Ko je definisao sta je dobro a sta zlo

Za hriscane.jevreje Bog je definisao sta je dobro
a sta zlo. Sve sto je u skladu s njegovim karakterom je dobro. Sta god nije zlo je.
Ima li nekog pre biblije da je to uradio
definisao jeste taj vaš lažni bog iz Starog Zaveta šta je za njega dobro...pun je Stari Zavet te dobrote i ljubavi Jehovine

5. Mojsijeva 13,6Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: hajde da služimo drugim bogovima, kojih nijesi znao ni ti ni oci tvoji,
5. Mojsijeva 13,7Između bogova drugih naroda koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednoga kraja zemlje do drugoga,
5. Mojsijeva 13,8Ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji,
5. Mojsijeva 13,9Nego ga ubij: tvoja ruka nek se prva digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda.
5. Mojsijeva 13,10Zaspi ga kamenjem da pogine; jer te šćaše odvratiti od Gospoda Boga tvojega, koji te je izveo iz zemlje Misirske, iz kuće ropske;

5. Mojsijeva 17,2Ako se nađe kod tebe u kojem od mjesta tvojih, koja ti da Gospod Bog tvoj, čovjek ili žena da učini zlo pred Gospodom Bogom tvojim prestupajući zavjet njegov,
5. Mojsijeva 17,3I otide te služi drugim bogovima i klanja im se, ili suncu ili mjesecu ili čemu god iz vojske nebeske, što nijesam zapovijedio,
5. Mojsijeva 17,4I tebi se to javi i ti čuješ, onda raspitaj dobro; pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar u Izrailju,
5. Mojsijeva 17,5Izvedi onoga čovjeka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onoga ili ženu, i zaspi ih kamenjem da poginu.
5. Mojsijeva 17,6Na svjedočanstvo dva ili tri čovjeka da se pogubi onaj koga valja pogubiti; ali na svjedočanstvo jednoga čovjeka da se ne pogubi.
5. Mojsijeva 17,7Svjedoci neka prvi dignu ruke na nj da ga ubiju; a potom sav narod; tako izvadi zlo iz sebe.

3. Mojsijeva 24,16Ko bi ružio ime Gospodnje, da se pogubi, sav narod da ga zaspe kamenjem; i došljak i domorodac koji bi ružio ime Gospodnje, da se pogubi.

2. Mojsijeva 21,15Ko udari oca svojega ili mater svoju, da se pogubi.
2. Mojsijeva 21,16Ko ukrade čovjeka i proda ili se nađe u njegovijem rukama, da se pogubi.
2. Mojsijeva 21,17Ko opsuje oca svojega ili mater svoju, da se pogubi.

2. Mojsijeva 31,14Čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrijebiće se ona duša iz naroda svojega.
2. Mojsijeva 31,15Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.

3. Mojsijeva 20,10A čovjek koji učini preljubu s tuđom ženom, što je učinio preljubu sa ženom bližnjega svojega, da se pogubi i preljubočinac i preljubočinica.

evo još jednog iskaza ljubavi i dobrote lažnog boga Jehove

5. Mojsijeva 13,12Ako za kakav grad svoj, koji ti Gospod Bog tvoj da da u njemu živiš, čuješ gdje govore:
5. Mojsijeva 13,13Izidoše ljudi nevaljali između tebe i otpadiše sve koji žive u gradu njihovu, govoreći: hajde da služimo drugim bogovima, kojih ne poznajete,
5. Mojsijeva 13,14Tada istraži i raspitaj, izvidi dobro, pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar među vama,
5. Mojsijeva 13,15Pobij mačem sve koji žive u gradu onom, i zatri i njega i sve što bi u njemu bilo, i stoku mačem pobij.
5. Mojsijeva 13,16I sav plijen iz njega skupi nasred ulice njegove, spali ognjem i onaj grad i sav plijen iz njega Gospodu Bogu svojemu, da bude gomila dovijeka i da se više ne sazida.
5. Mojsijeva 13,17I neka ti od prokletijeh stvari ne prione ništa za ruku, eda bi se Gospod povratio od žestine gnjeva svojega, učinio ti milost i smilovao se na te, i umnožio te, kao što se zakleo ocima tvojim,
5. Mojsijeva 13,18Kad slušaš glas Gospoda Boga svojega držeći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, da bi činio što je pravo pred Gospodom Bogom tvojim.

evo još jednog iskaza ljubavi i dobrote lažnog boga Jehove

5. Mojsijeva 13,12Ako za kakav grad svoj, koji ti Gospod Bog tvoj da da u njemu živiš, čuješ gdje govore:
5. Mojsijeva 13,13Izidoše ljudi nevaljali između tebe i otpadiše sve koji žive u gradu njihovu, govoreći: hajde da služimo drugim bogovima, kojih ne poznajete,
5. Mojsijeva 13,14Tada istraži i raspitaj, izvidi dobro, pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar među vama,
5. Mojsijeva 13,15Pobij mačem sve koji žive u gradu onom, i zatri i njega i sve što bi u njemu bilo, i stoku mačem pobij.
5. Mojsijeva 13,16I sav plijen iz njega skupi nasred ulice njegove, spali ognjem i onaj grad i sav plijen iz njega Gospodu Bogu svojemu, da bude gomila dovijeka i da se više ne sazida.
5. Mojsijeva 13,17I neka ti od prokletijeh stvari ne prione ništa za ruku, eda bi se Gospod povratio od žestine gnjeva svojega, učinio ti milost i smilovao se na te, i umnožio te, kao što se zakleo ocima tvojim,
5. Mojsijeva 13,18Kad slušaš glas Gospoda Boga svojega držeći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, da bi činio što je pravo pred Gospodom Bogom tvojim.
To su dokazi pravog Boga
koji unistava zlo iz ljubavi prema dobru i pravednosti
Samo zli vole zlo zele da ono vecno traje

a Bog koji je ljubav, a ljubav je pravedna, unistava zlo.

