Ko je bolji? Hendrix, Clapton ili Page?

Askari

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.604
Legende rock, blues gitare nikada ne umiru i uvijek se spominjao cuveni gitarski trio a to je ko je bolji ili ko je najbolji gitarista svih vremena? U nekim magazinima se iskreno pretjeruje i forsira Page kao najbolji gitarista a to Clapton nije nikada oprostio jer smatra da je nakon Hendrixa najbolji gitarista. Ko je po vama bolji gitarista i kojim redosledom?
 
Таква питања су давно прежвакана на овом форуму. Такође,о укусима је бесмислено писати.
Ipak nije do ukusa jer ne ocjenjujemo kompozicije u stilu eh kakva pjesma Stairway to Heaven. Page je mozda bio dobar kompozitor, ali je poslusati Cream i uveriti kakav je bio Clapton. Clapton je bio savrsen u uzivo svirci dok je meni Page slican Bregovicu.
 
Hendriks mi je po nekom osećaju najbolji jer je iz serije tih popularnih ljudi koji su kao ukleti živeli kratko. Šta bi on sve poradio da je poživeo još?
Eric ima bezmalo 77, Page 78.

Таква питања су давно прежвакана на овом форуму. Такође,о укусима је бесмислено писати.

Nijedno pitanje nije prežvakano za sve, neki se tek sad pitaju i razmišljaju o ovoj temi.
 
Hendriks mi je po nekom osećaju najbolji jer je iz serije tih popularnih ljudi koji su kao ukleti živeli kratko. Šta bi on sve poradio da je poživeo još?
Eric ima bezmalo 77, Page 78.



Nijedno pitanje nije prežvakano za sve, neki se tek sad pitaju i razmišljaju o ovoj temi.
Ок, ви сте свежи на форуму па расправљате.
 
Jedan je Blackmore!
Блекмур 1974 на концерту у Београду сат времена није хтео да излази на бину после наступа Смака као предгрупе.
Галамио је на организаторе питањем, зашто ми нисте рекли да имате оваквог гитаристу?
 
Блекмур 1974 на концерту у Београду сат времена није хтео да излази на бину после наступа Смака као предгрупе.
Галамио је на организаторе питањем, зашто ми нисте рекли да имате оваквог гитаристу?
ovo se nije desilo jer nema dokaza
 
Pa, i ne baš....
treba čuti pasioniranog kolekcionara i slušaoca te muzike.
Mislim da bi i on glasao za Hendriksa... iz opravdanih razloga.
Мени то упућујеш? У Србији ми је остало преко 2000 лп плоча а овде имам пар терабајта музике у FLAC формату. У једној теми сам окачио комплетан видео са наступа Хендрикса на Вудстоку (HD видео и стерео звук):
https://forum.krstarica.com/threads/dzimi-hendriks-jimi-hendrix.940824/post-43968704
Имам комплетан опус Цепелина, Хендрикса, Клептона, све FLAC.
 
Мени то упућујеш? У Србији ми је остало преко 2000 лп плоча а овде имам пар терабајта музике у FLAC формату. У једној теми сам окачио комплетан видео са наступа Хендрикса на Вудстоку (HD видео и стерео звук):
https://forum.krstarica.com/threads/dzimi-hendriks-jimi-hendrix.940824/post-43968704
Имам комплетан опус Цепелина, Хендрикса, Клептона, све FLAC.
imam i ja
 
Pageova gitara me nervirala zbog skripanja a Claptonova gitara u Creamu i Blind Faithu je djelovala sigurno i neumoljivo.ipak, mora se uzeti u obzir da se Clapton drogirao i borio se zavisnoscu, tako da je sedamdesetih godina presao na sentis. Ipak kad bi svirao uzivo to je bilo tako dobro da slobodno mogu reci da je bio bolji od Pagea. Naravno za mene je Hendrix najbolji i to je sam Clapton priznao.
 
Pageova gitara me nervirala zbog skripanja a Claptonova gitara u Creamu i Blind Faithu je djelovala sigurno i neumoljivo.ipak, mora se uzeti u obzir da se Clapton drogirao i borio se zavisnoscu, tako da je sedamdesetih godina presao na sentis. Ipak kad bi svirao uzivo to je bilo tako dobro da slobodno mogu reci da je bio bolji od Pagea. Naravno za mene je Hendrix najbolji i to je sam Clapton priznao.
možda Clepton nije čuo bravure Točka..Vlatko je npr ćuo i Cleptona i Hendrixa i Točka i izabrao je Točka pre svih
 
Мени то упућујеш? У Србији ми је остало преко 2000 лп плоча а овде имам пар терабајта музике у FLAC формату. У једној теми сам окачио комплетан видео са наступа Хендрикса на Вудстоку (HD видео и стерео звук):
https://forum.krstarica.com/threads/dzimi-hendriks-jimi-hendrix.940824/post-43968704
Имам комплетан опус Цепелина, Хендрикса, Клептона, све FLAC.

U regionu nećeš naći kolekcionara kao što je moj ćale, po svemu omalovažen, ali na tu temu prvi nadaleko!
Možda nismo izolovali sobe stiroporom, ali smo ih izolovači LP pločama, tako da nisam baš bilo ko kad na ove teme pišem.
 
Pageova gitara me nervirala zbog skripanja a Claptonova gitara u Creamu i Blind Faithu je djelovala sigurno i neumoljivo.ipak, mora se uzeti u obzir da se Clapton drogirao i borio se zavisnoscu, tako da je sedamdesetih godina presao na sentis. Ipak kad bi svirao uzivo to je bilo tako dobro da slobodno mogu reci da je bio bolji od Pagea. Naravno za mene je Hendrix najbolji i to je sam Clapton priznao.
pa i santana je nastupao sa majicom sa likom hendriksa.
ono sto je on svirao na south saturn delta
santana je svirao tek posle 30 godina :)
 

Back
Top