Ko - je - Antihrist - ?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
39.453
Cesto se pominje ova rec?

Pa hajdemo zajedno da na osnovu biblije i cinjenica, i uz pomoc istorije, otkrijemo ko je to?

Prvo cu dati uvodne informacije.

Ovu informacija o antihristu nalazimo je u bibliji i odatle prvenstveno trebamo uzeti sve informacije o tome da bi smo prepoznali ko je to ili ko ce to biti ili je vec mozda i bio pa ce opet biti?
Sta je njegov cilj?

Kada otvorite youtube, naci ce te gomilu videa o tome.
Problem je da je svaki drugaciji.
Ocigledno se ljudi takmice ko ce izneti nesto bolje sto ce druge oduseviti o ovoj temi i dobiti gomilu lajka ili gledanost.

Ali kada se pogledaju ti video materijali, svaki od njih uzme samo po jednu dve ili tri reci iz biblije, i uz gomilu dodavanja svojih ideja, stvara neku pricu.
Za poznavaoca biblije, Danila i Otrkivenja je lako prepoznati koliko takva tema na vecini youtube videjima vredi, to jest ne vredi.
Ali za vecinu je to teze da prepoznaju.
Pa ce te sresti lljude sa razlicitim stavovima o tome koje podupiraju ili propagiraju kroz uticaj ovih video snimaka.
A samo je jedan razlog.
Dopala im se prica.
Uklapa se u trenutni trend, tehniku, medicinu, ekonomiju, politiku i onoga sto bi voleli da cuju, itd, itd.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Ovo pitanje antihrista je ranije bilo jos aktuelnije, za vreme reformacije.
Kada su sve hriscanske crkve pa i pravoslavna, verovale da je antihrist Papstvo, koje je sve vreme svoje politicke vladavine od skoro 13 vekova, na raznim poljima, tesko tlacilo narode Evrope i prisiljavalo da im sluze.

Zahvaljujuci Papstvu i njihovom progonstvu, i otimanju od ljudi, mnogi su prebegli u danasnje sjedinjuene drzave i velikim delom su zasluzni za stvranje te zemlje, koja mislim da se takodje nalazi u prorocanstvima Otrkivenja Jovanovog u negativnom smislu.

Pa da bi Papstvo sklonilo sa sebe tu negativnu sliku Antihrista koju je nosilo, jer se savrseno u nju uklapalo.
papstvo je angazovalo neke svoje Jezuitske teologe, koji si pustili buvu medju hriscanima, dva ucenja da bi otklonili sa sebe sliku antihrista.
vremenom vise niko nije znao odakle poticu ta ucenja, pa su poceli da ih smatraju svojima i da ih malo i uoblicvaju po svojim idejama.

To su:

- - - - - - - - - -

Luiz Alkazar r (1554-1613),
Jezuita odani sluga katolicke crkve, izmislio je preterizam.
Antikrist se pojavio u proslosti, bio je to Epifan E.
Njegovo glediste nazvano je Preterizam.
I vrlo je zastuplenj u hriscanstvu u objasnjavanju antihrista.

Francisko Ribera doktor Teologije (1537-1591)
Spamski Jezuita je izmislio Futurizam.
Ucenje o antihristu u buducnosti.
Antihrist, govorio je on, je pojedinac u dalekoj buducnosti.
koji ce vladati doslovne 3, 5 godine.
Ponovo ce sazidati Hram u Jerusalimu, poreci Hrista, ukinuti Hriscanstvo,
bice prihvacen od jevreja, tvrditi da je bog itd.
Tako je on izmislio futurizam.
I tako ce ispuniti prorocanstvo iz Danila i otrkivenja.
---------------------------------------------------------------------

Tako su nastala ove teorije i to je njihov izvor, i ona se sire po hriscanskim crkvama da mnogi i ne znaju izvor.
Ali oba ova ucenja su samo licna mislenja, koja obezvredjuju Danila i Otrkivenje, jer ove teorije cine da Danilo i Otrkivenje nemaju nikakav znacaj za nas danas.
I zapoistvlja se duböje i detaljno proucvanje i druge mogucnosti.
I to je cilj da se skrene paznja sa stvarnog antihrista.

Te teorije su izvucenje iz konetsta i ne poklapaju se sa izvestajima Svetoga pisma.
O tome moze mnogo da se prica, nesto je i receno.

