Ko ce bogu da sudi za njegove grehe !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na osnovu Biblije u kojoj su neki ljudi zapisali šta su treći ljudi čuli od četvrtih da su videli. :D

iz biblije sam dobio neke ideje ali ne mislim da sve sto pise u biblji jeste potpuno tacno, a da i jeste tacno nista mi ne znaci ako ne mozem da izvuce neko korisno znanje

nigde u bibliji na pise da u 21. stolecu ce postojati jedna knjiga koja ce se zvati biblija i svaka rec ce biti potpuno istinita iako ce biti hiljade verzija te knjige

kao i svaka knjiga, pametnom ce biti na korist a glup ce se samo pogorsati

iz biblije sam dobio neke ideje ali ne mislim da sve sto pise u biblji jeste potpuno tacno, a da i jeste tacno nista mi ne znaci ako ne mozem da izvuce neko korisno znanje

nigde u bibliji na pise da u 21. stolecu ce postojati jedna knjiga koja ce se zvati biblija i svaka rec ce biti potpuno istinita iako ce biti hiljade verzija te knjige

kao i svaka knjiga, pametnom ce biti na korist a glup ce se samo pogorsati

I sad ja treba da ti verujem na reč da si pametan? :D

Pravilnije bi bilo reci "ignorisati", al ajde...

Naravno, a sta si ti mislila, da Bog stvarno ubija decu?! Pa resio samo tada da to obavi, a? Ma nemoj...

Mojne se pravis mnogo pametan. Deluje suvisno i arogantno, pre nego inteligentno, a verujem da si takav utisak zeleo da ostavis. :)
Ako postoji, ubija ih stalno, jer deca oko nas umiru, kako jedno bezgresno bice moze da dozvoli da se malo dete raspada u bolovima od svakavih bolesti, ili umire od gladi?
Ceka ga nagrada na nebu? :neutral:
Bolesnik ( bi bio kada bi postojao)

Mojne se pravis mnogo pametan. Deluje suvisno i arogantno, pre nego inteligentno, a verujem da si takav utisak zeleo da ostavis. :)

Mojne se pravis mnogo pametna. Deluje suvisno i arogantno, pre nego inteligentno, a verujem da si takav utisak zelela da ostavis. :cool:

Ako postoji, ubija ih stalno, jer deca oko nas umiru, kako jedno bezgresno bice moze da dozvoli da se malo dete raspada u bolovima od svakavih bolesti

Kojih bolesti? Onih koje je covek posredno ili neposredno sam napravio, tih bolesti mozda?

ili umire od gladi?

Ma nemoj!
Gospodin Bil Gejts bi mogao da nahrani svu gladnu decu sveta puta tri. Ne vidim da njega nesto narocito mrzis/negiras/prozivas. Da li si ti pokusala da nahranis neko gladno dete?

Ceka ga nagrada na nebu? :neutral:
Bolesnik ( bi bio kada bi postojao)

Pa cekaj, muci li decu ili ne muci? Postoji li ili ne postoji? Ili mozda postoji samo kad tebi odgovara, tj. kad ti treba nesto za tovar. Mislim da si zbunjena. :cool:

Mojne se pravis mnogo pametna. Deluje suvisno i arogantno, pre nego inteligentno, a verujem da si takav utisak zelela da ostavis. :cool:

Kojih bolesti? Onih koje je covek posredno ili neposredno sam napravio, tih bolesti mozda?

Ma nemoj!
Gospodin Bil Gejts bi mogao da nahrani svu gladnu decu sveta puta tri. Ne vidim da njega nesto narocito mrzis/negiras/prozivas. Da li si ti pokusala da nahranis neko gladno dete?

Pa cekaj, muci li decu ili ne muci? Postoji li ili ne postoji? Ili mozda postoji samo kad tebi odgovara, tj. kad ti treba nesto za tovar. Mislim da si zbunjena. :cool:

Odgovaras mi mojim odgovorom? :lol:
Ok, kapiram da si presusio sa "inteligentnim" replikama, presao si limit za danas.
Pa ti imas opravdanja za sve. Tj. za njega.
Bog ne postoji, a taj koji za tebe postoji, je teski masovni ubica i psihopata.

Odgovaras mi mojim odgovorom? :lol:
Ok, kapiram da si presusio sa "inteligentnim" replikama, presao si limit za danas.

Ja tako uvek :prstic: ... khm, presusim kad vidim tako lep.. .:prstic: sesir.

