''Ко хоће да иде за Мном, биће гоњен.”

Watchman

Buduća legenda
Poruka
42.875
Ове је само једна од светих реченица из Светог Јеванђеља, а има их још много, коју је изговорио Господ Исус Христос и ондашњем народу, а и нама, па и онима до краја века, о томе да какав ће бити однос света према Његовим следбеницима.
Зар је владика рашко-призренски Артемије ту изузетак. Не. Али тиме што се сад догађа са њим и око њега, само се доказују ове Христове речи, и да је владика Аремије на правом путу, јер је гоњен. Тешко ономе кога хвале режимски медији, па нажалост, и црквени синод, а и део сабора Србске Цркве, а благо ономе кога они куде и опањкавају.

“Ја знам да ви мене не мрзите, него онај што је у вама (ђаво), мрзи Онога што је у мени (Бога)” - Sv. Justin Popović udbašima koji su ga pratili.
Да тај, што је у срцима Иринеја Буловића, Иринеја Гавриловића, Амфилохија Радовића и осталих осамнаест владика који учинише безакоње над владиком Артемијем, заиста не мрзи Онога који је у његовом срцу. Тешко њима ако то не схватају, а ако схватају, ако се не покају за своје антицрквене поступке.

Владика рашко-призренски Артемије је рекао да је спреман да иде до краја. Нека га Господ укрепи у тој жељи.

Pridružimo mu se. Ne idimo pod Đavolove skute.
 
Ове је само једна од светих реченица из Светог Јеванђеља, а има их још много, коју је изговорио Господ Исус Христос и ондашњем народу, а и нама, па и онима до краја века, о томе да какав ће бити однос света према Његовим следбеницима.
Зар је владика рашко-призренски Артемије ту изузетак. Не. Али тиме што се сад догађа са њим и око њега, само се доказују ове Христове речи, и да је владика Аремије на правом путу, јер је гоњен. Тешко ономе кога хвале режимски медији, па нажалост, и црквени синод, а и део сабора Србске Цркве, а благо ономе кога они куде и опањкавају.

“Ја знам да ви мене не мрзите, него онај што је у вама (ђаво), мрзи Онога што је у мени (Бога)” - Sv. Justin Popović udbašima koji su ga pratili.
Да тај, што је у срцима Иринеја Буловића, Иринеја Гавриловића, Амфилохија Радовића и осталих осамнаест владика који учинише безакоње над владиком Артемијем, заиста не мрзи Онога који је у његовом срцу. Тешко њима ако то не схватају, а ако схватају, ако се не покају за своје антицрквене поступке.

Владика рашко-призренски Артемије је рекао да је спреман да иде до краја. Нека га Господ укрепи у тој жељи.

Pridružimo mu se. Ne idimo pod Đavolove skute.

Ma pòludeo covek sto on nije izabran za patrijarha!

Nista tu nema religioznog.

Cista BORBA ZA VLAST!
 
Ове је само једна од светих реченица из Светог Јеванђеља, а има их још много, коју је изговорио Господ Исус Христос и ондашњем народу, а и нама, па и онима до краја века, о томе да какав ће бити однос света према Његовим следбеницима.
Зар је владика рашко-призренски Артемије ту изузетак. Не. Али тиме што се сад догађа са њим и око њега, само се доказују ове Христове речи, и да је владика Аремије на правом путу, јер је гоњен. Тешко ономе кога хвале режимски медији, па нажалост, и црквени синод, а и део сабора Србске Цркве, а благо ономе кога они куде и опањкавају.

“Ја знам да ви мене не мрзите, него онај што је у вама (ђаво), мрзи Онога што је у мени (Бога)” - Sv. Justin Popović udbašima koji su ga pratili.
Да тај, што је у срцима Иринеја Буловића, Иринеја Гавриловића, Амфилохија Радовића и осталих осамнаест владика који учинише безакоње над владиком Артемијем, заиста не мрзи Онога који је у његовом срцу. Тешко њима ако то не схватају, а ако схватају, ако се не покају за своје антицрквене поступке.

Владика рашко-призренски Артемије је рекао да је спреман да иде до краја. Нека га Господ укрепи у тој жељи.

Pridružimo mu se. Ne idimo pod Đavolove skute.

Kako vi površno tumačite Hristove reči i primenjujete ih onako kako vam se svidja, to bi bilo smešno da nije tužno.
 
Kako vi površno tumačite Hristove reči i primenjujete ih onako kako vam se svidja, to bi bilo smešno da nije tužno.
Па, све је у томе, тумаче и Христове речи, и одлуке СПЦ, само како им се свиђа, према дневнополитичкој потреби.

Огавно. Срамотно.
 
покажи дубоко размишљање па да скапирамо ко је ко и шта је шта

Pokaži ti duboko razmišljanje i svojim rečima, ne citirajući nikoga, objasni zašto misliš da je Artemije pravednik. Nisi pozvan da tumačiš Hrista, isuviše si "niko" da bi sebi dao tako veliku ulogu. Sokratova čuvena misao "Znam da ništa ne znam" mogla bi da se primeni u ovom slučaju.... još jednom...nisi pozvan da tumačiš Hrista, ni ti, ni tvoji istomišljenici.
 
Pokaži ti duboko razmišljanje i svojim rečima, ne citirajući nikoga, objasni zašto misliš da je Artemije pravednik. Nisi pozvan da tumačiš Hrista, isuviše si "niko" da bi sebi dao tako veliku ulogu. Sokratova čuvena misao "Znam da ništa ne znam" mogla bi da se primeni u ovom slučaju.... još jednom...nisi pozvan da tumačiš Hrista, ni ti, ni tvoji istomišljenici.

само сам питао

а ти би ми бећ стави главу на пањ, мудро
 

Back
Top