Zasto su im bile potrebne ove teorie.
U vreme kada su to smislili, svi hriscani u svetu su verovali da ce Papa biti taj antihrist i da je on.
Bilo je potrebno ukloniti pogled sa pape.
I uspelo im je.
Jedan pogled usmerava na proslost i na Epifana, drugi uvek u buducnost i sadasnjost se uvek zaboravlja.

Mnogi hriscani su poceli po ovim njihovim teorijama da tumace Danila i Otrkivenje i da ih prilagodjavaju bez da misle ili da vise znaju izvor i razlog ovih teorija.
 
Kao uvod da vidimo i samo znacenje reci Antihrist.

Rec antihrist je u shvatanju mnogih dobila znacenje da ce antihrist biti direktmo protiv Hrista.
Medjutim pravo znacenje reci antihrist je mesto Hrista ili na mesto Hrista.
Na taj nacin je protiv njega, ne direktno.
20190227_202916.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako je stanje danas sa papstvom?

Interesantno je da je taj problem odradio Ekumenizam.

Ako hoces u Ekumenizam, ne smes tamo nikoga oznaciti antihristom pa uklapao se on u biblijske i istorijske karakteristike Antihrista ili ne.
Znaci ako je antihrist medju njina, zabranjeno je oznaciti ga kao takvog.
Ovo je vrlo interesantno i vazno znati.
 
Poslednja izmena:
Osoba A, predstavite se:

Osoba A : Ja sam Antihrist, najviši predstavnik Rimokatoličke crkve.:evil:

Osoba B, predstavite se:

Osona B: Ja sam Antihrist, najviši predstavnik Pravoslavne crkve.:evil:

Osoba C, predstavite se:

Osoba C: Ja sam Atihrist, najviši predstavnik Protestantske crkve :evil:
 
coco bill - U svom postu,postavio si pitanje,ko je antihrist ? osoba A,B ili C.Odgovor je ni jedan. Sva trojica pripadaju Hriscanskoj Crkvi.I Rimo katolici i Pravoslavci,kao
i P:heart:rotestanti,sve tri konfesije ,pripadaju Hriscanskoj Crkvi,koju je osnovao Hrist.Prema tome,niko od nji trojice ne moze biti Antihrist.!!!:heart::heart::heart:
 
coco bill - U svom postu,postavio si pitanje,ko je antihrist ? osoba A,B ili C.Odgovor je ni jedan. Sva trojica pripadaju Hriscanskoj Crkvi.I Rimo katolici i Pravoslavci,kao
i P:heart:rotestanti,sve tri konfesije ,pripadaju Hriscanskoj Crkvi,koju je osnovao Hrist.Prema tome,niko od nji trojice ne moze biti Antihrist.!!!:heart::heart::heart:

Nisam postavio pitanje, ja sam dao tri moguća odgovora.
 
Iako su neki od predstavnika ili visokih funkcionera bilo koje organizovane religije ljudi koji su samo ljudi, samim tim podlozni svim manama koje ljudski rod nosi sa sobom, sa tehnicke perspektive Lord Gledston je u pravu jer cak i antihrist mora da sledi pravila i tu svakako vazi ona izreka "bezi k'o djavo od krsta".

Ali, ako je coco bill u pravu, recimo, i zaista su antihrist ljudi koji su visoki funkcioneri u crkvi ili organizovanoj religiji kao takvoj, onda se radi o egopatiji najgore sorte.

Definicija antihrista je porpilicno cudna, cesto nemoguca za posmatranje, a u najvecoj meri najoholija vrsta razmisljanja jer coveka konstantno navodi na neznanje pre nego li uzemljenje u necemu sto bi se moglo nazvati Hristovom istinom.

Cisto sa tehnicke perspektive, Isus i sve sto predstavlja Isusa ne moze istovremeno predstavljati i antihrista. Suprotnosti se moraju prikazati, ali u kojoj meri je veliko pitanje. Tehnicki je Lord Gledston u pravu, a, da kazem, metafizicki je coco bill u pravu.
 
Iako su neki od predstavnika ili visokih funkcionera bilo koje organizovane religije ljudi koji su samo ljudi, samim tim podlozni svim manama koje ljudski rod nosi sa sobom, sa tehnicke perspektive Lord Gledston je u pravu jer cak i antihrist mora da sledi pravila i tu svakako vazi ona izreka "bezi k'o djavo od krsta".