Ko sto je u proslosti unistavao zlo,
tako ce i u buducnosti u Armegedonu unistiti zlo.

To su dokazi pravog Boga
koji unistava zlo iz ljubavi prema dobru i pravednosti
Samo zli vole zlo zele da ono vecno traje

a Bog koji je ljubav, a ljubav je pravedna, unistava zlo.

Ko sto je u proslosti unistavao zlo,
tako ce i u buducnosti u Armegedonu unistiti zlo.
a zlo je svako ko mu nije apsolutno poslušan? to je na nivou Hitlerovog razmišljanja
i ne uništava on nikog, nego naređuje svojim poslušnicima da ubijaju one koji nisu za njega

a zlo je svako ko mu nije apsolutno poslušan? to je na nivou Hitlerovog razmišljanja
apsolutno? to ti pogresno shvatas
Hitler je bio zao ne mesaj tu Hitlera on je Stanista

sta ti je problem da slusas Boga koji je ljubav - njegovi zakoni su za tvoje dobro
a nije ti problem da slusas Satanu koji te zeli unistiti?

razmisli malo kome zelis sluziti ili jednome sluzis ili drugome

apsolutno? to ti pogresno shvatas
Hitler je bio zao ne mesaj tu Hitlera on je Stanista

sta ti je problem da slusas Boga koji je ljubav - njegovi zakoni su za tvoje dobro
a nije ti problem da slusas Satanu koji te zeli unistiti?

razmisli malo kome zelis sluziti ili jednome sluzis ili drugome
to je lažni dualizam..Jehova je Satana sa maskom boga...poznaćeš ih po plodovima...po delima i rečima..

to je stvarnost Bog JHVH i Satana koji je vladar ovog sveta
biras kome sluzis
svojim nacinom zivota i razmisljanja
tebi se sve izmesalo vidim
Satana samo unistava nema moc da stvara
A samo Bog Jehova je stvoritelj
evo šta je Isus rekao onima koji veruju u Jehovu

Jovan 8,41Vi činite djela oca svojega. Tada mu rekoše: mi nijesmo rođeni od kurvarstva: jednoga oca imamo Boga.
Jovan 8,42A Isus im reče: kad bi Bog bio vaš otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me on posla.
Jovan 8,43Zašto ne razumijete govora mojega? Jer ne možete riječi mojijeh da slušate.
Jovan 8,44Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
Jovan 8,45A meni ne vjerujete, jer ja istinu govorim.

Jovan 8,41Vi činite djela oca svojega. Tada mu rekoše: mi nijesmo rođeni od kurvarstva: jednoga oca imamo Boga.
Jovan 8,42A Isus im reče: kad bi Bog bio vaš otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me on posla.
Jovan 8,43Zašto ne razumijete govora mojega? Jer ne možete riječi mojijeh da slušate.
Jovan 8,44Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
To je govorio onima ciji je Otac Djavo

sve mesas dobro i zlo
Oni koji veruju u Jehovu su sledbenici Isusa
a tu osudjuje sledbenike Sotone

Ti ko.da si marsovac pa se pravis blesav.
mnoga nacela sadrzana u deset jahvinih zapovesti fundamentalna su za zapadnu i .istocnu svetsku pravnu tradiciju.

Ti ko.da si marsovac pa se pravis blesav.
mnoga nacela sadrzana u deset jahvinih zapovesti fundamentalna su za zapadnu i .istocnu svetsku pravnu tradiciju.
ja sam ti naveo Jehovine zapovesti o ubijanju onih koji ga ne slave koje nemogu imati veze sa pravim Bogom...

ko priča o deset zapovesti...to što vredi u tih deset zapovesti su moralna načela koja su manje više važila u svim paganskim društvima mnogo pre nego što se ta lokalna jevrejska starozavetna priča preko hrišćanstva raširila na Evropu i evropske kolonije...svako društvo koje se razvija i raste, normalno ima pravila da se ne krade, ne ubija, ne vara, ne laže...društvo koje se ne drži toga nije zajednica ljudi koji jedni druge pomažu da prežive i ne opstaje na duže staze...

ja sam ti naveo Jehovine zapovesti o ubijanju onih koji ga ne slave koje nemogu imati veze sa pravim Bogom...

ko priča o deset zapovesti...to što vredi u tih deset zapovesti su moralna načela koja su manje više važila u svim paganskim društvima mnogo pre nego što se ta lokalna jevrejska starozavetna priča preko hrišćanstva raširila na Evropu i evropske kolonije...svako društvo koje se razvija i raste, normalno ima pravila da se ne krade, ne ubija, ne vara, ne laže...društvo koje se ne drži toga nije zajednica ljudi koji jedni druge pomažu da prežive i ne opstaje na duže staze...
a ona fora dam ti slobodnu volju ali ako se ne klanjaš meni naebo si iz ljubavi :D

Ti vidiš samo dobro iz biblije

Back