Quantcast

Ko ide u Raj a ko u Pakao,ako uopste postoji?

PianoWizard

Početnik
Poruka
22
i odakle se sad ovaj lik stvorio... prvo onaj sifrovani sinoc,pa mu sad izgleda stigla zamena
Odakle sam se stvorio a?Pa isto odakel si i ti!Razmisli malo,ako verujes u boga.Da li se mora smatrati nevernikom u boga neko ko ne veruje u raj i pakao? A i Nordicu vidim da si dao svoje najdublje misljenje . nesto za naftu valjda hehe. I koji sifrovani nisam u toku...Obicno se obrazlozi nesto kada se pomene...Mozda si ti jedan on neobrazovanih a ?ehheehee samo moje razmisljanje ...No hard feelings;)

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.740
trudni naftas krsti popa
godisnji je odmor pa trenutno nema boga
crni znoj to zove obnova
sa 5 kraka a sa cetiri slova

srecno vam bilo u dosadnom raju... samo je mali problem sto ne postoji
Ima Raj, kod mene8-)...
Kad sam slobodan, i kad je tišina i kad uključim klasičnu muziku...I dignem noge na sto...
Ima Bodler zbirku'' Veštački rajevi''...
Ima mnogo varijanti raja, pre nego što zakucaš na ''nebeska vrata''

Poruka
18.231
Odakle sam se stvorio a?Pa isto odakel si i ti!Razmisli malo,ako verujes u boga.Da li se mora smatrati nevernikom u boga neko ko ne veruje u raj i pakao? A i Nordicu vidim da si dao svoje najdublje misljenje . nesto za naftu valjda hehe. I koji sifrovani nisam u toku...Obicno se obrazlozi nesto kada se pomene...Mozda si ti jedan on neobrazovanih a ?ehheehee samo moje razmisljanje ...No hard feelings;)

zasto bih ti rekao da li verujem u boga (odnosno,bogove)

ne opterecujem se glupostima tipa raj/pakao ali obozavam takve teme ovde na Krsti jer ne moze da prodje ni 5 dana da se neki kvazi riscanin ne oglasi... onda ga naravno docekamo na noz

nista,cekamo sledeceg

Meda Božanin

Aktivan član
Poruka
1.762
Postoje razne rasprave o ovoj temi i verovanja.Neki se slazu da postoji inace kako bi kontrolisali narod-neka razmisljanja, neki se slazu da ne postoji??Sta vi mislite? Sta mislite da li ce neko otici u raj ako postuje svih 10 zapovesti,postuje kalendar-post,crkva,itd... Ili onaj koji to sve ne postuje,vlada se po svojim pravilima.Ali jos zanimljivija i konkretnija tema,koja je vrlo nezahvalna je...Svi ljudi koji sluze Boga,prenose sveti duh nama i odrzavaju ga,govore da covek koji nije kršten ide u pakao.Poceti samo od ovoga.Covek nije krsten a vlada se po Bozijim zapovestima i sve ostalo,da li znaci da on automatski ide u pakao.Koja je svrha onda postovanje Boga ako si vec odlucen za pakao.Naravno to onaj ko veruje u to.Sa druge strane imamo coveka neobrazovanog i nevaspitanog sto se tice verskog obrazovanja.Nije naviknut na post, ne zna zapovesti , ne ide u crkvu ..jednostavno ne veruje u boga,dok postoje i oni koji veruju.Ali sto je bitno nije on kriv-tako je vaspitan. Sta bi bilo po vama ovde ispravno izvedeno. Ko Raj ko Pakao???:confused::shock:

Bio sam na obe strane... dok bivsa mi draga istrosi svojih 5000 reci za svaki dan... pakao mi je bio svakodnevna pojava. Onda padoh u Raj... ostavi me draga moja i ode drugome jamu da kopa ;-)

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.740
a sta cemo sa trash i black metalom??
Zar misliš da se to ''isključuje''...To se zove one-track mind...
I nikad me nije privlačilo...
Mnogo black bendova ima klavijaturske solaže od kojih ti se zaledi krv u žilama i koje su po svemu klasika
Moji omiljeni Dimmu imaju na ''puritanical''-u(album) bezbroj prelepih solaža...
Što se tiče thrash-a, čak i Slayeri imaju polu-klasičnu solažu/instrumental ''Gemini''
Klasika je savršenstvo...Sve što je ikad počelo posle nje je počelo iz nje..Ali, je samo ona ''preživela''...U ovom svetu gde sve propada u sekundi, ta činjenica sama za sebe mnogo govori8-)

Poruka
51.003
Ima Raj, kod mene8-)...
Kad sam slobodan, i kad je tišina i kad uključim klasičnu muziku...I dignem noge na sto...
Ima Bodler zbirku'' Veštački rajevi''...
Ima mnogo varijanti raja, pre nego što zakucaš na ''nebeska vrata''

A ima i stepenica za Raj. Projektovali ih Led Zeppelin.;)

Onda - Bošov Vrt uživanja ili Rajski vrt (on mi je vrlo zanimljiv).
Pa Danteov Pakao....
Ih, koliko Rajeva i Paklova ima na ovom svetu.