Ali, ako je coco bill u pravu, recimo, i zaista su antihrist ljudi koji su visoki funkcioneri u crkvi ili organizovanoj religiji kao takvoj, onda se radi o egopatiji najgore sorte.


Definicija antihrista je porpilicno cudna, cesto nemoguca za posmatranje, a u najvecoj meri najoholija vrsta razmisljanja jer coveka konstantno navodi na neznanje pre nego li uzemljenje u necemu sto bi se moglo nazvati Hristovom istinom.

Cisto sa tehnicke perspektive, Isus i sve sto predstavlja Isusa ne moze istovremeno predstavljati i antihrista. Suprotnosti se moraju prikazati, ali u kojoj meri je veliko pitanje. Tehnicki je Lord Gledston u pravu, a, da kazem, metafizicki je coco bill u pravu.

Bas ovo boldovano.

Papstvo je drzalo svet u mracnom srednjem veku i ubijalo ljude koji su citali bibliju.
Preko 100 miliona ljudi su pobili.
Papstvo je itekako bilo antihrist.

Pogotovo ako uzmemo mnostvo bezboznih ucenja koja su uveli, Papa je nepogresiv, sto je karakteristika bozanstva.

Ali rec je o tome, ko ce opet biti?

Jer otrkivenje kaze, da je bio, da vise nije ali ce opet biti.

Ali doci cu na biblijske karakteristike antihrista, pa ce mo bolje onda videti.
 
Poslednja izmena:
U Otkrivenju je Antihrist opisan kao Zver.

I ta Zver ima paralele sa Hristom, sto je oznacava i razotkriva kao antihrista.

Isus je delovao 3,5 godine, zver vlada 3,5 prorockih godina.

Isus je zadobio smrtnu ranu, Zver je zadobila smrtnu ranu po Otkrivenju.

Isus je oziveo, zver ce ozivela posle smrtne rane.

Zver trazi da joj se klanjaju, Isusu se klanjaju.



Da pogledamo izvestaj o toj zveri.

Otkrivenje 13,1 I stadoh na pijesku morskome; i vidjeh zvijer gdje izlazi iz mora, koja imaše sedam glava, i rogova deset, i na rogovima njezinijem deset kruna, a na glavama njezinijem imena hulna.
Otkrivenje 13,2 I zvijer koju vidjeh bijaše kao ris, i noge joj kao u medvjeda, i usta njezina kao usta lavova, i dade joj zmija silu svoju, i prijestol svoj, i oblast veliku.
Otkrivenje 13,3 I vidjeh jednu od glava njezinijeh kao ranjenu na smrt, i rana smrti njezine izliječi se. I čudi se sva zemlja iza zvijeri, i pokloniše se zmiji, koja dade oblast zvijeri.
Otkrivenje 13,4 I pokloniše se zvijeri govoreći: ko je kao zvijer? i ko može ratovati s njom?
Otkrivenje 13,5 I dana joj biše usta koja govore velike stvari i huljenja, i dana joj bi oblast da čini četrdeset i dva mjeseca.
Otkrivenje 13,6 I otvori usta svoja za huljenje na Boga, da huli na ime njegovo, i na kuću njegovu, i na one koji žive na nebu.
Otkrivenje 13,7 I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobijedi; i dana joj bi oblast nad svakijem koljenom i narodom i jezikom i plemenom.
Otkrivenje 13,8 I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nijesu zapisana u životnoj knjizi jagnjeta, koje je zaklano od postanja svijeta.

Sta predstavlja zver?

Resenje ovog simbola imamo u Danilu 7,17.

Carstvo, vlast, drzavu.

Zver izlazi iz mora.
Sta predstavlja simbol more?

Resenje simbola more, voda,nalazimo u Otrkivenje 17,5.

Voda predstravlja ljude, narode, plemena, jezike.

To znaci da ce zver izaci iz vec postojecih drzava, nacija, naroda, jezika, nece biti neka nova sila od nekuda.

Posto smo ovo ustanovili, gde da trazimo zver, i sta je to zver.

U otkrivenju imamo karakteristike te zveri i na osnovu tih karakteristika mozemo prepoznati ko je zver ili ko je vec bio zver koja ce to opet biti.

To cemo mozda sutra.
 
