Knjiga Otkrivenja i broj 144000

a sta ti adventista hoces da kazes:
neces da odgovoris coveku, jer je, pretpostavljam pomesao, prevideo da se adventisticki pokret restartovao prenominovao u drugu firmu dodajuci to sedmog dana? nije li miler osnovao prvu advent-firmu racunajuci kada ce Hristos da dodje i time upao u hulu da Hrista pravi lazovom?
Ti sad oces da kazes da je MaranAta pogresio jer Miler nije bio adventista sedmog dana, nego...?
DA NIJE BIO ADVENTISTA 8-OG DANA?
 
Ma nisi ti shvatio prijatelju sta ja hocu da kazem.

Ja samo hocu da kazem da je MaranAtina crkva prva bila koja je prorekla da ce Hristos doci 1000. godine. Mi adventisti smo zakasnili za citavih 800 godina.

Pozdrav i tebi gostu pa malo pogledaj istoriju i vidi sat je MaranAtina crkva propovedala o 1000. godini.

"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
OVO SAM JA PRIJATELJU OD TVOJE KOLEGINICE VESNE-TAVITE SA SERBIAN KAFEA PREKOPIRAO JOS DAVNO, A MARANATA NIJE RIMOKATOLIK:

Godine 999. pojavili su se po svoj zemlji mnogi proroci, koji su govorili o dolasku kraja sveta u ponoci izmedju 31. decembra 999. i 1. januara 1000. godine. Svuda gde su ziveli hriscani, osobito u Rimu, oni su sa strahom i trepetom ocekivali kraj te godine. Svuda je zavladao smrtni strah i panika. Vecina seljaka nije jos od jeseni obadjivala svoje njive, sva je trgovina stala pa ni tekuci drzavni poslovi nisu vise obavljani. Ludi su prodavali svoja imanja, pili i jeli da bi iskoristili sto bolje poslednje dane koji im jos ostaju pre kraja sveta.
 
E bas mi je drago sto si to naveo i sto MaranAta nije rimokatolik. Vidis, kao sto MaranAta svrstava Adventiste Sedmoga Dana i Milerite u isti kos tako i ja svrstavam rimokatolike i pravoslavce u isti kos.

Prema tome, MaranAtina crkva je priva koja je prorokovala da ce Hristos doci 1000. godine i prema tome oni su sampioni.

PS. To sto kaze "narocito" u Rimu se ne odnosi samo na rimsku crkvu i nego i na ostale crkve.

"Bog je ljubav"
pozdrav
 
Adventista:
E bas mi je drago sto si to naveo i sto MaranAta nije rimokatolik. Vidis, kao sto MaranAta svrstava Adventiste Sedmoga Dana i Milerite u isti kos tako i ja svrstavam rimokatolike i pravoslavce u isti kos.

Prema tome, MaranAtina crkva je priva koja je prorokovala da ce Hristos doci 1000. godine i prema tome oni su sampioni.

PS. To sto kaze "narocito" u Rimu se ne odnosi samo na rimsku crkvu i nego i na ostale crkve.

"Bog je ljubav"
pozdrav
vidis adventista, meni nije stalo da sam u pravu samo zato da bih bio u pravu, a tebi? ti ako vec tako mislis, ne bi trebao da budes ni u jednoj od "crkava", a to da sto kaze "narocito u Rimu", ako iole ukljucis mozak i ako si posten, shvatices da to znaci da se to odnosi na papstvo, a ono nije bilo samo Rim. U svakom slucaju to su plodovi hilijazma-milenarizma, a to nas opet vraca na knjigu otkrivenja, ciji pisac je recima da je svedocanstvo isusovo duh prorostva, otvorio siroka vrata i sirok put svim kasnijim laznim prorocima, kako Hristos rece: grabljivim vukovima u ovcijem ruhu (Matej 7,15!!!).
 
Постоји једна ситна разликица... Патријарх Силвестер није измислио нити једну доктрину Цркве, а ГУРУ СУБОТАРСКЕ СЕКТЕ КОЈИ ЈЕ И ЛАЖНИ ПРОРОК ЈЕ ИЗМИСЛИЛА СКОРО СВЕ ДОКТРИНЕ СЕКТЕ УКЉУЧУЈУЋИ И БУДАЛЕШТИНУ ОКО СУБОТЕ !!! :wink:
 
E vidis hriscanski brate, Miler je prorekao da ce Hristos doci 1844. g. William Miller je bio baptisticki propovednik a njegovi sledbenici su bili mahom clanovi baptisticke, metodisticke, prezbiterijanske ili druge crkve. Nije postojala u to doba nikakva adventisticka ckrva a u najmanju ruku Adventisitcka Crkva Sedmoga Dana. Miller je svetkovao nedelju kao i vecina protestanata, verovao u zagrobni zivot jeo necistu hranu i sve ono sto nema nikakve veze sa Adventistima Sedmoga Dana.

Daklem vrlo je smesno pricati da su Adventisti Sedmoga Dana proricali Hristov dolazak kada su nastali tek 1860tih godina i bili zvanicno organizirani 1863. Istina je da ime Adventista oznacava onoga koji ceka Hristov dolazak i da mi verujemo da se nalazimo na kraju vremena milosti pred hristov dolazak. To je bila ista vera i nada koju si imali i milleriti i zato su se i zvali adventisti.

