KLONIRANjE!!!!

Unicus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
212
[Tema potekla od ujedinjenih snaga Anarhiste i Unicusa.Kloniranje je josh uvek tabu tema. Ali mi kao ,,filosofi" duzni smo svuda da guramo nos.....Vase misljenje o tome...Da li je to bliska ili daleka buducnost.....i svi problemi koji idu uz to.....
 
Kloniranje je jedna veoma zaje**** stvar.Doli [prva klonirana ovca] umrla je zbog zapalenja pluca...Mada video sam da holivudske ,,zvezde" pocinju da kloniraju svoje pse?Ali pogledajmo filozofsku stranu kloniranja...Da li ce psi,macki ili mozda ljudi pored istovetne fizicke pojave imati istu i duhovnu.Hoce li isto misliti kao i njihovi originali?Hoce li imati iste uzrecice [u slucaju pasa isto av av] ?Hoce li biti istovetni i spolja i iznutra [ne mislim na iznutrice vec na misli,duh]?????
 
Unicus:
Kloniranje je jedna veoma zaje**** stvar.Doli [prva klonirana ovca] umrla je zbog zapalenja pluca...Mada video sam da holivudske ,,zvezde" pocinju da kloniraju svoje pse?Ali pogledajmo filozofsku stranu kloniranja...Da li ce psi,macki ili mozda ljudi pored istovetne fizicke pojave imati istu i duhovnu.Hoce li isto misliti kao i njihovi originali?Hoce li imati iste uzrecice [u slucaju pasa isto av av] ?Hoce li biti istovetni i spolja i iznutra [ne mislim na iznutrice vec na misli,duh]?????


Umrla od zapaljenja pluca? Sta se desilo davali joj "Tompuse"?
 
Klonovi mogu da sluze za rezevne delove...Ali onda se moras pitati da li je to humano...Pa i klon je napravljen od krvi i mesa da li i on ima ista prava kao covek ili se posmatra kao drugaciji entitet...Klon spolja je ista kopija coveka od kog je nastao...Ali sigurno ne moze isto misliti kao i covek od koga je nastao....zasto?....zato sto klon ne moze da ima iste uspomene kao i njegov original,zato sto vreme ne moze da se vrati...Pitanje je: Da li ce klon ostati samo kopija coveka ili postati ravnopravan njemu?
 
Meni neke stvari uopšte ovde nisu jasne. Prvo:
Kako doktori misle da "odgaje" jertu na vreme da poraste za onoga kome je original otišao u qrats?
Drugo:
O čemu vi govorite, ovde? Zašto klon ne bi bio čovek? Zašto bi bio manje od čoveka? Da li će mu faliti ruka, ili oko, ili deo mozga? I zašto ne bi imao sećanje, i on mora da odraste, nekako, valjda?
 
Radi se na matičnim ćelijama....

Razlika izmedju klona i orginala je iskustvo.

Kloniranje je samo test za zakonodavstvo kiborga....

------------------------------------------------------------
Čisto sumnjam da će poslovni ljudi odbiti ugradjivanje senzora IC opsega...Jer im omogućava prestiž u smislu da mogu da na osnovu nijansi utvrde da li osoba laže , koliko je sigurna, što je mnogo značajno za odluke u poslu.....

Ugradjivanje mirisnog čipa , takodje specijalnosti da oseti male nivoe odredjenih supstanci koje se mogu kao firmware učitavati , takodje dovodi do osnaženja čula, koja će moći da osete ono što recimo danas manji broj ljudi oseća , kao što su meca, uzbudjenost, laž....

A vi se ponadali da je domet onoliki koliko je domet fantazije u srbiji.....
 
Pa nešto je moralo da nastane pre. Orginal nastaje pre klona , čak i da su istovetni to postaje definicija šta je orginal , a šta klon....

Razlika je sigurno u iskustvu , koje će dalje formirati i karakter i percepciju, fobije, osetljivosti , i ostale finese.....koje mnogo znače.....
 
Hoces da kazes da je original ziveo, ucio, radio a da klon polazi od nulte pozicije kao beba?? A sta ako se klonu ubaci pamcenje originala? Meni licno je tu najveci prolem sta sa osecanjima klona?? Mislim ako je genetski isti kao original i ako ima isto pamcenje da li znaci da ce da razvije ista osecanja??
 
kloniranje je fantasticna stvar! transplantacija je jedan od najosnovnijih problema koji se daju resiti ovim pristupom... npr, problem kod transplantacije kada se odbacuju delovi tela koje telo recipijenta ne zeli da primi... to se kod kloniranih delova tela ne moze desiti zbog toga sto imaju istu geneticku osnovu... mogu da se stvaraju zdrave celije... dijabetes se moze izleciti tim putem... ma sta god...
bojim se da su na vase stavove previse uticali neki SF filmovi... kladim se da zamisljate to kao jednu veliku salu gde u nekim kesama napunjenim vodom spava na hiljade kolonova spremnih da se u svakom trenutku probude i naprave haos po svetu...
i smesno je razmisljanje da se mora klonirati i stvoriti zivo bice da bi se onda komadali delovi tela potrebni za transplantaciju...
po meni, to uopste nije filozofsko vec cisto medicinsko pitanje!
znaci, glasam za kloniranje!!!
 
Unicus:
[Tema potekla od ujedinjenih snaga Anarhiste i Unicusa.Kloniranje je josh uvek tabu tema. Ali mi kao ,,filosofi" duzni smo svuda da guramo nos.....Vase misljenje o tome...Da li je to bliska ili daleka buducnost.....i svi problemi koji idu uz to.....
Cekajte, o kakvom kloniranju govorite :confused:
Reproduktivnom ili terapijskom ?
Kloniranju gena, celije ili organizma ?
Kloniranje kao proces vec postoji u nasem organizmu ( npr. sve celije krvi poticu od jedne - prosto, prosto receno ).
 

Back
Top