Pa ti imas opravdanja za sve. Tj. za njega.
Bog ne postoji, a taj koji za tebe postoji, je teski masovni ubica i psihopata.

He he, nece moci tako. Ili ne postoji, ili je sajkokila, odluci se, oce pikis, nece pikis. :cool:

:hahaha: Ma znas me znam te
Odlucila sam se,odavno, ali to svakako nije tvoj problem.

Pa i nije da nije. Trebalo bi da se deklarises pre no sto udjes u frku sa ovdasnjim verujucima jer mi igramo otvorenih karata, dok vi ateisti cas ne verujete u Boga a cas ga krivite. Nije to lepo, msm, praviti nas budalama na pdfu "religija". Mozemo, na primer, pomisliti da niste dobronamerni, sto sam siguran da jeste. U sustini, osnovno vaspitanje pri komunikaciji je imperativ. :bye:

Ne, ne nije tebi jasno, ali pojasniću nema problema.

Slobodna volja kažeš, super a u Bibliji se eksplicitno i nedvosmisleno navodi da će u Armagedonu da pobedi Bog, a ne Sotona. U Bibliji se navode budući događaji koji se ne mogu odigrati bez direktnog uplitanja po pitanju "slobodne volje" vernika i ljudi na zemlji da se zbude kako je napisano.
Tako da ta priča o "slobodnoj volji" odavno ne vredi ništa, jer slobodne volje nema već samo njenog privida kroz manipulaciju ljudima na zemlji od strane Boga.
Ili jednostavnije rečeno, ne možeš se kladiti sa 100% sigurnošću na pobednika u meču, ako sam meč nije unapred namešten.

Jasnije ?

otkud se zna kakav je kraj ako sve nije namesteno,

Poslednja izmena:
Pa i nije da nije. Trebalo bi da se deklarises pre no sto udjes u frku sa ovdasnjim verujucima jer mi igramo otvorenih karata, dok vi ateisti cas ne verujete u Boga a cas ga krivite. Nije to lepo, msm, praviti nas budalama na pdfu "religija". Mozemo, na primer, pomisliti da niste dobronamerni, sto sam siguran da jeste. U sustini, osnovno vaspitanje pri komunikaciji je imperativ. :bye:

Ma nemoj. Ti ces pravila ovog Foruma da me ucis.
Dok sam ja "ratovala" sa verujucima, ti si se jos igrao u pesku. :hahaha:

Ja sam ateista, Boga kritikujem iskljucivo kao knjizevni lik.
Ne poricem njegovo postojanje i prisutnost u svetskoj knjizevnosti. :lol:
I tvrdim da cak ni kao izmisljeni lik, nije simpatican. O, naprotiv.
Kad su ga izmisljali, mogli su da mu daju malo vise bozanskih osobina...ono, malo manje ubijanja, pretnji, kletvi...sta radi Djavo, onda... malo sam zbunjena. :think:

TUŽBA PROTIV BOGA ODBAČENA ZBOG ODSUSTVA ADRESE

LINKOLN , 16. oktobra (Tanjug) - Američki sud odbacio je tužbu koju je prošle godine podneo senator iz Nebraske Erni Čembers protiv Boga, uz obrazloženje da tužena strana mora da bude upoznata sa tužbom, što ovde nije slučaj.

U tužbi Čembers navodi da je Bog odgovoran za terorističke pretnje protiv njega i njegovih birača, kao i za “smrt, uništavanje i terorisanje na desetine miliona stanovnika Zemlje ratovima”.

Senator smatra i da je Bog izazvao “strašne poplave, katastrofalne uragane i zastrašjuća tornada" i traži trajnu zabranu Svevišnjeg.

Sudija okružnog suda Marlon Polk je odbacio tužbu, navodeći da, po zakonu, tužena strana mora da bude upoznata sa tužbom.

"Budući da je ustanovljeno da se taj uslov ne može ispuniti, sud odbacuje tužbu", naveo je Polk u obrazloženju odluke.

Čembers, koji je diplomirao pravo, ali nikada nije položio pravosudni ispit, misli da je pronašao rupu u sudskoj presudi.

"Sam sud priznaje postojanje Boga, a samim tim i da je Bog sveznajući", istakao je senator i zaključio da "budući da Bog zna sve, Bog je upoznat i sa ovom tužbom".

Čembers ima 30 dana da podnese žalbu na odluku suda.

Senator, koji je gotovo četiri decenije proveo u lokalnim vlastima Nebraske, retko prisustvuje jutarnjoj molitvi i ne propušta priliku da kritikuje hrišćane.

