Klubovi - i fudbal i košarka

CrveniGulas

Obećava
Poruka
79
Koji su sve klubovi prepoznatljivi i u fudbalu i u košarci? Ne samo trenutno, već kroz istoriju. Nije neophodno da budu u samoj završnici takmičenja, a kamoli da uzimaju trofeje.

Meni padaju na pamet:
- Crvena zvezda
- Partizan
- Olimpijakos
- Panatinaikos
- CSKA Moskva
- Fenerbahče
- Galatasaraj
- Real Madrid
- Barselona

CrveniGulas

Obećava
Poruka
79
Prepoznatljivi ili uopsteno da imaju klubove koji su dobri u njihovim ligama u oba sporta ?
Dobro pitanje. Klub koji je dobar u domaćoj ligi nastupaće redovno na međunarodnoj sceni, ali mora i bar kakav takav rezultat da ostvari. Npr. Žalgiris je ime u košarci, a u fudbalu recimo redovno igra kvalifikacije za Ligu šampiona, ali ne znam kada je poslednji put igrao grupnu fazu u Evropi. Tako da bi Žalgiris otpao.

Smartanabil

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.086
Dobro pitanje. Klub koji je dobar u domaćoj ligi nastupaće redovno na međunarodnoj sceni, ali mora i bar kakav takav rezultat da ostvari. Npr. Žalgiris je ime u košarci, a u fudbalu recimo redovno igra kvalifikacije za Ligu šampiona, ali ne znam kada je poslednji put igrao grupnu fazu u Evropi. Tako da bi Žalgiris otpao.

Evo npr. ja imam jedan koji nisi spomenuo

Boka Juniors

U fudbalu se zna ko je Boka a u kosarci su ove godine ispali u polufinalu njihove lige.

Smartanabil

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.086
Van Evrope nisam mogao da se setim nijednog kluba. Pretpostavljao sam da ako postoji, mora da je iz Južne Amerike.
Ima dosta klubova - ako odes na Vikipediju i ukucas "multi-sport clubs" izacice ti cela lista a onda flashscore moze da ti potvrdi koliko su dobri u kosarci i fudbalu ;)

Ajde popunicemo listu sa ostalim timovima ako se jos neko seti nekog

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.051
Једини клуб који од оснивања спортског друштва функционише заједно јесте Реал Мадрид и ЦСКА Москва. Стим да Руси никада нису улагали у фудбал, за сво време постојања клуба само један куп УЕФА. Па један Бајерн није имао екипу до пре петнаест година. Европски фудбал и кошарка су небо и земља. Три највећа гиганта у кошарци су свакако Реал, ЦСКА и Макаби. Одма затим су ту Панатинаикос, Олимпијакос, и Барселона. Некада су и Југопластика, Лимож, Хувентуд, Болоња.. Играли битну улогу али се од старе славе не живи. Ови горе побројани имају континуитет.

Archetype

Zainteresovan član
Poruka
297
Zabranjeno pušenje romima i autistima.
Mi sa Juga, možemo tako šta reći, za ovu temu.

Mi znamo da je sad red na Nas da biramo nad kime će biti genocid, i holokost...rivali su sami sebe pokopali, zamka je da se dalje ide od zp.

Prepoznatljivi su klubovi koji održavaju svoje fandome na okupu. Pre 30 godina za nemački fudbal Hanover i Verder su tako šta. Pa kasnije La Koruna i Majorka u Španiji. Pa Vitese i PSV u Holandiji...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.