и постао је највећи проповедник Хришћанства у Свету. Дакле, свако може наћи спас ако се искрено покаје и ако почне да живи у складу са Божијим Заповестима.

Само треба пазити и на то да се покаје док не буде било касно, јер они који одбију да се покају мораће да се суоче са последицама тога.

То је тачно.

- - - - - - - - - -

Znaci ja bih mogao da ubijem sve pred sobom, a posle da se pokajem, i brat bratu nikom nista?

То ти не вреди ако убијеш недужне људе само да би задовољио свој его.
 
Znaci ja bih mogao da ubijem sve pred sobom, a posle da se pokajem, i brat bratu nikom nista?

Наравно да би те Бог казнио за то што си убијао људе.

Ево, скоро је један дечко у граду поред кога живим убио, заједно са својим неким друговима, једног дечка. Касније, смо чули да је том дечку (који је убио другог дечка) умрла мајка и погинуо брат. То је била Божија казна. Има пуно таквих примера. Нико ко је убијао људе, није прошао без казне. Нико, буди уверен у то.

Бог Је Добар и Милостив, али и Праведан и сваког ко је зао и ко чини зло другим људима (а нарочито кад убије другог човека) Бог Ће казнити. Али, ако би се тај убица некад покајао, ако би престао да буде убица и ако би постао моралан и добар човек- могао би да нађе Спасење пред Господом. Али, само ако је то покајање искрено.
 
Наравно да би те Бог казнио за то што си убијао људе.

Ево, скоро је један дечко у граду поред кога живим убио, заједно са својим неким друговима, једног дечка. Касније, смо чули да је том дечку (који је убио другог дечка) умрла мајка и погинуо брат. То је била Божија казна. Има пуно таквих примера. Нико ко је убијао људе, није прошао без казне. Нико, буди уверен у то.

Бог Је Добар и Милостив, али и Праведан и сваког ко је зао и ко чини зло другим људима (а нарочито кад убије другог човека) Бог Ће казнити. Али, ако би се тај убица некад покајао, ако би престао да буде убица и ако би постао моралан и добар човек- могао би да нађе Спасење пред Господом. Али, само ако је то покајање искрено.

Пример ти је Савле који је постао Павле.
 
Lijepo piše odvojeno - BOG I SIN!
Dvojica su!
Sin- nebog.

BOG Jahve govorio je ljudima PREKO ANĐELA, PREKO PROROKA,
a sada PREKO SINA.

Znači - SIN je Sluga kao i Anđeli kao i Proroci.
Sin izvršava ONO što Mu Bog Jahve naredi!




BOG Jahve Jedini POSTAVIO je Sina.
Nije Bog postavio BOGA!
SIn nije Bog.

PO Isusovoj mjeri je SVE Stvorio Bog Jahve.
Isus nije nikada ništa stvorio.
To i sam Isus kaže!

Sve je stvoreno ZA NJEGA - Za Isusa je sve Bog Jahve stvorio.
AKO je ZA Isusa stvorio - onda Isus nije Stvoritelj.




Isus nije Bog.
Isus ne sjedi na BOŽJEM prijstolju.
Isus sjedi Vječno Zdesna Božjeg prijestolja.

Na Božjem prijestolju sjedi SAMO Bog Otac JAHVE - Jer je Jedini Bog.



A šta Treći Trojedini NIJE Stvoritelj?
Gdje ti je SD?

Daj jasni stih!

Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?


---------------------------------
Evo ti jasnog dokaza da Isus nije nikada ništa stvorio:

ISUS - NIJE NIŠTA STVORIO


MATEJ 19,4
On odgovori: "Zar niste čitali: Stvoritelj od početka muško i žensko stvori ih
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus ne kaže – Ja sam stvorio…..,
nego kaže da postoji Jedan Stvoritelj,
a o TOME Stvoritelju može se čitati u SZ.
U SZ Jedini Stvoritelj je Bog Otac Jahve.
Isus jasno i glasno kaže – Bog Otac Jahve Stvoritelj – stvorio je ljude.
Isus nije nikada reko da je On – Isus – bilo što stvorio.
Zašto?
Pa zato jer Isus niti je Bog, niti Stvoritelj.

