Ko ide u Raj a ko u Pakao,ako uopste postoji?

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Najmanje 30 članova jednog ruskog kulta zatvorilo se u špilju u kojoj zajedno čekaju kraj svijeta i prijete kolektivnim samoubojstvom, ako policija pokuša intervenirati. Sa sobom su uzeli i spremnik s plinom koji su spremni zapaliti ako bilo tko pokuša ući u njihovo skrovište. Kult ima 29 odraslih članova te četvero djece.

često se iznad njihova skrovišta uzdiže dim, što znači da se griju i da spremaju obroke

Oni su uvjereni da kraj svijeta dolazi vrlo brzo i zato su se odlučili "spasiti"

Purple star

Početnik
Poruka
14
Najmanje 30 članova jednog ruskog kulta zatvorilo se u špilju u kojoj zajedno čekaju kraj svijeta i prijete kolektivnim samoubojstvom, ako policija pokuša intervenirati. Sa sobom su uzeli i spremnik s plinom koji su spremni zapaliti ako bilo tko pokuša ući u njihovo skrovište. Kult ima 29 odraslih članova te četvero djece.

često se iznad njihova skrovišta uzdiže dim, što znači da se griju i da spremaju obroke

Oni su uvjereni da kraj svijeta dolazi vrlo brzo i zato su se odlučili "spasiti"

Svakom njegovo! Ako su totalno uvjereni da ide neki kataklizmični kraj sveta, onda neka tako rade. Lično, ne mislim da će se bilo šta desiti "naglo", nego je to skup postepenih promena koje čine jedan jedinstveni proces u kome jedan stari svet polako nestaje, a novi izranja. Istorija je, uostalom, puna takvih primera. Samo je problem u tome što je tako malo ostalo zapisano o prethodnim "krajevima" sveta i novim počecima. Nisam fatalista, ali prateći promene već niz godina u svetu, i to u svim sferama života, sklona sam tvrditi da je to uistinu moguće. No, ne mislim ni u kom slučaju da se treba zatvarati u pećine i čekati da se desi taj neki famozni "end of the world". Mislim da je unutrašnje spoznavanje i lični osećaj najvažniji u tome kako se i na koji način odnositi prema globalnim promenama u svetu. Ali, nisam ni pristalica zabijanja glave u pesak i namernog neviđenja onog što postaje tako očigledno...

Purple star

Početnik
Poruka
14
А шта би било када би те овце постали вукови? Када би сви имали ''мачеве'' и шетали около? Маните се тога како треба да се ослободимо свега да би коначно узнапредовали или шта већ.

Slažem se s tobom, Rujevit, da se ne treba osloboditi SVEGA od starog sveta, ali je možda veće pitanje - šta je to čega TI ne želiš da se oslobodiš iz ovog sveta u kom živiš? Naime, postoje dobre stvari u ovom "starom" svetu, ali ako su one zaista i istinski pozitivne civilizacijske vrednosti, one će preživeti same po sebi.No, masa drugih stvari u ovom našem svetu, za koji sam sigurna da bi se i sam složio, koje ne služe na dobro najvećem broju ljudi, ipak treba da ode i bude zamenjena drugačijim odnosom ljudi prema sebi samima, pre svega, zatim prema drugim ljudima, prema sredini i okolini u kojoj žive, prema Životu samom, napose...

A što se tiče toga da bi ovce postali vukovi - to bi bilo dobro jedino u slučaju da to znači da su ovce rekle DOSTA manipulacija s nama, DOSTA nepravednosti na ovom svetu u kome 100 porodica drži celokupno svetsko bogatstvo, a ostatak od 6 milijardi i kusur tavori u bedi....itd...itd...mislim da znaš šta želim da kažem.

Lep pozdrav.

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
zar ne mislis da je bilo dovoljno klanja ni oko cega?? trebaju li nam novi krstaski ratovi?/

ako ih i dobijemo,vodice se oko crnog zlata,ne krsta! on je svoje dovoljno zacinio
Varaš se grdno neće se novi ratovi voditi oko crnog zlata već oko vode.

A ovaj citat iz Otkrivenja ne najavljuje nove ratove već nagovještava
obnovu zemlje nakon općeg uništenja (kako, to samo možemo nagađati)

Šakal

Elita
Poruka
17.380
Varaš se grdno neće se novi ratovi voditi oko crnog zlata već oko vode.

