Ko bi sacinjavao nacionalni blok?

Moljac64

Elita
Poruka
16.586
dakle imacemo i parlamentarne izbore 2022. ali ono sto zapada za oko je da na strani opozicije (ono sto znamo da je stvarno protiv vucica dakle bez zavetnika dss psg i tako tih stranaka) ne postoje desnicarske stranke? postoji djilasov ssp, ds, one male stranke, i narodna stranka koja je kao stranka centra a na papiru desni centar ali ja ne znam koji bi "desnicari" glasali za ns, i dveri koje su eto opet pa ekstremne. pod uslovom da se ide u 2 bloka (ili vise), ko bi sacinjavao nacionalni blok? i ko bi bio na njegovom celu hipoteticki?.
 
dakle imacemo i parlamentarne izbore 2022. ali ono sto zapada za oko je da na strani opozicije (ono sto znamo da je stvarno protiv vucica dakle bez zavetnika dss psg i tako tih stranaka) ne postoje desnicarske stranke? postoji djilasov ssp, ds, one male stranke, i narodna stranka koja je kao stranka centra a na papiru desni centar ali ja ne znam koji bi "desnicari" glasali za ns, i dveri koje su eto opet pa ekstremne. pod uslovom da se ide u 2 bloka (ili vise), ko bi sacinjavao nacionalni blok? i ko bi bio na njegovom celu hipoteticki?.
Фашисти би га сачињавали.
 
Takodje mislim da stranka Sase Radulovica pokusava nesto da ucari desnicarskih glasova, ne znam koliko ce uspeti, jer najvise glasova patriota imaju Vucic, ali i Dacic, naravno dosta manje od Vucica ali vise od opozicije, pa i Sapic... Sektasko-svinjsku kulu od karata moze da srusi samo odliv tih istih patriota ka vec spomenutim opcijama... A to vam govori koliki su ljucki kvaliteti tih patriota, nazalost.
 
Jeremiceva stranka je umereno desnicarska, znaci Kostunicini glasaci... A za ostre desnicare vaze Dveri koje kupe glasove onih Radikala koji su protiv SNS-a
mislim da nije tacno nijedno od ta dva, prvo jer kostunicini glasaci imaju ogromnu averziju prema demokratama (vise mrze njih nego naprednjake) pa ne bi glasali za jeremica ni u snu a radikali su bili liberalni pa i sekularni nacionalisti dok su ovi usko vezali nacionalizam i crkvu. ne mozes ocekivati od kamiondzija, tesara, vodoinstalatera koji cirkaju ispred prodavnice a koji su cinili biracko telo radikala da glasa za obrazovane ulickane dverjane koji idu nedeljom u crkvu.
 
Ja ovde vidim već fluide i emocije. :lol:

collage-voja-a-1024x675.jpg
 
mislim da nije tacno nijedno od ta dva, prvo jer kostunicini glasaci imaju ogromnu averziju prema demokratama (vise mrze njih nego naprednjake) pa ne bi glasali za jeremica ni u snu a radikali su bili liberalni pa i sekularni nacionalisti dok su ovi usko vezali nacionalizam i crkvu. ne mozes ocekivati od kamiondzija, tesara, vodoinstalatera koji cirkaju ispred prodavnice a koji su cinili biracko telo radikala da glasa za obrazovane ulickane dverjane koji idu nedeljom u crkvu.

Prvo, Jeremic je i u DS-u jos vazio za desnicara i tada je vec prikupljao simpatije DSS-ovaca... Drugo, vidis ko mu je na istaknutim funkcijama, Sanda Raskovic i Sinisa Kovacevic koji su simbol tog DSS-ovskog miljea.. Sto se tice Boska i crkve, mislim da to nije presudan faktor i da se ne obraca toliko paznja na te detalje, cinjenica je da Dveri nastupaju agresivno ili ako hoces primitivno, sto ih svrstava uz SRS, znaci identicna im je retorika...

Finese ne igraju kljucnu ulogu, jednostavno su ultra nacionalisti poput Seselja i to ti je to
 
Prvo, Jeremic je i u DS-u jos vazio za desnicara i tada je vec prikupljao simpatije DSS-ovaca... Drugo, vidis ko mu je na istaknutim funkcijama, Sanda Raskovic i Sinisa Kovacevic koji su simbol tog DSS-ovskog miljea.. Sto se tice Boska i crkve, mislim da to nije presudan faktor i da se ne obraca toliko paznja na te detalje, cinjenica je da Dveri nastupaju agresivno ili ako hoces primitivno, sto ih svrstava uz SRS, znaci identicna im je retorika...

Finese ne igraju kljucnu ulogu, jednostavno su ultra nacionalisti poput Seselja i to ti je to
radikale i dveri spaja da su nacionalisti i da imaju sto kazes agresivnu retoriku ali mislim da se tu zavrsava. dveri su stranka ogranicenih kapaciteta jer se zalazu za stvari koje zivi mali broj ljudi. radikali su bili "za mase", pa tako ako ti neko kaze tad da gleda grand paradu i farmu znao si da je radikal.
ili mozda najbolji nacin da kazem, radikali su bili "seljacka" stranka a dveri su nacionalni ali "gradjanska".
 
radikale i dveri spaja da su nacionalisti i da imaju sto kazes agresivnu retoriku ali mislim da se tu zavrsava. dveri su stranka ogranicenih kapaciteta jer se zalazu za stvari koje zivi mali broj ljudi. radikali su bili "za mase", pa tako ako ti neko kaze tad da gleda grand paradu i farmu znao si da je radikal.
ili mozda najbolji nacin da kazem, radikali su bili "seljacka" stranka a dveri su nacionalni ali "gradjanska".

