Ko hoće stan, nek se javi Dinkiću!

CTAHOJKO

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.684
Vlada promenila tek usvojenu uredbu o subvencionisanim kreditima
Ko hoće stan, nek se javi Dinkiću!

Vlada Srbije promenila je tek usvojenu uredbu o subvencionisanju stambenih kredita, čime je, umesto Nacionalnoj korporaciji, odlučivanje o dodeli kredita i potpisivanje ugovora stavila u nadležnost ministru ekonomije Mlađanu Dinkiću!

Naime, ovaj posao je, prema prvobitnoj uredbi o merama podrške građevinskoj industriji kroz subvencionisanje kamatne stope za stambene kredite i dugoročno stambeno kreditiranje u 2009. godini, usvojenoj 17. septembra, trebalo da obavlja samo Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita. Ovaj propis je već 22. septembra izmenjen, tako da je Korporacija sada dužna da Ministarstvo ekonomije obaveštava o formalnoj ispunjenosti uslova za dobijanje subvencionisanog kredita i ministru Dinkiću na potpis dostavlja ugovore o dugoročnom finansiranju. Osim odlučivanja o tome kome će kredit odobriti, Ministarstvo ekonomije je ovlašćeno i da zaključuje ugovore sa bankama koje će ovaj program podržati, što je prema prvoj verziji takođe bio posao samo Nacionalne korporacije.
U Ministarstvu ekonomije negiraju da će uvođenje još jedne instance u odlučivanju usporiti proces odobravanja kredita ili uticati na to da povoljne kredite dobiju oni koji su privatno ili partijski bliski ministru Dinkiću.
- Uredba je izmenjena iz tehničkih razloga da bi program što pre zaživeo. Sve što ide kroz Ministarstvo ekonomije je jedan korak brže jer smo mi najefikasnije ministarstvo u vladi. Za ideju, novac i realizaciju ovog programa zaslužan je ministar Dinkić, koji želi da pomogne građanima da što jeftinije i lakše dođu do stana i uposli što veći kapacitet domaće građevinske industrije - kažu u tom ministarstvu.


Krediti počinju od 1. oktobra

Ministarstvo ekonomije je saopštilo da će od 1. oktobra građani moći da podnose zahteve za subvencionisane stambene kredite kod banaka koje uđu u taj program. Uslovi za startovanje ovog programa stečeni su potpisivanjem ugovora s Komercijalnom bankom, Hipo Alpe-Adrija i Bankom Inteza, a očekuje se da će u narednim danima ugovore potpisati i ostale zainteresovane banke.

link


----------------------------------------------------

Ludilo, ako hoćeš kredit, idi kod Dinkića, pa malo i da se turi u džep čoveku... Navikla bre bagra na mito
 
Pa šta sad? Ako ja kupim jel opet nameštaljka?:think:

pa ispasces budala

drzava ce ti subvencuionisati kamatu prve 2-3 godine a cim DS-ovci izgube vlast , a brzo ce izgubiti, cela prica pada u vodu i kamate padaju na tvoja nejaka ledja z:D

uzeti kredit za stan od 20-30 godina je u srbiji najgluplja moguca stvar

do 5 godina su ok krediti i nekako za izgradnju

uzmes 10.000 evra vratis 12-13.000

al sve preko toga , kamata raste neverovatno i samo dijabole i budale uzimaju te kredite...
 
pa ispasces budala

drzava ce ti subvencuionisati kamatu prve 2-3 godine a cim DS-ovci izgube vlast , a brzo ce izgubiti, cela prica pada u vodu i kamate padaju na tvoja nejaka ledja z:D

uzeti kredit za stan od 20-30 godina je u srbiji najgluplja moguca stvar

do 5 godina su ok krediti i nekako za izgradnju

uzmes 10.000 evra vratis 12-13.000

al sve preko toga , kamata raste neverovatno i samo dijabole i budale uzimaju te kredite...

Dobro, ovaj scenario nema veze sa realnošću, ali kad ti tako kažeš:lol:
Uostalom ja sam samo hteo da ti pomognem ako bi neku nekretninu u beogradu, a ja kupujem za keš:super:
 

Back
Top