Poslednja izmena:
Osoba A, predstavite se:

Osoba A : Ja sam Antihrist, najviši predstavnik Rimokatoličke crkve.:evil:

Osoba B, predstavite se:

Osona B: Ja sam Antihrist, najviši predstavnik Pravoslavne crkve.:evil:

Osoba C, predstavite se:

Osoba C: Ja sam Atihrist, najviši predstavnik Protestantske crkve :evil:

Niko od njih.
Jer zivimo u vremenu gde Antihrist, to jest zver, nije sada Antihrist.
Ali je bio i bice.
 
Zver...moć, kontrola

Hrist...ljubav, mir

Isus, Božiji sin.

To je neko moje razmišljanje

Razmišljam da možda svaki čovek ima tih elemenata u sebi, potreba da se kontroliše, potreba da se voli..

Strah i ljubav...

Deluje mi da su ljudi postali gadni, zli, sebični...oprostite na iskrenosti...traži se krivac u nekom drugom već dugo, niko sebe da pogleda.

Želim da se iščupam iz ovih mreža, što otprilike reče Gandor ne petljajte me u svoje mreže.

Čak i na ovom forumu moram da čekam isključenje koje sam zamolio.

Fejsbuk mislim da je itekako pod prismotrom.

Itd.

Odvratno.

Slutim da će uskoro raspad ovog lažnog sistema.

Oprostite na iskrenosti, i molim oprostite ako sam nekog ovde povredio...ja vama opraštam.
 
Poslednja izmena:
Biblija kaze da Antihrist nije jedan vec svi koji imaju te odlike Antihrista.

Biblija razotkriva ko je Antihrist.

- - - - - - - - - -

„Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist,

ali već sada su se pojavili mnogi antihristi.

Po tome znamo da je poslednji čas. Izašli su od nas, ali nisu bili od nas [...]

Ko je lažljivac ako ne onaj ko poriče Isusa kao Hrista?

To je antihrist, onaj koji poriče Oca i Sina“ (1. Jovanova 2:18, 19, 22)..

dakle jasno je ko su antihristi...

2. Jovanova 7

7 Jer su mnoge varalice izašle u svet, oni koji ne priznaju da je Isus Hrist došao u telu.
Svaki od njih je varalica i antihrist.



Evo sta Biblija kaze ko je antihrist


Antihrist je razotkriven

KADA biste saznali da opasna epidemija hara u kraju gde živite, šta biste uradili da se zaštitite? V
erovatno biste ojačali svoj imunitet i držali se podalje od ljudi koji su zaraženi.
Isto moramo činiti i u duhovnom smislu.
U Svetom Pismu piše da je antihrist „već u svetu“ (1. Jovanova 4:3).

Ako ne želimo da se „inficiramo“, moramo utvrditi ko su „prenosioci“ te bolesti i izbegavati ih.
Na svu sreću, Biblija pruža dovoljno informacija o toj temi.

„Antihrist“ znači „protiv (to jest umesto) Hrista“.

Prema tome, u najširem smislu ovaj izraz se odnosi na sve koji se protive Hristu
ili se lažno predstavljaju kao Hrist ili njegovi zastupnici.

Sam Isus je rekao: „Ko nije na mojoj strani, protiv mene je [to jest, antihrist je],
i ko ne sakuplja sa mnom, rasipa“ (Luka 11:23).

Naravno, Jovan je pisao o antihristu nešto više od 60 godina nakon što je Isus umro i uskrsnuo na nebo.

Zato se delovanje antihrista mora razumeti u svetlu njegovog uticaja na Isusove verne sledbenike na zemlji (Matej 25:40, 45).

Antihrist je protiv hrišćana

Isus je upozorio svoje sledbenike da će ih svet mrzeti.

On je rekao: „Od ljudi [ćete] trpeti nevolje i ubijaće vas, i svi će vas narodi mrzeti zbog mog imena.
Ustaće mnogi lažni proroci i zavešće mnoge“ (Matej 24:9, 11).

Oni koji progone Isusove učenike ’zbog [njegovog] imena‘, otvoreno se identifikuju kao antihristi,

to jest kao oni koji su protiv Hrista.

Lažni proroci“, od kojih su neki nekada bili hrišćani, takođe spadaju u tu grupu (2. Jovanova 7).

Pravo prorostvo se zasniva na Bibliji a lazna na ljudskim ucenjima.

Ti „mnogi antihristi“, napisao je Jovan, „izašli su od nas, ali nisu bili od nas, jer da su bili od nas, ostali bi s nama“ (1. Jovanova 2:18, 19).

