Ko je gospon sotona ? I kako ga zamisljate ?

Icarus

Obećava
Poruka
96
I...?

Nosi li li 'Armanija' ili ... Hugu...?

Najmodernije sunčane 'cvike'? Mirise neodoljiva šarma? Diskretne... koji bude znatiželju... u ženskica...?


Vozi li sportsku jurilicu...? Ili nosi poslovnu torbicu... ili, najmoderniju 'aktovku'?


Frizura pravi - trip!


Elegantan... plijeni pažnju auditorija...


Vrckav, pun duha... pažljiv... uspješan 'poslovnjak' manager... glumac... pjevač... curke padaju u trans... ****** također... su 'mokri' - ispod pazuha...

Kaj velite?


Umjetnik... nakit umjerene ljepote, koji plijeni... najmoderniji sat na ruci... fini maniri... vrhunski bonton... ma... delicija sama!


Ili ga vi vidite nakak 'drugačije'? Kažite to i meni, bit ću vam zahvalan!
 
Ko je on? Jedan od arhandelcica koji bi da bude mocniji od svog tatice Gospoda...
"What you are waiting for,while we are building a house for our Father?"-said one man
"We are waiting for the time,my Lord.Besides we devils can not take a step until you humans have taken yours.Each of uor step behind you,we eat our dinner only after you have eaten yours,and,like you,we can not see the future.So you are always first,and we follow."
M.Pavic "Dictionary of the Khazars"
...a izgled nije toliko bitan
 
ZombiEYU:
Carstvo je ovde
Rekao je i ostao medju nama,
skriven al vidljiv,
tih al slusa se,
miran al zao,
slab al ume da nametne volju svoju,
daleko je, ali je medju nama,
ne zelimo Ga, al pratimo Njegove puteve!!!
... The truth is in the Hell!!! ...
ZombiEYU

DA Zombie ne zelimo ga ali svima nam se svidja to shto on dopushta, za razliku od bOGA koji na neki nacin, putem kodeksa ponashanja crkve, sve to uskracuje, zar ne??? Meni se to u principu svidja, jer sam veliki materijalista i jedino mi je stalo do ovog zivota ovde, na ovom svetu, jer stvarno neznam, i ne zelim da znam, shta ce se desiti kada me jednog dana ne bude!!!!!!!
p0z!!!
 
On je ovde medju nama.
On je dosao da nas izbavi iz okova patnje.
Molitva njegova glasi:
-Ti dete,
Sveto i neukaljano je ime tvoje,
tvoje kraljevstvo je doslo vrsi se volja tvoja,
ovde je hleb tu krv je moja,
kroz ponoc do sunca sada me vodi,
od zla i od dobra ti me oslobodi,
da od svih deset jedna kruna tvoja,
ovde i sada postane moja!
AMEN
 
Icarus:
I...?

Nosi li li 'Armanija' ili ... Hugu...?

Najmodernije sunčane 'cvike'? Mirise neodoljiva šarma? Diskretne... koji bude znatiželju... u ženskica...?


Vozi li sportsku jurilicu...? Ili nosi poslovnu torbicu... ili, najmoderniju 'aktovku'?


Frizura pravi - trip!


Elegantan... plijeni pažnju auditorija...


Vrckav, pun duha... pažljiv... uspješan 'poslovnjak' manager... glumac... pjevač... curke padaju u trans... ****** također... su 'mokri' - ispod pazuha...

Kaj velite?


Umjetnik... nakit umjerene ljepote, koji plijeni... najmoderniji sat na ruci... fini maniri... vrhunski bonton... ma... delicija sama!


Ili ga vi vidite nakak 'drugačije'? Kažite to i meni, bit ću vam zahvalan!
Sine imas bujnu mastu .... heh
 
Bimba-Eki:
Ko je on? Jedan od arhandelcica koji bi da bude mocniji od svog tatice Gospoda...
"What you are waiting for,while we are building a house for our Father?"-said one man
"We are waiting for the time,my Lord.Besides we devils can not take a step until you humans have taken yours.Each of uor step behind you,we eat our dinner only after you have eaten yours,and,like you,we can not see the future.So you are always first,and we follow."
M.Pavic "Dictionary of the Khazars"
...a izgled nije toliko bitan

Bravo. Dobar citat.
Inace: on je duhovno bice bas kao i Bog. Pa zato jih i ne vidimo. Kao i gomilu ostalih andjela. Vernih i palih... Samo, sto je Bog njega i njih stvorio a ne obratno. Satan, Vrag, "Zmija stara". Dete nevaljalo, jako nevaljalo, okrenulo se protiv svoga Oca. I sada bi i sto vise nas da okrene. Kao sto je okreuo Evu pa ona Adama. I izgubise oni rajski zivot. A najveci mu je trik, da mislimo, da ne postoji... Ima u nama i dobrog i loseg ali iza svakog dobrog poteza stoji iza nas Bog a iza svakog loseg Santan.... A u kojem cemo smeru nastaviti, to je na nama... takav ce nam i zivot biti... castan ili sraman...
 
