Ko ce u raj a ko u pakao?

L

Lejla

Gost
Naravno da mi ne smeta druga religija ,posto sve religije imaju smisao da sire dobro.Oni koji nisu vernici mogu da mrze druge.Ali ukoliko smo vernici
i okruzeni smo ljudima iz druge vere cesto se zapitamo sta li ce biti sa njihovim dusama?
Da li ce moja najbolja drugarica koja je muslimanske vere otici u pakao(ako postoji)ili cu to mozda biti ja?Znamo da predstavnici vera ne podrzavaju mnogo sinkretizaciju a to znaci ta je neko lud i izgubljen a neko na pravom putu?I zar mi biramo u kojoj cemo veri da se rodimo?
 
Драга Леjла, ако човек jе мусуљман ово незначи да он jе лош. Мислим да имамо много људи коjи нису православни, али они су jако добри.

:о):о):о)Али прави пут за свакога човека jе jедан и питање jе тако да какав прави пут за теби? Молим, не брини се за других људима због тога ово jе тешко духовно питање за човека:о)...Спасаj се:о):о):о) Само Бог зна да ко из нас ће бити у Нега а ко у аду...

Поздрав.
 
Kristina:
Mislim da ni jedan covek nije bezgresan. Svako ima bar jedan pogresan korak u zivotu, ali je bitan odnos koji imas prema samom sebi. Bitno je da si svestan svojih gresaka i da ih ne prepisujes nekom drugom.

U pravu si Kristina, znaci po nekom hrishcanskom pravilu svi cemo u pakao, zar ne?????? Joj shto mi se to svidja :))))))
 
Stoorbak:
"...znaci po nekom hrishcanskom pravilu svi cemo u pakao, zar ne??????..." - ЗАР НЕ, НЕ и НЕ!!!
"Ро неком хришћанском правилу" тако jе да човек, који не име покаjаниjа и неће казати у своjом последњом тренутком у животу као Еванђелски злочинац: "Помjани ме, Господи, у Царству Своjом!", оваj човек ће бити у аду.
Ако ти живиш, веруjеш и покушаваш (незнам да добро написала?) бити боље - због чега ти ће бити у аду?!

Поздрав.
 
Аљона:
Stoorbak:
"...znaci po nekom hrishcanskom pravilu svi cemo u pakao, zar ne??????..." - ЗАР НЕ, НЕ и НЕ!!!
"Ро неком хришћанском правилу" тако jе да човек, који не име покаjаниjа и неће казати у своjом последњом тренутком у животу као Еванђелски злочинац: "Помjани ме, Господи, у Царству Своjом!", оваj човек ће бити у аду.
Ако ти живиш, веруjеш и покушаваш (незнам да добро написала?) бити боље - због чега ти ће бити у аду?!

Поздрав.

Pa neznam, po nekim mojim shvatanjima koja su proizishla iz citanja Biblije raj je za mene smorno mesto. Sve je tako savrsheno, sve je tako doterano i sve je na svom mestu, zar ne??? Jednom recju harmonija, a mi ljudi smo nesavrshena bica, pa zar bi mogli to da podnesemo, opet bi poceli da pravimo neka S***a :(((( Tako bar ja shvatam :PPP
 

Toplo preporucujem svima na forumu da procitaju
sledeca dela:
-Paralelni svet
-Prica o karmi
Oba dela su od pisca pod pseudonimom B.D.Benedict
Uradite to pa onda da se nadjemo na istom ovom forumu
da diskutujemo ko ce gde i zasto je kako je.....
Videcete da niko nema prava da se zali ninasta!!!!
pozdrav od 20-ogodisnjeg beogradjanina!!!!
 
[quote="Stoorbak
"Pa neznam, po nekim mojim shvatanjima koja su proizishla iz citanja Biblije raj je za mene smorno mesto. Sve je tako savrsheno, sve je tako doterano i sve je na svom mestu, zar ne??? Jednom recju harmonija, a mi ljudi smo nesavrshena bica, pa zar bi mogli to da podnesemo, opet bi poceli da pravimo neka S***a :(((( Tako bar ja shvatam :PPP"

Драго сунашце:о), имам неки савет, читаj не само Ветхиј Завjет, али и Нови Завjет такође и читаj не само Еванђелиjе, али и покушаваj да читати други духовни книзи.
За нашега свеста jако тешко jе у први пут право познати све што написали у Библиjи. За нас треба обjашњења. Кад ти видиш формулу Енштеjна и не доста разумиш шта jе ово ти не говориш да она jе такава као jа о неj мислим.
У прву си да раj jе хармониjа и савршенство. Али наjеднонаставно да сваки човек може се врате у раj...

