Ko ima daće mu se još. ko nema uzeće mu se i to što ima

Isus nije uopce duhovni ucitelj vec tumac Jevrejskog zakona i prakticne primjene toga.
No tako su sročili textove da bude nedorečeno ko fol neka velika mudrost mistika oko kojeg ce se nabeđeni likovi da pobiju.
isus je psiholog i samo psiholog, kao što su i drugi proroci, kako ih nazivaju
a zašto je to učenje pisano tako nerazumljivo, e to ne znam
to jest, ko zna koji kurta i murta su pisali jevanđelja, koliko se gubilo u raznim prevodima, koliko su prevodioci i prepisivači menjali po svojoj volji...

na primer, u najstarijem poznatom tekstu koji je pisan na grčkom, upotrebljava se grčka reč koja znači "mlada devojka", a ne strogo devica
ali avaj, uhvatiše se za devicu pa devicu, ko pijan plota
zato što su hteli da Isusa proglase za mesiju koga su Jevreji čekali...mnogo šta su iz Starog Zaveta pokušali da prepoznaju u Isusu često na silu i čupanjem iz konteksta...ovo devica je zato što je tamo u SZ mesija najavljen kao neko ko će biti rođen od device i zvaće se Emanuel

zato što su hteli da Isusa proglase za mesiju koga su Jevreji čekali...mnogo šta su iz Starog Zaveta pokušali da prepoznaju u Isusu često na silu i čupanjem iz konteksta...ovo devica je zato što je tamo u SZ mesija najavljen kao neko ko će biti rođen od device i zvaće se Emanuel
ma brate ne bih to čitao da mi platiš deset iljada evra

tajna je da si ti drugi...da je sve Jedno..da je sve Bog....no nije svako spreman za tu tajnu...zato je Isus ne govori ali je nagoveštava u Tominom jevanđelju...

evo ti isti nagoveštaj u zvaničnom jevanđelju

Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
Matej 25,41Tada će reći i onima što mu stoje s lijeve strane: idite od mene prokleti u oganj vječni pripravljen đavolu i anđelima njegovijem.
Matej 25,42Jer ogladnjeh, i ne dadoste mi da jedem; ožednjeh, i ne napojiste me;
Matej 25,43Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odjenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.
Otkrivanje tople vode

Emanuel ce se zvati no ime ce mu biti Isus.

pa..možda tebi tako deluje...ali za skoro sve hrišćane ovo što sam napisao da je tajna iza ljubavi za bližnje je bogohuljenje...no hrišćani se uglavnom i ne trude da shvate Hrista nego da ga obožavaju...ne treba im duhovni učitelj nego automat za ispunjavanje molitvi i ulaznica za raj
Monopolisti na vrline to je svaka religija u srži.

Back