Knjiga Otkrivenja i broj 144000

Da pojasnim!
Drugi Hristov dolazak čekam
a kad dodje
1. Odgovorni živi sa odgovornim mrtvima koji će vasksrnuti biće odvedeni na sud
2.Odgovorni zli će se kazniti a pravednicima daće se život večni
3.Pravednici ili pozvani učiće evandjelju i kraljevat će neko sa 5 neko sa deset gradova
Otk.5:10
4.Ovo će trajati 1000 godina dotle će smrtnici čuti evandjelje i biće odgovorni Bogu.
Za to vreme oni će živeti dužim i lakšim životima
5.Na kraju hiljadugodišnjice biće pobune protiv Boga i Hrista od smrtnika Otk.20:8,9
6. DSrugo vaskrsenje za one koji su medjuvremenu umrli Otk.20:5,11-15
7,Zli će biti uništeni a time sotona i smrt
a pravednici će se pridružiti u večnom životu
to je to
da li me sada razumeš?
 
Anonymous:
adventisto, ako mozes da razjasnis:

ti tvrdis da tvoja adventsiticka denominacija sa prorocicom elen vajt nema nikakve evze sa milerom osim u nazivu advent, dolazak,
a na drugoj strani pravis vezu istocne i zapadne sve do 1054?
ako uzmemo samo spor o filiokve, a on datira iz 7-og veka, i doktrinarne je prirode, kako onda se mozes pozivati na 1054. kada je svima jasno da je taj rascep geopoliticke prirode.

Prijatelju,

Ja nista ovde ne tvrdim nego iznosim cinjenice. Uopste nije pitanje ko je povezan sa kime jer kada bi se terao mak na konac mi smo svi nekako povezani jedan sa drugima. (Pravoslavci su od katolika, protestanti su od katolika, adventisti su od protestanata i td.)

Cinjenica da Miller nije bio prvi koji je racunao godinu Hristovog dolaska. A ako procitas malo istoriju videces da je i pravoslavna kao i rimokatolicka crkva ucestvovala u cekanju Hrista 1000. godine.


"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
re na br. 4 u kontekstu tvoga "cekanja":

po tebi ce se znati da je Hristos dosao tako sto ce ljudski vek automatski se povecati, ljudi ce prestati da umiru pa tako sve do ispunjenja 1000-godisnjice

ili

ti u stvari ne cekas 2. dolazak dok god ljudski vek se ne produzi na 1000 godina, a danas nije?

dalje,
ti tvrdfis da ce posle suda neko se pobuniti nanovo?

POGLEDAJ JOS JEDNOM STA PRETHODI, A STA SLEDI 1000-GODISNJEM, PO LAZNOM OTKRIVENJU? NEMA KAZENE PRVOVAKSRSNUTIMA PRE 1000-GODISNJEG!!!
 
Adventisto, ti bi sve u isti kos. Niko ne kaze da je Miler prvi racunao. Stvar je u tome da se covek ogradi od onih koji su zastranili, a ne da dokazuje da su eto i drugi zastranili. Ucestvovala? ISTORIJU DA PROCITAM? DAJ BAS DA PROCITAM, GDE PISE? NI RIMOKATOLICKA CRKVA NIJE UCESTVOVALA, NEGO SE LAZNIM PROROCIMA POCELA SIRITI PARANOJA UPRAVO U RIMU. UOSTALOM, IZ TEKSTA KOJI SAM TI PREKOPIRAO, JASNO JE DA SU OTPADNICI, BAS KAO I MILEROVCI. JA SE OTPADNIKA ODRICEM I MOJA CRKVA, A TI I TVOJA?
 
Anonymous:
re na br. 4 u kontekstu tvoga "cekanja":

po tebi ce se znati da je Hristos dosao tako sto ce ljudski vek automatski se povecati, ljudi ce prestati da umiru pa tako sve do ispunjenja 1000-godisnjice

ili

ti u stvari ne cekas 2. dolazak dok god ljudski vek se ne produzi na 1000 godina, a danas nije?

dalje,
ti tvrdfis da ce posle suda neko se pobuniti nanovo?