I Isusove i Jovanove reči jasno pokazuju da se antihrist ne odnosi samo na jednu osobu, već na više osoba koje su antihristi. Osim toga, budući da su oni lažni proroci, jedan od njihovih glavnih ciljeva jeste religiozna prevara. Koje su neke od njihovih metoda?

Širenje religioznih laži

Apostol Pavle je upozorio svog saradnika Timoteja da se čuva učenja otpadnika,
kao što su bili Imenej i Filit, čija se ’reč širila kao gangrena‘.
Pavle je dodao: „Ti ljudi su odstupili od istine, govoreći da je uskrsenje već bilo, pa nekima potkopavaju veru“ (2. Timoteju 2:16-18).
Izgleda da su Imenej i Filit naučavali da je uskrsenje samo simbolično i da su hrišćani već uskrsnuli u duhovnom smislu.
Tačno je da u Božjim očima osoba oživi kada postane pravi Isusov učenik, a i sam Pavle je to jasno rekao (Efešanima 2:1-5).
Ipak, svojim učenjem Imenej i Filit su poricali Isusovo obećanje o doslovnom uskrsenju mrtvih pod Božjom kraljevskom vladavinom (Jovan 5:28, 29).

Ideju o isključivo simboličnom uskrsenju kasnije su usvojili i proširili gnostici.
Verujući da se do znanja (gnosis na grčkom) može doći mističnim putem,
gnostici su kombinovali otpadničko hrišćanstvo s grčkom filozofijom i orijentalnim misticizmom.
Na primer, oni su smatrali da je sve što je materijalno zlo, i da zbog toga Isus nije došao u
telu već je imao samo prividno ljudsko telo (verovanje koje se naziva doketizam).
Kao što smo videli, upravo je na takva učenja upozorio apostol Jovan (1. Jovanova 4:2, 3; 2. Jovanova 7).


Tako da je zabluda da postoji jedan antihrist i da ce se tek pojaviti

Jos u prvom veku su se pojavili antihristi i sada ih ima.



To su svi oni pojedinci koji odgovaraju opisu iz Biblije

„Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist,

ali već sada su se pojavili mnogi antihristi.


Po tome znamo da je poslednji čas. Izašli su od nas, ali nisu bili od nas [...]

Ko je lažljivac ako ne onaj ko poriče Isusa kao Hrista?

To je antihrist, onaj koji poriče Oca i Sina“
(1. Jovanova 2:18, 19, 22)..
 
Poslednja izmena:
Biblija kaze da Antihrist nije jedan vec svi koji imaju te odlike Antihrista.

Biblija razotkriva ko je Antihrist.

- - - - - - - - - -

„Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist,

ali već sada su se pojavili mnogi antihristi.

Po tome znamo da je poslednji čas. Izašli su od nas, ali nisu bili od nas [...]

Ko je lažljivac ako ne onaj ko poriče Isusa kao Hrista?

To je antihrist, onaj koji poriče Oca i Sina“ (1. Jovanova 2:18, 19, 22)..

dakle jasno je ko su antihristi...

2. Jovanova 7

7 Jer su mnoge varalice izašle u svet, oni koji ne priznaju da je Isus Hrist došao u telu.
Svaki od njih je varalica i antihrist.



Evo sta Biblija kaze ko je antihrist


Antihrist je razotkriven

KADA biste saznali da opasna epidemija hara u kraju gde živite, šta biste uradili da se zaštitite? V
erovatno biste ojačali svoj imunitet i držali se podalje od ljudi koji su zaraženi.
Isto moramo činiti i u duhovnom smislu.
U Svetom Pismu piše da je antihrist „već u svetu“ (1. Jovanova 4:3).

Ako ne želimo da se „inficiramo“, moramo utvrditi ko su „prenosioci“ te bolesti i izbegavati ih.
Na svu sreću, Biblija pruža dovoljno informacija o toj temi.

„Antihrist“ znači „protiv (to jest umesto) Hrista“.

Prema tome, u najširem smislu ovaj izraz se odnosi na sve koji se protive Hristu
ili se lažno predstavljaju kao Hrist ili njegovi zastupnici.

Sam Isus je rekao: „Ko nije na mojoj strani, protiv mene je [to jest, antihrist je],
i ko ne sakuplja sa mnom, rasipa“ (Luka 11:23).

Naravno, Jovan je pisao o antihristu nešto više od 60 godina nakon što je Isus umro i uskrsnuo na nebo.

