Klinički centar Vojvodine potvrdio da je pao deo plafona i povredio medicinsku sestru

kapetanmark

Legenda
Poruka
66.590
https://www.021.rs/novi-sad/vesti/4...-pao-deo-plafona-i-povredio-medicinsku-sestru


1774184079202.png


"Povređena sestra je medicinski zbrinuta, a zaposleni Odseka za poslove bezbednosti i zdravlja na radu su nakon utvrđenog činjeničnog stanja, Inspektoratu za rad u Novom Sadu, prijavili povredu na radu zaposlene, a popunjen izveštaj o povredi na radu su dostavili i Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje radi ostvarivanja prava zaposlene na naknadu zarade", kažu u Kliničkom centru Vojvodine.


Kako dodaju, ostali organi, policija i tužilaštvo, nisu obavešteni o ovom događaju, "jer nije bilo osnova i nadležnosti za njihovo postupanje".

"Što se tiče same prostorije u kojoj je pao deo plafonske konstrukcije, napominjemo da je u pitanju službena prostorija u koju je zabranjen ulaz pacijentima Klinike i u kojoj pacijenti nikad ne borave, pa do povređivanja pacijenata kritičnom prilikom nije moglo doći", kažu u zdravstvenoj ustanovi.

Na lice mesta su izašli i zaposleni Službe za tehničke poslove KCV-a (građevinski inženjer i električari) koji su konstatovali da je uzrok pada najverovatnije taj što su za tu ploču u samom centru prostorije bile pričvršćene plafonske svetiljke veće težine, te je ta ukupna težina koncentrisana na malu površinu prouzrokovala odvajanje ploče od plafonske podloge i njen pad u središni deo prostorije.

tako su i nadstresnicu opteretili sa galaerijom i 23 tonice plus betona...

stoka glupava
 

///​

22.03.2026 • 12:40

A,sto niste obavestili policiju?
Sami ste “sanirali”?
Kao u privatnoj svojini…
Čija je ta soba? Čija je bolnica?
Za koga rade te med.sestre?
Koliko još ima soba koje su privatizovane od NN lica i mimo bilo kakvih propisa postavljeno šta je kome snilo?!
p.s. a,na vratima takvih soba pise”zabranjen ulaz nezaposlenima”…
A,pri bolnici!!!

Šta radite unutra? Samo kafa?


Nenad​

22.03.2026 • 11:18
Ugrađevinski fakultet
Naravno da ih nije briga, jer mi ćemo sve platiti. Platili smo i nestručnu "rekonstrukciju' u koju su se 500% "ugradili", platićemo i rekonstrukciju rekonstrukcije u koju će se neko ponovo ugraditi, a platićemo i obeštećenje za povredu na radnom mestu. Platićemo i za progon protiv novinara koji pišu o ovom slučaju i plaćamo izbornu kampanju da lopovi budu ponovo izabrani! Do kada narode?!
 
https://www.021.rs/novi-sad/vesti/4...-pao-deo-plafona-i-povredio-medicinsku-sestru


Pogledajte prilog 1875458

"Povređena sestra je medicinski zbrinuta, a zaposleni Odseka za poslove bezbednosti i zdravlja na radu su nakon utvrđenog činjeničnog stanja, Inspektoratu za rad u Novom Sadu, prijavili povredu na radu zaposlene, a popunjen izveštaj o povredi na radu su dostavili i Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje radi ostvarivanja prava zaposlene na naknadu zarade", kažu u Kliničkom centru Vojvodine.


Kako dodaju, ostali organi, policija i tužilaštvo, nisu obavešteni o ovom događaju, "jer nije bilo osnova i nadležnosti za njihovo postupanje".

"Što se tiče same prostorije u kojoj je pao deo plafonske konstrukcije, napominjemo da je u pitanju službena prostorija u koju je zabranjen ulaz pacijentima Klinike i u kojoj pacijenti nikad ne borave, pa do povređivanja pacijenata kritičnom prilikom nije moglo doći", kažu u zdravstvenoj ustanovi.

Na lice mesta su izašli i zaposleni Službe za tehničke poslove KCV-a (građevinski inženjer i električari) koji su konstatovali da je uzrok pada najverovatnije taj što su za tu ploču u samom centru prostorije bile pričvršćene plafonske svetiljke veće težine, te je ta ukupna težina koncentrisana na malu površinu prouzrokovala odvajanje ploče od plafonske podloge i njen pad u središni deo prostorije.

tako su i nadstresnicu opteretili sa galaerijom i 23 tonice plus betona...

stoka glupava
Jel su zvali hitnu pomoć?
 

Back
Top