Kissko:
Bimba-Eki:
Ko je on? Jedan od arhandelcica koji bi da bude mocniji od svog tatice Gospoda...
"What you are waiting for,while we are building a house for our Father?"-said one man
"We are waiting for the time,my Lord.Besides we devils can not take a step until you humans have taken yours.Each of uor step behind you,we eat our dinner only after you have eaten yours,and,like you,we can not see the future.So you are always first,and we follow."
M.Pavic "Dictionary of the Khazars"
...a izgled nije toliko bitan

Bravo. Dobar citat.
Inace: on je duhovno bice bas kao i Bog. Pa zato jih i ne vidimo. Kao i gomilu ostalih andjela. Vernih i palih... Samo, sto je Bog njega i njih stvorio a ne obratno. Satan, Vrag, "Zmija stara". Dete nevaljalo, jako nevaljalo, okrenulo se protiv svoga Oca. I sada bi i sto vise nas da okrene. Kao sto je okreuo Evu pa ona Adama. I izgubise oni rajski zivot. A najveci mu je trik, da mislimo, da ne postoji... Ima u nama i dobrog i loseg ali iza svakog dobrog poteza stoji iza nas Bog a iza svakog loseg Santan.... A u kojem cemo smeru nastaviti, to je na nama... takav ce nam i zivot biti... castan ili sraman...

Kkao Yin i Yang......to attain the good we must know the bad also! :wink:
 
Plod maste hriscanske crkve, kako bi nas gresnike drzali u pokornosti. Inace ime izvedeno od egipatskog Setha boga podzemlja. Stvarno nisu mogli ni originalno ime da mu smisle...bruka...

Oduvek su postojale dobre i lose "energije" sile, nazovite to kako hocete...a imaju raznih imena demoni, bogovi, ... Isto tako imate Satanu,Hada, Seta, Saturn-a....sve je to isto...
 
Anonymous:
Plod maste hriscanske crkve, kako bi nas gresnike drzali u pokornosti. Inace ime izvedeno od egipatskog Setha boga podzemlja. Stvarno nisu mogli ni originalno ime da mu smisle...bruka...

Oduvek su postojale dobre i lose "energije" sile, nazovite to kako hocete...a imaju raznih imena demoni, bogovi, ... Isto tako imate Satanu,Hada, Seta, Saturn-a....sve je to isto...

I zasto ne mozemo priznati , da su te "energije" ineligentna duhovna bica, druze? I - sta je isto? Isto - cemu i ko kome? Sta si mislio time? Inace, hriscanska crkva je gresnike drzala u pokornosti mnogo opiplivijim sredstvima u proslosti, a danas nikog vise ne drzi u pokornosti osim sto zadrzava sto moze raznim ritualima... i nekim drugim, izmisljenim pricama...
 
Christadelphian:
vratite se Biblijskoj poruci a ne babskim pricama
andjeli ne mogu gresiti
satana nije bice
hebrejska rec satana znaci protivnik
satana je protivnik u nama samima sve zle zelje i zelje tela su od satane a nas duh u vecitoj borbi protiv njega.
Satana je personifikacija zla, pozude, vlada.
Dei gratia

Ko kaze, da andjeli ne mogu gresiti? Iz koje udaljenosti si ti video Bibliju??? Satana je duhovno bice, protivnik Bozji i lazov, on je duh koji vlada OVIM svetom (kada je Satana ponudio Hristu bogatstvo ovog sveta da li mu je Hrist rekao: to nije tvoje??? Ne, nego je odbio!). Jer ovaj svet je rezultat covekove slobodne volje, kojom je krenuo potem Satana!
A zasto Bog to (pakao, koji je ovaj svet a ne neki toboze zagrobni zivot)dopusta, pitaju svi: ako razumete muke po Jovu razumece te i ovo: zato, da se odvoji dobro od zla, da se zlo i dobro mogu videti.I na kraju:

(Isaija, 45. poglavlje)
...
18. Јер овако вели Господ, који је створио небо, Бог, који је саздао земљу и начинио је и утврдио, и није је створио напразно, него је начинио да се на њој настава: ја сам Господ, и нема другог.

19. Нисам говорио тајно ни на мрачном месту на земљи, нисам рекао семену Јаковљевом: Тражите ме узалуд. Ја Господ говорим правду, јављам шта је право.

20. Скупите се и дођите, приступите сви који сте се избавили између народа. Ништа не знају који носе дрво од свог лика и моле се богу који не може помоћи.

21. Огласите, и доведите, нека већају заједно: ко је то од старине казао? Ко је јавио још онда? Нисам ли ја, Господ? Нема осим мене другог Бога, нема Бога праведног и Спаситеља другог осим мене.

22. Погледајте у мене, и спашћете се сви крајеви земаљски; јер сам ја Бог, и нема другог.

23. Собом се заклех; изађе из уста мојих реч праведна, и неће се порећи, да ће им се поклонити свако колено, и заклињати се сваки језик,


24. И говориће: У Господу је правда и сила; к Њему ће доћи; али ће се посрамити сви који се гневе на Њ.
 
Izgleda kao arhanđeo jer to i jeste. Za razliku od uvriježenog mišljenja Satana je uvijek bio i ostao vjeran Božiji sluga samo sa specifičnijim zadacima koje većina ne može shvatiti tj. ne može shvatiti da ono što on radi nešto može doći od Boga koji daje naloge Satani šta da radi. Treba prostudirati šta je Dobro a šta Zlo pa će sve biti jasnije.
Treba čitati Sveto Pismo pa će ovo biti jasnije.
 
Dete:
Beliaal:
Pogledajte mene i videcete njega!:))
Mudar,spiritualno najmocniji,sveprozimajuci i ne materijalan.
I ja sam njegov ucenik pa cu vam otkriti jednu tajnu o njemu:


____NE POSTOJI_____BAS KAO NI BOG!!!!!

Najveci uspeh Satane je sto je uspeo da ubedi ljude DA NE POSTOJI...od tog momenta je uzeo ljudski rod pod vlast. Pogledajte ljude i videcete njega.

BRAVO!!!
 

Back
Top