Ko ide u Raj a ko u Pakao,ako uopste postoji?

E pa brzo će početi novogodišnja noć imaš pravo i ovo još malo dok smo pri komp
da odgovorim :D

Može i platna kartica :D taj "čip" je samo simbolika ili nešto slično.

Govori se o događajima koji prethode kraju svijeta jer kad kraj dođe
i stvori se novi svijet, nitko neće dvoumiti da je taj svijet došao.
A da li mi dvoumimo dali imamo ili čekamo bolji i pravedniji svijet?

Ух... тешки су бре ови смислени разговори...
одговорићу ти на ово... можда сутра...

Сада одох да се шминкам. :D
 
Колико је ратова букнуло због ових и сличних разлика међу људима?
Није ли Свемогући мога то да предвиди?
Naravno, ali zbog toga uvijek imamo i dobre i zle
i po tome se jedino razlikujemo pred Bogom

Biblija jasno izjavljuje da će u posljednjim danima postojati samo dvije grupe ljudi.
 
A da li mi dvoumimo dali imamo ili čekamo bolji i pravedniji svijet?

Ово питање не разумем у потпуности...
Чекамо бољи и праведнији свет? Ништа лакше него чекати...

Не свиђа ми се та прича о спречавању уједињења људи... стварно не могу да видим смисао у томе...
Али то је већ било. Јел тако?
Одакле сада прича да ће се то десити поново?
 
U Otkrivenju, Babilonsko kraljevstvo je identificirano kao zadnja sila koja će obožavati zvijer i voditi rat protiv Božjeg naroda.

U Babelu, Bog je pobrkao ljudski jezik tako da se ljudi nisu mogli ujediniti u pobuni protiv Njega. U ovim posljednjim danima, Sotona koristi svaku mogućnost da ponovno ujedini ljude u pobuni protiv Boga.


simbolički n vavilon je mesto gde se sjedininju sve rase, jezici sveta........e, sad...neki kažu da je ny.....droogi da je brisel.......a ja mislim da je pariz.......iz novog vavilona kreće otkrovenje..............šta ti misliš ...kao apokaliptik...koje je to mesto........
 
simbolički n vavilon je mesto gde se sjedininju sve rase, jezici sveta........e, sad...neki kažu da je ny.....droogi da je brisel.......a ja mislim da je pariz.......iz novog vavilona kreće otkrovenje..............šta ti misliš ...kao apokaliptik...koje je to mesto........
Mislim tu u Europi neko mjesto, ne bih baš mogao pretpostaviti,
jer tu vlada materijalizam koji udaljava ljude od Boga
 
Ово питање не разумем у потпуности...
Чекамо бољи и праведнији свет? Ништа лакше него чекати...

Не свиђа ми се та прича о спречавању уједињења људи... стварно не могу да видим смисао у томе...
Али то је већ било. Јел тако?
Одакле сада прича да ће се то десити поново?
Ujedinjenje u dobru i ljubavi je recimo brak.
Ujedinjenje u vjeri je recimo crkva.
Ujedinjenje naroda je u državi.

E sad ovdje se govori o ujedinjenju pod vodstvom
zle zvijeri, gdje će da prevlada ljudsko zlo (pohlepa bogatstvo)
a zanemari moralno i dobro. Biti će kontrola ljudi i na kraju će
se od njih tražiti da se svi zvijeri poklone kako kaže, e sad
ovo bi se moglo protumačiti tko bude protiv bit će smaknut.
 
Ujedinjenje u dobru i ljubavi je recimo brak.
Ujedinjenje u vjeri je recimo crkva.
Ujedinjenje naroda je u državi.
.

Ujedinjenje u dobru i ljubavi je, recimo, bilo koja vrsta zajednice u kojoj se ljudi osećaju ispunjeno i oplemenjeno.
Ujedinjenje u veri, recimo, nije nikakva institucija već bilo koja ideološka bliskost koju dele istomišljenici.
Ujedinjenje naroda nije nužno jedan narod=jedna država, nego globalno ujedinjenje, što podrazumeva utopijsku ideju o ravnopravnosti svih, bez obzira na pol, rasu i versko opredeljenje.
 