POGLEDAJ JOS JEDNOM STA PRETHODI, A STA SLEDI 1000-GODISNJEM, PO LAZNOM OTKRIVENJU? NEMA KAZENE PRVOVAKSRSNUTIMA PRE 1000-GODISNJEG!!!
Ne
kažem ti da će dolasku da slede one tačke koje sam nabrojao
A znaćemo i videćemo kad Hrist dodje
kako ne znam
ali tada će biti vaskrsenje i sud
ako budemo živi videćemo
ako budemo mrtvi čućemo glas
Vasksrnutim na večni život nema kazne logično
a vasksrnutim na sud ima po dolasku
i po kraju 1000 godina
Posle prvog suda
biće smrtnika na zemlji
to znaš?
Ti smrtnici koji budu živeli u tom milenijumu
imaće duži i lakši život
kletva će biti umanjena
na kraju biće pobune (sotona će se odvezati)
 
Anonymous:
SUSTINA je da ti otpadnici, lazni proroci, i oni koje su oni prevarili kod nekih imahu status, polozaj, a kod nekih ne.

Ja ipak mislim da sustina je u tome da neke crkve su "presvete" da bi dozvolile da imaju ikakvu gresku u svojoj istoriji. Kada cove dozvoli sebi da pogleda u svoju proslost i da otvoreno bez uvijanja prizna da nesto nije u redu, onda takva crkva ima sve mogucnosti da ispravi svoje greske i promene svoj pravac.

Nazalost, crkve o kojima ti pricas su "previse svete" da bi ikada imali nesto pogresno u njima.

Takav prepotentan stav nije pokazivala ni jedna Novozavetna crkva o kojima citamo u poslanicama apostola Pavla. Svaka od njih je imala svoje probleme za koje im je Pavle i pisao poslanice.

Medjutim, danasnje vodece crkve ne smeju ni pomisliti da je nesto lose u njima. Zasto je to tako?

Vrlo mi je drago sto se vi odricete onih koji su gresili u vasoj istoriji. Dali isto tako dajete drugima mogucnosti da su i oni imali istoriju i kojima su neki gresili i da zbog toga ne moriju bit automatski odbaceni.

Usput receno, neki od tih koji su racunali godinu Hristovog dolaska 1000. godine nisu "odpadnici" kako bi ti to zeleo predstaviti. Proveri malo istoriju pa se mozes i zacuditi ko su neko od njih bili.

"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
Да су појединци Божје Православне Цркве грешни, то сви знамо. И око тога не вреди трошити превише речи. Оно што јесте битно је да Божја Православна Црква као целина и "тврђава и ступ Истине" не може погрешити, јер би у том случају Христос испао лажов.

А овде је полемика око ГУРУА СЕКТЕ, који је учествовао у греху и на основу тог греха је и настала цела СЕКТА !!! Сад нека ме неко убеди како ти пајаци који себе сматрају "црква остатка", може то бити ако се зна да су рођени на греху, и ако су им оснивачи били аријанци који су негирали Христово божанство !!! Свашта... 8)
 
prepotentne
vodece

istoriju ...?

upravo u tome je i rec, sto neke imaju istoriju, a druge "istoriju"

danas, sutra, neko se moze (do)setiti da eliminise i istoriju, i "istoriju", da eliminise sve ono sto moze nekome biti argument protiv, i da osnuje najnoviju "crkvu" bez ikakvih bivsih gersaka drugih, upravo poucivsi se na njihovom iskustvu.
ali da li je taj i njegovi potencijalni sledbenici - crkva? prosto, moze obratiti sve ono na cemu su drugi pali, i da na prvi pogled nema nicega sto bi mu iko zamerio... i...

ostajes i dalje duzan konkretno - ko, a da li cu se ja zacuditi, pa, ...zacudi me...
 
