Klizi li Evropa u desno?

Хијерархија добровољне владавине, а не принудне владавине.
imamo mi i nuklearne argumente ako ne pasuju filosofski, samo ih ne trosimo bezvze, ajde lepo argumetovano, ko se ikad dobrovoljno pokorio? kako vladavina moze da bude nad nekim ko se dobrovoljno pokorava? - to je prevara, a ne vladavina, sta bi ti profesore, da se lazemo? mi to necemo.

daklem, vladamo jer smo mi elita, po ivanu iljinu, a ne vladamo zato sto ste vi slozili da se pokorite, dobrovoljno
prosto smo mi elita, a vi niste, i to je osnov po kome se vlada i nad kim se vlada, a ne da se neko nesto pita medju nama, da li pristaje dobroboljno ili ne. SHVATAS? niti ste se vi pitali,. niti smo se mi pitali, prosto je unapred odredjeno ko je elita, a ko nije, ko nad kime vlada. To ti je religiozni koncept. Znaci IVAN iLJIN OMILJENI PUTINOV FILOZOF, TO MI ZASTUPAMO.

DA LI PRIHVATATE ILI NE?

Poslednja izmena:
Akcije najvećih francuskih banaka pale su danas, nakon što je predsednik Emanuel Makron odlučio da raspusti parlament i zakaže prevremene parlamentarne izbore u dva kruga za 30. jun i 7. jul nakon što je njegova stranka pretrpela neočekivani udarac na izborima za Evropski parlament.

Akcije Societe Generale su pale za 7,44% na 24,08 evra po akciji u 13:29 po srednjeevropskom vremenu. Akcije BNP Paribas su oslabile 4,51% na prodaju po 63,37 evra. Credit Agricole je zabeležio pad od 3,55%, trgovajući po ceni od 14,12 evra po akciji.

Ajmo još sankcija Rusiji i Kini, to će rešiti krizu :hej:

Овим светом већ влада Бог...

Џаба се отимаш о нешто Божије, кад ће само сурогат републике као лопов да добијеш

досађујеш са 0

опет флоскуле.

да и шта са тим?, незналицо политичке филозофије

опет 0 бодова ... :kafa:

досађујеш са 0

опет флоскуле.

да и шта са тим?, незналицо политичке филозофије

опет 0 бодова ... :kafa:
Није ово филозофија политике, већ духовни увид... Свако са свог нивоа види, они са дна виде политички муљ, а они са врха Бога Сведржитеља...

da neces ti da vladas ljudskim dusama?

ajde sad, ne razocaravaj, do sada si imao argumente da potkrepis, sta je ovo sada? dobrovoljci,. prinudovoljci? 'de si to pokupio? :mrgreen: zezas malo?
mi vladamo, vi se pokoravate - tako stoje stvari. svidjalo vam se ili ne.
ajde da te cujem, profesore, da li elita vlada jer je najbolja, ili - jer vlada najgorima, sta kaze iljin? da li si ga citao? on je tema, zar ne? omiljeni putinov filozof.

Сваки монархиста зна да се прокламацијом међу најбољима пропушта најбољи од најбољих. У тешким временима само племство/племенити излазе на површину.

То ти пише још пре 2500,г.

Дакле нема принуде у добровољној хијерархији.

Сви Очеви Америчке нације су могли бити Монарси.

Не разумеш ти америчког западног човека ни тај идентитет, јер скоро га и нема више. Можда у Тексасу постоји и од њега ће нешто испасти у распаду Пакс-Америцане

Дакле нема принуде у добровољној хијерархији.
ti se poigravas sa pojmovima! hijerarhija je data, a nije dobrovoljna, to ne postoji sto ti zagovaras, i mastas.
Сви Очеви Америчке нације су могли бити Монарси.
ali nisu bili, zato se i ne pozivam na amerikance, vec na rusa IVANA ILJINA koji je omiljeni Putinov filozof i njegpva obavezna lektira za deputate vec ili koga - zasto bezis u ameriku onda?

daklem, 2x mi bezis u mastu i fantaziranje, zasto?

imamo mi i nuklearne argumente ako ne pasuju filosofski, samo ih ne trosimo bezvze, ajde lepo argumetovano, ko se ikad dobrovoljno pokorio? kako vladavina moze da bude nad nekim ko se dobrovoljno pokorava? - to je prevara, a ne vladavina, sta bi ti profesore, da se lazemo? mi to necemo.

daklem, vladamo jer smo mi elita, po ivanu iljinu, a ne vladamo zato sto ste vi slozili da se pokorite, dobrovoljno
prosto smo mi elita, a vi niste, i to je osnov po kome se vlada i nad kim se vlada, a ne da se neko nesto pita medju nama, da li pristaje dobroboljno ili ne. SHVATAS? niti ste se vi pitali,. niti smo se mi pitali, prosto je unapred odredjeno ko je elita, a ko nije, ko nad kime vlada. To ti je religiozni koncept. Znaci IVAN iLJIN OMILJENI PUTINOV FILOZOF, TO MI ZASTUPAMO.

