Kloniranje

Svi znamo da kloniranje predstavlja stvaranje geneticki identicnih kopija nekog organizma..

Medjutim..da je neko je stvorio identicnu kopiju nekoga koga ste voleli
a ko vise nije medju zivima..da li bi to bila ista osoba i da li biste je voleli isto kao pre?
Bih.Volela bih tu osobu kao i pre.
Da li bi bila ista?Nadam se da bi.
 
Svi znamo da kloniranje predstavlja stvaranje geneticki identicnih kopija nekog organizma..

Medjutim..da je neko je stvorio identicnu kopiju nekoga koga ste voleli
a ko vise nije medju zivima..da li bi to bila ista osoba i da li biste je voleli isto kao pre?

Ne.Ja ne bih klonirao,onoga koga vise nema.Koga nema,bez njega se moze.Ja bih klonirao nekoga,koga znam da je nad prosecno pametan i sposoban.
Recimo,klonirao bih druga Vulina.Koliko je on unapredio nasu armiju.Mi nismo ni svesni,sta je ta armija bila pre njega,a sta je danas.E takve ljude treba
klonirati.
 
Bih.Volela bih tu osobu kao i pre.
Da li bi bila ista?Nadam se da bi.
ili mislis da bi volela.
moza bi pocela da gledas na sitnice, odnosno pocela bi da trazis razlike

.ovo jeste filozofsko pitanje
da li mozemo kloniranu osobu da prihvatimo kao onu od pre ili je to ipak u dubini naseg mozga za nas to kopija (lutka) ... stranac koji lici
 
tab5O3 - Onaj ko je u braku sa svojim partnerom,ili partnerkom,proveo recimo trideset godina,u "srecnom" braku,ne verujem da bi posle smrti partnera
ili partnerke,trazio kloniranje te osobe. Pre mislim da bi bar mi muskarci,pribegli ponovnoj zenidbi,sa nekom zgodnom vrcom,tridesetak godina mladjom.
Ne budimo licemerni.Razmisljajmo realno...
 
Svi znamo da kloniranje predstavlja stvaranje geneticki identicnih kopija nekog organizma..

Medjutim..da je neko je stvorio identicnu kopiju nekoga koga ste voleli
a ko vise nije medju zivima..da li bi to bila ista osoba i da li biste je voleli isto kao pre?

To je preteško pitanje. Ja pre svega pomislim na roditelje koji su izgubili decu. I mislim da je to jedini slučaj gde bu razumela da požele to. Sa svim ostalim se ne bi igrala, nikad.
 
Svi znamo da kloniranje predstavlja stvaranje geneticki identicnih kopija nekog organizma..

Medjutim..da je neko je stvorio identicnu kopiju nekoga koga ste voleli
a ko vise nije medju zivima..da li bi to bila ista osoba i da li biste je voleli isto kao pre?

Ту се не ради о некој хипотетичкој ситуацији јер одувек је било "клонова" међу људима. Имати једнојајчаног близанца исто је као имати клона, нема разлике.
А као што знамо, једнојајчани близанци нису идентичне особе, већ свака има свој карактер, своје особености. Један не може преузети улогу другога.
 
Ja sam ustvari zamislila jednu potpuno nerealnu situaciju dok sam razmisljala o postavci ovog pitanja...:rumenko:
Osoba koju volite nestaje pred vasim ocima a njen savrseni klon (racunajuci i duh) se za neko vreme pojavljuje pred vasim ocima..
Logika kaze da bi nastavili gde smo stali ali..
...sta je u tom slucaju ono sto volimo?
 
Ja sam ustvari zamislila jednu potpuno nerealnu situaciju dok sam razmisljala o postavci ovog pitanja...:rumenko:
Osoba koju volite nestaje pred vasim ocima a njen savrseni klon (racunajuci i duh) se za neko vreme pojavljuje pred vasim ocima..
Logika kaze da bi nastavili gde smo stali ali..
...sta je u tom slucaju ono sto volimo?
Sve.
Sada se osećam loše.
 
Klon ti je najbukvalnije rečeno jednojajčani blizanac koji je rođen kasnije. (ima isti DNK kao "source")
da , ali meso i tkivo ne cini osobu nego njegove emocije i osecanja
a ona mogu biti razlicita i kod blizanaca..

a klon je vestacko pravljenje .. uvek bi imao emocionalni "otklon" od klona u too sam siguran..
 
Ja sam ustvari zamislila jednu potpuno nerealnu situaciju dok sam razmisljala o postavci ovog pitanja...:rumenko:
Osoba koju volite nestaje pred vasim ocima a njen savrseni klon (racunajuci i duh) se za neko vreme pojavljuje pred vasim ocima..
Logika kaze da bi nastavili gde smo stali ali..
...sta je u tom slucaju ono sto volimo?
Ne shvatam zašto niko ovo ne pročita...
 

Back
Top