Christadelphian:
Da pojasnim!
Drugi Hristov dolazak čekam
a kad dodje
1. Odgovorni živi sa odgovornim mrtvima koji će vasksrnuti biće odvedeni na sud
2.Odgovorni zli će se kazniti a pravednicima daće se život večni
3.Pravednici ili pozvani učiće evandjelju i kraljevat će neko sa 5 neko sa deset gradova
Otk.5:10
4.Ovo će trajati 1000 godina dotle će smrtnici čuti evandjelje i biće odgovorni Bogu.
Za to vreme oni će živeti dužim i lakšim životima
5.Na kraju hiljadugodišnjice biće pobune protiv Boga i Hrista od smrtnika Otk.20:8,9
6. DSrugo vaskrsenje za one koji su medjuvremenu umrli Otk.20:5,11-15
7,Zli će biti uništeni a time sotona i smrt
a pravednici će se pridružiti u večnom životu
to je to
da li me sada razumeš?

Kristadelfijan, ja ti lepo rekoh da proveris, a ti neces... evo da te ispravim:

po lažnom otkrivenju 20,4-5, po izjavi njegovog pisca šta je video, udeo u 1. vaskrsenju imaju samo oni koji su posečeni za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju, i koji se ne pokloniše-primiše žig zveri, po njemu pre 1000-godisnjeg vaskrsavaju samo sveti, dok "ostali mrtvaci ne -dok se ne navrsi 1000god."

ZNACI, PO LAZNOM OTKRIVENJU NE VASKRSVAJU ZLI DOK SE NE NAVRSI 1000-GODISNJE CARSTVO. KO ONDA LAZE: TI ILI LAZNO OTKRIVENJE, ILI OBOJE?
 
Samo se ti busaj u prsa kao sto se busao i onaj farisej iz Isusove price: "Hvalim te Boze sto nisam kao oni drugi, ili nedaj Boze kao subotari"

To sto je Isus rekao odnosi se na Njegovu Crkvu. Oni koji slede Hristovu nauku oni su "Tvrdja Hristove Isine" Proveri da li se to moze reci za ono sto ti smatras pravom crkvom.


"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
Hristos je rekao da CRKVU Njegovu vrata ada i pakla (to jest vrata smrti i osude) nece nadvladati, a lazno otkrivenje zagovara smrt i sud na razlomke, ofrlje, trecinu, cetvrtinu, itd. i to cak recima" tesko zemlji, silazi satana", kao da se treba lazljivog i lukavog bojati, a ne jedinoga Istinitoga Boga.
 
Ti si isti kao Maran Ata
samo optužujete nekog da laže
Verovatno sami imate problem sa tim ili
su vam ufiksali da su svi lažovi.
Ako neko drugačije tumači kakve veze to ima sa laganjem ???
A što se vrat pakla tiče
jasno je Hrista nisu nadvladala vrata pakla (groba)
a vi Mt.16:18 sasvim bezveze iznosite kao neko opravdanje što vam crkva još uvek stoji !!!
Pa je zato ona prava ????????
Argument, jak!
A što se lukavosti tiče
izgleda da su i lukave životinje pod sotoninim upravljanjem !
Samo fobični paranoični argumenti.
Ako se dan dolaska zove i sudnji a neće biti sudjenja onda će biti da ni ja ni otk. kao ni drugi delovi Pisma ne lažu već baš ti koji se najviše i boji lažova;
Dan.12:2 up. sa Post.3.19
Jovan 5:25-29
Otk.22:12itd, itd
 
ti samoga sebe optuzujes kako direktno svojim recima (ranije), tako i pogresnim - ne tumacenjem, nego navodjenjem onoga sto "tumacis".
dakle, tamo gde si "pojasnjavao" si naprosto izvrtao-falsifikovao ono sto pise, pa si na bazi toga mogao samo da "tumacis" (citaj: lupas gluposti), a nikako tumacis i pojasnjavas.

Pogledaj sam koji samo "vaskrsavaju pre 1000.-godisnjeg carstva".
 
Važi!
samo kakve to veze ima sa mojim stihovima koji jasno govore da će vaskrsenje i na sud i na život biti odmah po Hristovom dolasku?
ili treba još da ti nabrojim iako prolaziš pored njih nekom svojom logikom izbacivanja dela Pisma
i gde da pogledam da li u tvoje razmišljanje ili ima to negde i u Pismu?
 

Back
Top