Ko ће бити нови патријарх ???

eremita:
Беттер певацх, мислим да износиш непроверене "чињенице", јер се приликом последњег пописа 93% Срба изјаснило ДА СУ ПРАВОСЛАВНИ... а иначе одлазак на недељну литургију није код Срба пресуђујући чин повезан са веровањем... ми нисмо ни католици ни муслимани...
Tvoj podatak je ,kao sto i sam kazes, prilikom poslednjeg popisa, a ja govorim o podatku iz 1990. Ova razlika u podacima samo govori da je Pavle radio dobro i da treba da ga nasledi neko ko moze da nastavi njegovim stopama. A sto se tice progona SPC-a posle 1945. govori i podatak o odnosu tadasnje Jugoslavije prema Nikolaju Velimirovicu koji je proveo nekoliko godina u nemackom logoru a zatim to isto doziveo i od svog naroda samo u sramotnijem izdanju.
 
Better_pevach:
Tvoj podatak je ,kao sto i sam kazes, prilikom poslednjeg popisa, a ja govorim o podatku iz 1990. Ova razlika u podacima samo govori da je Pavle radio dobro i da treba da ga nasledi neko ko moze da nastavi njegovim stopama. A sto se tice progona SPC-a posle 1945. govori i podatak o odnosu tadasnje Jugoslavije prema Nikolaju Velimirovicu koji je proveo nekoliko godina u nemackom logoru a zatim to isto doziveo i od svog naroda samo u sramotnijem izdanju.

У реду, слажем се са Тобом с тим што додајем да не верујем подацима из 1990.године, обзиром да знамо ко је био на власти. Не знам да ли се сећаш, али избор Павла за Патријарха је био велико изненађење за оне који су у оно време "мудровали" и лицитирали ко је добар а ко није - тако ће бити и са избором наредног Патријарха (када за то дође време, јер је Његова Светост, хвала Богу, доброг здравља и не намерава да се повуче). Избор ЈЕ У БОЖЈИМ РУКАМА, а не у рукама шпекуланата и калкуланата.

О Св.Николају Жичком не знам ни да ли да коментаришем... јер је тако ужасна и хистерична хајка на њега данас гора него икада... тако да могу слободно да тврдим да су људи који га нападају ЂАВОИМАНИ (бар по тумачењу Свете Цркве).
 
Duh Sekire:
Црква, религија и вера нису исто.
Треба ли да објашњавам?
Него, видим да је тема занимљива, па могу нешто да ископам о Амфилохију.
Evo ja da objasnim: Hijerarhija postoji na nebu kao i na zemlji. Krsteni, koji veruju u Boga imaju svoju hijerarhiju i instituciju - crkvu. U protivnom bili bi mala grupa zanesenjaka koju bi lako optuzili za anarhiju, ovako - crkva je institucija u kojoj se krstavaju i mole oni koji veruju u Boga sto znaci da je - religija u pitanju. Sta onda ovde nije jasno? Nego, kako se bavite vladikama a protiv Boga ste i crkve? To mi objasni.
 
Патријарх је жив и ту се прекида свака дискусија.
Амфилохије је на Ђинђићевој сахрани рекао истину - неко је платио али убила га је братска рука.
Због тога га и нападају.

Једини владика који може да стане крај Патријарха је Атанасије Јевтић.

Артемије има огромне заслуге али једноставно није толики капацитет.
 
eremita:
@ Angelico

Дај, стварно затражи закључавање ове теме... какав је то начин... бирате овде Патријарха СПЦ поред живог Патријарха Павла... стварно нема смисла !!!

Нико није биро Патријарха, већ само нагађамо ко је наследник Пећког трона
 
Јао Ушоре ала си ме провалио, све се стидим...
Него како иде оно "Русофили су најглупљи Срби" само седам пута поновљено у расправи...
teletubbies_header.gif

Пронађите Хајека на слици.
 

Back
Top