Ko je Isus Hristos?

leeekmi

Primećen član
Poruka
546
Po mnogima najznacajnija licnost koja je hodala zemljom! On za sebe kaze da je Boziji Sin,hriscani kazu da je on Sin,jedan od 3 lica Svete Trojice,sam Bog! Muslimani kazu da je on bio prorok,za neke obican covek,a za neke nije ni postojao! Ja kao hriscanin verujem da je on Bog,tj Boziji Sin,drugo lice Svete Trojice! Apostoli,direktni Isusovi ucenici kazu za Isusa da je Bog,i ceo taj deo covecanstva koji je posao za Isusom i apostolima.Druga polovina sveta kaze drugacije,pa ko je u pravu?

isus.jpg
 
Samo licno uverenja te moze opredeliti....

Vera je dar sa Neba...

Utelovljenje je jedna velika tajna.

Isus je imao zemaljski majku, ali ona nije zatrudnela od coveka ^^

Isus nije 100% covek- ljudsko bice .....................
 
Po mnogima najznacajnija licnost koja je hodala zemljom! On za sebe kaze da je Boziji Sin,hriscani kazu da je on Sin,jedan od 3 lica Svete Trojice,sam Bog! Muslimani kazu da je on bio prorok,za neke obican covek,a za neke nije ni postojao! Ja kao hriscanin verujem da je on Bog,tj Boziji Sin,drugo lice Svete Trojice! Apostoli,direktni Isusovi ucenici kazu za Isusa da je Bog,i ceo taj deo covecanstva koji je posao za Isusom i apostolima.Druga polovina sveta kaze drugacije,pa ko je u pravu?

Pogledajte prilog 311919

U svakom slucaju, nije bio belac...
 
Nije valjda da su te obrlatili i regrutovali...:dash:

Hehe... ne,ne gresis :)

to su cinjenice... samo ja tako razmisljm

Isus nikada nije sagresio... sto ni jednom coveku nije poslo za rukom !

Ali s druge strane, ko zna kakav je genetski materijal on dobio u plodu koji je Marija nosila??

Sta se desavalo u Isusovoj glavi? Kako je on dosao do spoznanja da je on taj Mesija i da treba da spase svet?

Zabelezno je samo da se izgubio sa 12 godina... i da su ga nasli u Hramu -Luka 2 41-50. I reče im: zašto ste me tražili? Zar ne znate da meni treba u onom biti što je Oca mojega?

Verovatno je imao narocit odnos sa Svetim Duhom....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne kaze on sam za sebe za njega govore svi proroci da je Mesija i Boziji Sin cak i Bog tvrdi da je to Isus

Naravno,drugi svedoce o Hristu,ali Hrist takodje svedoci o sebi da je Sin Boziji,da je Car Nebeski,kada ga Pilat pita:"Kazes za sebe da si car?" a Isus odgovara:"Carstvo moje nije od ovoga sveta,da je tako zar mislis da bi me moji sledbenici pustili k tebi?"
Neki su za Isusa tvrdili da je Ilija ili da je jedan od proroka koji je vaskrsnuo,a kad ih (apostole)je Isus pitao:"Sta vi kazete,ko sam ja?" Petar je rekao:"Ti si Hrist!Sin Boga Zivoga!" I Isus je odgovorio:""Blažen si, Simone, sine Jonin! Jer tijelo i krv ne otkriše ti to, nego Otac moj koji je na nebesima. A i ja tebi kažem da si ti Petar, i na tome kamenu sazidaću Crkvu svoju i vrata pakla neće je nadvladati" Ima svakako jos tvrdnji da je Isus svedocio sam za sebe ko je,ali svakako njegovo svedocenje o sebi je bilo skromno naspram njegove velicine! ;)
 
U svakom slucaju, nije bio belac...

Kako ti to zakljucujes?Samo bez prica o tome kako su jevrejska plemena bila semiti ili sta vec! Svi jevrejski proroci su uglavnom predstavljeni kao belci,retko ko nije,a zasto se sad oko Isusa dize tolika buka? :/

- - - - - - - - - -

Znaci sve je nastalo, odvijalo se tako neko vreme, i rodi se isus, bog, stvoritelj svega?

Tako nekako :D

- - - - - - - - - -

Bog.
Postavljaš idiotska pitanja...:fdlan:

Ne postiji glupo pitanje,samo glup odgovor :D
 
Neki ljudi lupetaju koje kake gluposti i šta je tu problem? Ometam vam normalni rad al pa šta?

Lepo sam pito čeveka šta je mislio kad je napiso to što je napiso, a ti njegov advokat. Niko te nije prozvo osim ako te ne žiga to što ja pišem.
izbegavaš da odgovoriš na pitanje: da li si ti običan spamer ili si mentalno zaostao?
6 meseci postavljaš jedno te isto pitanje, dakle, izjasni se, da li si spamer ili stvarno ne shvataš odgovor?
 
izbegavaš da odgovori na pitanje: da li si ti običan spamer ili si mentalno zaostao?
6 meseci postavljaš jedno te isto pitanje, dakle, izjasni se, da li si spamer ili stvarno ne shvataš odgovor?

Kad niko od pismoznalaca neće da odgovore moram stalno da ih potsetim te istim pitanjima, e i šta to je tvoj problem?

Hajd ti pojasni dal je Isus 100% Bog i čovek ili nije? naravno ako numeš nikom ništa ondak pljuvaj.
 