Ujedinjenje u dobru i ljubavi je recimo brak.
Ujedinjenje u vjeri je recimo crkva.
Ujedinjenje naroda je u državi.

E sad ovdje se govori o ujedinjenju pod vodstvom
zle zvijeri, gdje će da prevlada ljudsko zlo (pohlepa bogatstvo)
a zanemari moralno i dobro. Biti će kontrola ljudi i na kraju će
se od njih tražiti da se svi zvijeri poklone kako kaže, e sad
ovo bi se moglo protumačiti tko bude protiv bit će smaknut.

Порине...
То ''бити ће'' је било и бити ће... али не нужно уз крај света...
Уколико под крајем света подразумеваш пад одређене ''цивилизације'' онда ОК...
У супротном се не разумемо...
 
Ujedinjenje u dobru i ljubavi je, recimo, bilo koja vrsta zajednice u kojoj se ljudi osećaju ispunjeno i oplemenjeno.
Ujedinjenje u veri, recimo, nije nikakva institucija već bilo koja ideološka bliskost koju dele istomišljenici.
Ujedinjenje naroda nije nužno jedan narod=jedna država, nego globalno ujedinjenje, što podrazumeva utopijsku ideju o ravnopravnosti svih, bez obzira na pol, rasu i versko opredeljenje.
Može i tako, sasvim korektno i fer napisano, ja sam malo pojednostavnio
moglo bi se još tu toga dodati.
 
Порине...
То ''бити ће'' је било и бити ће... али не нужно уз крај света...
Уколико под крајем света подразумеваш пад одређене ''цивилизације'' онда ОК...
У супротном се не разумемо...

Pa govori se o kraju svijeta, znači pretpostavljam nužan kraj

ali kako se kaže ne znamo ni dana ni časa kada će da bude.
 
Postoje razne rasprave o ovoj temi i verovanja.Neki se slazu da postoji inace kako bi kontrolisali narod-neka razmisljanja, neki se slazu da ne postoji??Sta vi mislite? Sta mislite da li ce neko otici u raj ako postuje svih 10 zapovesti,postuje kalendar-post,crkva,itd... Ili onaj koji to sve ne postuje,vlada se po svojim pravilima.Ali jos zanimljivija i konkretnija tema,koja je vrlo nezahvalna je...Svi ljudi koji sluze Boga,prenose sveti duh nama i odrzavaju ga,govore da covek koji nije kršten ide u pakao.Poceti samo od ovoga.Covek nije krsten a vlada se po Bozijim zapovestima i sve ostalo,da li znaci da on automatski ide u pakao.Koja je svrha onda postovanje Boga ako si vec odlucen za pakao.Naravno to onaj ko veruje u to.Sa druge strane imamo coveka neobrazovanog i nevaspitanog sto se tice verskog obrazovanja.Nije naviknut na post, ne zna zapovesti , ne ide u crkvu ..jednostavno ne veruje u boga,dok postoje i oni koji veruju.Ali sto je bitno nije on kriv-tako je vaspitan. Sta bi bilo po vama ovde ispravno izvedeno. Ko Raj ko Pakao???:confused::shock:
 
Tema je slicna ali ne i ista.Ima ovde mnogo sta vise da se kaze i konkretnoije!!!:-D;) I ne govorim o ateistima-oni koji ne veruju u boga.Nego o neobrazovanim! I molim te pazi malo sta radis. ;)

Iju, šta sam sad uradila?:shock: Hoću li zbog toga direktno, prečicom u Pakao?

Ne sekiraj se, nagrnuće na ovu temu; ovde najbolje prolaze one o Paklu, Raju, đavolu, Bogu itd. Neiscrpne su.;)
E, a pošto sam ja ateista, ne smem ništa više da kažem?
 
Iju, šta sam sad uradila?:shock: Hoću li zbog toga direktno, prečicom u Pakao?

Ne sekiraj se, nagrnuće na ovu temu; ovde najbolje prolaze one o Paklu, Raju, đavolu, Bogu itd. Neiscrpne su.;)
E, a pošto sam ja ateista, ne smem ništa više da kažem?
Hehe nisam znao da si zenskog roda...Mozda nisam obracao paznju...Ne bi bio toliko grub, bio bi blazi. :):oops: Pazljiviji.....
 

Back
Top