A ovaj citat iz Otkrivenja ne najavljuje nove ratove već nagovještava
obnovu zemlje nakon općeg uništenja (kako, to samo možemo nagađati)

Hm, u pravu ste obojica... Ratovi... će se voditi... prvo zbog nafte... dok se rezerve ne potroše... a naporedo... i zbog vode... Mada... predvidjam pre svega... rat za teritorije... Zbog Globalnog zagrevanja... itd.

DJM

Poznat
Poruka
8.446
Hm, u pravu ste obojica... Ratovi... će se voditi... prvo zbog nafte... dok se rezerve ne potroše... a naporedo... i zbog vode... Mada... predvidjam pre svega... rat za teritorije... Zbog Globalnog zagrevanja... itd.

Upravo tako... slazem se sa svakom reci koju si napisao...

+ Treba dodati novu vrstu rata a to je kulturoloska dominacija...
--------------
Update
Dobro, nije nova vrsta, ali je sada jaca nego ikad i upotrebljenija nego ikad do sada...

Poruka
18.231
...ja bih voleo da se to ne desi ali mi kao ljudi težimo ka uništenju pokazalo se dosta puta u istoriji do sada ,a oko krsta smo mi ljudi pokvarili pravo znacenje,...

nisam bas siguran da smo i imali sta da pokvarimo... ako su tog lika uopste i razapeli (nije ni prvi ni jedini) razapeli su ga na slovu T

kasnija Konstantinova prividjanja stvorise krst (njega naravno neces pronaci nigde pre 4. veka) i eto riscana...

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
U Otkrivenju, Babilonsko kraljevstvo je identificirano kao zadnja sila koja će obožavati zvijer i voditi rat protiv Božjeg naroda.

U Babelu, Bog je pobrkao ljudski jezik tako da se ljudi nisu mogli ujediniti u pobuni protiv Njega. U ovim posljednjim danima, Sotona koristi svaku mogućnost da ponovno ujedini ljude u pobuni protiv Boga.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
66.032
U Otkrivenju, Babilonsko kraljevstvo je identificirano kao zadnja sila koja će obožavati zvijer i voditi rat protiv Božjeg naroda.

U Babelu, Bog je pobrkao ljudski jezik tako da se ljudi nisu mogli ujediniti u pobuni protiv Njega. U ovim posljednjim danima, Sotona koristi svaku mogućnost da ponovno ujedini ljude u pobuni protiv Boga.

Сотона уједињује а Бог разједињује...:roll:

Чему побуна људи против Бога? Какав је то Бог који се људи плаши?
Или смо то ми опет себе ставили у центар универузума.
Од нас зависи хоће ли владати један или други...

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Сотона уједињује а Бог разједињује...:roll:

Чему побуна људи против Бога? Какав је то Бог који се људи плаши?
Или смо то ми опет себе ставили у центар универузума.
Од нас зависи хоће ли владати један или други...
Sotona ujedinjuje zle u jednu veliku zajednicu
a Bog će te zle da uništi.

Nema pobune protiv Boga jer Bog je ljubav,
već Sotona je taj koji navodi ljude na pobunu.

Evo kako se u Bibliji zamišlja taj uvod u "kraj"

Otkrivenje govori o novom Babilonu t.j nekakvom svjetskom unijom
kojom će vladati zvijer (neki zao političar).Sljedeće, ekonomske sankcije
će biti poduzete protiv onih koji se ne budu pokorili.

"I da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji
nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina."
(Otkrivenje13,17)

Ovo se tumači i da tko se ne pokori bit će ubijan i proganjan.
A žig je možda nekakv čip ugrađen pod kožu ili sl.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
66.032
Зашто чип под кожом?
Зар платна картица није довољна? :D

Како знаш да библија не говори о прошлим догађајима а не будућим? :roll:

Ау... могла бих још стотинак питања да поставим, али оставићу их за после празника...

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
E pa brzo će početi novogodišnja noć imaš pravo i ovo još malo dok smo pri komp
da odgovorim :D

Može i platna kartica :D taj "čip" je samo simbolika ili nešto slično.

Govori se o događajima koji prethode kraju svijeta jer kad kraj dođe
i stvori se novi svijet, nitko neće dvoumiti da je taj svijet došao.
A da li mi dvoumimo dali imamo ili čekamo bolji i pravedniji svijet?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.