Knjige

Da li citate knjige?


  • Ukupno glasova
    6

Zar nije torta hladna

Aktivan član
Poruka
1.199
Znam da nismo nacitani i to jeste problem i necu da pametujem posto ni ja nemam naviku da citam. Da li ste procitali nesto samovoljno odnosno da ste procitali nesto sto nije lektira? Ljudi koji citaju imaju dubinu i potrudite se nekad da nesto da iscitate naravno ovo pravilo vazi i za mene. Argument mrzi me da citam to je glup razlog citajte ono sto vam se cita na primer Harry Potter, modernu psihologiju ili sta vas vec zanima.
 
Knjige obožavam da čitam. Satima sam sedeo u Biblioteci i čitao. Iznajmljivo knjige. Maksimalno je bilo 3 knjige po odeljenju (naučna literatura, dečija i standardna). Pošto su mene poznavali davali su mi 4 knjige da uzmem. Dve nedelje je rok za vraćanje. Kupujem knjige, svakako. Obožavam epsku fantastiku, krimiće, ljubiće i klasike. Čitao sam dosta popularnu psihologiju i filozofiju. Naravno i naučnu literaturu iz psihologije.

Meni su knjige pisana reč koje prenosi znanje vekovima. Najviše uživam kada sam pored kamina, grejem se i čitam. Nekako omiljene knjige su knjige o Hari Poteru. Bar je priča interesantna.
 
Znam da nismo nacitani i to jeste problem i necu da pametujem posto ni ja nemam naviku da citam. Da li ste procitali nesto samovoljno odnosno da ste procitali nesto sto nije lektira? Ljudi koji citaju imaju dubinu i potrudite se nekad da nesto da iscitate naravno ovo pravilo vazi i za mene. Argument mrzi me da citam to je glup razlog citajte ono sto vam se cita na primer Harry Potter, modernu psihologiju ili sta vas vec zanima.
Читала сам у просеку 5 књига недељно када сам била млађа.
Сад сам на 2, некад 3. Али и даље обожавам да читам. Једноставно, превише радим и немам толико времена као пре. Уживала сам у марту, кад је био карантин, по цео дан сам читала.

Имам библиотеку од скоро 5000 књига, сматрам да је то највредније што поседујем. Свакако за мене имају велику емотовну вредност. Скупљам их читавог живота.
 
Читала сам у просеку 5 књига недељно када сам била млађа.
Сад сам на 2, некад 3. Али и даље обожавам да читам. Једноставно, превише радим. Уживала сам у марту, кад је био карантин, по цео дан сам читала.

Имам библиотеку од скоро 5000 књига, сматрам да је то највредније што поседујем. Свакако за мене имају велику емотовну вредност. Скупљам их читавог живота.
Daj jednu. Ono, čisto da bude 4999.
 
Znam da nismo nacitani i to jeste problem i necu da pametujem posto ni ja nemam naviku da citam. Da li ste procitali nesto samovoljno odnosno da ste procitali nesto sto nije lektira? Ljudi koji citaju imaju dubinu i potrudite se nekad da nesto da iscitate naravno ovo pravilo vazi i za mene. Argument mrzi me da citam to je glup razlog citajte ono sto vam se cita na primer Harry Potter, modernu psihologiju ili sta vas vec zanima.
Uvek sam radije citala ono sto nije u programu jer sam morala da budem anti establišment :D tako sam u prvom srednje uzela da citam hegelovu istoriju filozofije. Neslavno se zavrsilo :D
 
Uvek sam radije citala ono sto nije u programu jer sam morala da budem anti establišment :D tako sam u prvom srednje uzela da citam hegelovu istoriju filozofije. Neslavno se zavrsilo :D
Јесам вам причала за Карењину, једину лектиру коју никада нисам прочитала, до данас?
 
Брт, узмем ја тад оба дела из библиотеке, нешто сам била страшно нерасположена тих дана, није ми било ни до чега.
Кренем ја, мало онако на силу. Читам, читам, 15 страна читам, ниједан карактер се и даље не спомиње, све време нека прича о некој планини која се врти у круг. И то прилично досадно.
Након 20 страна, окренем ја следећу, пише онај чувени цитат:
"Све срећне породице налик су једна другој, свака несрећна, несрећна је на свој начин". Ана Карењина - I део

И ја јадна укапирам да сам читала бог зна чији глупи предговор.
И као, ја не могу ово сад. И никада је нисам прочитала. хД
 
Брт, узмем ја тад оба дела из библиотеке, нешто сам била страшно нерасположена тих дана, није ми било ни до чега.
Кренем ја, мало онако на силу. Читам, читам, 15 страна читам, ниједан карактер се и даље не спомиње, све време нека прича о некој планини која се врти у круг. И то прилично досадно.
Након 20 страна, окренем ја следећу, пише онај чувени цитат:
"Све срећне породице налик су једна другој, свака несрећна, несрећна је на свој начин". Ана Карењина - I део

И ја јадна укапирам да сам читала бог зна чији глупи предговор.
И као, ја не могу ово сад. И никада је нисам прочитала. хД
Hahaha, i ja sam mrzela predgovore u srednjoj, u fazonu ajde vise da predjemo na glavno. Sad ih volim :D
Tolstoj i mene malo smara samo pssst :D
 
Hahaha, i ja sam mrzela predgovore u srednjoj, u fazonu ajde vise da predjemo na glavno. Sad ih volim :D
Tolstoj i mene malo smara samo pssst :D
Да ал ово није било назначено да је предговор. А кренуло је као почетак приче, мислим, у супротном бих прескочила.
Пази колико ме је сморило кад је то једина књига коју у животу нисам завршила. А било их је још које су ми биле прилично лоше па издржим до краја. : ))
Ана једноставно никада није добила шансу.
Али боже мој, живот је преда мном, па можда некад.

Шалим се, никад.
 
Poslednja izmena:
Да ал ово није било назначено да је предговор. А кренуло је као почетак приче, мислим, у супротном бих прескочила.
Пази колико ме је сморило кад је то једина књига коју у животу нисам завршила. А било их је још које су ми биле прилично лоше па издржим до краја. : ))
Ана једноставно никада није добила шансу.
Али боже мој, живот је преда мном, па можда некад.

Шалим се, никад.
Moja koleginica sa eks posla je nasla ljubavnika u svojoj 59, tad je uzela da cita Karenjinu. Kaze, tek tad ju je razumela, kad je neocekivana ljubav pogodila na pravo mesto :D
 
Moj stan je od jedva nešto preko 35kvm, tako da nemam previše prostora za kljige, pa se obuzdavam u kupovini

Svakako posedujem fizičke kopije onih koje želim da posedujem, ostalo kupujem digitalna izdanja

A planiram da počnem da ih slažem po podu, ko zna, možda bude dalo romantičan šmek prostoru, naročito kad se mačka nasadi na njih
 
Znam da nismo nacitani i to jeste problem i necu da pametujem posto ni ja nemam naviku da citam. Da li ste procitali nesto samovoljno odnosno da ste procitali nesto sto nije lektira? Ljudi koji citaju imaju dubinu i potrudite se nekad da nesto da iscitate naravno ovo pravilo vazi i za mene. Argument mrzi me da citam to je glup razlog citajte ono sto vam se cita na primer Harry Potter, modernu psihologiju ili sta vas vec zanima.
Naravno, češće nešto po mojoj volji nego redovnu lektiru... ohrabrivan sam i da čitam od detinjstva i da stičem takvu naviku...
Posebno volim knjige sa elementima mitologije i folklora - tema: mitska bića među ljudima :heart:
 
Poslednja izmena:

Back
Top