Quantcast

Knjige sa zanimljivim naslovima

Nora Barnacle

Domaćin
Poruka
4.152
How to Poo on a Date: The Lovers' Guide to Toilet Etiquette ili, u mom slobodnom prevodu, Kako se pravilno kaki na sastanku - Vodič kroz klozetsku etikeciju, za ljubavnike je ovogodišnji dobitnik Diagram nagrade za najčudniji naslov knjige.

U svakom slučaju, kokurencija je bila oštra.

Tradicionalna (simbolična) nagrada koju predstavlja boca jeftinog vina ove godine nije dodeljena pobedniku, iz obzira prema osnivaču ovog nagradnog konkursa preminulom u vreme dodeljivanja.

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Si gledao Meri Popins?
Нора, ја не сумњам у твој интелектуални интегритет, образовање, луцидност и све друге вештине једног интелектуалца, али заиста не видим разлог за једном оваквом туђицом, као насловом неке теме. Не знам, можда грешим, можда сам много задрт и конзервативан, али ја у таквим страним речима и њиховом истурању, и где треба и где не треба, не вдим ништа ни оригиналано, ни забавно. Ако смо већ на теми о књижњвности, уар има ишта природније од коришћења српских речи?

Тако ми исто никад није ишло у главу, како то групе навијача, великог српског клуба имају називе попут Heroes, Belgrade boys itd. Зар није лепше једноставно Сомборци, Кумови,...Добро, сад сам мало одлутао, али ето.

Иначе, нисам гледао Мери Попинс, и како ствари стоје, тако ће и остати...

Nora Barnacle

Domaćin
Poruka
4.152
Нора, ја не сумњам у твој интелектуални интегритет, образовање, луцидност и све друге вештине једног интелектуалца, али заиста не видим разлог за једном оваквом туђицом, као насловом неке теме. Не знам, можда грешим, можда сам много задрт и конзервативан, али ја у таквим страним речима и њиховом истурању, и где треба и где не треба, не вдим ништа ни оригиналано, ни забавно. Ако смо већ на теми о књижњвности, уар има ишта природније од коришћења српских речи?

Тако ми исто никад није ишло у главу, како то групе навијача, великог српског клуба имају називе попут Heroes, Belgrade boys itd. Зар није лепше једноставно Сомборци, Кумови,...Добро, сад сам мало одлутао, али ето.

Иначе, нисам гледао Мери Попинс, и како ствари стоје, тако ће и остати...
Da ne bismo započinajli priču o očuvanju jezika, srbskom, ćirilici i sličnim stvarima (posle ja to sve moram da brišem, a i nemam mnogo da kažem na tu temu), molim te da mi poveruješ da smo na istoj strani.
Ako je ta strana zabava na ovom forumu.
Reč koja je u nsalovu teme nije tuđica, jer bi u tom slučaju morala da pripada nekom drugom jeziku koji nije srpski. A ta reč, koliko mi je poznato, postoji na samo tom jednom mestu, u filmu o Meri Popins, najčuvenija i najluđa dadilja na svetu, koju, maestralno igra Džuli Endrjuz. Tamo predstavlja nešto blesavo što izgovoriš kad si tužan, pa sve prođe.

Tema je bila posvećena čudnim naslovima knjiga, tj. gotovo bizarnoj nagradi koja se dodeljuje za takav doprinos čovečanstvu poslednjih 36 godina, pa je spojena sa drugom sličnog sadržaja.

Dakle, just... ;)

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Добро, није туђица, знам, нисам дефинисао како треба, али ме је мрзело да исправљам, јер је контекст више него јасан. Такође, нисам ти ја од тих које интересује да ли је српски или србски, не знам чему сад тај вид инсинуације. То ми је увек било смешно.

Али, многи од нас нису гледали Блади Мери, и како ми сироти да дешифрујемо о чему треба да пишемо? Питање је више хипотетичко.

Nora Barnacle

Domaćin
Poruka
4.152
Добро, није туђица, знам, нисам дефинисао како треба, али ме је мрзело да исправљам, јер је контекст више него јасан. Такође, нисам ти ја од тих које интересује да ли је српски или србски, не знам чему сад тај вид инсинуације. То ми је увек било смешно.

Али, многи од нас нису гледали Блади Мери, и како ми сироти да дешифрујемо о чему треба да пишемо? Питање је више хипотетичко.

Izvini, pogrešno sam shvatila, na to me naveo termin tuđica. I meni je smešno (eto, i da hoćemo, nemamo oko čega da se raspravljavamo).
Što se naziva tema tiče, obično se u prvom postu objasni šta je autor zamislio. Tako i ovde (slučajno sam ja započela temu, ali je argument jednako validan i za, recimo Knjige i stranice na malo drugačiji način.

A Bladi Meri, pa, ok, ako je to kriterijum, onda imamo nešto zajedničko. Sve i da je jadništvo, naše je :cmok2:

robert v.

Aktivan član
Poruka
1.294

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Naslov teme je promenjen.
Hvala na dobronamernim sugestijama, za to se ne dele kazne :)
Nora, pa mogla si i ti, poput nekih, aktuelnih lažnih mesija da kažeš ,,Najlakše je iz toplog doma kritikovati druge, bla,bla..."

Ovako, pokazala si da uzimaš u obzir i kritike, a to u Srbiji ceni jako mali broj ljudi, tako da ti ne predviđam baš Đukanovićevu vladavinu:D

Nora Barnacle

Domaćin
Poruka
4.152
Nora, pa mogla si i ti, poput nekih, aktuelnih lažnih mesija da kažeš ,,Najlakše je iz toplog doma kritikovati druge, bla,bla..."

Ovako, pokazala si da uzimaš u obzir i kritike, a to u Srbiji ceni jako mali broj ljudi, tako da ti ne predviđam baš Đukanovićevu vladavinu:D
Nisu mene izabrali za moda zato što sam plavuša, nego zato što malim koracima znam da dođem do I posle mene ja :zcepanje:

Šalu na stranu, bolje da je i dosadno, ali da ne zbunjuje. :)