Ko je bolji poslodavac, domaći ili strani i zašto?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
53.647
Nisam radila sa domacim poslodavcem..tj. jesam jako davno, 2x, oba puta su bile u pitanju male firme.

Ne mogu realno da poredim sa velikim korporacijama...
Strani poslodavci su kod nas uglavnom velike multinacionalne korporacije.
Ko ume da pliva u sistemu, nema potrebe na poslu za zblizavanjem, tu je zbog posla i benefita istog njemu su te kompanije sasvim u redu.
Plata uvek na vreme, uvek ugovoreni iznos, prijava na celokupni iznos, maksimalno postovanje ugovorenih stavki iz ugovora.
Minus je fleksibilnost i masinerija...Bices zamenjen u roku od odmah, bez problema...Uglavnom si samo broj i vredis koliko doprinosis. Greske se ne tolerisu.

Iskreno meni je sistem vise legao nakon tih malih privatnika. Oba puta sam radila od jutra do sutra za nikakve pare i bukvalno sve na sta im se trenutno diglo...Od sredjivanja majstora za kupatila, cuvanja papagaja, usput dok se vracas iz banke kupi mi sendvic, skuvaj kafu, pogledaj posto je parfem za ljubavnicu...kod jednog nisam bila ni prijavljena...ali ok...ne kazem da su svi takvi, takva su samo moja iskustva :)

fobos11

Domaćin
Poruka
4.569
Част изузецима, али домаћи послодавци су на нивоу робовласника. Њима не требају радници, већ кметови да кулуче. Минималац ако ти и исплати, треба да си му вечно захвалан на љубазности и великодушности. Од домаћих послодаваца наплаћивао сам свој рад тако што сам их пријављивао инспекцији рада. И на моје чуђење морали су да ме исплате. На жалост, многе моје тадашње колеге нису биле те среће, је је газда по навици затворио фирму, отворио другу на женино име и отарасио се дугова. Мука ми је када се сетим тог шљама.

Isidor**

Elita
Poruka
22.898
Upravo takve ideje sam imao.Problem mi je uvek bio kako naćii radnu snagu.
Možda zato što takav profil radnika lako nalazi posao i nije mu potreban gazda.
Poruka je automatski spojena:

U Srbiji imam jako losa iskustva sa obe varijante.
Koliko sam video i osetio na svojoj kozi, cim neko od nasih dodje do neke funkcije pocinje da se bahati i da pravi problem.
I poslodavci su ljudi gde ima dobrih i loših. Pogotovo domaćih, koji su do kapitala došli na razno, razne načine pa sa time se ne mogu nositi. Ili su kompanije nasedili od uspešnih roditelja i ne znaju šta sa njima da rade.

snowtrooper

Legenda
Poruka
60.019
I poslodavci su ljudi gde ima dobrih i loših. Pogotovo domaćih, koji su do kapitala došli na razno, razne načine pa sa time se ne mogu nositi. Ili su kompanije nasedili od uspešnih roditelja i ne znaju šta sa njima da rade.

Problem je i sto se ponasaju da im je firma dedovina dok je vlasnik u Austriji odakle vodi firmu u vise drzava pa ne zna sta se sve desava.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.