Pa ako je to tacno onda su i Dveri i Narodna stranka u problemu jer ciljaju na isto glasacko telo, koje bas i nije preveliko...
Ta Grand Parada populacija glasa za vlast, mada ja mislim da Dveri i nisu bas toliko gradjanski al ajde.
 
DSS i SRS su stranke prošlosti, na sledećim izborima idu ispod 1%.

A Jeremićevu NS retko ko vidi kao nacionalnu opciju, suviše je žut i vezan za Tadića i Đilasa koji su gradjanisti. Pa jedini koji su popili šamare od nacionalista na julskim protestima su Jeremić i Sergej, to sve govori.

Dakle biće dva nacionalna bloka koja će imati šanse za cenzus:

Pravi opozicioni - DJB, Dveri, možda Žujović i Šarović ali ako se udruže.

Fejk opozicioni ali primetan i vrlo moguće uspešan u manipulaciji i ubedjivanju da su prava opozicija - Miša, Zavetnica, Levijatan, Jovana Antivakcina.
 
DSS i SRS su stranke prošlosti, na sledećim izborima idu ispod 1%.

A Jeremićevu NS retko ko vidi kao nacionalnu opciju, suviše je žut i vezan za Tadića i Đilasa koji su gradjanisti. Pa jedini koji su popili šamare od nacionalista na julskim protestima su Jeremić i Sergej, to sve govori.

Dakle biće dva nacionalna bloka koja će imati šanse za cenzus:

Pravi opozicioni - DJB, Dveri, možda Žujović i Šarović ali ako se udruže.

Fejk opozicioni ali primetan i vrlo moguće uspešan u manipulaciji i ubedjivanju da su prava opozicija - Miša, Zavetnica, Levijatan, Jovana Antivakcina.
dveri mogu maks 3% i djb 3% ovi otpali radikali ni ne postoje znaci 5-6% to je njihov kapacitet a zadovoljavajuce se moze smatrati tek ako bi dva bloka dobila zbir od 20% znaci preko 10% a uspeh od 30% zbir.
 
dakle imacemo i parlamentarne izbore 2022. ali ono sto zapada za oko je da na strani opozicije (ono sto znamo da je stvarno protiv vucica dakle bez zavetnika dss psg i tako tih stranaka) ne postoje desnicarske stranke? postoji djilasov ssp, ds, one male stranke, i narodna stranka koja je kao stranka centra a na papiru desni centar ali ja ne znam koji bi "desnicari" glasali za ns, i dveri koje su eto opet pa ekstremne. pod uslovom da se ide u 2 bloka (ili vise), ko bi sacinjavao nacionalni blok? i ko bi bio na njegovom celu hipoteticki?.

Nemamo mi nacionalni blok. Ovi nacionalisti uopšte nisu nacionalisti već prevaranti i pravoslavni talibani.
 
Što se tiče ove prave opozicije verovatno će se opet DJB i Dveri udružiti od te nacionalne suverenističke opcije. Ne vidim ko drugi. Ostale nacionalne opcije se vide kao lažno opozicione.

Pogledajte prilog 785397
Joвана Антивакцина је већ сада популарнија од те двојице политичких шарлатана.

 
Zanimljivo da Straks samo za desne stranke lepi etiketu "fejk". Sa takvom svešću neće doći do saradnje različitih grupa srpskog političkog spektra koja je potrebna za obaranje Aleksandra Vučića, što, kad čovek pogleda ko bi došao na mesto Vučića i nije neka šteta.

Desničarsko opredeljena opozicija se jedino može nadati da će ojačavati i širiti svoj uticaj u naradu i na taj način vršiti uticaj na Vučićevu vlast, eventualno biti prihvaćena kao deo vlasti ali ne i da će ostvariti bilo kakvo povezivanje sa drugosrbijanskom opozicijom.

Pre neki dan sam gledao gostovanje Jovanovića iz DSS-a u Jutarnjem programu Happya i njegova priča je bila dosta protuimigraciona tako da će fokus desnih, a verovatno i nekih centrističkih stranaka više skretati u desno i ka populizmu i na taj način vršiti pritisak na vlast. Više vrede Narodne patrole nego Boškovo jurišanje na Skupštinu i RTS
 
dakle imacemo i parlamentarne izbore 2022. ali ono sto zapada za oko je da na strani opozicije (ono sto znamo da je stvarno protiv vucica dakle bez zavetnika dss psg i tako tih stranaka) ne postoje desnicarske stranke? postoji djilasov ssp, ds, one male stranke, i narodna stranka koja je kao stranka centra a na papiru desni centar ali ja ne znam koji bi "desnicari" glasali za ns, i dveri koje su eto opet pa ekstremne. pod uslovom da se ide u 2 bloka (ili vise), ko bi sacinjavao nacionalni blok? i ko bi bio na njegovom celu hipoteticki?.
Po čemu su Dveri ekstremne? :think: Samo bez režimskih ljotićevskih gluposti molim.
 
Za razliku od centra i blagih levičara koji su sami po sebi atlantisti desne stranke po svojoj prirodi su nacionalne i moraju biti antiantlatističke. Zato su one pod posebnim tretmanom stranih službi gde se iz njihovih redova pipetom izvlače pojedinci skloni saradnji kojima se daje podrška već stvorene medijske i ostale strukture. Zato gospodinu Obradoviću ne treba verovati. S druge strane ako su desne stranke nacionalne one moraju biti i antiVučićevske (razume se s razlogom) te sam Vučić koristi isti postupak kao i stranci izvlačeći podobne desničare dajući im podršku (postupak Vučić vrlo dobro zna iz vlastitog primera). Zato gospodi Zaveticima , Vaciću, Jovanoviću te tmušti i tmaa sličnih stranaka ne treba verovati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top