kapetanmark
Legenda
- Poruka
- 66.590
https://www.021.rs/novi-sad/vesti/4...-pao-deo-plafona-i-povredio-medicinsku-sestru
"Povređena sestra je medicinski zbrinuta, a zaposleni Odseka za poslove bezbednosti i zdravlja na radu su nakon utvrđenog činjeničnog stanja, Inspektoratu za rad u Novom Sadu, prijavili povredu na radu zaposlene, a popunjen izveštaj o povredi na radu su dostavili i Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje radi ostvarivanja prava zaposlene na naknadu zarade", kažu u Kliničkom centru Vojvodine.
Kako dodaju, ostali organi, policija i tužilaštvo, nisu obavešteni o ovom događaju, "jer nije bilo osnova i nadležnosti za njihovo postupanje".
"Što se tiče same prostorije u kojoj je pao deo plafonske konstrukcije, napominjemo da je u pitanju službena prostorija u koju je zabranjen ulaz pacijentima Klinike i u kojoj pacijenti nikad ne borave, pa do povređivanja pacijenata kritičnom prilikom nije moglo doći", kažu u zdravstvenoj ustanovi.
Na lice mesta su izašli i zaposleni Službe za tehničke poslove KCV-a (građevinski inženjer i električari) koji su konstatovali da je uzrok pada najverovatnije taj što su za tu ploču u samom centru prostorije bile pričvršćene plafonske svetiljke veće težine, te je ta ukupna težina koncentrisana na malu površinu prouzrokovala odvajanje ploče od plafonske podloge i njen pad u središni deo prostorije.
tako su i nadstresnicu opteretili sa galaerijom i 23 tonice plus betona...
stoka glupava
"Povređena sestra je medicinski zbrinuta, a zaposleni Odseka za poslove bezbednosti i zdravlja na radu su nakon utvrđenog činjeničnog stanja, Inspektoratu za rad u Novom Sadu, prijavili povredu na radu zaposlene, a popunjen izveštaj o povredi na radu su dostavili i Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje radi ostvarivanja prava zaposlene na naknadu zarade", kažu u Kliničkom centru Vojvodine.
Kako dodaju, ostali organi, policija i tužilaštvo, nisu obavešteni o ovom događaju, "jer nije bilo osnova i nadležnosti za njihovo postupanje".
"Što se tiče same prostorije u kojoj je pao deo plafonske konstrukcije, napominjemo da je u pitanju službena prostorija u koju je zabranjen ulaz pacijentima Klinike i u kojoj pacijenti nikad ne borave, pa do povređivanja pacijenata kritičnom prilikom nije moglo doći", kažu u zdravstvenoj ustanovi.
Na lice mesta su izašli i zaposleni Službe za tehničke poslove KCV-a (građevinski inženjer i električari) koji su konstatovali da je uzrok pada najverovatnije taj što su za tu ploču u samom centru prostorije bile pričvršćene plafonske svetiljke veće težine, te je ta ukupna težina koncentrisana na malu površinu prouzrokovala odvajanje ploče od plafonske podloge i njen pad u središni deo prostorije.
tako su i nadstresnicu opteretili sa galaerijom i 23 tonice plus betona...
stoka glupava
