• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Knjizevni oblik pisanja

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
10.405
Dakle, koliko ima knjizevnih stilova, ne po nazivu vec po formaciji i strukturi knjizevnog pripovedanja.

Evo ja da pocnem pa vi recite cega sve tu ima.

Govorila si govor pogledom, ocima crnim poput uglja.
Govorila si govor vidom usana rumenih boje jabuka.
Citaoce zaista, i jeste. Govorih joj tad, pricalo se, govorilo i pamgilo kako je tog dana sada on u odvaznosti oficirske duznosti, mogucno, neizostavno sa par reci o njima da peozborim.
Bila je buducnost graditeljima dvorca zmajeva u znaku tog meseca malog medveda sazvezdja izrecena.
Za vreme prvih olimpijiskih igara, dvorac zmajeva okupljao je vise stotina bica i sa drugih-ne samo planeta vec i galaksija.
Njih dvoje sa zemlje ali ona je izgledala kao da je sa marsa pala, tako je delovala, moj citaoce junak bijase jos vitez okruglog stola na dvorcu zmajeva.
Secam se dakle da mi je Filon te veceri predlozio d aupravo i pocnem sa pisanjem o njima dvoma, o da, citaoce, prica se zasnivala po iistinitim junacima, ispricacu vam sve o njima dvoma.
Radio sam kasno posle podne, kad je zazvonio telefon i moj dobri prijatelj takodje i urednik casopisa kelodion me je pozvao i rekao da zeli da napisem nesto o njima i da bi to bila zaista senzualna prica.
Dakle da krenem.
Dvorac bese star, svaki kamencic tvorevina trajna, bese isklesan od ljudi kamen po kamen.
Sada je dosla do drvenih vrata napravljenih od kaucuka ofarbanog svetlo tirkiznog sjaja, na kvaci i zvonu bese grb od poluzlatnog zmaja, grb bese okrugao sa tri kruga, unutar svakog kruga visilla je uzrecica slavnog predka 'za hrabrost i junashstvo za red Zmaja' ispisana pismom davnim, cirilicnim, od vestog umetnika kineza i njegove kaligrafije, pa sve do centra grba gde je sjaj bledeo zlatni u srebrnkasto morski talas boja.
Njen izraz lica tog jutra kad aje dosla do vrata izgledao je porazavajuci, imala je dvoje ociju takvih i takvih, nos takav takav, i usta takva samo takva. Oci behu u takvoci, nos takav, a usta ne behu i takva i takva.
Culo te noci Lulo, mocni Lolu gospodar i veoma bodar, bar oboma i itd itd.

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
10.405
Da li mi moze neko proceniti moj rukopis... Ovde.
To i nije rukopis nego kratak tekst.
Jer ne znam kako nekog lektora nacibda to uradi!

Evo:
Citaoce dobri moj junak bese iz dalekog prostranstva na severu Mongolije.
Zaista vrlo blizak Temudzinu, velikom kanu, Dzingis Kanu.
Reci cu vam pre nego sto to vas uputim u pricu nesto o junaku mom.
Imao dva brata, prvi bese po starosti stariji od drugog, a drugi bese mladji od junaka mog, tako da je bio najstariji u plemenu kojem su pripadali.
Jedamput, sasvim bi se glasno orilo, dok bi se junak moj na planini sa drugim borio, ali zar da je i to voleo?
Jedamput bese u pecinu vrlo duboko zasao, neki kazu, pricaju i analiziraju da je upravo junak moj, ko bi pomislio ostavio naslagama minerala crtrz na zidu u dubokoj pecini, slicnoj ranjenom bizonubu Altmiri.
Jedamput bese duboko jezero preplivah junak moj sa tri stotine i sedam ruskih Bogarta, vitezova slavnih iz davnina pokraj Altai planina ibodakle krece nasa prica citaoce.
Pa da krenemo, dakle...

Legenda nam citaoce govori o grupi ljudi koji su krenuli u lov na blago Crnog Bisera.
Dalje se prica da je grupu cinilo trinaestoro ljudi od kojih behu, behu tri. Tri sina od Oca im Isajla, dve sestre vracare sa zlatnim novcem, jednog plemica i zene sa psom, tri hrabra ratnika; ratnika Bogatira tri-ruska tri viteza.
Jednog coveka sa izgubljenom nogom i jedne vrlo lepe niske zene, i jos kasnije prica se nadosladjuje... Ostalim likovima koje sad ai necubda imenujem, ono sto je zapravo vazno je obtome kako je sve pocelo:

Itd itd

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.