Ko ima koristi od ovog virusa?

Koliko od broja zaraženih je laške i teže obolelo.
Ovo je zvanični sajt Ministarstva zdravlja , koji objavljuje sve podatke o broju testiranih, zaraženih, hospitalizovanih i izlečenih osoba u Srbiji , a ovo je trenutni spisak obolelih po bolnicama:
https://covid19.rs/хоспитализовано-укупно-2-286-оболелих-од/

Osobe sa srednje teškom i teškom kliničkom slikom nalaze se u kliničkim centrima i bolnicama, a oni koji imaju lake kliničke slike ili su samo pozitivni na testu, ali asimptomatski ( bez simptoma) , smešteni su u privremene bolnice ( u Beogradu to je Sajam, npr).

Znači, NIŠTA NIJE SKRIVENO. Malo matematike, i - sve je potpuno jasno.

U tom ukupnom broju zaraženih nalaze se svi koji su bili pozitivni na PCR testu za Covid 19, tu se računaju i oni koji su ozdravili i nisu više ni u jednoj bolnici.
Broj asimptomatskih a obolelih ljudi ne može se tačno znati ( zna se samo ukoliko su testirani), ali uskoro kreće serološko ispitivanje, koje će nam dati procenu tzv prokuženosti stanovništva , tj procenat ljudi koji su stvorili antitela ( što je znak da su preležali covid). To će se raditi na leto , i na osnovu tih podataka znaće se mnogo više .
 
Poslednja izmena:
stvari koje su nam do sada poznate o ovom virusu

potice sa pijace ali i neka labaratorija je u igri
imunolosko, plucno, krvno oboljenje koje najvise napada stare i slabe osobe ali ni mladji pa ni sportisti nisu postedjeni
distanciranje od od 1 jos bolje 2 metra pomaze ali izolacija je glavna preventiva
slab imunitet je uzrok a jacanje imuniteta u vanrednim uslovima se leci stresom, izolacijum i zapostavljanjem vec postojecih zdravstvenih problema
jedni od virusa umiru a drugi i ne primjete da su zarazeni
respiratori su kljucni ali i letalni
antitela se stvaraju ali ne zna se koliko stite
kolektivni imunitet ce se testira ali bez vakcine/koja stize za koji mesec ili koju godinu/ nam nema spasa
drugi talas se ocekuje u blazoj formi ali teza je vjerovatnija

mislim bolje i da ne znamo sta znamo :roll:
 
mislim bolje i da ne znamo sta znamo :roll:

Nije svako znanje bolje od neznanja.

Moj prijatelj se redovno zaiebe pa tako pred svako letovanje odgleda dve tri epizode "avionskih nesreća" na NG-u
i tako sazna da ima najmanje 150 stvari koje mogu da pođu naopako tek tako, slučajno.
Ali svejedno, da bi putovao mora da veruje da će sve biti ok, da je pilot trezan, da će imati sreće kao i do sada što je itd.

A naši mandrili bi sve da znaju kad je njihova ****** u pitanju.

Evo ih sad sve stručnjaci za medicinu, 5g mrežu i geopolitiku..Sve će oni sa par linkova da pokapiraju i o epidemiji i o virusuma i o tome koga treba slušati a koga ne..sve pršti od "informacija" koje su napabirčili na netu, a sve samo iz jednog razloga, a to je da pridobiju što više ljudi koji će kao i oni da paniče, koji će kao i oni da odbiju, koji će kao i oni da se suprotstave, da pobede Sistem.

.jer se strah najbolje podnosi kada vidiš da se i drugi plaše
 
To je zbog toga jer ljudi mnogo ne znaju koliko medicina takođe mnogo ne zna

Tako je, a virolog ili epidomolog, infektolog ucio je to za sta je ucio, meidicniski statisticari i matematicari
cak su u najvazniji ljudi u epidemijama, ali to sve u Srbiji retko ko razume, a i takve studije i specijalizacije
tamo i ne stanuju.

Statistike o posledicama prave se naravno "post festum", sada je jos rano.
 
Nije svako znanje bolje od neznanja.

Svakako, znanje koje se zloupotrebljava je gore od neznanja

Evo ih sad sve stručnjaci za medicinu, 5g mrežu i geopolitiku..Sve će oni sa par linkova da pokapiraju i o epidemiji i o virusuma i o tome koga treba slušati a koga ne..sve pršti od "informacija" koje su napabirčili na netu, a sve samo iz jednog razloga, a to je da pridobiju što više ljudi koji će kao i oni da paniče, koji će kao i oni da odbiju, koji će kao i oni da se suprotstave, da pobede Sistem.

Ne nego treba slepo da verujemo sistemu i da se klanjamo strucnjacima koji i sami priznaju da su iznenadjeni nepredvidljivoscu virusa. Hvala lepo, ko zeli da im veruje nek izvoli ali ja sam uz one koji zeli da se licno 'raspitaju' i mucnu svojom glavom.