Gledajuci istorijski i Biblijski, i apostol Pavle je bio adventista jer je bio ubedjen da ce Hristos doci za njegovog vremena, kao i svi Isusovi ucenici a i hriscani tokom svih vekova.

"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
Испада по логици суботара да ни Хришћанство није постојало све до миланског едикта када је и званично регистровано као државна религија. Па тако, ни СЕКТА суботара није званично регистрована до те године, и по њима није ни постојала... АЛИ !!! то вреди само у случају када треба да се ОДРЕКНУ ГРЕХА РАЧУНАЊА ВРЕМЕНА КОЈИ ЈЕ И ДОВЕО ДО ФОРМИРАЊА СЕКТЕ. 8)
 
adventisto, ako mozes da razjasnis:

ti tvrdis da tvoja adventsiticka denominacija sa prorocicom elen vajt nema nikakve evze sa milerom osim u nazivu advent, dolazak,
a na drugoj strani pravis vezu istocne i zapadne sve do 1054?
ako uzmemo samo spor o filiokve, a on datira iz 7-og veka, i doktrinarne je prirode, kako onda se mozes pozivati na 1054. kada je svima jasno da je taj rascep geopoliticke prirode.
 
Odgovornost i sabiranje
GENERALNO, ODGOVORNOST SE U LAŽNOM OTKRIVENJU OČEKUJE OD ANDJELA [7 crkava, OTK. 2 i 3] ILI SE INDIVIDUALIZUJE UPRAVO PREKO ŽIGA 666, I TO NJEGOVIM ODBIJANJEM. LJUDI SU PREVARANI OD STRANE JEDNOG LAŽNOG PROROKA, PARA ZVEROVA I AŽDAJE - DJAVOLA - SATANE - ZMIJE [OTK. 19,20; 20,3 i 8 i 10].
U JEVANDJELJU, HRISTOS ODGOVORNOST OČEKUJE OD LJUDI DA SE NE DAJU PREVARITI LAŽNIM PROROCIMA I INDIVIDUALIZUJUĆI JE GOVOREĆI SVAKOM DA STRAŽARI, ILI U PRIČI O TALANTIMA TRAŽEĆI REZULTATE TAKODJE OD LJUDI, ILI PAK U PRIČI O DOMAĆINU, UPRAVITELJU I SLUGI TRAŽEĆI I TO POJEDINAČNO KOLIKO JE KOME POVERENO, TJ. KOLIKO JE KO ZNAO (Luka 12,35-48 i Matej 24,42-51).

DAKLE, NAJOPŠTIJE GLEDANO, JEVANDJELJE TRAŽI JEDINSTVO VERE I DUHA, A INDIVIDUALIZUJE ODGOVORNOST I NA SAMOM STRAŠNOM SUDU PO ISKLJUČIVO LJUDSKIM DELIMA ČOVEK ČOVEKU JE LI BIO ČOVEK (Matej 25,35-46), DOK LAŽNO OTKRIVENJE RAZGRADJUJE JEDINSTVO VERE JEDANPUT PREDATE SVETIMA, JEDINSTVO DUHA GRADI NA DEVIČANSTVU I OTPORU ŽIGU, A ODGOVORNOST ILI PREBACUJE NA ANDJELE [7 crkava] ILI KOLEKTIVIZUJE DO SAMOG STRAŠNOG SUDA.

UVIDITE OVE KRAJNOSTI: PO JEVANDJELJU JEDNOM JEDINOM PARU KOJI SE ZAJEDNO BILO NADJE NA NJIVI, BILO MLEVENJU NA ŽRVNJEVIMA (MATEJ 24,40-41), BILO JEDNOJ POSTELJI (LUKA 17,34), NEĆE BITI ISTO, JER ĆE SE JEDAN UZETI, A DRUGI OSTAVITI, DOK PO LAŽNOM OTKRIVENJU IMAMO CIFRANJE [12X12X1000=144000; 42x30=1260] I RAZLOMKE [OTK. 6,8...I DADE MU SE VLAST NAD 1/4 ZEMLJE DA UBIJA...; OTK 8,12...I BI UDARENA 1/3 SUNCA I 1/3 MESECA I 1/3 ZVEZDA...; OTK. 9,15...DA POBIJU 1/3 LJUDI; OTK. 12,4...1/3 ZVEZDA NEBESKIH I BACI IH NA ZEMLJU].
 
Mislim da si opet na pogrešnom zaključku iako vidiš jasno da se nešto dogadja.
Pa da ti predložim odgovor
Od onih od kojih će se po jedan uzeti
govori o onima koji su na zemlji živi
a onih 144 ooo simbolično
su oni koji će kraljevati i biti sveštenici
a da bi to bili mora biti i onih nad kojima će kraljevati
znači : biće dve vrste 'ljudi' na zemlji
tj. ona prva grupa je vaskrsla na večan život
i više ne spadaju u ljude već imaju Božansku prirodu a ona druga su oni koji su živi na zemlji u trenutku dolaska Hrista
 
a gde si ti: na zemlji ili "simbolicno"...?

koji je kontekst Hristovih reci u Jevandjelju: i ne shvatise dok ne bi kasno?

po tebi ce znaci oni kraljevati nad jednom vrstom ljudi, GRUPOM, a ta "grupa" ne vredi ni za jedan PAR LJUDI koje je Hristos naveo, a ja citirao u delu "UVIDITE OVE KRAJNOSTI"?
 

Back
Top