Quantcast

Ko ide u Raj a ko u Pakao,ako uopste postoji?

PianoWizard

Početnik
Poruka
22
blah,klasicna muzika....
Nordicu predpostavljam posto si nesto pomenuo tres metal muziku da je i slusas!Za mene je tres metal sramota za muziku.Trebalo bi da se stide oni koji su pomislili na takvo gubljenje vremena.Muzika je umetnost a u metalu je nema ni malo,ni najmanje trunke umetnosti.Sto kaze goxy da je iz klasicne muzike nastao metal to je konkretno u pravu.Samo sto iz klasicne muzike nije nastao samo metal vec mnogi zanrovi na koje vi nikad ne bi ni pomislili.Kada kazemo klasicna muzika mislimo na razlicite epohe.Postoji mnostvo epoha koje imaju svoj odredjeni stil.Pa cak i pored te klasicne muzike postojala je i narodna muzika koja se razvijala paralelno u isto vreme uz klasicnu-pa je cak i ta narodna nekadasnja muzika crpila korene iz klasicne muzike velikih majstora,kompozitora.Na pr.:J.S.Bach(barokni kompozitor) za koga najveci naucnici kazu da po onome sta je on napisao moze se naucnim putem dokazati da je covek imao inteligenciju oko 200.Jel ti majstori su bili uceni visoko obrazovni ljudi koji su svoj posao radili krajnje ozbiljno i ulagali puno truda.Opet se slazem sa Goxy-jem u vezi onih pasaza sto se ne samo koriste u metalu ves ljudi bez srama uzimaju pasaze,motive pa cak i teme iz klasicne da bi upotrebljavali u svojoj primitivnoj muzici.Iz klasike muzika vecina muzike vuce korene...Dakle vi metalci koji slusate ovu vrstu muzike imate neko svoje misljenje koje nigde niste proverili,nordic kaze zaspao bi uz klasicnu muziku,hehe pa od tebe se nista drugo i ne ocekuje i ne bi trebalo nikog da bude i briga za tvoje misljenje.Zadrzi ga za sebe .Jer ovim iskazom pokazujes samo koliko si primitivan da ne kazen jos sta i neobrazovan, i pokazujes jedno svoje veliko neznanje koje nazalost nisi ni ti svestan.Svakako svako ima svoju svrsku muzike koju slusa to postujem ...ali kada pocen neobrazovanko da mi prica nesto o klasicnoj muzici dodje mi da povracam.Hehe

Poruka
18.231
Nordicu predpostavljam posto si nesto pomenuo tres metal muziku da je i slusas!Za mene je tres metal sramota za muziku.Trebalo bi da se stide oni koji su pomislili na takvo gubljenje vremena.Muzika je umetnost a u metalu je nema ni malo,ni najmanje trunke umetnosti.Sto kaze goxy da je iz klasicne muzike nastao metal to je konkretno u pravu.Samo sto iz klasicne muzike nije nastao samo metal vec mnogi zanrovi na koje vi nikad ne bi ni pomislili.Kada kazemo klasicna muzika mislimo na razlicite epohe.Postoji mnostvo epoha koje imaju svoj odredjeni stil.Pa cak i pored te klasicne muzike postojala je i narodna muzika koja se razvijala paralelno u isto vreme uz klasicnu-pa je cak i ta narodna nekadasnja muzika crpila korene iz klasicne muzike velikih majstora,kompozitora.Na pr.:J.S.Bach(barokni kompozitor) za koga najveci naucnici kazu da po onome sta je on napisao moze se naucnim putem dokazati da je covek imao inteligenciju oko 200.Jel ti majstori su bili uceni visoko obrazovni ljudi koji su svoj posao radili krajnje ozbiljno i ulagali puno truda.Opet se slazem sa Goxy-jem u vezi onih pasaza sto se ne samo koriste u metalu ves ljudi bez srama uzimaju pasaze,motive pa cak i teme iz klasicne da bi upotrebljavali u svojoj primitivnoj muzici.Iz klasike muzika vecina muzike vuce korene...Dakle vi metalci koji slusate ovu vrstu muzike imate neko svoje misljenje koje nigde niste proverili,nordic kaze zaspao bi uz klasicnu muziku,hehe pa od tebe se nista drugo i ne ocekuje i ne bi trebalo nikog da bude i briga za tvoje misljenje.Zadrzi ga za sebe .Jer ovim iskazom pokazujes samo koliko si primitivan da ne kazen jos sta i neobrazovan, i pokazujes jedno svoje veliko neznanje koje nazalost nisi ni ti svestan.Svakako svako ima svoju svrsku muzike koju slusa to postujem ...ali kada pocen neobrazovanko da mi prica nesto o klasicnoj muzici dodje mi da povracam.Hehe