Аj, пОз:о)
 
Аљона:
[quote="Stoorbak
"Pa neznam, po nekim mojim shvatanjima koja su proizishla iz citanja Biblije raj je za mene smorno mesto. Sve je tako savrsheno, sve je tako doterano i sve je na svom mestu, zar ne??? Jednom recju harmonija, a mi ljudi smo nesavrshena bica, pa zar bi mogli to da podnesemo, opet bi poceli da pravimo neka S***a :(((( Tako bar ja shvatam :PPP"

Драго сунашце:о), имам неки савет, читаj не само Ветхиј Завjет, али и Нови Завjет такође и читаj не само Еванђелиjе, али и покушаваj да читати други духовни книзи.
За нашега свеста jако тешко jе у први пут право познати све што написали у Библиjи. За нас треба обjашњења. Кад ти видиш формулу Енштеjна и не доста разумиш шта jе ово ти не говориш да она jе такава као jа о неj мислим.
У прву си да раj jе хармониjа и савршенство. Али наjеднонаставно да сваки човек може се врате у раj...

Аj, пОз:о)

Ma ja to vishe ne citan, ne zelim ni da se trudim, nekada sam to citao dok nisam dovoljno razmishljao pa sam mislio da za mene u tim knjigama ima neshto pametno, ali izgleda da sam pogreshio :((
 
Stoorback:"Ma ja to vishe ne citan (и jа такође), ne zelim ni da se trudim, nekada sam to citao dok nisam dovoljno razmishljao pa sam mislio da za mene u tim knjigama ima neshto pametno, ali izgleda da sam pogreshio :(([/quote]"

Опрости, Stoorback, молим, да незнам твоjе стварно име.
Знаш, сунце, jа сам веруjући човек, али неки духовни книзи, стварно могу казати, нису за ме. Због чега? - Због тога мало знам о духовном животу, о љубави, о милошти, о човекољубље и...
Ако ти говориш о греху значи знаш да шта jе то:о)...(широко и добро осмехивам се:о)

Молим, опрости за сви погрешки у србском. Мислим да они су врло смешни:о)

Привjет=Поздрав:о)
 
Benedict:

Toplo preporucujem svima na forumu da procitaju
sledeca dela:
-Paralelni svet
-Prica o karmi
Oba dela su od pisca pod pseudonimom B.D.Benedict
Uradite to pa onda da se nadjemo na istom ovom forumu
da diskutujemo ko ce gde i zasto je kako je.....
Videcete da niko nema prava da se zali ninasta!!!!
pozdrav od 20-ogodisnjeg beogradjanina!!!!

Procitala sam obe knjige pre nekoliko godina...moram da priznam da mi se od nekih saznanja kosa dizala na glavi.Strasno je pomisliti da neke od tih stvari mogi nama licno da se dogode,nije iskljuceno..
 
black-devil:
Stoorbak, dodji ti u pakao, ko od nas zna gde ce ici kad umre, gluposti, znam samo da cemo ici 5 metara ispod zemlje i to je to:)))

E pa Ivana mnogo je 5 metara, si ti normalna???? :P A zamisli da te sahrane a ti si ustvari u klinickoj smrti!!! :(( Umr'o/la bi u sanduku od nedostatka kiseonika, ima li gore smrti od smrti u svom grobu??? :( Zato ce mene da kremiraju :)))
 
"
black-devil:
Stoorbak, dodji ti u pakao, ko od nas zna gde ce ici kad umre, gluposti, znam samo da cemo ici 5 metara ispod zemlje i to je to:)))
"

Драга жена, помисли, шта си ти рекла?! Како си ти може говорити тако за човека?!
"...znam samo da cemo ici 5 metara ispod zemlje i to je to:)))"???!!!???!!!???!!!
Знаш, да тако говориш засада ти ниси око смрти. Кад ти ћеш бити у врат смрти, мислим, да ти нећеш се смеjати.
Али врло интересантно, куда ће ићи твоjи мисли послjе твоjоj смрти?

Поздрав.
 
"Draga Aljona, zar ti njen nick nista ne govori? Ja cu se posle smrti reinkarnirati ..."

Драга Лилу, ако волиш и ако хочеш...
Ако мислиш да послjе смрти ће бити негде у реинкарнациjи - ово jе твоj слободни избор. Jа не хочу побећи те...Али Св. Сава, Св. Василиjе Острошки и новомученици српски су мислили нешто друго:о)

Са поштовањем.
 
Па шта кажете, драги сабеседници:о)?! (широко осмехивам се)

Владе, мислим да 5 метров у низу у земљу:о)

Лилу, молим, да можеш ли казати кем ти ће бити послје смрти и реинкарнацији већ данас?

Поздрав за свих:о)
 

Back
Top