(Tanjug)

Ma nemoj. Ti ces pravila ovog Foruma da me ucis.

Od mene mozes puno da naucis. :cool:

Dok sam ja "ratovala" sa verujucima, ti si se jos igrao u pesku. :hahaha:

Mozda je zato bolje da sad ti predjes polako na pesak a da "ratovanje" prepustis nekom mladjem? :bye:

Ja sam ateista, Boga kritikujem iskljucivo kao knjizevni lik.
Ne poricem njegovo postojanje i prisutnost u svetskoj knjizevnosti. :lol:
I tvrdim da cak ni kao izmisljeni lik, nije simpatican. O, naprotiv.

Nije ni vuk iz Crvenkapice, ali, ne vidim da njega kritikujes. Ili mozda kritikujes? :eek:

Kad su ga izmisljali, mogli su da mu daju malo vise bozanskih osobina...ono, malo manje ubijanja, pretnji, kletvi...sta radi Djavo, onda... malo sam zbunjena. :think:

Rekoh ti ja da si zbunjena. Drago mi je da se slazemo. :flert:

Od mene mozes puno da naucis. :cool:

Mozda je zato bolje da sad ti predjes polako na pesak a da "ratovanje" prepustis nekom mladjem? :bye:

Nije ni vuk iz Crvenkapice, ali, ne vidim da njega kritikujes. Ili mozda kritikujes? :eek:

Rekoh ti ja da si zbunjena. Drago mi je da se slazemo. :flert:

:klap:
Kao da komuniciram sa detetom koje ide u treci razred. Osnovne skole.
Pa, da li je ovo PDF Religija ili Naucna i epska fantastika ili knjizevnost?
Kad tema bude Ivica i Marica, diskutovacu o njima.Ali stvar je u tome sto samo deca veruju u vesticu iz te bajke, a u Bozu...pa ima vas. :confused:
Nema potrebe da svoju nesigurnost i zbunjenost pokusavas da sakrijes iza neke maske samouverenog lika, koji meni pripisuje zbunjenost, slatko, ali providno.:mazi:

Kao da komuniciram sa detetom koje ide u treci razred. Osnovne skole.

Klinci su zayebani. :cool:

Pa, da li je ovo PDF Religija ili Naucna i epska fantastika ili knjizevnost?

Pa, za tebe kao ateistu, I JESTE naucna fantastika i knjizevnost, samo, meni se cini da si se ti malo previse uzivela u knjizevno delo. Indikativno je to. :cool:

Nema potrebe da svoju nesigurnost i zbunjenost pokusavas da sakrijes iza neke maske samouverenog lika, koji meni pripisuje zbunjenost, slatko, ali providno.:mazi:

Bas sam ti sladak? :flert:

Klinci su zayebani. :cool:

Pa, za tebe kao ateistu, I JESTE naucna fantastika i knjizevnost, samo, meni se cini da si se ti malo previse uzivela u knjizevno delo. Indikativno je to. :cool:

Bas sam ti sladak? :flert:

Jos jedan vernik, koji se pita sta ce ateista na podforumu Religija. :lol:
Zabavlja se. I to odlicno.
Bolje nego na pdf-u Humor. U sta sve ljudi nisu u stanju da poveruju ako im obecas vecni zivot, to je urnebesno.
Jasnije malo?
Ja ovde, vrlo cesto, placem od smeha. Bukvalno.
Ukinuo bi mi to zadovoljstvo? :(

verovati u nesto je pozitivno, neznam zasto ljudi misle drugacij
ali postoji linija izmedu vernika i fanatik, koju su nazalost ljudi zanemarili ili uopste ne znaju sta znaci biti fanatik
ako si vernik, verujes u nesto, ali moze biti tako a i nemora sve ti je jedno
ali fanatik on temelji svoj zivot na svom verovanju, sto donekle nema smisla jer samim tim sto verujes znaci da ne znas dali je tako ili nije, znaci da temeljis svoj zivot na nesigurnom tlu

Jos jedan vernik, koji se pita sta ce ateista na podforumu Religija. :lol:
Zabavlja se. I to odlicno.
Bolje nego na pdf-u Humor. U sta sve ljudi nisu u stanju da poveruju ako im obecas vecni zivot, to je urnebesno.
Jasnije malo?
Ja ovde, vrlo cesto, placem od smeha. Bukvalno.
Ukinuo bi mi to zadovoljstvo? :(

Pa ako drugih zadovoljstava u zivotu nemas, bilo bi to zaista okrutno s moje strane, zar ne? ;)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back