Ko je Gordon Frimen?

Johnny Ramone

Primećen član
Poruka
987
Kada sam prvi put nabavio igru Half-Life2 imao sam slabu konfiguraciju da bi je igrao.Video sam da je igra extra iako je fps posto ja nisam ljubitelj pucackih igara i svaka me smori za pola sata igre.Ali sa hl2 je druga prica.Prvo igra je postapokalipticnog zanra koji obozavam a i prica je skroz interesantna iako mi bas i nije jasno sta se desava u potpunosti.
Ono sto me zanima je ko je dr Frimen i zasto mu se svi obracaju sa respektom?Naravno da sam igrao prvi deo znao bih.Ovako bih zamolio iskusne gamere da mi malo iskristalizuju radnju ove igre,tj scenaria.
I jos nesto...
Onaj gravitacioni top je bruka,i zasto Frimen stalno cuti?
 
-dr Frimen...pricha je dosta zakomplikovana. Sve se svodi na to da na pochetku u prvom delu ti dolazish jednim vozom u neki veliki komplex gde se vrse experimenti i ispitivanja na neka cudovishta. Zatim ti si izabran da prodjes kroz neku kapiju koja ce da te vrati ili posalje u neko drugo vreme. Tokom experimenta se desava kvar, velika explozija, cudovista se oslobadjaju sve polazi naopako. Zatim te i specijalci napadaju zato sto si jedini preziveli... Odavno nisam igrao prvi deo da bi ti dovrsio pricu, ali sve u svemu to se svodi na to.
-Ono oruzje za gravitaciju je dosta dobro, dobro sluzi kad nemash metke, a to se chesto deshava.
-Frimen nikad ne progovara..tako je zamisljena igra..na neki nacin je to i neki plus ;)
 
Zatim te i specijalci napadaju zato sto si jedini preziveli...

Cekaj...
Oni likovi sto su obuceni kao specijalci su u stvari ljudi,mislim nisu neki vanzemaljci?
Citao sam negde,mislim u screenfun-u da je neka citadela ekspodirala i da valjda treba da se unisti portal kroz koji oni dolaze.
Veoma,ali veoma je dobra atmosfera u igri,specificna.Ja sam stigao do nekog mosta,ogromnog,a kad sam igrao onaj nivo ravenholm pola me nestalo!
mislim ljudi,obozavam survival horror zanr ali igre kao resident ili silent hill me nikad nisu uplasile.Ali ovo...Nekako mi je previse uzbudljivo.
Sad cete vi pomisliti ovaj nam rece da ***** smrdi ali poenta teme nije igra kao igra nego njen scenario,tj o cemu se u stvari radi.
 
najbolje je da ti uzmes i odigras keca..grafika je mozda losa u odnosu na danasnji standard, ali je opet veoma dobra. Ima i specijalaca, a ima i onih kao vanzemaljci ( ja ih zovem fantomi), brzi su a krecu se nocu, rokaju sa svih strana.
 
Half-Life je najbolja igra svih vremena.
Covece... Kult moze po tome da bude...

Sto se tice price... Uglavnom je sve receno u gornjim postovima.

Prvi deo uopste nema losu grafiku, cak je za ono vreme imao najbolju grafiku koja se mogla zamisliti.
Svakako da treba ne samo odigrati prvi deo vec i sve dodatke za prvi, Opposing Force i Blue Shift.

Sto se tice drugog dela... Uklopiti onu Orvelovsku atmosferu, surealnog totalitaristickog sistema sa fenomenalnom muzikom je vrhunac.

Jednom recju, HL nije samo fps... vec mnogo vise od toga...
 
zar nije u opposing force-u on postao negativan lik koliko se secam?

Bilo je davno pa sam zaboravio (ili pobrkao igre) :lol:

E da.
Zaboravih da kazem.
Posto je to i meni bilo zanimljivo (zasto ne prica) malo sam svojevremeno googlao i ono sta sam nasao se svodi na to da je razvojni studio igre zeleo da lik sto vise poistoveti sa igracem, da ga sto vise unese u igru jer igrac mahom cuti dok igra (osim kad socno opsujemo kad nas skenjaju) :lol: Nisu zeleli da glasom i komentarima razbijaju iluziju koju igrac stvara o liku koji vodi.
 
Igram prvi Half-Life, i prosto sam odusevljen. Jeste da sam ga davno presao, ali sada imam drugaciji pogled na sve to. Mislim da cu posle toga probati Opposing Force i Blue Shift.
Ako se nekom nije svidela grafika u HL1, postoji Half-Life: Source, uradjena u Source endzinu i izgleda mnogo bolje, a dolazi u sklopu HL2 Collector's Editiona.

Sto se tice oni uniformisanih neprijatelja u HL2, to je vanzemaljska rasa Combine (kombajn).
 
Ne znam da li ste culi za mod za HL2, koji je remake originalnog HL, ali sa svom fizikom i grafikom kao u dvojci... To ce da bude ludooo!
Evo i oficijalnog site-a:
http://www.blackmesasource.com/

A i evo par slicica kako ce to izgledati... :D

mr6_inbound1-1.jpg


mr3_officecomplex2-1.jpg


c2a4_mediarelease_004-1.jpg


houndeye_ingame-1.jpg


bullsquid_ingame-1.jpg


glock_ingame-1.jpg


crossbow_ingame-1.jpg
 
Ovo je super grafika DJM.
A ja sam radnju igre pronasao na imdb.Trazio sam glumce koji su pozajmili glasove likovima.Ipak su ovo vanzemaljci sa planete Xen koji su dosli kroz teleport koji je i napravio nas Dr. Gordon Frimen.
Vao,sjajan film bi ovo bio!
After a teleport malfunctions, letting aliens from a planet called Xen into the Black Mesa research facility. Dr. Gordon Freeman who designed the teleport escapes and is coerced into working for an unscrupulous government agent known only as the G Man. Placed into stasis by the G Man, Dr. Freeeman awakens on a train heading for a massive European city known only as City 17. An alien empire called the Combine watches over an army of human minions that occupy earth and enslave it's populace, devouring its resources. And sitting within the massive fortress called the Citadel that controls the oppression is none other than Gordon Freeman's old administrator, Dr. Wallace Breen. Uniting with his old acquaintances from the Black Mesa research facility, Dr. Freeman finds himself the one free man of Earth with the fate of humanity resting on his shoulders
 
MA Alien vs Predator kec ili dvojka svejedno (ali obavezno kao marinac).
I neka ugasi svetla, odvrne zvuk i ubaci CD sa muzikom koji ide uz igru.

Ima da se "isece" garantovano.

Nikad necu zaboraviti kad je jednom alien skocio na mene, iskocio sam iz stolice :lol:
 
MA Alien vs Predator kec ili dvojka svejedno (ali obavezno kao marinac).
I neka ugasi svetla, odvrne zvuk i ubaci CD sa muzikom koji ide uz igru.

Ima da se "isece" garantovano.

Nikad necu zaboraviti kad je jednom alien skocio na mene, iskocio sam iz stolice :lol:

Tab nisam ni znao da ima ta igra.A uz to veliki sam fan filmova o predatoru i alienu.
Sad cu da vidim kako izgleda pa cu da je nabavim.
 
Ja se secam tih dana kada sam kupio komp i jedna od prvih igara mi je bio Aliens vs. Predator...
Picio sam sa Predatorom po nekoj velikoj prostoriji i ugledao mracnu cev. Kako sam isao kroz nju, Alien mi je u sekundi iskocio i ja sam se trgao i refleksno gurnuo tastaturu. Posle toga sam ugasio igru xD
 

Back
Top