DA LI PRIHVATATE ILI NE?

Amerika i Rim: imperijalne paralele

Amerika i Rim: imperijalne paralele​

SAD se na početku 21. veka nalaze u situaciji uporedivoj sa onom u kojoj se nalazila Rimska republika pola veka nakon zadobijanja statusa hegemona i učvršćivanja svoje dominantne pozicije u Sredozemlju.

Prag imperijalne moći je odavno pređen i nema više povratka nazad – u stare okvire i samoobuzdavanje na svom „ostrvu“, na matičnom prostoru koji se teži zaštititi od mogućih spoljnih pretnji.

Knjiga Aleksandra Gajića Amerika i Rim: imperijalne paralele obrađuje sličnosti i razlike između savremene Amerike i antičkog Rima. Poređenje dvaju imperija posebno je važno s obzirom na američko svojatanje rimskog nasleđa. Ovo pozivanje na antičku tradiciju, koje možda danas, iz usta Donalda Trampa, zvuči neubedljivo, traje od samih početaka američke republike. Dovoljno je samo pogledati američkog orla, nazive pojedinih republika (Sinsinati) ili znamenitosti Vašingtona (Kapitol hil).

Istovremeno, ova paralela, koja je dosta korišćena u međunarodnoj nauci, može pomoći i da se donesu neki dalekosežni zaključci. Zbog toga je posebna pažnja posvećena mogućnostima koje ovo poređenje pruža na planu predviđanja daljeg razvoja političkih prilika.

Amerika i Rim tako postaju dve jedinstvene, koliko različite, toliko i slične imperije. A sudbina imerija ima svoje zakonitosti. O tome je ova knjiga.

ti se poigravas sa pojmovima! hijerarhija je data, a nije dobrovoljna

ali nisu bili, zato se i ne pozivam na amerikance, vec na rusa IVANA ILJINA koji je omiljeni Putinov filozof i njegpva obavezna lektira za deputate vec ili koga - zasto bezis u ameriku onda?

Не разумеш.

Друштва не настају на сили

Империје настају на сили

Имаш НАТО-центричан став, да све мора бити на сили

"Сила твори право" је Западноцентрична парадигма

Она није онтолошка
ma zasto sada uvodis uopste pojam sile?
друштво је разорено и све то иде у пепео...
onda me izvini, ti si fataljist, kakav crni proferosr, ti si jajara, ides u kotaricu sa zilotem 38imakom itd

Република Венеција је формирана из константинопоља као корпорација-република, за потребе Ромејског царства и Ромејског Цара.

Друштво криминалаца се одметнуло и у погодан тренутак заузело константинопољ, а после су племићке грчке избеглице опљачкали.

Не веруј никада Републици, то је више компанија олигархије, а мање држава

Говоримо о Римској и Америчкој Великој Републици... паралели Велика Република као империја

Ајде не сметај, 0 бодова опет
Говориш углавном сам са собом...

Све те идијотске књиге и прочитане анализе државља, узми и запали... Од човекоцентризма и јеси навуко дијагнозу бољшевичку

Исто је покушао Папа и Ватикан са Републиком Швајцарском.

Да направе компанију за себе и своје потребе, тражећи очајно световног Цара

Она је данас отета и припада Великој Америчкој Републици

Осим симбола, који одавно више немају ту снагу и значај као некада

Akcije najvećih francuskih banaka pale su danas, nakon što je predsednik Emanuel Makron odlučio da raspusti parlament i zakaže prevremene parlamentarne izbore u dva kruga za 30. jun i 7. jul nakon što je njegova stranka pretrpela neočekivani udarac na izborima za Evropski parlament.

Akcije Societe Generale su pale za 7,44% na 24,08 evra po akciji u 13:29 po srednjeevropskom vremenu. Akcije BNP Paribas su oslabile 4,51% na prodaju po 63,37 evra. Credit Agricole je zabeležio pad od 3,55%, trgovajući po ceni od 14,12 evra po akciji.

Ajmo još sankcija Rusiji i Kini, to će rešiti krizu :hej:
Не могу да верујем да ово пишем, али АВ је стварно паметан за њега. Потпуни, али опасни дебил.

Ма није то проблем, већ је проблем што Управа Крстарице такве тражи, без референци, да би се овде само куцкало и кликтало као на Пинку и ријалитију, само због гледаности и адвертајзинга.
Pravo mesto za reklamiranje Monarhije

Back