Zato se delovanje antihrista mora razumeti u svetlu njegovog uticaja na Isusove verne sledbenike na zemlji (Matej 25:40, 45).

Antihrist je protiv hrišćana

Isus je upozorio svoje sledbenike da će ih svet mrzeti.

On je rekao: „Od ljudi [ćete] trpeti nevolje i ubijaće vas, i svi će vas narodi mrzeti zbog mog imena.
Ustaće mnogi lažni proroci i zavešće mnoge“ (Matej 24:9, 11).

Oni koji progone Isusove učenike ’zbog [njegovog] imena‘, otvoreno se identifikuju kao antihristi,

to jest kao oni koji su protiv Hrista.

Lažni proroci“, od kojih su neki nekada bili hrišćani, takođe spadaju u tu grupu (2. Jovanova 7).

Pravo prorostvo se zasniva na Bibliji a lazna na ljudskim ucenjima.

Ti „mnogi antihristi“, napisao je Jovan, „izašli su od nas, ali nisu bili od nas, jer da su bili od nas, ostali bi s nama“ (1. Jovanova 2:18, 19).

I Isusove i Jovanove reči jasno pokazuju da se antihrist ne odnosi samo na jednu osobu, već na više osoba koje su antihristi. Osim toga, budući da su oni lažni proroci, jedan od njihovih glavnih ciljeva jeste religiozna prevara. Koje su neke od njihovih metoda?

Širenje religioznih laži

Apostol Pavle je upozorio svog saradnika Timoteja da se čuva učenja otpadnika,
kao što su bili Imenej i Filit, čija se ’reč širila kao gangrena‘.
Pavle je dodao: „Ti ljudi su odstupili od istine, govoreći da je uskrsenje već bilo, pa nekima potkopavaju veru“ (2. Timoteju 2:16-18).
Izgleda da su Imenej i Filit naučavali da je uskrsenje samo simbolično i da su hrišćani već uskrsnuli u duhovnom smislu.
Tačno je da u Božjim očima osoba oživi kada postane pravi Isusov učenik, a i sam Pavle je to jasno rekao (Efešanima 2:1-5).
Ipak, svojim učenjem Imenej i Filit su poricali Isusovo obećanje o doslovnom uskrsenju mrtvih pod Božjom kraljevskom vladavinom (Jovan 5:28, 29).

Ideju o isključivo simboličnom uskrsenju kasnije su usvojili i proširili gnostici.
Verujući da se do znanja (gnosis na grčkom) može doći mističnim putem,
gnostici su kombinovali otpadničko hrišćanstvo s grčkom filozofijom i orijentalnim misticizmom.
Na primer, oni su smatrali da je sve što je materijalno zlo, i da zbog toga Isus nije došao u
telu već je imao samo prividno ljudsko telo (verovanje koje se naziva doketizam).
Kao što smo videli, upravo je na takva učenja upozorio apostol Jovan (1. Jovanova 4:2, 3; 2. Jovanova 7).


Tako da je zabluda da postoji jedan antihrist i da ce se tek pojaviti

Jos u prvom veku su se pojavili antihristi i sada ih ima.



To su svi oni pojedinci koji odgovaraju opisu iz Biblije

„Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist,

ali već sada su se pojavili mnogi antihristi.


Po tome znamo da je poslednji čas. Izašli su od nas, ali nisu bili od nas [...]

Ko je lažljivac ako ne onaj ko poriče Isusa kao Hrista?

To je antihrist, onaj koji poriče Oca i Sina“
(1. Jovanova 2:18, 19, 22)..

:)


Malo jednina , malo mnozina :

„Deco, poslednji je čas, i kao što ste čuli, dolazi antihrist,

ali već sada su se pojavili mnogi antihristi.
 
To sto ti Arijana govoris, rec je o protivnicima Hriscanstvu.
Ovde govorimo o jednoj posebnoj sili, koja ce delovati u Hristovo ime.
Ne ootvorenim pojedinim protivnicima Hrista.
Pa cak i tvoja organizacija prepoznaje ovu silu kao posebnu.
Antihrist mize da bude takodje jedan obican ateista.
Ali o tome ne govorimo.

Skroz si promasila temu.
 
Poslednja izmena:
To sto ti Arijana govoris, rec je o protivnicima Hriscanstvu.
Ovde govorimo o jednoj posebnoj sili, koja ce delovati u Hristovo ime.
Ne ootvorenim pojedinim protivnicima Hrista.
Pa cak i tvoja organizacija prepoznaje ovu silu kao posebnu.
Antihrist je takodje jedan obican ateista.
Ali o tome ne govorimo.

