Ko ima strozije kriterijume?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mickey Fine

Aktivan član
Poruka
1.835
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?
 
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?

Odgovor je jednostavan.
Sve je individualno. Ne generalizujmo.
Btw, pravilno je "Ko ima strože kriterijume?". Oblik "strožije" ne postoji.
 
ja znam za sebe....puno trazim i od sebe a puno trazim i od partnera....bitan mi je svaki dan, bitna mi je sloga i harmonija, bitna mi je prorodica a dete mi je svetinja.....a mogu da guram i da vucem najstrasnije.....ali, ne zelim vise to da radim....sada zelim nekoga ko mi je makar blizu, ako ne i isti, po tim osobinama....
 
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?

mani se nekako čini da su muškarci probirljiviji od žena...
u svakom slučaju kada prodju "lude godine", negde posle 25-e sve više se bira glavom a sve manje srcem i onda se često dešava da onaj "pravi" ili ona "prava" u stvari ne postoje.
 
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?

zavisi od iskustva i trenutne zagorelosti...
...nemam generalno mišljenje...
 
Gro zena zeli tip muskarca koji vec dobrano izumro, muskarci ne znaju vise ni sta zele, niti sta im je svrha, pogubljeni i jedni i drugi, hedonizam je glavno nacelo, "single" stil zivota se propagira kao nesto fantasticno, za sta je potrebna hrabrost..i td i td.
Recimo, to su neki od razloga..ne mislim da ljudi (muskarci ili zene svejedno) uopste imaju stroze kriterijume sad, samo su manje spremni na kompromis..
 
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?
muskarci
zenama je uglavnom vazno samo da su zatreskane i da im je vrijeme
muskarci imaju imaju citavu listu, od koliko je max partnera imala, do koliko joj iq mora biti nizi i sl.
 
Dobro, hteo sam malo da poslusam misljenja pre nego sto kazem koji me je to interesantan clanak podstakao da postavim pitanje.

U pitanju je studija koju je izvela grupa psihologa iz SAD uz pomoc svojih evropskih kolega, a za svoje istrazivanje iskoristili su speed dating.
Ovde se moze procitati o tome, stariji je clanak (sredjivao sam interesantne stare linkove koje imam :cool:):
http://uk.reuters.com/article/idUKN0323405520070904

Cisto za one koji ne znaju, speed dating je sistem upoznavanja koji se sastoji od velikog broja mini 'sastanaka' od nekoliko minuta nakon cega svaki od ucesnika moze da kaze da li bi s tom osobom voleo ponovo da se vidi. Na taj nacin, svako od ucesnika upozna barem par desetina pripadnika suprotnog pola i odredjeni broj njih odabere da se ponovo vide. Tamo gde se takve zelje poklope, dodje do ponovnog sastanka.

Bilo kako bilo, pre nego sto se pristupilo tome, svi ucesnici su popunjavali upitnike o tome kako sebe vide i kakvog partnera traze. Gotovo svi su manje vise rekli da traze nekog poput sebe, odnosno nekog ravnog sebi ili nekog naspram sebe.

Kad je upoznavanje krenulo, ispostavilo se sledece:
1. ono sto ljudi kazu da zele kod partnera i ono sto zaista zele su dve razlicite stvari. (ko bi rekao :think:)
2. muskarci su odabirali zene pre svega na osnovu lepote. (gle iznenadjenja :roll:)
3. zene su odabirale muskarce pre svega na osnovu materijalnog stanja. (ma nije moguce :eek:)
4. zene su bile mnogo probirljivije od muskaraca jer je broj muskaraca sa kojima su htele ponovo da se vide bio u proseku daleko manji.

E sad sto se tice mog licnog misljenja, sa tackama 1, 2 i 3 su otkrili toplu vodu; to je tracenje para na istrazivanje. Sto se tice ovog cetvrtog da su zene probirljivije, i meni se cini da je tako mada ne mora biti. Mozda su ti muskarci bili zainteresovani samo za neku kracu kres varijantu pa su im zato kriterijumi bili nizi pa otuda i veci broj devojaka s kojima su hteli ponovo da se vide.
Ajd sad navalite...
 
Poslednja izmena:
sustina je da koliko god biras, nikad ne znas kako ce tvoj zivot sa partnerom dalje teci :)))) dugorochna veza (brak recimo :) ) je velikim delom i stvar srece...koliko je imas u zivotu :)))
menjas se ti, menja se partner, menjaju se zivotne okolnosti, obaveze, zelje, ambicije i potrebe :)))) ti se VEZES za jednog lika, posle DOBIJES drugog :))
nije isto sa 20, 25, 30, 35...:)))))

ali, ali...ako ti je sa partnerom lepo i dok se nizu nove okolnosti, zelje, ambicije i potrebe...i ako ste vas dvoje i dalje EKIPA, onda je to to :)))
a za to trebas napraviti dobru procenu i imati malo srece :))))))))))
 
Oduvek sam volela te ankete i istrazivanja putem slucajnog uzorka :roll: ..mada cenim da ovde uopste nije slucajan uzorak. Kakve su ljude uopste uzimali u obzir?
Mislis da ovi rezultati vaze na svim kontentima, u svim drzavama da je isti slucaj?? Ili sluze ogorcenima da imaju nekakvu potporu za svoje kretenske stavove?
Da kazu prijateljima -eto ja sam bio u pravu, kazu statistike da zene samo jure pare, a muskarci samo gledaju spoljasnji izgled!
Bio sam u pravu, dakle kad me odbije neka drrolja sledeci put, znam da je to jel nemam para, a ne zato sto sam ogorceni ograniceni luzer..
 