.jer se strah najbolje podnosi kada vidiš da se i drugi plaše

tako je a sistem se brine o tome da narod nije bez straha za svoju ****** , to je i gestapo znao
 
ko zeli da im veruje nek izvoli ali ja sam uz one koji zeli da se licno 'raspitaju' i mucnu svojom glavom.

tako i treba, ali nekibaš previše mućkaju glavom pa prolupaj misleći da mogu da domućkaju nešto.
Ne brate, ljudi od struke su sedeli po 30 godina u kancu da uče, tvoje ili moje mućkanje od par nedelja jednostavno nije dovoljno, capisci?
Postoji trenutak kda moraš nekome da veruješ, jer sam ne znaš dovoljno
 
Realnost je druga a to je da su bili uspavani da nisu bili uspavani sada bi imali manji broj obolelih umrlih ali uspavanost je koštala 197 ljudi koji su do sada umrlih a bojim se da će u julu biti 500 umrlih.

Ovo ima logike, ali logika nije uvek primenjiva.

Kada se ovo sranje pojavilo u Kini (pa su neki ludaci na YT prdeli kako je smišljen virus koji napada samo Kineze) - čim se pojavio u Italiji, ja sam pomislio kako bi dobro bilo da se uvede karantnin istog dana i kod nas. 6 meseci ako treba.

Kada je vila variola vera, karantin je uspostavljen istog momenta i niko nije smeo da zucne, jer su ljudi videli svojim očima na šta ta bolest liči. Tada je logika bila jasna.
Ovde nije bio takav slučaj.
Ovde je najpre nastupio rat informacijama koji je svakog živog čoveka zbunio.
te da li je grip te da li nije, te koji su simptomi, te onaj umro a nije imao simptome i sve u tom smislu što smo se već naslušali..

Logično je bilo sačekati, videti, doneti odluku. Bolje bi bilo to što kažeš - reagovati odmah, ali..imali smo podelu između "struke" s jedne i političara s druge strane.
Imali smo podelu i u okviru same struke.
Imali smo podeli svuda, kao i danas što imamo i kako ćemo je tek imati

Kapiram da će (kada se i ako se) napravi vakcina, imati podelu na ruske i američke i kineske, nemačke vakcine..i ratovati oko toga koja je ok a koja oće da nas ubije..
 
Kada je bila variola vera tada smo imali prave stručnjake.

Kakve god da smo stručnjake imali narod je verovao toj struci.
Averovali su jer nije pljuštalo od informacija i dezinforamcija na sve strane kao danas.
Imao si (a verovatno i nisi) televizor, možda radio - dva tv programa i bio si poslušan građanin.
To danas nije slučaj, pa taman da dođe najveći svetski stručnjak sa najboljo vakcinom, danas imaš ljude koji žele da glume pametnjakoviće, koji samo čekaju da se pojavi bilo kakav autoritet pa da mu udare kontru isl.

Nije do stručnjaka, do nas je.
 
Kakve god da smo stručnjake imali narod je verovao toj struci.
Averovali su jer nije pljuštalo od informacija i dezinforamcija na sve strane kao danas.
Imao si (a verovatno i nisi) televizor, možda radio - dva tv programa i bio si poslušan građanin.
To danas nije slučaj, pa taman da dođe najveći svetski stručnjak sa najboljo vakcinom, danas imaš ljude koji žele da glume pametnjakoviće, koji samo čekaju da se pojavi bilo kakav autoritet pa da mu udare kontru isl.

Nije do stručnjaka, do nas je.

Tako je.

A danas imamo strućnjake koje razne izjave daju za razne tv kuće.
 
Kakve god da smo stručnjake imali narod je verovao toj struci.
Averovali su jer nije pljuštalo od informacija i dezinforamcija na sve strane kao danas.
Imao si (a verovatno i nisi) televizor, možda radio - dva tv programa i bio si poslušan građanin.
To danas nije slučaj, pa taman da dođe najveći svetski stručnjak sa najboljo vakcinom, danas imaš ljude koji žele da glume pametnjakoviće, koji samo čekaju da se pojavi bilo kakav autoritet pa da mu udare kontru isl.

Nije do stručnjaka, do nas je.

Narod u principu i ne zna i da postoji "struka". a i nije potrebno da zna.
Cenis da je za vreme tih Velikih boginja neko u Jugoslaviji znao ko je Struka i sta Struka misli?
Drugi je ovde problem po sredi, a to nikako nije struka nego ljudi nemaju poverenja u drzavu
i nista ne veruju "organima", a nazlost i srpska se struka upetljala, malo milom, malo silom u te rabote
i onda se ljudi ponasaju ovako kako se ponasaju.
 
Narod u principu i ne zna i da postoji "struka". a i nije potrebno da zna.
Cenis da je za vreme tih Velikih boginja neko u Jugoslaviji znao ko je Struka i sta Struka misli?
Drugi je ovde problem po sredi, a to nikako nije struka nego ljudi nemaju poverenja u drzavu
i nista ne veruju "organima", a nazlost i srpska se struka upetljala, malo milom, malo silom u te rabote
i onda se ljudi ponasaju ovako kako se ponasaju.

upravo si prepričala ono što ja danima ovde pišem
 

Back
Top