Skroz si promasila temu.

Mozda bi ovaj deo mogao malo korektnije da "obradis" ili makar da malo bolje obrazlozis , jer daje "previse slobode u tumacinjma" ... ?


Antihrist je takodje jedan obican ateista.
 
Postavljac teme pravi velike greske ..nema tu nikakav "trend" antihrist ce zasesti u Jerusalemu ,svaka dalja diskusija se tu zavrsava o papstvu ...sveti grad je Jerusalem a ne Vatikan i to u Otkrivenju pise
Sveti grad koji ce da gaze bezboznici ..
 
8.I tjelesa njihova ostaviće na ulici grada velikoga, koji se duhovno zove Sodom i Misir, gdje i Gospod naš razapet bi.
A portu što je izvan crkve, izbaci napolje, niti je mjeri, jer je dana neznabošcima; i grad sveti gaziće četrdeset i dva mjeseca.

- - - - - - - - - -

https://bible.knowing-jesus.com/topics/Holy-City


Jasno u Otkrivenju pise da ce se dogadjaji desavati u Jerusalemu ,,,nikakve veze sa papstvom nema
 
coco bill - U svom postu,postavio si pitanje,ko je antihrist ? osoba A,B ili C.Odgovor je ni jedan. Sva trojica pripadaju Hriscanskoj Crkvi.I Rimo katolici i Pravoslavci,kao
i P:heart:rotestanti,sve tri konfesije ,pripadaju Hriscanskoj Crkvi,koju je osnovao Hrist.Prema tome,niko od nji trojice ne moze biti Antihrist.!!!:heart::heart::heart:
Verujem u Jednu Svetu Sabornu i Apostolsku Crkvu .Amin

Ne postoje crkve,samo jeres

- - - - - - - - - -

Nisam postavio pitanje, ja sam dao tri moguća odgovora.

Antihrist dolazi od Jevreja ,ukletog Danovog plemena odbacenog i prezrenog od Boga

- - - - - - - - - -

Niko od njih.
Jer zivimo u vremenu gde Antihrist, to jest zver, nije sada Antihrist.
Ali je bio i bice.

Koja logika :think:
 
Eto to su oni video snimci o kojims sam pricao u uvodu.
Kako izadje novi video snimak i bilo kojoj temi, Istrazivac menja stav.

- - - - - - - - - -

Verujem u Jednu Svetu Sabornu i Apostolsku Crkvu .Amin

Ne postoje crkve,samo jeres

- - - - - - - - - -



Antihrist dolazi od Jevreja ,ukletog Danovog plemena odbacenog i prezrenog od Boga

- - - - - - - - - -



Koja logika :think:

Moze argumentovano u antihristu iz Danovog plemena koje vise odavno i ne postoji?

Rekli smo da na osnovu biblije pronadjemo antihrista.
Nije receno da se trazi misljenje.

- - - - - - - - - -

Pa da, jasno je da cim se spominje mnozina da je mnozina.

- - - - - - - - - -



Pisem sta Biblija kaze o tome. :)

Ma promasila si skroz.
Ne pisemo o tome sto si gore pisala.

- - - - - - - - - -

Postavljac teme pravi velike greske ..nema tu nikakav "trend" antihrist ce zasesti u Jerusalemu ,svaka dalja diskusija se tu zavrsava o papstvu ...sveti grad je Jerusalem a ne Vatikan i to u Otkrivenju pise
Sveti grad koji ce da gaze bezboznici ..

Cisto onako jer ti tako volja.
Jer si ti odlucio da tako bude i nikako drugacije.
Argumenti nije tvoja jaca strana.
Njih ostavljas po strani?
Samo tvoja rec vazi.
Zato jer ti tako kazes i zato je tako?

Evo js cu te demsntovati istim tvojim argumentima.
Ti oravis ogromne greske.
Nije tako kako ti kazes.

Niko nije kazao da je Vatikan dceti grad.
Niti je ovaj Jerusalum sveti grad.
Zbig xega sveti?
Ne drzis se biblije pki tumacenja simbola.
Biblija govori o nebeskom svetom gradu Jerusalimu.
I ne kaze da ce antihrust sesti u sveti grad
Sve si pomesao.
 
Poslednja izmena:

Back
Top