Quantcast

Клизна врата

DareS

Aktivan član
Poruka
1.293
Где бих могао да нађем у Београду и ближе,клизна врата са шином и точкићима.Наиме,између трпезарије са кухињом, и дневне собе имам "отвор" дужине неких 130 цм. са дрвеним штоком.Цео простор би ми изгледао боље са клизним вратима.Значи не мора да буде ништа компликовано,шина не мора ни да буде скривена,и врата од дрвета или можда дрвени рам са неким мат стаклом.Волео бих да чујем неки предлог и евентуално неку оквирну цену,уколико је неко у току.

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.108
Ja sam prosle godine ugradio klizna vrata izmedju dnevne sobe i kuhinje. Ali vrata nisu drvena nego aluminijumska i cena je bila oko 500 e. Posebno mi se svidelo sto su vrata zakacena sa gornje strane tako da nema sine i tockica.

DareS

Aktivan član
Poruka
1.293
Нисам сигуран да те разумем,па класична клизна врата,бар која сам ја виђао, и јесу закачена са горње стране,односно спојена са горње стране за шину.Можеш неку скицу да ставиш,да не мозгамо много ?

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Nemem skicu. Hteo sam da kazem da su samo gore zakacena a da sa donje strane nema sine.
znas li koliko bi takva vrata bila stabilna? pogotovo ako hoces da budu od stakla sa ramom? nema sanse da budu bez donje sine.
sto se ostalog tice, svaki dobar stolar ili al bravar ti moze odraditi vrata po zelji. cena naravno zavisi od onoga sto zelis da uradis. moja su kostala oko 500 eur sa gornjom i donjom sinom, od peskiranog stakla u al ramu sirine metar a visine 2.65 m. mada to je bilo pre tri godine, tako da nisam najsigrunija sa cenom sada :cool:

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
14.063
Naravno da mogu da se naprave odlična vrata bez donje šine. Dovoljno je staviti sa strane samo jedan točkić, kao naslon, ništa više.

Tako funkcionišu expozitori za keramiku recimo koju su težine po 50kg sa keramikom :)

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
И врата која се каче на точкиће би требала да имају вођицу у доњем делу која не би дозволила да се врата отклоне од основе због, рецимо, промаје. То може да се изведе тако што се укопа водећа шина која по средини има мали прорез (пар милиметара) а на врата се са доње стране додају плочице које су паралелне са вратима и причвршћене за иста. Ослонац само на горњим тачкама може да доведе до померања врата у простор а не само у страну што није циљ.

Daisy 82

Primećen član
Poruka
909
Meni se isto vise svidjaju klizna vrata bez sine na podu, eventualno mozda tockic da imaju mada na slikama koje sam gledala cini mi se da ih drzi samo gornja sina.
Nama su nudili na ulaz u gardarobu da stavimo vrata kao na americkom plakaru ali meni se to nije svidelo bas zbog te sine koja se busi u pod.

Evo nekih predloga

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.