-----------------------------------------------

MARKO 10,6
Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih.

MARKO 13,19
jer će onih dana biti tjeskoba kakve ne bi od
početka stvorenja, koje stvori Bog,
sve do sada, a neće je ni biti.

----------------------
KAKO je IME tvome Bogu?

1.Zapravo nisu dvojica,nego Trojica! ;)
Gde pise da je Sin sluga kao i andjeli i proroci,zasto se zove Sin Bozji a ne prorok ili andjeo?Zasto su Isusu sluzili andjeli?
2.Nigde se ne kaze da je Bog sve sam stvorio.Kaze se da je Otac ceo svet stvorio kroz Sina svog Jedinorodnog!
3.Nigde se ne kaze sa desne strane Boga,vec Isus sam za sebe govori:"I videcete me kako dolazim na oblacima i kako sedm sa desne strane Sile!" ako Isus kaze:"Ja i Otac jedno smo,dakle kako moze sedeti sa svoje desne strane?! Vasa teorija otpada.....Otac govori kroz Sina! ;)
4.Ovo je toliko povrsan odgovor/pitanje da bi odgovorio.....Gde Isus kaze Ja nisam Bog,ja nisam nista stvorio!?????
5.Ime mu je Jahve! ili jednostavno Bog ;)
 
Daj uvijek komplet stih - knjiga, glava, redak.

Toma ne govori Isusu da je Bog.
Kad bi to bila istina - a nije -
zašto svi ne padaju na koljena pred Bogom?
Zašto se svi ne zapitaju - kako vidimo Boga - a Lika Boga je nemoguće vidjeti?
Zašto svi ne kažu - pa Isus nas je lagao jer je reko da se Boga ne može vidjeti?



Koji je to stih?
Gdje piše - LOGOS je rekao?
Ne izmišljaj!




KOME se treba doći?
ISUSU - ili - BOGU OCU JEDINOME JAHVI?
TKO je Glavni?


Isus je DRUGI!
PRVI je ONAJ koji je OŽIVIO mrtvoga Isusa.
Isus nije Bog.
Bog ne Umire.





Isus je DOBIO vlast OD KOGA?
OD Jedinoga Boga Oca Jahve.
Isus nije Bog.



Daj mi NZ stih u kojem se jasno vidi da je Sin dobio IME - Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.



Da, prije nego se je Abraham rodio - Isus je egzistirao na Nebu kao duhovno Biće.

1.Nego sta mu je govorio? O.o Gospod moj i Bog moj! Sta izigravate,rekao mu je da je Bog,ako hocete dalje da se prepiremo,mozete da kazete da Toma nije bio u pravu ili tako nesto,ali da mi kazete da Toma nije rekao Isusu da je Bog,to je van pameti,stvarno.....
Toma je pao pred Isusom,Marija Magdalena je pala pred Isusom na kolena.....a ne padaju svi zato sto nisu svi uz Boga vec uz onog drugoga! ;)
"Oca niko nije video,Njegov SIn Jedinorodni,koji je u Njegovom narucju ga objavi!" Ako Oca niko nije video,koga onda starozavetni proroci opisuju kao Starca koga sedi na prestolu i sudi svima! p.s. apostol Jovan kaze da ce Isus suditi svima....razmislite onda ;)
2.Nadji sam.....ne pise ti u Kuli Strazara sigurno... ;)
3.Ne kaze Bogu,nego Ocu! Kroz Sina! Kako je sve stvoreno kroz Sina tako se i moze doci k Ocu jedino kroz Sina!
4.Gde to pise da je Isus drugi? Isus je vaskrsnuo! Ako je covek,odakle mu moc da vaskrsne Lazara i ostale mrtvace i da ih leci i da isterju iz njih demone?!Bog postade covek 100% ali je i ostao Bog 100%. Isus kao covek moze da umre,ali kao Bog ne! Zato je Isus rekao na krstu:Boze,Boze,zasto si me ostavio? Zato sto Bog smrt ne okusa,a Isus je kao covek mogao da okusi smrt,ali Bog nije,i zato je Bog napustio coveka u smrti! ;)
5.Dade mu se vlast od Oca! ;) Gde Isus kaze:"Ja nisam Bog!" Zasto su ga onda uopste razepeli,nego zato sto je tvrdio da je Bog!
6.Ne postoji takav stih.Postoji Sin koji je sve to potvrdio! ;)
7."U pocetku bese Rec i Rec bese u Boga i Bog bese Rec.....Sve je kroz NJu postalo i nista sto je postalo bez Nje nije postalo!....I dobi rec telo i useli se u nas......." Dakle,gluvom saptati i coravom namigivati,isto! Ako je kroz tu Rec SVE STVORENO,Isus nikako nije mogao stvoriti sam sebe,koji deo nije jasan!?
 