Паметни имају строге критеријуме, они други који не обраћају пажњу на критеријуме, саплету се баш о неки од тих критеријума, пол са овим нема ама баш ништа!
 
Sta mislite ko ima strozije kriterijume i ko je probirljiviji, muskarci ili zene? Govorim o izboru partnera za ozbiljnu vezu ili brak jer ako bismo govorili o nekim drugim varijantama, kriterijumi bi verovatno bili nizi. Nesto mi se cini kao da je danas to uparivanje postalo malo teze i da se ljudi tesko odlucuju. Dosta ima samih ili barem samih veci deo vremena. Imaju li kriterijumi veze s tim?

Sigurno postoje neke osobe koje čekaju princa na belom konju, a isto tako postoje i potpuno drugačije, one koje žive po principu "daj šta daš". Ovih drugih znam mnogo više.
 
Dobro, hteo sam malo da poslusam misljenja pre nego sto kazem koji me je to interesantan clanak podstakao da postavim pitanje.

U pitanju je studija koju je izvela grupa psihologa iz SAD uz pomoc svojih evropskih kolega, a za svoje istrazivanje iskoristili su speed dating.
Ovde se moze procitati o tome, stariji je clanak (sredjivao sam interesantne stare linkove koje imam :cool:):
http://uk.reuters.com/article/idUKN0323405520070904

Cisto za one koji ne znaju, speed dating je sistem upoznavanja koji se sastoji od velikog broja mini 'sastanaka' od nekoliko minuta nakon cega svaki od ucesnika moze da kaze da li bi s tom osobom voleo ponovo da se vidi. Na taj nacin, svako od ucesnika upozna barem par desetina pripadnika suprotnog pola i odredjeni broj njih odabere da se ponovo vide. Tamo gde se takve zelje poklope, dodje do ponovnog sastanka.

Bilo kako bilo, pre nego sto se pristupilo tome, svi ucesnici su popunjavali upitnike o tome kako sebe vide i kakvog partnera traze. Gotovo svi su manje vise rekli da traze nekog poput sebe, odnosno nekog ravnog sebi ili nekog naspram sebe.

Kad je upoznavanje krenulo, ispostavilo se sledece:
1. ono sto ljudi kazu da zele kod partnera i ono sto zaista zele su dve razlicite stvari. (ko bi rekao :think:)
2. muskarci su odabirali zene pre svega na osnovu lepote. (gle iznenadjenja :roll:)
3. zene su odabirale muskarce pre svega na osnovu materijalnog stanja. (ma nije moguce :eek:)
4. zene su bile mnogo probirljivije od muskaraca jer je broj muskaraca sa kojima su htele ponovo da se vide bio u proseku daleko manji.

E sad sto se tice mog licnog misljenja, sa tackama 1, 2 i 3 su otkrili toplu vodu; to je tracenje para na istrazivanje. Sto se tice ovog cetvrtog da su zene probirljivije, i meni se cini da je tako mada ne mora biti. Mozda su ti muskarci bili zainteresovani samo za neku kracu kres varijantu pa su im zato kriterijumi bili nizi pa otuda i veci broj devojaka s kojima su hteli ponovo da se vide.
Ajd sad navalite...

Jesi li ti siguran da su oni sve okolnosti uzeli u obzir? Verujem da na takvu vrstu upoznavanja uglavnom idu muškarci koji i nisu nešto mnogo privlačni ženama, pa je logično da je malo žena poželelo nekog od njih. Osim toga, to je , verujem, za većinu žena pomalo ponižavajuće, pa im i ponos smeta da budu iskrene i otvorene za nova iskustva.Obzirom da imaju nekoliko minuta da porazgovaraju, kako će izvršiti odabir nego po nekim površnim, i opšteprihvaćenim pravilima, ono što je društvo nametnulo kao opravdano poželjno- izgled, novac.
Kada je tkz rl u pitanjiu, verujem da strožije kriterijume imaju žene, iz prostog razloga što imaju veću "ponudu" , pa time i veći izbor.
Muškarci su manje izbirljivi, neki će biti i sa mentalno zaostalom ženom, samo ako pristaje na seks i kuvanje. Odnosno, svi muškarci imaju bar nešto što ne bi tolerisali kod žena, dok žene imaju bar duplo više to "nešto" što ne bi tolerisale muškarcu.
 
najgore je kad se vuku repovi iz proslosti i kad se dozvoli da oni budu glavna pokretacka sila...razocarenje koje nije preradjeno zna da utice jako na izbor i kriterijume u narednom periodu....mada, dobro je shvatiti svoje izbore....ja sam se davno pomirila sa tim da volim posebne ljude i da nikad necu imati obicnu vezu....:D....i da ce mi biti sve samo ne dosadno.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top