pomenuh tres metal zbog Goxy-ja... Nordi ne voli tres metal,cak naprotiv gnusa ga se

sve je ovo lepo ali umesto sto mene blatis pitaj Goxy-ja kako to idu zajedno tres i bozanska uzvisena klasika

nastavi da me vredjas pa cemo se obratiti moderatoru

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.144

Slobodno povraćaj koliko hoćeš, ali se ja dobrim delom slažem sa nordijem, svaka čast klasiki ali ja radije ostajem veran metalu. Uostalom metalci kad odluče da malo zakoče naprave balade za pamćenje!

Poruka
18.231
pa eto Goxy... kad se vec razbacujemo textovima ovo je moja himna,moja klasika...

Viking Metal u svojoj najboljoj izvedbi

CRYSTAL EYES - Sons Of Odin

Strong winds on the sea of the damned
The high waves break the land
Bright sunlight is melting the snow
The winter land starts to flow

Springtime is the season we hail,
the time to set our sails
Shortly we will set our course
and sail to foreign shores

[Pre Chorus]
Odin! give us the force
We're leaving the cost behind us
Oh Thor! bring us the storm
The longboat is in your hands
Let the ravens fly once again

[Chorus]
From the north we come - Great Odin's sons
Glory will come as we sail
From the sea we come - Great Odin's sons
Fearless and strong we'll prevail
We fight, we kill, we die for the Viking Gods

At dawn we are ready to slay,
'cause mayhem is our way
We hunt, rape and slaughter the weak
Destruction is what we seek

[Pre Chorus]
[Chorus]
[Solo Both, Dahl, Nyberg]
[Chorus]

Sonya Skarlet

Zainteresovan član
Poruka
339
Postoje razne rasprave o ovoj temi i verovanja.Neki se slazu da postoji inace kako bi kontrolisali narod-neka razmisljanja, neki se slazu da ne postoji??Sta vi mislite? Sta mislite da li ce neko otici u raj ako postuje svih 10 zapovesti,postuje kalendar-post,crkva,itd... Ili onaj koji to sve ne postuje,vlada se po svojim pravilima.Ali jos zanimljivija i konkretnija tema,koja je vrlo nezahvalna je...Svi ljudi koji sluze Boga,prenose sveti duh nama i odrzavaju ga,govore da covek koji nije kršten ide u pakao.Poceti samo od ovoga.Covek nije krsten a vlada se po Bozijim zapovestima i sve ostalo,da li znaci da on automatski ide u pakao.Koja je svrha onda postovanje Boga ako si vec odlucen za pakao.Naravno to onaj ko veruje u to.Sa druge strane imamo coveka neobrazovanog i nevaspitanog sto se tice verskog obrazovanja.Nije naviknut na post, ne zna zapovesti , ne ide u crkvu ..jednostavno ne veruje u boga,dok postoje i oni koji veruju.Ali sto je bitno nije on kriv-tako je vaspitan. Sta bi bilo po vama ovde ispravno izvedeno. Ko Raj ko Pakao???:confused::shock:

A sad saznadoh da cu i ja..:shock:

Sonya Skarlet

Zainteresovan član
Poruka
339
sve je ovo lepo ali umesto sto mene blatis pitaj Goxy-ja kako to idu zajedno tres i bozanska uzvisena klasika
Hej necu nikoga da vredjam,samo bih da se ubacim na kratko...mogu da idu zajedno,u smislu da neko moze istovremeno da voli i klasiku i tres..ozbiljno imam druga koji voli i jedno i drugo,cak je na akademiji,svira celo.
Bez obzira na sve,svakome bih preporucila da samo jednom u zivotu (makar) poslusa Mozartov Requiem:-|

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.