Mogli bi svi da se podsetimo na dobro poznate reči iz Jevanđelja apostola Jovana...


Joh 1:1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
Joh 1:4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
Joh 1:5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
Joh 1:6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.
Joh 1:7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
Joh 1:8 On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.
Joh 1:9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
Joh 1:10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.
Joh 1:11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.
Joh 1:12 A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,
Joh 1:13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.
Joh 1:14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Joh 1:15 Jovan svedoči za Njega i viče govoreći: Ovaj beše za koga rekoh: Koji za mnom ide preda mnom postade, jer pre mene beše.
Joh 1:16 I od punine Njegove mi svi uzesmo blagodat za blagodaću.
Joh 1:17 Jer se zakon dade preko Mojsija, a blagodat i istina postade od Isusa Hrista.
Joh 1:18 Boga niko nije video nikad: Jedinorodni Sin koji je u naručju Očevom, On Ga javi.
Joh 1:19 I ovo je svedočanstvo Jovanovo kad poslaše Jevreji iz Jerusalima sveštenike i Levite da ga zapitaju: Ko si ti?
Joh 1:20 I on prizna, i ne zataji, i prizna: Ja nisam Hristos.
Joh 1:21 I zapitaše ga: Ko si dakle? Jesi li Ilija? I reče: Nisam. Jesi li prorok? I odgovori: Nisam.
Joh 1:22 A oni mu rekoše: Ko si? Da možemo kazati onima što su nas poslali: Šta kažeš za sebe?
Joh 1:23 Reče: Ja sam glas onog što viče u pustinji: Poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.
Joh 1:24 I behu poslanici od fariseja,
Joh 1:25 I zapitaše ga govoreći mu: Zašto, dakle, krštavaš kad ti nisi Hristos ni Ilija ni prorok?
Joh 1:26 Odgovori im Jovan govoreći: Ja krštavam vodom a među vama stoji koga vi ne znate.
Joh 1:27 On je Onaj što će doći za mnom, koji beše preda mnom; kome ja nisam dostojan odrešiti remen na obući Njegovoj.
Joh 1:28 Ovo bi u Vitaniji preko Jordana gde Jovan krštavaše.
Joh 1:29 A sutradan vide Jovan Isusa gde ide k njemu, i reče: Gle, jagnje Božije koje uze na se grehe sveta.
Joh 1:30 Ovo je Onaj za koga ja rekoh: Za mnom ide čovek koji preda mnom postade, jer pre mene beše.
Joh 1:31 I ja Ga ne znadoh: nego da se javi Izrailju zato ja dođoh da krstim vodom.
Joh 1:32 I svedoči Jovan govoreći: Videh Duha gde silazi s neba kao golub i stade na Njemu.
Joh 1:33 I ja Ga ne znadoh; nego Onaj koji me posla da krstim vodom On mi reče: Na koga vidiš da silazi Duh i stoji na Njemu to je Onaj koji će krstiti Duhom Svetim.
Joh 1:34 I ja videh i zasvedočih da je ovaj Sin Božji.
Joh 1:35 A sutradan, opet, stajaše Jovan i dvojica od učenika njegovih,
Joh 1:36 I videvši Isusa gde ide, reče: Gle, jagnje Božije.
Joh 1:37 I čuše ga oba učenika kad govoraše, i otidoše za Isusom.
Joh 1:38 A Isus obazrevši se i videvši ih gde idu za Njim, reče im: Šta ćete? A oni Mu rekoše: Ravi! (koje znači: učitelju) gde stojiš?
Joh 1:39 I reče im: Dođite i vidite. I otidoše, i videše gde stajaše; i ostaše u Njega onaj dan. A beše oko devetog sahata.
Joh 1:40 A jedan od dvojice koji čuše od Jovana i iđahu za Njim beše Andrija, brat Simona Petra;
Joh 1:41 On nađe najpre brata svog Simona, i reče mu: Mi nađosmo Mesiju, koje znači Hristos.
Joh 1:42 I dovede ga k Isusu. A Isus pogledavši na nj reče: Ti si Simon, sin Jonin; ti ćeš se zvati Kifa, koje znači Petar.
Joh 1:43 A sutradan namisli izići u Galileju, i nađe Filipa, i reče mu: Hajde za mnom.
Joh 1:44 A Filip beše iz Vitsaide, iz grada Andrijinog i Petrovog.
Joh 1:45 Filip nađe Natanaila, i reče mu: Za koga Mojsije u zakonu pisa i proroci, nađosmo Ga, Isusa sina Josifova iz Nazareta.
Joh 1:46 I reče mu Natanailo: Iz Nazareta može li biti šta dobro? Reče mu Filip: Dođi i vidi.
Joh 1:47 A Isus videvši Natanaila gde ide k Njemu reče za njega: Evo pravog Izrailjca u kome nema lukavstva.
Joh 1:48 Reče Mu Natanailo: Kako me poznaješ? Odgovori Isus i reče mu: Pre nego te pozva Filip videh te kad beše pod smokvom.
Joh 1:49 Odgovori Natanailo i reče Mu: Ravi! Ti si Sin Božiji, Ti si Car Izrailjev.
Joh 1:50 Odgovori Isus i reče mu: Što ti kazah da te videh pod smokvom zato veruješ; videćeš više od ovog.
Joh 1:51 I reče mu: Zaista, zaista vam kažem: Odsele ćete videti nebo otvoreno i anđele Božije gde se penju i silaze k Sinu čovečijem.
 

Back
Top