Kafana Knjiški moljci XIV

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Angra je power metal.
Hvala.
Ne razumem se baš najbolje u vrste i podvrste određene muzike.
Mislim umem da razlikujem one glavne podele
Narodna
Rok
Pop rok
Klasična
Rep
Hip hop
Metal

Ja sam ljubitelj rokenrola sedamdesetih...
mada ponekad ocistim malo ussi...
tako i sa knjigama...volim Andriceva dela...
ali opaucim se nekad i nekim hardkorom sa sirovim recnikom.

Andrić
Postoji jedan njegov roman koji nikako da pročitam
Volim horor i epsku fantastiku
Povremeno zaplovim i u poeziju
Jesenjin, Dis i Desanka
 
Čitaš li izdanja izdavačke kuće Orfelin?
Ubedljivo najbolja izdavačka kuća što se tiče horora u Srbiji.

Nisam dugo čitala.
Nedavno sam opet počela.
Moguće da sam nailazila na njihova izdanja.
Nikako da odem do biblioteke

Samo razmišljam da li bi uspela da pročitam i vratim knjigu na vreme.

Nemam dovoljno slobodnog vremena za čitanje.

Počela sam da čitam Nesbea pre otprilike nedelju dana, stigla sam do pola.
Kad bih sad počela ne bi se zaustavila dok ne pročitam, a to za mene znači nedovoljno sna.
 
Nisam dugo čitala.
Nedavno sam opet počela.
Moguće da sam nailazila na njihova izdanja.
Nikako da odem do biblioteke

Samo razmišljam da li bi uspela da pročitam i vratim knjigu na vreme.

Nemam dovoljno slobodnog vremena za čitanje.

Počela sam da čitam Nesbea pre otprilike nedelju dana, stigla sam do pola.
Kad bih sad počela ne bi se zaustavila dok ne pročitam, a to za mene znači nedovoljno sna.
https://orfelin.info/product-category/poetika-strave/

Bilo koju od ovih knjiga da uzmeš nećeš pogrešiti, posebno ti preporučujem Roberta Ejkmana, koji je možda i najbolji horor pisac.
 
Ja sam jedno vreme čitala Ladlama.
Voleo bih da citam vise spijunske romane. Sad kad sam clan biblioteke razmislicu o Ladlamu.

Mada cu prvo da dovrsim Braunov opus sa Izgubljenim simbolom.

Onda počni ti da se javljaš.
sjajna ideja, pa da me prijave za seksualno uznemiravanje i da dobijem ban. U stvari, to mozda i ne bi bilo lose jer previse dangubim ovde. Gubim vreme na prepucavanje o politici isl.
 
Voleo bih da citam vise spijunske romane. Sad kad sam clan biblioteke razmislicu o Ladlamu.

Mada cu prvo da dovrsim Braunov opus sa Izgubljenim simbolom.


sjajna ideja, pa da me prijave za seksualno uznemiravanje i da dobijem ban. U stvari, to mozda i ne bi bilo lose jer previse dangubim ovde. Gubim vreme na prepucavanje o politici isl.

Možda bi ti se svideo i Ken Folet.
 
Voleo bih da citam vise spijunske romane. Sad kad sam clan biblioteke razmislicu o Ladlamu.
Ladlam ti je old school, pomalo i zastareo već sa tematikom.
Pričam za njegove starije romane. Ove sad što izdaju pod njegovim imenom što ih pišu Joshua Hood i Brian Freeman su modernizovani.

Od tih špijunskih imaš i Frederika Forsajta koji ima i romane smeštene u Hladni Rat /Peti Protokol npr vrhunski roman/ a imaš i njegove romane koji su smešteni u moderno doba /npr Božija Pesnica, Irak, operacija Desert Storm i sl/ kao i Šifra Kobra koja se bavi međunarodnim kartelom i trgovinom drogom.

Imaš i Johna Le Carrea čiji su romani npr baš old school špijunaža i dosta baš onako sporiji i polako idu kao i prave špijunske igre.

Od novijih npr mogu da ti preporučim Vince Fynna i njegov serijal o Mitch Rappu koji ima nekih 15-16 knjiga ali ne znam jel ima kod nas.
Ako ti ne smeta engleski mogu se sve njegove knjige naći u elektronskom formatu
On ti je npr baš ono CIA, islamski terorizam i sl.

Imaš i Ricka Jonsa i njegov serijal Vatican Knigts o maloj i elitnoj jedinici Vatikana koja služi za prljave poslove i odbranu Vatikana i sveta od islamskog i svakog drugog terorizma. Ako ti ne smeta da čitaš na engleskom i što su knjige dosta onako provučene religijom sasvim solidno štivo što se brzo čita.

Mogu ti preporučim još i Chrisa Ryana i njegove knjige ali on je više vojni stil nego špijunaža.
Kod njega je akcenat na vojnim jedinicama i pojedincima koji su ubačeni u neke vojne akcije, ne toliko špijunažu

Slično je i sa Tom Clancyjem. Vojno tehnički trilera sa ponekad dodatkom špijunaže i sl.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top