1.Zapravo nisu dvojica,nego Trojica! ;)
Teorija TTT kaže - Bog Otac Bog Sin Bog SD!
KOJI je to Stih u Bibliji?
------------------------------

Gde pise da je Sin sluga
Čitaj Bibliju - pa ćeš saznati!

DJELA APOSTOLSKA 3,13
Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, Bog otaca naših, proslavi slugu svoga, Isusa kojega vi predadoste i kojega se odrekoste pred Pilatom kad već bijaše odlučio pustiti ga.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je BOG iz gornjeg stiha?
Kako je Ime Tome Bogu?
Kome je Isus sluga?

-------------------------------------------------------

HEBREJIMA 4,14
Imajući dakle velikoga Velikog svećenika koji prodrije kroz nebesa - Isusa, Sina Božjega - čvrsto se držimo vjere.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je Veliki Veliki Svećenik?
KOME je Svećenik Isus - Svećenik?
KAKO je IME Tome Bogu Kome je Isus Svećenik?
ŠTO radi Svećenik - Bogu?

Isus je na Nebu - ŠTO je i nadalje?
Da li je BOG? - ili je - Božji Sin?

---------------------------------------------------------

HEBREJIMA 5,1
Svaki veliki svećenik, zaista, od ljudi uzet, za ljude se postavlja u odnosu prema Bogu da prinosi darove i žrtve za grijehe.

---------------------------------------------------------
Koliko dugo će Isus biti SLUGA - SVEĆENIKBogu Ocu Jahvi?

VJEČNO!

----------

HEBREJIMA 7,24
A on, jer ostaje dovijeka, ima neprolazno svećeništvo.
HEBREJIMA 7,17
Ta svjedoči se: Zauvijek ti si svećenik po redu Melkisedekovu.
HEBREJIMA 7,21
a on sa zakletvom Onoga koji mu reče: Zakleo se Gospodin i neće se pokajati: "Zauvijek ti si svećenik".
HEBREJIMA 5,6
po onome što pak drugdje veli: Zauvijek ti si svećenik po redu Melkisedekovu.

----------------------------------------------------------
HEBREJIMA 8,1
A glavno u ovom izlaganju jest: takva imamo Velikog svećenika koji sjede zdesna prijestolja Veličanstva na nebesima

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sluga Svećenik Isus sjedi vječno Zdesna Božja Jahvina prijestolja.
Isus nije Bog jer je Sluga Svećenik Bogu Jahvi i ne sjedi na Božjem prijestolju.
 
Po mnogima najznacajnija licnost koja je hodala zemljom! On za sebe kaze da je Boziji Sin,hriscani kazu da je on Sin,jedan od 3 lica Svete Trojice,sam Bog! Muslimani kazu da je on bio prorok,za neke obican covek,a za neke nije ni postojao! Ja kao hriscanin verujem da je on Bog,tj Boziji Sin,drugo lice Svete Trojice! Apostoli,direktni Isusovi ucenici kazu za Isusa da je Bog,i ceo taj deo covecanstva koji je posao za Isusom i apostolima.Druga polovina sveta kaze drugacije,pa ko je u pravu?