Poruka
51.003
Zar sam ja rekao drugačije:)

Ma jok, Goxy - ja se samo podsećam.;)
Ono - u sumrak leškariš na nekoj plaži, gledaš u zvezdano nebo, slušaš šum morskih talasa, i kažeš sebi "pazi, to je Raj". Predstava o Raju se nekako uvek sastoji od ovozemaljskih sastojaka: sve je tu - plavo nebo, beli oblačići, hor anđela (čitaj: hor bečkih dečaka), venčići cveća... Samo ljudi, kao ljudi, u Raju ne postoje. To jest, postoje kao neke plutajuće duše bez tela, ne-materija lišena čula (ali zato duhovno sjedinjeni sa Bogom).
Uopšte mi se ne sviđa takva vizija.
Nekome je Raj tamo, meni ovde.
Isto važi i za Pakao.
To su kreacije naših umova.

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.740
Evo, za piano wizarda i nordija...
Jedna od mojih omiljenih Black stvari
I am the Black Wizards

Mightiest am I,
but I am not alone in this cosmos of mine.
For the black hills consists of black souls,
souls that already dies one thousand deaths.
Behind the stone walls (of centuries) they breed their black art.
Boiling their spells in cauldrons of black gold.

Far up in the mountains,
where the rain fall not far,
yet the Sun cannot reach.
The wizards, my servants,

summon the souls of macrocosm.
No age will escape my wrath.
I travel through time and I return to the future.
I gather wisdom now lost.
I visit again the eternally ancient caves,
before a mighty Emperor thereupon came.
Watching the mortals "discovering" my chronicles, guarded
by the old demons, even unknown to me.

Once destroyed their souls are being summoned
to my timeless prison of hate.
It is delightful to feast upon the screaming souls
that were destroyed in my future.

How many wizards that serve me with evil, I know not.
My empires has no limits.

From the never ending mountains black, to the bottomless lakes.
I am the ruler and has been for eternities long.
I am them.

(I am them.)
(I am them.)

From the never ending mountains black, to the bottomless lakes.
I am the ruler and has been for eternities long.
My wizards are many, but their essence is mine.
Forever they are in the hills in their stone homes of grief.
Because I am the spirit of their existence.
I am them.

I am them.
I am them.

emperor-1.jpg

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.740
Ma jok, Goxy - ja se samo podsećam.;)
Ono - u sumrak leškariš na nekoj plaži, gledaš u zvezdano nebo, slušaš šum morskih talasa, i kažeš sebi "pazi, to je Raj". Predstava o Raju se nekako uvek sastoji od ovozemaljskih sastojaka: sve je tu - plavo nebo, beli oblačići, hor anđela (čitaj: hor bečkih dečaka), venčići cveća... Samo ljudi, kao ljudi, u Raju ne postoje. To jest, postoje kao neke plutajuće duše bez tela, ne-materija lišena čula (ali zato duhovno sjedinjeni sa Bogom).
Uopšte mi se ne sviđa takva vizija.
Nekome je Raj tamo, meni ovde.
Isto važi i za Pakao.
To su kreacije naših umova.
Ma, šta god da su ,ako je verovanje u pakao ili raj sprečilo da neko učini neko loše delo, ili podstaklo nekog na dobro delo, onda su po meni savršena kreacija:)
Inače, ja nemam taj edge prema ateistima koji si verovatno pretpostavila pišući ovaj odgovor:roll:

Poruka
51.003
Ma, šta god da su ,ako je verovanje u pakao ili raj sprečilo da neko učini neko loše delo, ili podstaklo nekog na dobro delo, onda su po meni savršena kreacija:)
Inače, ja nemam taj edge prema ateistima koji si verovatno pretpostavila pišući ovaj odgovor:roll:
Znam da nemaš, Goxy.
Pa ti si moj mlađani, harizmatični, pametni, lepušni itd. prijatelj koga vrlo cenim.8-)

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
259.567
Kako se sve vise Devil glorifikuje zadnjih godina i kako sve vise iz americke filmske indrustrije izlaze filmovi u kojima Djavo i nije tako los momak ..ispada da je u Raju dosadno a u Paklu zabavno i kada se anketama ispituje javno menjenje ispada da bi gomiletina isla pre u Pakao negio u Raj..pa ti vidi sada..gde ces..kao i u svemu vecita dilema..dobro vs.zlo..e sada sta je za nekog dobro a sta zlo....pesmica je mala..licno preferiram sve ovde u ovozemaljskom zivotu..da poradim i osetim svim svojim culima.Sto se tice gospode Boga i Djavola.sa njima dvojicom,partija preferansa ne bi bila tako losa kombinacija..uz wiski sa ledom..

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.