Pogledajte prilog 311919

u tom zecu i lezi grm :lol:
 
Ako je po starom grckom filozofu Celsusu iz 2 veka n.e. Isus je bio vanbracni sin rimskog legionara po imenu Pantera

http://sr.wikipedia.org/wiki/Istinski_logos

Prema Talmudskom predanju, Isusova majka je bila siromašna jevrejska djevojka, koju je muž, stolar po zanimanju, otjerao zbog preljube sa rimskim vojnikom po imenu Panthera. Napuštena od muža i prezrena od društva, Marija je rodila Isusa (I. 32).

Isus] potiče sa jevrejskog sela i od siromašne seljanke koja je zarađivala za život predenjem. On kaže da ju je oterao njen muž, stolar po zanimanju, jer je bila osuđena za preljubu. Dalje kaže da nakon što ju je oterao njen muž i dok je lutala okolo osramoćena, tajno je rodila Isusa. On tvrdi da zato što je [Isus] bio siromašan zaposlio se kao radnik u Egiptu, i tamo se okušao u određenim magijskim moćima na koje su Egipćani ponosni; vratio se uobražen, zbog tih moći, i na osnovu njih sebi dodelio zvanje Boga ... Isusova majka je opisana kao ostavljena od stolara za kog je bila zaručena, kada je osuđena za preljubu i dobila dete sa određenim vojnikom po imenu Panthera
 
Poslednja izmena:
Gde pise da je Sin sluga kao i andjeli i proroci,zasto se zove Sin Bozji a ne prorok ili andjeo?

I anđeli su Sinovi Božji.
I Lucifer je Sin Božji.

JOB 1,6
Jednoga dana dođu sinovi Božji da stanu pred Jahvu, a među njima pristupi i Satan.
---------------------------------------

I svi ljudi su Sinovi Božji!

RIMLJANIMA 8,14
svi koje vodi duh božji sinovi su Božji.


Biti Sin Božji - ne znači - TAJ je BOG!
Jel ti to sada jasno - ili ti još dokaza treba?

-----------------------------------------------
Isus i anđeo!?
------------------
Što znači Anđeo? -
Od neiskorištenog root smislu slati kao poslanika, glasnik, konkretnije od Boga, to jest, anđeo (također prorok, svećenik ili učitelj): - veleposlanik, anđeo, kralj, glasnik.
--------------------
GALAĆANIMA 4:14
Svoju kušnju, moje tijelo, niste ni prezreli ni odbacili, nego ste me primili kao anđela Božjega, kao Krista Isusa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus je dobio Titulu - KRIST = Mesija Pomazanik OD Boga Jahve. - Isus nije Bog.

MATEJ 16,16
Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga.
--------------------------------------
Isus je Poslanik OD Boga Jahve.- Isus nije Bog.

Ivan 13,16
Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.
--------------------------------------

Isus je Prorok Boga Jahve.- Isus nije Bog.

IVAN 6,14
Kad su ljudi vidjeli znamenje što ga Isus učini, rekoše: "Ovo je uistinu Prorok koji ima doći na svijet!
-------------------------------------

Zasto su Isusu sluzili andjeli?

Isus nije i neće nikada biti Bog!
Zašto anđeli služe Isusu?
Čitaj Bibliju - pa mi ti kaži!
Reci mi što vidiš u donjim stihovima?

HEBREJIMA 1:6
A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori: Nek pred njim nice padnu svi anđeli Božji.
,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO naređuje svojim stvorenjima anđelima da padnu pred Isusom?- Isus nije Bog.
-----------------------------------------------

HEBREJIMA 2:7 Ti ga tek za malo učini manjim od anđela, slavom i časti njega ovjenča,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je Isusa učinio manjim od anđela?- Isus nije Bog.
----------------------------------------------
HEBREJIMA 2:9
ali Njega, za malo manjeg od anđela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i časti ovjenčana da milošću Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
- Isus nije Bog
-------------------------------------------------
1. PETROVA 3:22
koji, uzašavši na nebo, jest zdesna Bogu, pošto mu bijahu pokoreni anđeli, vlasti i sile.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
KOME je Isus zdesna?
TKO je TAJ Bog Kome je Isus zdesna?
Isus nije Bog i zato ne sjedi na Božjem prijestolju.

TKO je Isusu pokorio Anđele?

-----------------------------------------
 

Back
Top